Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan tudnám a kutyámat lefogyasztani? fórum

Hogyan tudnám a kutyámat lefogyasztani? (tudásbázis kérdés)


1 2
2008. dec. 16. 05:35

A miénk nagyon mohó az egyik képes a másikéba is bele torkoskodni.

Most már nem teszem egy helyre a kajájukat

Szerencsére imád mozogni, sétálni, jönni-menni.:)

2008. dec. 12. 09:25
Sétálj vele többet és adj neki enni kevesebbet!
2008. dec. 12. 09:22
Szia!Csakis céltudatosan.Tapasztalat,h elég ilyen esetben a napi egyszeri etetés.Szép lassan megszokja,és fokozatosan fog fogyni így.Plusz a sok mozgás még,ami segíthet neki.Persze még egyszer hangsúlyozom,h csakis céltudatosan,mert ha megsajnálod,és napi többször is adsz neki egy kis ezt-azt,nem fog lefogyni:)
2008. nov. 22. 16:26
Kevesebbet adsz neki enni, többet viszed sétálni...
2008. nov. 22. 15:59

Anyukáméknak van egy aranylabradorjuk, apám imádta, és persze folyton édességgel tömte a kutyust. Aki persze meghízott, az állatorvos dobott egy hátast, amikor meglátta.

Akkor az állatorvos azt mondta, vegyünk fagyasztott zöldség keveréket, és abból napi egy zacsival (egy kilót) főzzünk meg, ez legyen az alap kajája. Ebbe kapjon hol csirke far-hátat, hol májkrémet, szóval valami husi félét, de a fő a zöldség legyen. És a lényeg: kajálja a kutyus, és fél év alatt szépen lefogyott.

30. d606bc0fd7 (válaszként erre: 29. - 8da8a563b7)
2008. nov. 22. 15:55
Pontosan így van.
2008. nov. 22. 06:00
a legtöbb kutya egyfolytában "éhen akar halni". A gazdinak kell tudni, mennyi ételt kell adni neki, mennyit mozog a kutya. Ha a kutyán múlna, ugyanolyan túlsúlyban szenvednének, mint a magyar emberek.
2008. nov. 19. 17:41
Szerintem állatorvostól kérjél tanácsot!
27. d606bc0fd7 (válaszként erre: 26. - Fe1fe85329)
2008. nov. 19. 16:07
Ajajj, de még hogy...! :DDD
26. fe1fe85329 (válaszként erre: 25. - D606bc0fd7)
2008. nov. 19. 15:56
jah elfelejtettem mondani hogy persze nálunk is van a "Jajjjrögtönéhenhalok" nézés..DD
25. d606bc0fd7 (válaszként erre: 23. - Natika1982)
2008. nov. 19. 15:54

Szia!


Nekünk is labradorunk van és valóban hajlamos az elhízásra, mert egyfolyában csak enne :DDD Mindig éhes...és akkor még finoman fogalmaztam...


Tavaly nyáron picit meg is hízott, de akkor valamivel kevesebbet adtunk enni és többet jártunk sétálni vele, így szépen tartja a 28-29 kilós súlyát. Ettől több nem is kell, hogy legyen.


Csak egyszer adj neki enni, akármennyire könyörög. Nem szabad "bedőlni neki", mert akkor utána mindig kunyerálni fog :)


Pl. Most nem rég befogadtam egy kiscicát és a macska naponta 3x kapott enni, a kutyáknak viszont csak 1x adunk. Kezdetben kicsit furcsa volt neki, hogy ő nem kap,csak a cicc de mostmár megszokta és tudja, hogy neki nem jár, így nem is könyörög.

24. fe1fe85329 (válaszként erre: 23. - Natika1982)
2008. nov. 19. 15:41
Hmmm...labrador nekem is van...ráadásul szuka ő is...és igen e retrieverek sajna hajlamosak az elhízásra....nagyon nagyon fontos a kutya mozgatása...ha visszaveszed a tápot, és nem nassoltatod, és naponta jól lemozgatot legalább 1órát akkor pikk pakk visszanyeri a versenysúlyát...sajnos az izületeiknek nagyon nem tesz jót a túlsúly..és ez is tipikus labi probléma..:(:(
2008. nov. 19. 14:11

Olvastam egy oldalon h a labrador is az a fajta amelyik elhízásra hajlamos.

Most tűnt úgy fel h tényleg milyen nagy lett.

Lehet raktározza télére a kaját.

és ő is olyan h tényleg nem lehet előtte enni mert addig néz meg folyik a nyála h nem tudjuk megállni h ne adjunk neki

hál isten csokikat meg ilyeneket nem szoktunk adni, de ha este pizzát eszünk és amit már nem eszünk meg azt mindig odaadjuk neki est hiába kapott már enni.

most már ezt is úgy oldom meg h inkább berakom a hűtőbe és majd másnap meg kapja egy kis táppal keverve.

hát remélem nagyon h sikerül fogynia mert nem szeretném h baja legyen.

22. valcsi
2008. nov. 18. 21:50
nekünk is labi van, ő is kövér, de szerintem ilyenkor télen kövérebbek, nyáron őt is visszafogtuk a kajában és most sem kap többet, mégis látványosabban kövérebb. Nagyon tudja kérni a kaját, mikor valakit meglát, mindig azt nézi mivan a kezében.De csak este kap házi kosztot, mert a tápokat nem kedveli. Napközben csak sült kacsacsontot.
21. a4cf17146e (válaszként erre: 20. - Natika1982)
2008. nov. 18. 19:01

Na, akkor tudnod kell, a lány kutyák imádnak enni, az enyém ilyen volt. Ha mi ettünk osonva bújtuk el valahova, hogy ne lássa, mert akkor odaült és azt nem lehetett kibírni, hogy ne kapjon kóstolót, de neki semmi sem volt elég. Volt olyan is, hogy amíg egyikünk evett, addig másikunk elment a kutyával sétálni. Az én kutyámnak soha nem is lett kiskutyája. Tüzelési időszakban viszot érezhetően csökkent az étvágya, más kötötte le a figyelmét.

Szóval az adagját lecsökkentve fogynia kell! A kenyér a kutyát is hízlalaja, a vastag húsbőr és a szaftos falatok is. Parizer, virsli, ezek azért soványabb kaják, sajt.

2008. nov. 18. 18:50

lány kutya és 5 éves

még nem volt kiskutyája

19. a4cf17146e (válaszként erre: 18. - Natika1982)
2008. nov. 18. 18:42
Passz, de ikább lassan fogyjon a kutya, mint hirtelen, akárcsak az ember. Attól is függ mennyi idős. Fiú e vagy lány. A kutyáknak vannak időszakaik amikor csökken az étvágyuk, pl tüzeléskor. De ezt is "egyéne" válogatja.
2008. nov. 18. 18:04

hát remélem sikerrel járok kevesebbet fogok neki adni most már akkor én

és nem csak szárazat fog kapni

meg ezt a krumplisat is kipróbálom

mennyi idő alatt megy le róla a felesleg?

2008. nov. 18. 17:29

Szerintem mindenképpen a mennyiséget csökkentsd ha úgy gondolod, hogy túlsúlyos a kutya. Ne hagyj ki egy napot az etetéssel, szegény, az borzasztó lenne neki. Ahogy írtad, mozogtok eleget, akkor ha szépen fokozatosan kevesegget kap, biztos lesz eredménye. És ne csak száraz tápot, nem olvastam el minden hozzászólást, nem tudom miket eszik. Egy pl, az én kutyám is többet nyomott a kelleténél és imádta a dobozos májkrémet, kikövetelte. Az állatorvos azt mondta mit eszik ez a kutya?! Mondtuk neki májkrémet.....stb. Azonnal áljunk le a májkrémmel, mondta állatorvos. Persz hogy nem álltunk le vele, inkább másból kapott kevesebbet és persze valamivel ritkábban kapott attól fogva májkrémet.

Egyik napró a másikra úgyse fog látszani egy egészséges kutyán a fogyás. Viszont volt beteg is a kutyánk és ott hihetetlen, de szinte óráról, órára fogyott a kutya.

Sok sikert a kutyalefogyasztáshoz!

2008. nov. 18. 17:20

mondd neki, a kutyus egészsége miatt se adjon(mert az egy dolog,h téged becsap v nem,de magát és a kicsit semmiképp se tegye!:()


szoval,a száraz táprol mindenképpen le kellene szerintem szoktatni. Mi ugy adjuk otthon,hogy csirkefej,v nyak v ilyesmi,és egy kis csésze csésze, vagy két szelet kenyér,és az felszivja a szaftot

2008. nov. 18. 17:18
Szia...sokat jelentene ha rohangalhatna nagyokat.Heti 1 nap kaja nelkul kimondottan ajanlott felnott kutyaknak..es kaja alapon ajanlanam a "senior" megnevezesueket..avagy az oreg kutyaknak valot...ez nem azt jelenti, hogy oreg a kutyad hanem kevesebb tapanyagot tartalmaz es nem annyira hizlalo.
2008. nov. 18. 17:17

attól lett dagi h szerintem sokat kap enni

pedig egyszer eszik naponta max hétvégén oda szoktuk neki adni a levesből a csontot meg lét

apukám eteti nem én és hiába mondom neki h ne adjon sokat

most már ki rakom neki reggel a tálba mennyit egyen hát remélem nem rak hozzá dugiba

2008. nov. 18. 17:12
akkor mitől lett dagi?nassolt?
2008. nov. 18. 17:12

elvielg a krumplit nem nagyon eszik meg a kutyák-persze egyéne válogatja(csak mert nem tudják megemészteni)


a miénk épp ezér tmeg sem eszi:)hajrá,hajrá:)

2008. nov. 18. 17:10

szerintem iszik ő eleget lehet nem mindig kellenne neki szárazat adni

ezt a krumplis dolgot meg ki próbálom

2008. nov. 18. 17:08

labradorom van és 5 éves

szoktam vinni sétálni meg kertes házban lakom.

hallottam azt is h krumplit kell a kajájába rakni mert azt nem tudja megemészteni és laktatja.

2008. nov. 18. 17:08
Krumplival! A kutyák szeretik, de nem tudják megemészteni. Ezt nem én találtam ki, nálam okosabb embertől hallottam, aki kutyatenyésztéssel foglalkozik.
2008. nov. 18. 17:05

mozgás,rendes kaja, és ha csak egyszer kap,pláne ne sokat-mert megüli a pocakját

plusz érdekelne,h hány éves


ha mentek legközelebb állat dokihoz,akkor lehet ő is tud taácsokat adni

2008. nov. 18. 16:59
én is kerestem már a neten akkor lehet nem jól de kutyákra nem írt úgy semmi extrát, csak h mire van szükségük.
2008. nov. 18. 16:58

száraz kutyatép nem jo,ha nem iszik eleget.

Husit,normál kaját adj neki, a múű kaja nekik sem tesz jót


a kihagyás sem rossz szerintem,de ha mozog eleget,akkor elvielg nem szabadna hiznia


a miénk azért hizott meg,emrt megmutotték, és felborult a hormon héztartása. Egyébként a korral(is) jár

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook