Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan tudnék elaludni?Párszor nem ment a frontok miatt, azóta bennem van már este 8kor hogy megint nem fog sikerülni, éjfélig olvasgatok de fórum

Hogyan tudnék elaludni?Párszor nem ment a frontok miatt, azóta bennem van már este 8kor hogy megint nem fog sikerülni, éjfélig olvasgatok de (tudásbázis kérdés)


21. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 20. - 731e5b9ffb)
2013. ápr. 4. 22:50
Ez is igaz. Belső érzékekre kell hagyatkozni.
20. 731e5b9ffb (válaszként erre: 19. - D7ba7bf7ff)
2013. ápr. 4. 09:05

"Azért nem tudsz elaludni, mert valami miatt nem tudsz ellazulni, túlpörög az elméd, zavaros a lelked, feszült a tested."

Ez így teljesen igaz. Vszont attól, hogy fizikailag lefárasztom magam az agyam úgyanúgy túl tud pörögni.

"Nyilván egy energiadús, túlbuzgó embert nehéz ágyba parancsolni. A gyerekek például ilyenek. Még frissek, sok az energiájuk."

Ez szintén teljesen igaz, és ilyen esetben valóban a fizikai terhelés a megoldás.

De ha valaki a stressz miatt, esetleg valamilyen trauma miatt nem tud elaludni, akkor már fizikálisan fáradt, viszont az agya mégsem tud kikapcsolni, és akkor jól jön egy kis gyógynövény ahhoz, hogy pihenni tudjon az idegrendszere.

19. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 17. - 731e5b9ffb)
2013. ápr. 3. 23:27
Azért nem tudsz elaludni, mert valami miatt nem tudsz ellazulni, túlpörög az elméd, zavaros a lelked, feszült a tested. Szóval számos probléma lehet. Egyszóval nyugtalan vagy. Ezt a nyugtalanságot ki lehet kapcsolni bogyóval, vagy mozgással ami lefáraszt, vagy olvasással ami szintén lefáraszt, vagy egyéb nyugtató gyakorlatokkal (amit leírtam). Az alvás energiával tölt fel, tehát amíg nem fárasztod le magad addig (nyugtalanságodban) nem tudsz elaludni. Töltésre nem érdemes rátölteni. Nyilván egy energiadús, túlbuzgó embert nehéz ágyba parancsolni. A gyerekek például ilyenek. Még frissek, sok az energiájuk.
18. 731e5b9ffb (válaszként erre: 16. - D7ba7bf7ff)
2013. ápr. 3. 23:04
A szimpatikus idegrendszerem nem pihen alvás közben? Mert csak akkor nem jó az elvem, ha csak a paraszimpatikus idegrendszerem pihenne.
17. 731e5b9ffb (válaszként erre: 16. - D7ba7bf7ff)
2013. ápr. 3. 23:03
Nekem megoldotta. Szakítás utáni nemalvást is tudtam vele "tünetileg kezelni", majd a szervezetem alvás közben pár nap alatt helyrehozta magát, és már nem kellett a "kezelés". A nyugtató/altató az elalvásban segít, nem a regenerálódásban, arra ott az alvás.
16. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 14. - 731e5b9ffb)
2013. ápr. 3. 22:59
Ha nappal veszel be nyugtatót, attól is megnyugodhatsz. A paraszimpatikus idegrendszert aktivizálja, és ugye a nyugtalanság a szimpatikus idegrendszerhez tartozik. Csak ennyi a titok. De még mindig azt mondom, hogy tünetileg kezel, viszont a feszültség, álmatlanság mélyebb okát nem oldja meg. A feszültséget a lélekben lévő blokkok generálják. Ahhoz hogy megoldjunk egy ügyet, ahhoz ezeket a blokkokat kell mélyrehatóan felszámolni.
2013. ápr. 3. 22:55
A gyakorlatok amiket leírtam, ugyanolyan hatásosak mintha nyugtatót vennél be, de az emberek megszokták hogy be kell venni "valamit" ami segít. Tetszés szerint lehet választani. Le vannak tesztelve.
14. 731e5b9ffb (válaszként erre: 12. - D7ba7bf7ff)
2013. ápr. 3. 22:54
Viszont ha nem alszom, az idegrendszerem nem tud pihenni és még idegesebb leszek. És ha ideges vagyok, de egy kis "segítséggel" el tudok aludni, másnapra elúlik a dolog, és amit aznap pl. megoldhatatlan problémának láttam másnapra már meg is oldom. Tehát nem a nyugtató oldja a feszültséget, hanem az azutáni alvás.
2013. ápr. 3. 22:52
Még egy gyakorlatot leírok. Ha feszült vagy, netán nem tudsz elaludni, kezdd el érezni hogy a talpadból áramlik ki a feszültség. Ezt bizsergéssel, vibrálással fogja jelezni. Addig áramoltasd az energiát kifelé a talpadon, amíg nem érzed hogy fáradsz. Ez a gyakorlat lecsapolja a fölösleges energiát a testedből, nyugtatja az idegeket és szinte bárhol lehet alkalmazni.
12. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 11. - 731e5b9ffb)
2013. ápr. 3. 22:46

Csakhogy a nyugtatóknak az a hátránya hogy elnyomják a konfliktust, a problémát, a feszültséget. Itt meg az lenne a legjobb, ha megszabadulna tőlük. Tehát nem elnyomni, hanem megszabadulni. Persze vannak olyan készítmények, amik kioldják a feszültséget, de az nem nyugtató. Ezzel együtt ideiglenesen lehet használni nyugtatót, de az csak pillanatnyilag segíthet.


Ha dinamikus emberről van szó, akkor nem ártana fokozatos sportot, mozgást beiktatani. Az egyszerre old és nyugtat.

11. 731e5b9ffb (válaszként erre: 1. - Sacc01)
2013. ápr. 3. 22:23
A Valeriána gyógynövényes nyugtató/altató, de nem gyógyszer. Ha idegességtől nem tudok elaludni azt veszem be.
10. Dilean
2013. ápr. 3. 22:17
Nekem sokszor beválik, hogy úgy fekszem a hátamon, hogy a nyakam a falnak támasztva előre van hajtva úgy, hogy az állam szinte a mellkasomra ér, és így olvasok. Ez a póz valahogy engem elálmosít, hátha téged is. Persze mikor már érzed, hogy nagyon álmos vagy, akkor 'egyenesedj ki', nehogy elfeküdd a nyakad :-)
9. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - Sacc01)
2013. ápr. 3. 22:15
Tanulj meg koncentrálni. De fontos hogy mellette ne legyenek káros szenvedélyeid. A koncentráció egy pontra tereli a tudatot és nyugtat, egyensúlyba hoz. Érdemes 10 perccel kezdeni és utána növelni az időt. Először nem könnyű. De ezzel rendezheted a lelki életedet. Bármilyen kis tárgy megteszi, vagy egy pont, esetleg rajzszög a falban. Csak a tárgyra figyelj. Gyakorolj. Hidd el, sokat segít.
8. sacc01 (válaszként erre: 5. - 342402de6d)
2013. ápr. 3. 22:06

rendben,megpróbálom.:D



fáradt leszek estére de annyira bennem van ez az idegesség,és már csak a magas vérnyomás miatt se megy.:/

7. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - Sacc01)
2013. ápr. 3. 22:06
Mozogni kell. Le kell fárasztani magad testileg vagy szellemileg. Esetleg mindkettő. Az alvást nem lehet akarni, mert pont akkor alszol el amikor már nem "akarsz".
6. 0302
2013. ápr. 3. 22:05
egy jó kis szex és máris édes a pihenés
2013. ápr. 3. 22:02
Ne akarj!!Engedd meg magadnak,hogy mostantól pedig nem szeretnél aludni,egy percet sem...ezzel belehet csapni az agyat,ha tényleg elhiteted saját magaddal....
2013. ápr. 3. 22:01
3-4 feles segíteni szokott.
2013. ápr. 3. 22:01
*fél 2-kor
2013. ápr. 3. 22:00
de még fék 2-kor is fenn vagyok,addigra sokszor már úgy megfájdul a fejem (magas lesz a vérnyomásom.:S) hogy gyógyszert kell bevennem,ami kiüt,de így nem jó...18 éves vagyok..mit csináljak?
2013. ápr. 3. 22:00
Hogyan tudnék elaludni?Párszor nem ment a frontok miatt, azóta bennem van már este 8kor hogy megint nem fog sikerülni, éjfélig olvasgatok de m

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook