Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan vegyem rá a kiscsoportos gyermekemet, hogy megkóstolja az óvodai ebédet? fórum

Hogyan vegyem rá a kiscsoportos gyermekemet, hogy megkóstolja az óvodai ebédet? (tudásbázis kérdés)


2009. okt. 15. 23:09
Az én lányom,nemhogy nem evett,hanem hányt is az oviban:((nála lelki okai voltak,egész biztos..olyan kis soványka is lett.aztán,jó idő múlva megszokta,de sosem lett jó evő az oviban:((Ülhetett bármilyen zabagép mellette:))),olyan mindegy volt..
2009. okt. 15. 22:54
A gyerek otthon evett rendesen?az unokam ket es fel eves napkoziben van harom hete, attol tartottunk hogy baj lesz az evessel,Rozamama Szovatan egyett utan jart hogy egyen .A napkoziben eszik ugy mint a farkas es amit keso delutan kap hozza magaval a naylon zacskoban .Kesessel ment a napkozibe csak magyarul tud a batyuskaja volt a tolmacs az ovoneni es Szabi kozt nem akart lefekudni kerte hogy vigyek haza neki ott az agyikoja.Minden esetre ha egy jo etvagyu gyerek melle kerul akkor o is fog enni.
2009. ápr. 14. 21:17

Ez nem a te dolgod, hanem az óvónőé. Hagyd rá. Erőltetni nem szabad.

Ha azt akarod, hogy a gyerek jó étvágyú legyen, édes italokat csak az étkezéshez, édességet pedig csak étkezések után adj. Akkor viszont had egye tele magát, amennyi csak belefér.

7. jimm
2008. szept. 26. 14:03
moncsi, most lett ovis? lehet lelki okai vannak, majd kialakul, de akkor nem kell erőltetni, ha otthon jóevő volt! Az én fiam itthon sem eszik........csak amit szeret, az meg oly kevés:(
6. jimm (válaszként erre: 4. - Zazuka)
2008. szept. 26. 14:01
nálunk is ez van, de attól még finnyás maradt, de azért jobban eszik! Meg az óvónőnek az a mániája, ha nem szereti a gyerek, akkor is 3 falatot kell enni, szegény fiam máj után tömte magába az üres kenyeret:)))))))))))
2008. szept. 26. 13:58

Köszönöm az eddigi hozzásolásokat!

Azért vagyok tanácstalan mert eddig nagyon jó evő volt, most meg se kostolja az ebédet! Még az evőeszközt sem fogja meg!

Hiába ül jól evő kisgyerek mellett, nincs hatással rá.

Remélem az idő mulásával megjön az étvágya az oviba is, és ha nem is fog repetázni, de megkostolja az ebédet és eszik is egy pár falatot!

2008. szept. 25. 21:18

Szia, kérd meg az óvónőt, hogy ültesse olyan gyerek mellé, aki jól eszik.

Az én kölkömnél bevált :)

2008. szept. 25. 21:12
Sztem sem tudsz mit tenni.Én még nem nagyon láttam olyan gyerköt aki ne ette volna meg.Együtt van a többi kicsivel,ő is éhes lesz.Pár héten belül sztem megfog enni mindent:)Ha nem is fog repetázni,de enni biztosan fog!
2008. szept. 25. 21:05
sehogy....ha éhes lesz és látja h a többiek is eszik akkor előbb utobb ő is megfogja kóstolni... nem fog éhen halni
2008. szept. 25. 21:01
Hogyan vegyem rá a kiscsoportos gyermekemet, hogy megkóstolja az óvodai ebédet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook