Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan tudok előlegként kifizetett pénz visszakövetelni? fórum

Hogyan tudok előlegként kifizetett pénz visszakövetelni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2013. okt. 8. 10:09

Tehat akkor mar 4 alkalma lehetett volna, tehat turelmes voltal. Es a mai. Ha ma sem jon, hivd fel, mondd meg neki, hogy turelmes voltal, mert mindenkinel elofordulhat csuszasz. Ez utan kerdezd meg, hol jar a folyamat.(csak kivancsisagbol, mert nagy a gyanum, bele se kezdett, tehat nem lesz kesz 1 het alatt, ahogy igerte vagy fogja esetleg ma) Ha ezt mondja, akkor menj el es nezd meg, akkorlatod, hogy milyen allapotban van. Ha nem akarod, akkor ne menj :)


Aztan, ahogy az elobbi hozzaszolo is irta, megint hivd fel a figyelmet, hogy ugy gondolod, turelmes voltal es eleg halasztast kapott, nem ebben allpodtatok meg. Igy a szolgaltatas nem jott letre, ezert kenytelen leszel a hatosagok segitseget kerni, mert mar nem erdekel, mivel van kesz vagy sem (nem igenyleg a szolgaltatasat). (ha meginogsz, akkor erezni fogja, hogy kell a butorod es nem a penzed kell. Azt meg nem akarja majd visszaadni, tehat huzhatja..)


Meghirtad a leveleket, amit elkuldesz reszere, a Fogyasztovedelemnek es az Iparkamaranak,s ha ez nem lenne eleg, akkor a Panaszkonyvnek is a HirTV-ben. Na ok tudnak igazan, hivatalosan is nyilvanossagot csinalni a dologbol es meg talan utana is jarnak, ha masnak is van hasonlo ugye.

22. .Mucy.
2013. okt. 8. 10:08

Igen, egyből az adószámát néztem, egyezik. Jó, hát akkor meglátjuk mi lesz ma, és ha nem jön dolgozni akkor megy a levelezés.


Köszönöm a segítségeteket!!

21. Annie1130 (válaszként erre: 15. - .Mucy.)
2013. okt. 8. 10:07
Mindkét helyre, az a biztos, és fel kell tüntetni, hogy 3 példányban készült (1 neked, 2 neki). Egy extra borítékot és plusz egy nyomtatást megér a dolog, nem?
2013. okt. 8. 10:06

Az előlegnek nincs jogalapja.

Mindig foglalót kell adni , sose előleget.

Ezt buktad.

2013. okt. 8. 10:02

Először bizonyosodj meg róla, hogy a két címen szereplő cég ugyanaz, nem pedig csak névegyezőség, azaz az adószám ugyanaz.


A cégbírósági cím a cég székhelye, valószínűleg ott lakik a tulaj. A honlap a telephely (= valószínűleg bérli), tehát én a helyedben inkább a székhely = cégbírósági címre küldeném, ott biztosan meg kell, hogy találják.


Akármit is írsz neki, se sajnáld, és biztos ami biztos alapon, tértivevényes levelet küldj = alá kell neki írni, hogy átvette!

18. .Mucy. (válaszként erre: 17. - Ef28dc56be)
2013. okt. 8. 10:00

Semmi baj, értettem. :)


És még egy ilyen is van a számla alján:

A megrendelés további feltételeire a 10/1966. MT számú rendelet az irányadó.

na ezt beírtam a google-be és nem sok használható dolgot dobott ki. Mi ez?

2013. okt. 8. 09:57

Az gond, hogy írásban NEM lett ...


Bocsi, a nem szó kimaradt

16. .Mucy. (válaszként erre: 14. - Ef28dc56be)
2013. okt. 8. 09:53
Igen, a számlán fel van tüntetve, hogy mennyi a teljes összeg és hogy ebből mennyi előleg van megfizetve.
15. .Mucy.
2013. okt. 8. 09:51
Van még egy érdekesség. Rákerestem cégjegyzékszám szerint a bt-re és más telephelyen van a cégjegyzékben, mint a honlapon. Hova küldjem a levelet?
2013. okt. 8. 09:51

Az gond, hogy írásban lett előre szerződés kötve, mert akkor abban lehetett volna rögzíteni a szállítási határidőt, az előleg fizetési határidőt, ill. azt is, hogy ha bármelyik fél nem teljesíti a szerződésben foglaltakat, abban az esetben mik a másik joga, minden egyéb procedúra nélkül.

A másik kérdés, hogy a számlára, amit az előleg kifizetésekor kaptál, ráírta-e, hogy előleg, vagy ezt "elfelejtette", mert ha nincs rajta, akkor még gubancosabb a dolog.


Sokszor elég már az is, ha az ilyen ügyekben a sértett fél felkér egy ügyvédi irodát, aki ír, aláír, lebélyegez egy "dörgedelmes levelet", és a későbbi jogi herce-hurca elkerülése érdekében a bűnös önként és dalolva helyrepofozza mulasztását= keress meg egy ügyvédet, pár ezer Ft-ért ír egy ilyen levelet, ha nem lesz foganatja, akkor pedig az ő segítségével "viszed tovább" az ügyet.

13. .Mucy. (válaszként erre: 11. - Annie1130)
2013. okt. 8. 09:39
Köszönöm, hogy leírtad. Ha ma sem jönnek, és felhív, akkor elővezetem szóban a követelésemet és megteszem az első papíros lépést.
12. .Mucy.
2013. okt. 8. 09:37
Nos a teljesítés szóban hangzott el, ami szeptember 24-e volt. Az előlegről kiállított számla július 1-el van dátumozva, lepecsételve. Szeptember 23-án felhívtam, hogy rákérdezzek, hogy készen vannak-e, tudnak-e jönni másnap. Mondta, hogy még nincsenek készen teljesen, de következő héten hétfőre biztosan készen lesznek és jönnek xy órában. Ez elmaradt és azóta, ez a mai napi tolódás a 4. újabb dátum.
11. Annie1130 (válaszként erre: 8. - .Mucy.)
2013. okt. 8. 09:34
Leírtam a lépéseket!Ez a protokollja egy követelés behajtásának. Mind magánszemély, mind cég esetében. Ezt így "illik". Írásban értekezel vele, tehát nyoma van, adsz még egy esély neki írásban, mert az úgy a normális, és utána lehet megtenni a lépéseket. A levélben mindig meg kell jelölni dátumot, az összeget, amit követelsz, az indoklást, és a retorziót. Ez utóbbit nem kell fenyegetve, nem is szabad úgy, hanem tényként közölve, hogy a hatóságok segítségét fogod kérni és minden lehetséges jogi lépést meg fogsz tenni, hogy visszakapd azt, ami a tiéd. Ennyi. Sok sikert hozzá!
10. konacafe (válaszként erre: 8. - .Mucy.)
2013. okt. 8. 09:31

Ertem.

Tehat hany haladekot adtal neki? Mi is volt a teljesites datuma es mi volt a visszafizetes datuma?

9. Annie1130 (válaszként erre: 8. - .Mucy.)
2013. okt. 8. 09:30
Tértivevényes, vagy ajánlott levél, hogy nyoma legyen! Nincs miről telefonon beszélgetni vele szerintem.
2013. okt. 8. 09:28
És mielőtt nagyon neki mennék a jogi dolgoknak, mit mondjak neki telefonon. A legutóbbi időpont amiben "megegyeztünk" az a mai nap délután. Ha megint felhív valami ürüggyel, hogy nem tud jönni, akkor mit mondjak neki, vagyis hogy mondjam neki a követelésemet. Egyből fenyegessem meg, hogy megyek a kamarához meg az apeh-hoz és leperelem a gatyát is róla? Követeljem a pénzem és adjak neki még haladékot, vagy nincs több haladék?
7. Annie1130 (válaszként erre: 3. - .Mucy.)
2013. okt. 8. 09:25
Le kell írni a problémát indoklásként és kérni tőle írásban nemteljesítés miatt az előleg visszaszolgáltatását határidőt adva neki, hogy mondjuk 8 napon belül, vagy xy napig. Ha ez addig sem történik meg, még egy levél, egy újabb határidővel, kilátásba helyeze, hogy megkeresed a fogyasztóvédelmet, és a többi hatóságot is. Ennyi.Ha erre sem reagál, akkor pedig polgári perre is viheted a dolgot, bár nem tudom, mekkora az összeg...Gyakran erre azért nem kerül sor, mert az összeg nem akkora, amey megéri a "harcba" fektetett időt, pénzt és energiát...Mindenestres én biztos, hogy felhívnám a fogyasztók figyelmét egy-két weboldalon, online telefonkönyvben, amelyben esetleg szerepel, hogy nagy ívben kerüljék el ezt a "mestert". Persze az elégedettségemet is örömmel kifejezem, és szívesen adok referenciát kérés nélkül is az arra méltó cégeknek...
2013. okt. 8. 09:22
Siman tudod a fogyasztovedelemnel is bejelenteni es ha jol tudom, mivel ipart uz, az iparkamaranal is. Ja, es aztan mehet az apeh is.
2013. okt. 8. 09:18
Árajánlat kérés volt e-mail-en. A végösszegről és az abból kifizetett előlegről egy számla van nálam és persze nála is.
2013. okt. 8. 09:16
Valami szerződést nem írtatok alá?
2013. okt. 8. 09:09
Nem, a sztori annyi, hogy egy asztalosnak kifizettem az előleget, számlát kaptam és a megbeszélt határidőre nem teljesítette. 4x beszéltünk azóta telefonon, hogy ilyen-olyan ürüggyel nem tud jönni. Még nem szólítottam fel. Mert nem tudom, hogy megtehetem-e és hogy mik a jogi lépések, ha szóban nem tudok vele megegyezni.
2013. okt. 8. 09:02
Fizetési felszólítás megtörtént már írásban?
2013. okt. 8. 09:00
Hogyan tudok előlegként kifizetett pénz visszakövetelni?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook