Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan tudok előlegként kifizetett pénz visszakövetelni? fórum

Hogyan tudok előlegként kifizetett pénz visszakövetelni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
83. .Mucy. (válaszként erre: 82. - 9b10f3d7ff)
2014. máj. 29. 20:34
Igen, szerencse a szerencsétlenségben, hogy legalább visszakaptam a pénzt. Nem is tudom, hogy mit gondolt?! Talán azt hitte, hogy nem göngyölítem fel a dolgot...rosszul hitte. A lényeg, hogy túl vagyunk rajta. :)
82. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 81. - .Mucy.)
2014. máj. 27. 09:57
Figyelemmel kisértelek, szerencsés vagy, hogy a pénzt visszakaptad, mert nem mindenkin behajtható. Ez egy lúzer volt akkor, volt vagyona, okosabbak vagyon nélkül vernek át, hogy behajthatatlan legyen.
81. .Mucy.
2014. máj. 26. 13:12

Sziasztok! Véget ért a mizéria. :) Az elmúlt időszakban nem tartózkodtam Mo-on, ezért kicsit hosszadalmas volt az ügyintézés. Haza jöttünk párommal és a postaládánkban találtam egy postai értesítőt, hogy utalvány érkezett...csakhogy az értesítőn egy hónappal korábbi dátum volt. Gondoltam a pénz már úgy sincs a postán. Megpróbáltam felhívni emberünket, de előfizető nem található választ kaptam. Rákerestünk a web oldalára, más néven és telephelyen,de megtaláltuk. Ott volt egy telefonszám, fel is hívtam azonnal. Egy férfi vette fel, aki először tagadta, hogy ismerné az asztalosunk telefonszámát, majd amikor mondtam neki, hogy hogy jártam vele, segítőkész lett...azt hitte munkát szeretnék rábízni erre a szép emberre. Megadta hát a számát.Egyébként ezt a férfit is átvágta, valami közös bizniszük volt...majd ez az úr megvette a web felületét és önálló cégként működik. Hogy ez igaz vagy sem,nem érdekel. Szóval, sikerült utól érnem az asztalost és megkérdeztem,hogy milyen utalványt küldött. Erre mondta, h az összeget és az eljárási díjat (a közjegyzőnek kifizetett összeget is). Mondtam neki, h oké, akkor küldheti, mert nem tudtam felvenni ezt a pénzt mert nem voltam itthon. Azt felelte, hogy nem küldi, mert neki nem jött vissza sem a pénz, sem papír a postától, hogy átvettem vagy sem. Mondtam neki, hogy az érdekes...de majd akkor bemegyek a postára és megkérdezem mi van. Természetesen egy szavát sem hittem. Menet közben egy nagy takarításon túl voltunk és a postai értesítőt kidobtam, gondolván, hogy azzal már hiába megyek akárhova is. Nem lett volna szabad kidobni!!!!! Ne de úgy tűnt szerencsés vagyok,mert a Magyar Postától jött egy levél, amiben értesítenek, hogy egy hónapja XY küldött nekem utalványt, de nem vettem fel, ők visszaküldték az asztalosnak, de az sem vette fel így az ilyen gazdátlan pénzek egy évig tárolódnak a postán. Nekem az a feladatom, hogy rendelkezzek erről a pénzről, hogy hova utalják, kézbesítsék...vagy ha nem, egy év után a postáé lesz. Azonnal hívtam az illetékes ügyintézőt és kérdeztem, hogy a másik fél is kapott egy ilyen levelet? És hogy mi a teendőm. Mondta az a tünemény a telefonba, hogy a másik fél kb 1hónap múlva kapná meg ezt a levelet, ha én nem jelentkezem. A teendőm pedig az, hogy írjak egy e-mailt a megadott címre és kiküldik a pénzt. Ezt meg is tettem, mivel közel voltunk a hétvégéhez így következő héten kedden kaptam meg a pénzt....kicsit többet mint amire számítottam. Az idő alatt mikor nem voltunk idehaza a jogerőre emelkedésről is kaptam egy levelet, abban tételesen le van írva mennyit kell fizetnie...de nem igazán értettem...mert nem egyezett a kifizetett összeggel...talán a késedelmi kamat miatt volt több. Soha az utolsó beszélgetésünk után nem keresett, hogy esetleg visszafizetné a pénzünket...valószínű, hogy a jogerőre emelkedésről kapott egy levelet és beijedt, hogy ha tetszik ha nem behajtják rajta a pénzt és ezért küldte el az összeget. A közjegyzői leveleket ugye nem vette fel, soha nem ment be a postára az értesítővel, csakhogy a nem reagálás nem állította meg a folyamatot. És a jogerőre emelkedéses levelet valamiért csak bedobták a postaládába...amit gondolom csak megtalált. Van egy blog a neten, a HOMAR. Ezen a blogon többek között az ilyen átverésekről és elégedettlenségekről van szó. Ez a "drága jó ember" is ott van köztük...a redőny, ami sosem készült el bejegyzésben. Érdemes elolvasni. Nem én voltam az egyetlen aki átvert...ez ebből élt. Akitől megkaptam a számát azt mondta, hogy most próbálja visszafizetgetni a tartozásait...és azt vettem ki a szavaiból, hogy tönkre is ment...gondoltam mindjárt megsajnálom szegényt... De egy szó mint száz...VÉGE. :-) köszönöm a figyelmet, köszönöm a segítő hozzászólásokat, köszönöm a közreműködést!!!!!!!!!!!


Ui.: a közjegyzőhöz még be megyek, hogy tájékoztassam őket, hogy lezárhatják az ügyet.


Mindenkinek csodás és átverés mentes nyarat kívánok!!!

80. .Mucy. (válaszként erre: 78. - 9b10f3d7ff)
2014. márc. 22. 16:48

Szia!

Hát remélem van valami vagyona, és sikerrel járok. Majd ha sikerült beszélnem a behajtókkal tájékoztatlak benneteket a fejleményekről. :) Szép tavaszt!! :)

79. .Mucy. (válaszként erre: 77. - Regin_a)
2014. márc. 22. 16:46
Szia. Írtam privit. :)
78. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 76. - .Mucy.)
2014. márc. 16. 10:51
Szia, örülök, hogy sikerült idáig eljutnod. Gondolom az "iparos" meglepődött. Most be kell menned a végrehajtóhoz, a papírokat át kell adni neki (valamennyi pénzbe fog kerülni az ügyintézés), ami alapján kimehetnek a lakására foglalni, az elsinkófált értékben, meg a költségeket is ráverik. Ha van bankszámlája, azonnali inkassot tesznek neki rá. Remélem van vagyona, vagy számlája,amiről letudnak emelni pénzt, mert ha nincs a nevén semmi, a bankban sincs pénze, akkor sajnos megnyerted az ügyet, de behajthatatlan marad. :(
77. Regin_a (válaszként erre: 76. - .Mucy.)
2014. márc. 16. 06:19

Tud valaki ajánlani megbízható asztalost?"


Milyen bútor, milyen anyagbol? Mert nem mindegy hogy ágy, vagy konyhabútor

Ha konyhabútor, vagy "iroda"bútor HDF/MDF, laminált anyagbol akkor igen.

Ha valódi fábol, akkor rá kell kérdeznem

76. .Mucy.
2014. márc. 15. 20:26

Kedves olvasók!


Jelentem jogerőre emelkedett az ügy, most már mehetek a behajtó céghez, hogy szépen bevasalják rajta a pénzemet. És kereshetek másik asztalost.... :D Tud valaki ajánlani megbízható asztalost? :D ;)

Egyébként fogalmam sincs hogy működik ez a behajtás, de amint többet tudok, majd írok. Elnézést a késői reagálásért, a téli időszak mindig nagyon húzósra sikeredik, nem sokat vagyok gép közelben.


További szép estét Nektek!

75. Regin_a (válaszként erre: 74. - .Mucy.)
2013. nov. 29. 12:21

Ne tedd közzé nyilvánosan sehol a nevét, mert a személyiség jog egy bonyolúlt dolog. Nehogymár ezen meg ő nyerjen.


Hogy más ne fusson bele?

Hány híradás jelent meg a nigériai csalásrol és mégis belefutnak rendszeresen.

74. .Mucy.
2013. nov. 29. 10:49

Sziasztok. Még várakozás van. Jövő héten felkeresem ismét a közjegyzőt, hogy mi újság van és akkor többet tudok mondani. A közjegyzőtől eddig csak a kifizetett eljárási díjról kaptam számlát. Hasznos infót nem. A fizetési meghagyás közjegyzői díja 5000, azaz ötezer forint. Nem sok, de ezt is behajtják a pasason, vagy a cégén és minden további költséget...gondolok itt a behajtási díjra, ha a közjegyzőt elutasítaná. Én úgy vagyok vele, hogy ha 5 forint átverésről, lehúzásról is lenne szó, mindenképpen szembe kell vele menni, mert nehogy már?! Ha én nem verek át senkit...legalábbis tudatosan...akkor engem se csapjanak be! Egyébként semmi hírét nem adja azóta sem a fickó, hogy mennek hozzá a levelek...érdekes, nem?

Szép napot Mindenkinek!

2013. nov. 14. 11:48

SZia!

Saqjnalom, h nem reagalt, de igy legalabb rendben lesz. Megkerdezhetem, hogy a kozjegyzo mennyit ker ilyenkor? -csak info nekem :)


Ahol kommentalhatod a ceget, az a cylex, ha fentvan, vagy keress ra a neten, milyen teruleteken van ott, s altalaban azokon szokott lenni valamilyen lehetoseg, aholva publikusan irhatsz.

Ezen kivul letezik a Panaszkonyv -ez mar Tv :) Ott ki is mennek hozza, meg a szekhelyere, bemutatjak a TV-ben, akkor is, ha senki nem nyitja ki az ajtot.


SZolj, ha van vmi!

72. Annie1130 (válaszként erre: 71. - .Mucy.)
2013. nov. 7. 12:31

Sajnálom, hogy nem lett eddig eredmény, a fizetési meghagyásra azért már szoktak reagálni, úgyhogy jól tetted, hogy ezt az utat választottad.Nekem is hasonló a kálváriám egy másik céggel, amelyikkel üzleti kapcsolatban álltam csak ott kb. egy lakás áráról van szó...:P Én hiszek az igazságszolgáltatásban. Na, de nem a földiben, hanem az égiben...Meglátjuk, mi lesz!


A cég amennyiben fent van hirdetőoldalakon, szakma szerinti listaoldalakon, akkor ott általában kommentelni is lehet, illetve értékelni a céget. Én oda biztos, hogy írnék!

71. .Mucy.
2013. nov. 6. 17:12

Újabb fejlemények. Visszajött a tértivevénnyel feladott levélkém. Bementem a legközelebbi közjegyzőhöz és fizetési meghagyást kértem. Kitöltöttük a nyomtatványt, a kedves asszisztens a héten beviszi a számítógépbe és kipostázzák a cégének a felszólítást. Ha átveszi akkor 15 napja van arra, hogy reagáljon valamit. Két eshetőség van, vagy felveszi a kapcsolatot a közjegyzővel és fizet nekem önként és dalolva, vagy felveszi a kapcsolatot a közjegyzővel és megtagadja a fizetést. Ha nem veszi át a levelet, akkor meg kell várni míg jogerőre emelkedik a kérelmem és behajtó céggel behajtják a cégén az összeget. Minden esetben a kivitelézési határidőtől számítanak fel napi kamatot. Ami nem hiszem, hogy olyan magas lenne, de mégis van. Úgyhogy most már nem velem kell kommunikálnia, hanem a megbízott közjegyző irodával. Megint jön a várakozás, ami a levelet ha átveszi, ha nem 15 nap lesz, míg valami történik.


Ha vannak tippek, hogy hol tudom lehúzni a kedves emberünket és cégét, kérlek írjátok meg nekem. Az apeh, iparkamara és akár cégbíróság alap. Az érdekel, hol tudom közreadni az ártatlan polgároknak, hogy ne fussanak bele ők is ilyesmibe. Köszönöm!

70. konacafe (válaszként erre: 69. - .Mucy.)
2013. okt. 30. 12:16

Lehet neki hagyni egy hangposta uzenetet is, a telefon reszletezoben benne van/lesz, hogy hany percig beszeltetek. Az sms-t csak db-ra veszi, szam nincs hozza.

Lehet vele tudatni, h az, hogy nem vette at, csak ront a helyzeten es attol meg te elmesz hivatalosan, a fogyasztovedelemnek es iparkamaranak is jelented -amugy Mo-n ritka az, aki meghallgatja a hangpostajat, ugyhogy lehet, hogy sms es hangposta is kell neki.


Varom a fejlemenyeket..:)

69. .Mucy.
2013. okt. 28. 14:59

Kedves Fórumozók!

Még mindig nincs semmi fejlemény... Szerintem az lehet, hogy a tértivevényen rajta van, hogy kitől jön a levél, így azt gondolta ki a jómadár, hogy nem veszi át és azzal "nem ismer el semmit". A vicc az, hogy azóta semmilyen úton nem próbált utol érni...Ma vagy holnap jön vissza elvileg a tértivevényes levél, mert a posta 10 napig tartja a postán. Úgyhogy várom, mikor érkezik meg és mehetek vele a közjegyzőhöz fizetési meghagyást kérni. És aztán szépen kicsinálom a vállalkozását. Ha ez kell neki?!

2013. okt. 19. 12:49
van valami fejlemény? :)
67. .Mucy.
2013. okt. 12. 11:05
A levelet csak neki küldtem, elsőbbségivel, tértivevénnyel. Azóta már biztos megkapta. Semmilyen úton nem keresett meg...se telefon, se e-mail. Várunk. A postás kisasszony felhomályosított, hogy ha nincs otthon, akkor egy postai értesítőt hagynak neki és az illetékes postán 10 napig őrzik a levelét, majd visszajön hozzám. Na most hétfőre vagy keddre várom a tértivevényes lapot vissza. Ha nem jön, akkor valószínű, hogy nem vette még át a postáról. Majd jelentkezem. Szép hétvégét Mindenkinek!
66. michelle.r (válaszként erre: 65. - Konacafe)
2013. okt. 10. 10:27
Ma már mindegy, hogy átveszi-e vagy sem. Kézbesítési vélelem van.
65. konacafe (válaszként erre: 64. - .Mucy.)
2013. okt. 10. 10:11

Ez egy jo dontes volt.

Es elkuldted masnak is?

Szerintem ha nem surgossegivel adtad fel, akkor kb. 2 nap, mig odaer -kitudja atveszi-e, meg meg hozzad vissza. Ne turelmetlenkedj, lehet, hogy megnezi kitol jott es nem veszi at :) Aztan felhivhat, mert sejti a vesztet, hehe.

64. .Mucy.
2013. okt. 9. 16:08

Helló Mindenkinek! Több mindenre reagálok egyszerre.

-A sikerdíjas ügyvéd csak azért érdekel, mert annyi pénzt húz le a vállalkozómról amennyit akar, nekem csak az előleg jöjjön vissza. :) De nagyobb részt poén volt. :)

-A levél megíródott (3 példányban) és tértivevényesen fel is lett adva a pecsétjén szereplő címre, ami sejtésem szerint a lakcíme is.

-A levelet szépen, normál hangnemben fogalmaztuk párommal, semmi fenyegetés, semmi goromba szöveg nincs benne, csak kérem vissza a pénzemet, mert a tegnapi húzása után úgy tekintem, hogy elállt a megállapodásunktól.

-egy hetet kapott a kifizetésre. Most várjuk a választ vagy reakciót.

Ma nem hívtam, ő sem hívott. De ha hív is erősen gondolkodom rajta, hogy nem veszem fel.

Szóval ennyi történt.

63. orsi..
2013. okt. 9. 12:08
sziasztok kap valaki közületek álláskeresési járadékot?és ha igen megkapta ma vaLAKI?
62. Linnax
2013. okt. 9. 12:00
Javítás: ...elegem lesz mindegyikből.
61. Linnax (válaszként erre: 56. - Michelle.r)
2013. okt. 9. 11:56

Bocs, de ezt most nem értem. Melyik mondatomra reagáltál így?

A sorozatokat pedig utálom. Egy-két részt esetleg megnézek (azt sem mindenből, mert a brazil meg hasonló szappanoperáktól kiütést kapok), de rövid idő után elegem lesz belőle.

60. Annie1130 (válaszként erre: 59. - Michelle.r)
2013. okt. 9. 11:04
Szerintem is... :)
59. michelle.r (válaszként erre: 58. - Annie1130)
2013. okt. 9. 10:36
Nem kell ehhez nagypályás ügyvéd, egy gyakornoknak is ujjgyakorlat ;)
58. Annie1130 (válaszként erre: 55. - .Mucy.)
2013. okt. 9. 10:13
Rámenős, hiéna ügyvéd, aki akár sikerdíjra is vállal ilyen "fincsi" ügyeket???Mégis hány milliós bútordarabról van szó?!
57. konacafe (válaszként erre: 55. - .Mucy.)
2013. okt. 9. 10:10

Na, pedig remeltuk, hogy jol sul el a dolog.

Szerintem egyelore ird meg neki a levelet, kuldd el a fogyasztovedelemnek is -ezt irdd bele a levelbe, mint a hivatalos ertesitokben a legaljara, hogy ez a level x peldanyban keszult, kipostazva

1. kis pista csiga asztalos szerviznek

2. fogyasztovedelem

3. iparkamara

4. HirTv

5. Kis Pista csiga anyukaja


Vardd meg, mig az ertesito visszaer, utana menj az ugyvedhez: 1. eleve o is ezt fogja tenni, es te ezert meg neki is fizetsz 2. lehet, hogy at sem veszi, de legalabb mar ennyivel elorebb vagy 3. addig a fogyasztovedelem is reagal vagy tovabbkuldi a leveled (a levelben irj le mindent reszletesen, hogy mikor, hanyszor kerested es mennyi idot adtal neki, hogy kesz legyen vagy az eloleget adja vissza, amennyiben a szolgaltatast enem kepes megvalositani)

56. michelle.r (válaszként erre: 41. - Linnax)
2013. okt. 8. 21:45
Remélem, operációt azért nem vállalsz, mert végignézted a Vészhelyzet összes évadját? ;))
55. .Mucy.
2013. okt. 8. 20:29

Azt hiszem végleg eldőlt a sorsa ennek a bizonyos vállalkozónak. Ugyanis 18:00-kor is felhívott, hogy késnek, mert araszolgatnak a körúton. Na most azt tudni kell, hogy ebben az időben már nem nagyon van bedugulva a körút. Egyértelmű volt, hogy arra megy, hogy azt mondjam, ne gyere már, késő van. De én nagyon megértően mondtam neki, hogy oké, gyere csak. :D Egészen 20:00-ig vártam rájuk, mígnem megelégelve a dolgot fel....akartam hívni, de mindkét telefonja kikapcsolva. Így mint mondtam, egyértelművé tette, hogy megszegte a megállapodásunkat. Ezek után nincs több telefon, holnap postára kerül egy, általatok kiokosított fejjel megírt,céltudatos és kissé követelődző levélke. Ebben leírom a követeléseimet és a szándékaimat arra az esetre, ha nem teljesít. Köszönöm az együtt működést és a rengeteg tanácsot!

Még egy valami kéne. Mégpedig egy igazán rámenős "hiéna" ügyvéd, aki akár sikerdíjra is vállal ilyen fincsi ügyeket. Ha tud valaki, írjon. :)

54. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 49. - Temmp)
2013. okt. 8. 20:20

Ezzel vigyázni kell, mert a telefonos hívásokat, zaklatásnak is vehetik.Egyik ismerősöm is néha odatelefonált normál hangnemben mikor kapja meg a pénzét és feljelentés lett a vége. Nem volt havi 15 alkalom sem, nem éjszaka történt, mégis azt mondta az életvitelét zavarta.

BTK 222. §

(1) Aki abból a célból, hogy mást megfélemlítsen, vagy más magánéletébe, illetőleg mindennapi életvitelébe önkényesen beavatkozzon, rendszeresen vagy tartósan mást háborgat, így különösen mással, annak akarata ellenére telekommunikációs eszköz útján vagy személyesen rendszeresen kapcsolatot teremteni törekszik, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook