Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan tudnám leszoktatni az öt hónapos nagytestűvé váló kutyámat, hogy rám ugráljon? fórum

Hogyan tudnám leszoktatni az öt hónapos nagytestűvé váló kutyámat, hogy rám ugráljon? (tudásbázis kérdés)


11. 92d4e621ea (válaszként erre: 3. - E25707f07b)
2015. máj. 13. 23:13

Cesar Milán szerint is a hátsó lábához kell lépni. Óvatosan rá, de azért persze nem agyon taposva a kutyust. vezényszoval hamar megtanulja.

Remélem, sikerül. :)

Szilvi

10. ca43169457 (válaszként erre: 9. - Minos)
2015. jan. 31. 07:55
Jó reggelt. A kutyák okosak. Egy felnőtt kutya kb. egy három éves gyermek értelmi szintjén van, és az nem semmi...
2015. jan. 29. 16:50
Sziasztok, köszi mindenkinek :) De ez egy égedelem, és már túl okos. Ó hát kipróbáltam a megfogom a két lábát, "rám mosolygott" a galád eb és elkezdett finoman harapdálni. Ráadásul nehéz, én meg könnyű. Volt lábra lépés többször, azt is játéknak hiszi. Erre a válasz finom fenéken harapás. Azért persze finom, de határozottan kikap. Ma reggel a toppantás és a rá mordulás bevált, de ez mire hazaértem elmúlt. Most vagy tényleg hívom Ceasar Milant vagy megharapom :)Egyébként meg meg lehet zabálni, annyira édes.
2015. jan. 29. 08:56
Nálunk is a térd felhuzas vált be! De aki "új" ember volt és érezte hogy hatarozatlanabb annál rögtön beprobalkozott az ugrással.
2015. jan. 29. 08:22

Én is úgy tudom, hogy még a kezdetek-kezdetén kell leszoktatni róla. Cesar Milan szerint: "rámászni a másikra" = azzal a másikkal szemben ő a domináns, vagyis azt próbálgatja, hogy kinél meddig mehet el, az alá-fölérendeltségi viszony felmérése a falkán belül. Ösztönösen teszi, minden kutya és farkas-féle csordában automatikusan teszik, "bemérik" hogy hol a helyük.

Ha már most az elején leszoktatod róla, azzal csak segítel neki eldönteni, és helyére pakolni a dolgokat nála.

2015. jan. 29. 06:49
Szia! Egy 5 hónapos kiskutya még nagyon kajla. Ne aggódj, az idő múlásával be fog nőni a feje lágya. Tipikus kölyök kutya viselskedés, hogy ugrál. az idő múlik, a kutyus felfedzi a világot, hatni fognak a nevelési próbálkzásiad, és minden rendbe jön, Minden kutyus alap célja,hogy jó kutyája legyen a gazdinak. Lesni fogja minden kívánságod, de könyörgöm, még gyerekből van.
2015. jan. 28. 23:33
Mikor felugrik, hátat kell neki fordítani, összefonni a karodat, é elfrdulni előle ha próbál a képedbe mászni. Ha lenugodott pedig akkor meg lehet simogatni és dicsérni. Így megtanulja, ogy cak akkor foglalkozol vele ha jó kiskutya :) Nálunk bevállt!
4. simple (válaszként erre: 1. - Minos)
2015. jan. 28. 22:23
Mikor felugrik megfogod a mellső lábait, egészen addig tartod amíg már nagyon kellemetlen lesz neki, vagy amikor ugrik felhúzod a térded hirtelen hogy abba ütközzön bele.
2015. jan. 28. 21:35

Nekem is van kutyusom mikor kicsi volt sokat utána olvastam és mindenhol az írták hogy mikor fel ugrik határozottan a hátsó lábához kell lépni és reflex szerűen vissza lép a kutya és ehhez társits vezényszót. ..A kutya idővel összeköti 30 megtunulja.

Csak Sok türelem kitartás és következetesség.

2. kriszta773 (válaszként erre: 1. - Minos)
2015. jan. 28. 21:19
ne engedd :) és használj egy vezényszót erre mindig, majd összeköti ezzel, és elég lesz mondani, aztán meg leszokik róla
2015. jan. 28. 21:08
Hogyan tudnám lenevelni az öt hónapos nagytestűvé váló kutyámat, hogy rám ugráljon?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook