Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan tudok előlegként kifizetett pénz visszakövetelni? fórum

Hogyan tudok előlegként kifizetett pénz visszakövetelni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
53. Linnax
2013. okt. 8. 20:01
Na, engem már fáraszt ez az egész. Megvárom a végét. Mucy, remélem tájékoztatod a közönséget :) Sok sikert!
52. Linnax (válaszként erre: 49. - Temmp)
2013. okt. 8. 19:58
Hmm. Ebben is van valami. Nekem is tetszik az ötlet!
51. temmp (válaszként erre: 48. - .Mucy.)
2013. okt. 8. 18:17

Na kíváncsi vagyok, hogy odaér-e :)

Ha nem, akkor kérjél képet, hogy lássad hol tart. Kamuzik és semmit nem csinált, vagy tényleg dolgozik rajta csak megcsúszott, de majdnem kész.

én e-mail-ben is megírnám, hogy 24- volt a határidő, mi a frászkarika van, és ha nem kifogásolja a válasz mail-ben a 24-ét, akkor elismerte a határidőt.

50. temmp (válaszként erre: 38. - Linnax)
2013. okt. 8. 18:14

Ez nem így működik. Rengeteg más okból is történhet szerződésszegés. Egyik ilyen, ha a csiga nem jön időben. Az előleggel ráadásul már részben kifizette a csigát és itt már 4× megreklamálták a csigát, a pénz visszaadásán van a sor.

Mi lenne, ha esküvői ruhát rendelt volna? Két héttel később már hiába hoznák a ruhát. Ez a szerződés sem más, csak szerecsétlen, hogy szóban egyeztek meg.

49. temmp (válaszként erre: 37. - Linnax)
2013. okt. 8. 18:06

ezen már túl van, már többször követelte a tárgyi dolgot, még meddig kellene könyörögni? Szóban is lehet, ahogy a szerződés köttetett. Mivel telefonon nyaggatta, akkor a telefontársaságtól ki lehet kérni, hogy mikor és hányszor beszéltek.

Jó ügyvédnek elég ennyi, de nem hiszem, hogy idáig el kellene menni.

Én egy két ajtós ruhászekrébyt küldenék a pénzemért.

48. .Mucy.
2013. okt. 8. 17:48

Új híreim vannak. 17:00 órára volt megbeszélve a mai randi. 17:30-kor hívtam, egyik telefonját sem vette fel. .... Majd visszahívott és azt mondta, hogy most indulnak a város egyik legtávolabb eső részéről. :D kb. 1 ó múlva ér ide. Mondtam, hogy semmi gond, jöjjön csak. Vicc az egész.

Addig, míg ki nem forrja magát ez az ügy, nem szeretném a nyilvánosság elé tárni, hogy kiről van szó. Remélem megérted.

47. Linnax
2013. okt. 8. 17:03

Az előleg jár neked vissza. Nem tudom, mennyit adtál neki, érdemes-e nagyobb vitába keveredni, ez a Te döntésed. Meg az is megbeszélés kérdése, hogy ő fejezze be, vagy megbízol mást. De az előleget vissza kell adnia!!!

A papír aláíratása jó ötlet, ez újabb szerződés, de ebben is legyen benne, és ő is írja alá, hogy X forint előleget már felvett!

Tanulságképpen csak így, néhányszemközt: ki ez a vállalkozó?

46. .Mucy.
2013. okt. 8. 16:08
Egyébként mi van, ha azt mondja a vállalkozó, hogy nincs kész a bútor? Akkor mondhatom neki, hogy ne is kezdjen bele, adja vissza a pénzem?
45. .Mucy.
2013. okt. 8. 16:03
Kedves hozzászólók, ne "vitázzatok". Mindent csak szépen sorjában. Ha esetleg nem jutnak el ma sem a házunkig, akkor megtudom, hogy készen van-e a bútor, megbeszéljük, hogy megnézhetjük-e azt és a személyes találkozón az orra alá dugok egy nyilatkozatot, amiben 8 napon vagy 10 vagy 15 napon belül vállalja, hogy kivitelezi az adott bútorzatot és kérem, hogy írja alá. Természetesen belefogalmazom, hogy mik a következmények, ha nem lesz kész. Ha ezt aláírja akkor talán jobb lesz a helyzet. Vagy fogjuk magunkat és elhozzuk a bútort és egy másik asztalossal berakatom a helyére. Az előleg marad nála én meg viszem a bútort. Na? Mit szóltok?
44. Linnax
2013. okt. 8. 15:53
:DD
2013. okt. 8. 15:52

Nem olvastam az elozo 2 hozzaszolast, viszont ertem, hogy eloszor a kakaos csigat kell kerni. Viszont, ha mar 3x kertem a csigat (koveteltem a targyat) es nem jon, akkor nekem is a penzem kellene, mert rajottem, ez a csiga sosem er ide :)

És mar ilyen megbizhatatlantol nem is kellene, mert avas volt a kakaopor.

42. Linnax
2013. okt. 8. 13:42
Ja, és még egy gondolat. A perindítónak kell bizonyítania, jelen esetben, hogy mi volt a határidő (bár egy normális bírósági tárgyaláson nem fogják elfogadni, hogy az asztalos pl. 3 évre vállalta volna, mert ez nem életszerű). Szerintem Mucy biztos tudja bizonyítani, hogy mi volt a kiindulópont: új házba kell, költözködnek, új bútor kell, átépítenek stb.
41. Linnax (válaszként erre: 39. - 9b10f3d7ff)
2013. okt. 8. 13:36

Természetesen ilyenkor elévültnek tekinthető a szerződés, hiszen biztosan megállapodtak egy határidőben. Sőt, ha ebből kára származik - bár ebben most nem vagyok biztos, lehet hogy csak leírva érvényes -, kötbér is megilleti. Ha nincs határidő, akkor passz, majd a jogászok eldöntik.

De ne froclizzuk itt egymást, hamarosan (remélem) eldől a gyakorlatban is, hogy mi lesz.

Szerintem mindannyian várjuk a fejleményeket.

Ja, nem vagyok ügyvéd. Titkárnő voltam. Most rokk.nyd. Annak idején jogból is kellett vizsgáznom. Igaz, azóta nagyon sok minden megváltozott, de meggyőződésem, hogy a jogrendszer nagy része logikus és elfogadható. Az egész világon vissza-visszatérnek a római joghoz (ókor).

Amúgy nekem sem tetszik sok minden, teljesen a padló alá tettek, én is szeretném, ha emberibb lenne az ítélkezés, de abból csak egy nagy kalamajka lenne. Sajnos ez van!

40. Linnax
2013. okt. 8. 13:26
Na, most már én is nagyon várom a fejleményeket! .Mucy. hajrá!
39. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 37. - Linnax)
2013. okt. 8. 13:25
Ügyvéd vagy? Miért ne követelhetne pénzt? Pl. rendelhetett volna egy bölcsőt is, amit ugye x. ideig használhat a baba, ha azt mégis akkor akarják átadni amikor már ül a gyerek, nem lehet használni, a pénzzel tud mit kezdeni a rendelő, nem egy okafogyottá vált tárgyal. A konyhabútorral is hasonló a helyzet, ha a megrendelő megunta várni, hogy a földön terítsen meg a családnak és vásárolt egy konyhaasztalt, mit kezdjen a féléves csúszásból adódó másikkal? Nem tudom mi a felállás, csak beindult a fantáziám.
38. Linnax (válaszként erre: 36. - Temmp)
2013. okt. 8. 13:23

temmp, gondolkodj! Ha a kakaóscsigát megkaptad, teljesül a "szerződés"! Ha megrendeled, és előre fizetsz, mégsem viszik a kakaóscsigát, csak akkor történt "szerződésszegés". De akkor is előbb a kakaóscsigát reklamálhatod, és ha nem pótolják, akkor kérheted vissza a pénzt.

Tudom, a kakaóscsiga a gyakorlatban nem így működik, de ez rossz példának, mert nem mindegy, hogy (nem tudom, ex has) százat, vagy több százezret kell esetleg visszaadni.

37. Linnax (válaszként erre: 36. - Temmp)
2013. okt. 8. 13:16

Pontosan, csak nem úgy, ahogy gondolod, harmadszor hangsúlyozom, hogy először a tárgyi dolgot (ami a "szerződésben" szerepel), lehet követelni. Ha a pénzt követeli vissza, ő a szerződésszegő.

Ha a másik fél (asztalos) nem teljesít, csak ekkor követelheti az előleget.

36. temmp
2013. okt. 8. 12:14
Elég a számla, nem kell külön szerződés. A szóban megkötött szerződést (megrendelés) pont a számla igazolja. Ha elmegy valaki a boltba és vesz kakaócsigát az is szerződés, csak macerás volna írásba foglalni. A másik fél megszegte a szerződést te neked elvileg jogod van elállni a szerződéstől és visszakapni a pénzedet
35. Linnax (válaszként erre: 30. - Konacafe)
2013. okt. 8. 11:32

Lehet adni, hiszen mindkét fél bizonytalan lehet a másikban. De az előleg minden nem teljesített vállalásnál visszajár!!!

Hogy esetleg meg kell harcolni érte, na az van benne a pakliban. De nem veszíthet, mert mindenképpen visszajár!!

34. Linnax
2013. okt. 8. 11:27
Még egyszer mondom: elsősorban a bútor elkészítését követelheted. Ha az valamilyen oknál fogva nem lehetséges, csak azután jöhet az előleg visszakérése!
33. bd55e3f068 (válaszként erre: 30. - Konacafe)
2013. okt. 8. 11:12
Aki ilyen bizalmatlan, az ne akarjon egyedi bútort, nyílászárót, bármit.
2013. okt. 8. 11:04

Én is azt javasolnám, mint többen írj egy tértivevényes levelet a vállalkozónak, melyben kérd az összeget vissza, mert annyit csúszott. Miért nem lett kész az a magánügye.

Ha nem reagál rá, nyugodtan viheted ügyvédhez a levelet és kérhetsz végrehajtást az összeg erejéig, amivel tartozik. Én nem rohannék előre ügyvédhez plusz kiadás, ez utóbbi célravezetőbb.

31. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 30. - Konacafe)
2013. okt. 8. 11:00

Az éremnek két oldala van, egyik részen vannak a szélhámos vállalkozók, a másikon meg akár milliós munkákat megrendelő, majd nem fizető magánszemélyek.

A mai világban a vállalkozó sem biztosított, hogy ha nem kér előleget, kifizetik-e a munkáját.

30. konacafe (válaszként erre: 20. - 7ff5dc369b)
2013. okt. 8. 10:52
Az eloleg beleszamit az egeszbe. Van jogalapja, viszont mindenkinek tanacsos, hogy NE ADJON PENZT ELORE semmiert!
29. .Mucy. (válaszként erre: 26. - Linnax)
2013. okt. 8. 10:51
Köszönöm, hogy felhívtad rá a figyelmemet!
28. Regin_a (válaszként erre: 20. - 7ff5dc369b)
2013. okt. 8. 10:40

Jó hogy jogász/ügyvéd is akad itt

Oszt' miért is bukja?

2013. okt. 8. 10:36
Jaj, meg annyit, hogy a szamlan szereplo cimre ird a levelet es a level fejlecebe ird be cegnevet, cimet, adoszamot is.
26. Linnax
2013. okt. 8. 10:35

Nagyon sok jó tanácsot kaptál. Egy maradt ki, hogy elsősorban a bútort követelheted, nem a pénzt.

Mindazonáltal fenyegesd csak meg, hátha ez elég lesz. Én építkeztem, a tetőfedők át akartak ..ni,

először én is türelmes voltam, később még előleget is kértek, adtam, mégsem akart elkészülni a tető. Ekkor írtam neki (a vezetőjüknek) egy sms-t, hogyha az általuk! megadott határidőre nem készülnek el, nem, nem ügyvédhez, az adóhivatalhoz fogom bejelenteni őket. Mondjuk én tudtam, hogy feketén dolgoznak, hiszen nálam is úgy ment. Na, nekik ez hatott. Még munkában voltam, mikor jött a telefon, hogy készen vannak.

Ha a te embered nem feketén dolgozik, akkor sajnos valóban az a legjobb megoldás, hogy egy ügyvéd által írt (az irodai fejléces papíron) levelet kell küldeni, azt talán komolyan veszi.

Ha nem, akkor a harmadik lépés már valóban a per. A perben is először a bútort kell követelni, ha ez valami miatt nem megy, akkor az előleget meg fogják neked ítélni, mert az visszajár!

Mindezek mellett tényleg mindenhová bejelenteném, sőt az interneten is terjeszteném, hogy megbízhatatlan. Itt viszont hideg fejjel, nehogy olyant írj, amibe beleköthet.

25. .Mucy.
2013. okt. 8. 10:16
Megfogadom a tanácsokat! Ma kiderül minden pár órán belül. Türelmes vagyok, mert tudom saját tapasztalatból, hogy ha túl sok a megbízás előfordulhat csúszás. De ez már mindennek a teteje. Az meg, hogy az előleg jogalap vagy sem, nem igazán érdekel. Ennyi volt, vége, elfogyott a türelmem. Ez már elvi kérdés inkább, mint anyagi, de persze sajnálnám veszni a pénzemet. Megteszem a lépéseket, ha kell tényleg ügyvédhez fordulok. Este beszámolok mi volt.
2013. okt. 8. 10:09
Sok sikert hozzá!Majd azért mesélj, hogy mi volt!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook