Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Céges kölcsön visszakövetelése fórum

Céges kölcsön visszakövetelése (beszélgetős fórum)

19. Bcicus (válaszként erre: 18. - Fincsi5)
2015. febr. 9. 22:09
De. Nálunk felmondják az tuti és még jó pár bank akit ismerek.
2015. febr. 9. 21:04
Nem mondják fel a hitelt akkor sem, ha nem tud vinni részlet megállapodásos papírt!
17. Bcicus
2015. febr. 8. 21:43

A hitelt már pedig a legtöbb bank felmondja amint végrehajtás kerül rá, hogyha nem tudsz egy papír felmutatni arról, hoyg részetfizetésben megállapodtál.

A munkáltatót szídni semmi értelme. Az élet ilyen bárki bármikor kiríúghatnak ezért kell ésszel hiteleket felvenni.

16. Linnax
2015. febr. 8. 13:07

Köszönöm szépen a megfelelően komoly hozzászólásodat nehéz helyzetemben!

Kicsit megnyugodtam. A munkáltatóm csúcsa a csodálatos MVM, ha kicsit is tudsz róluk valamit...ők is csak parancsot adnak, aki meg intézkedik, ész nélkül teljesíti. Nálunk egy-egy alkalommal több száz embert rúgtak ki. Az igazgatónkat szó szerint egyik percről a másikra. Összehívták az (maradék) embereket, és kijelentették, hogy "mostantól" ez és ez az igazgató. Én akkor mit várhatok?

Van olyan munkáltatói igazolás másolatom, amin leírják, hogy első (és utolsó) munkahelyem, (durván 38,5 év, egyedülálló vagyok) nem akarnak elbocsátani, ehhez képest igen hamar megtették. Voltam kb. nettó 23 ezerért munkanélküli, a házam azóta sincs se ki-, se befestve. Kéne egy-két grafittis kölyök :)

Kerítésre sem futotta már, úgyhogy sajnos eladni nem lenne érdemes, mert ilyen hiányosságokkal nem néz ki kívánatosan. Olyan, mint egy agyonhasznált fehérneműben levő nő :)

Ráadásul a telek már előtte megvolt, saját pénzből. Ilyen esetben vajon jogilag mit tesznek? Azt is elveszik? Hiszen csak a házon van hitel, a telken nincs! A kocsimat már réges régen felmondták (lízing), azóta is itt áll a garázsban, nincs pénzem levizsgáztatni, már új akksi kell, a kerekek leeresztettek. Azon gondolkozom, a banknak benyújtom a számlát garázsbérlés címén, meg hogy arra kell költenem, hogy sorozatosan kivonassam a forgalomból, mert nem bírom fizetni az adót, stb.

Hát csak ennyi a bánatom.

Voltam én valamikor "középosztály", mondhatom, nagyon xar így lecsúszni.

Még egyszer köszönöm Neked, kicsit megnyugtattál! Évek óta nyugtatókon élek, de még így is azonnal pánikba esem, nagy szükségem volt Rád.

2015. febr. 8. 08:45

éges kölcsönös fórumhoz.

Írd már meg neki légy szíves, hogy nem fogják felmondani a másik kölcsönét, csak tájékoztatni fogják arról őt és a volt munkáltatót, hogy az ingatlan árverezés esetén ők is igényt tartanak az általuk adott hitel összegére.

Ez egy hosszú folyamat, mert végrehajtást kell kezdeményeznie a volt munkáltatónak, a végrehajtó megpróbálja behajtani a tartozás (inkasszó, letiltás, stb.), majd a végén lesz az árverezés, így az lenne a legjobb, ha a volt munkáltatóval egyezkedne a kölcsön visszafizetéséről. Írásban kérelmet benyújtani, stb.

2015. febr. 8. 08:45

éges kölcsönös fórumhoz.

Írd már meg neki légy szíves, hogy nem fogják felmondani a másik kölcsönét, csak tájékoztatni fogják arról őt és a volt munkáltatót, hogy az ingatlan árverezés esetén ők is igényt tartanak az általuk adott hitel összegére.

Ez egy hosszú folyamat, mert végrehajtást kell kezdeményeznie a volt munkáltatónak, a végrehajtó megpróbálja behajtani a tartozás (inkasszó, letiltás, stb.), majd a végén lesz az árverezés, így az lenne a legjobb, ha a volt munkáltatóval egyezkedne a kölcsön visszafizetéséről. Írásban kérelmet benyújtani, stb.

13. fincsi5 (válaszként erre: 12. - Linnax)
2015. febr. 7. 17:53
ó, most leállítasz?! Ezt nem nézem jó szemmel .
12. Linnax
2015. febr. 7. 17:51

Nyilván nem, különben nem írtak volna. Na mindegy. Majd lesz valami. Esetleg megint éhezni fogok, aztán....

Ne írjatok többet! Köszi!

11. Linnax (válaszként erre: 10. - Kisj)
2015. febr. 7. 17:48
Nem, csak elkeseredett. Anyáméktól kölcsön kell kérnem egy ezrest, hogy be tudjak menni a megyeszékhelyre orvoshoz (kötelező). Hát igen, ez elég vicces. Hahaha!
10. kisj (válaszként erre: 4. - Linnax)
2015. febr. 7. 16:48

Sajnos az érdekel a legkevésbé bárkit is, hogy mennyi pénzed van 17.-éig.


Ez nagyjából vicc kategória., hogy ezt leírtad.

Komolytalan vagy.

9. 4c3a5e5783 (válaszként erre: 6. - Linnax)
2015. febr. 7. 16:14

Mekkora osszeget kaptal, milyen futamidore, mekkora havi reszlere es mi az utolso fizetesi hatarido? Teljesitetted-e a fizetesi felteteleket?

Gondolom, kamatmentes munkaltatoi kolcsonrol leven szo...

2015. febr. 7. 15:18

"a zálogul lekötött ingatlant a kölcsön teljes visszafizetése előtt..."

Azt hiszem, azért jelentkeztek, mert kb. mostanában járna le. Egyelőre ezt az egy szerződést nem találom. Nyomozok tovább. Elvileg rendet tartok, de biztos kellett valami máshoz is, és nem került vissza a helyére.

2015. febr. 7. 14:38
Bocsi, ez időbe kerül, azt sem tudom, hogy mit kell keresnem, így sok-sok mindent átnézek, meg aztán nagy főzésben is vagyok közben. De keresem. Lécci nézz be később, mert számítok a segítségre! Nagyon el vagyok keseredve!
2015. febr. 7. 14:07

Fogalmam sincs. Utána kell néznem. Ez nem addig él, míg ki nem fizetem a házat?

Na megyek, keresem a papírokat.

2015. febr. 7. 13:47
A munkaltato kolcson miatt az ingatlanodra gondolom elidegenitesi es terhelesi tilalom lett bejegyezve. Ennek a kolcsonnek a fizetesi hatarideje lejart?
4. Linnax (válaszként erre: 2. - Bcicus)
2015. febr. 7. 13:37
Úristen, ez nagyon kemény! Tudok valamit tenni? Tekintettel, hogy pillanatnyilag is van vagy 200 forintom 17-éig? Tényleg nem a nemakaráson múlik...
2015. febr. 7. 13:35

Ja, és hozzá kell tennem, hogy míg dolgoztam, boldog-boldogtalant biztosított a cég, hogy biztos munkahelyem van, nem fognak kirúgni, blablabla.

Ehhez képest pont miattuk kerültem ebbe a helyzetbe, még arra sem voltak tekintettel, hogy vagy másfél évem lett volna a 40 éves munkaviszonyig, ezért bármilyen munkát elvállaltam volna.

Esetleg valamilyen békéltető testülettel lenne-e esélyem velük szemben, és egyáltalán hol találok ilyet?

2. Bcicus (válaszként erre: 1. - Linnax)
2015. febr. 7. 13:35
Végrehajtást indíthat ami miatt a bank is azonnal felfogja mondani hitelt.
2015. febr. 7. 13:32

Ha van itt valamiféle igazi jogtudor, kérem, segítsen! Csak egy válaszra lenne szükségem.

Anno a cégemtől kaptam a házépítéshez 800 ezer forint kamatmentes kölcsönt. Fizettem egy ideig, aztán... szóval a Banktól CHF-et vettem fel, de "csak" 4 milliót, azt rendesen fizetem a mai napig, de a körülmények miatt mást már nem tudtam vállalni, mert akkor tényleg éhenhalok. Kaptam a volt cégemtől egy levelet, hogy ha nem fizetek ki azonnal négyszázvalamennyi forintot, akkor elárverezik a házamat, tekintettel arra, hogy a Bank után második helyen a vállalat lett beírva a telekkönyvbe.

Kérdésem: Ha a Banknak rendesen fizetek, a cég valóban elárvereztetheti a házamat párszázezer forintért?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook