Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hogyan tudom meghatározni, hogy mekkora a megfelelő méretű ugrókötél a számomra? fórum

Hogyan tudom meghatározni, hogy mekkora a megfelelő méretű ugrókötél a számomra? (tudásbázis kérdés)


2009. júl. 26. 00:19
Nem vág pontosan a témába,de nem tudja valaki,hol lehet olyan kötelet kapni,amin színes,talán műanyag darabok vannak felfűzve,hogy nehezebb legyen?Fellépéseken olyanokat látni...
10. klenca
2009. jún. 4. 17:37

Állj rá a közepére, s a csípőd magasságáig húzs fel a végét. Az a legoptimálisabb.


Vagy ugyanez a hossz:Egy lábhosszal magad előtt vagy mögött van a kezedben lévő kötél.

9. mandulaszem (válaszként erre: 8. - Mandulaszem)
2009. jún. 4. 16:35

Fontos, hogy legyen súlya a kötélnek, úgy könnyebb is pörgetni és szebb is, valamint úgy jobban erősít. Mi gumi gyöngyöket húztunk egy vékony kötélre és fanyelet tettünk a végére. Én versenyszerűen csináltam. A számlálósnak nincs sok értelme!! Te magad is tudod számolni.

Ha páros lábbal ugrálsz, akkor az vádlira és hasra erősít, ha pedig futva, akkor comb, fenék, stb.

2009. jún. 4. 16:32

Hát attól függ milyen típusú gyakorlatot végzel vele. Ha a gyorsaság számít, akkor csípőig és összegubózva kell pörgetni.

Ha ugrálásra akkor mell alattig kell, hogy érjen.

Ha pedig akrobatikusra akkor köldökig.

2007. szept. 3. 10:26
Rá kell állni középen mindkét lábbal, és a két kezedben tartva a kötéfogó végeit kényelmesen a derekedig emeled. Ha pörgetési tartást veszel fel és nem húzódik,(kicsi) akkor a megfelelő méretet választod.
6. 2bc7365ec9 (válaszként erre: 5. - Velheim)
2007. máj. 23. 18:05
Igen, gondoltam én is arra hogy veszek egy 5 méterest, aztán méretre vágom.
5. velheim (válaszként erre: 4. - 2bc7365ec9)
2007. máj. 23. 17:51
szivesen. Egyébként meg nagyobb ugrókötélből könnyebb kisebbet csinálni, mint fordítva :)
4. 2bc7365ec9 (válaszként erre: 3. - Velheim)
2007. máj. 23. 17:48
Köszönöm. Tudtam, hogy nem bonyolult, de sehol nemt találtam a megoldást a neten.
2007. máj. 23. 17:35
rá kell lépni az ugrókötélre (a közepénél), akkor jó, ha a hónod aljáig ér :)
2007. máj. 23. 17:32
Szeretnék venni egy ugrókötelet, de nem tudom hogy hány méteres a megfelelő számomra. 183 cm magas vagyok.
2007. máj. 23. 17:30
Hogyan tudom meghatározni, hogy mekkora a megfelelő méretű ugrókötél a számomra?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook