Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan tudjam elviselni egy hóbortos anyós szeszélyeit? fórum

Hogyan tudjam elviselni egy hóbortos anyós szeszélyeit? (beszélgetős fórum)

53. vénboszi (válaszként erre: 48. - 52d3e0b8a8)
2009. márc. 10. 17:19

Akkor szerencséd van!:D A férfiak ugyanis negyed annyit sem panaszkodnak anyóskáikra :DD

Ne felejtsd el hogy anyósodnak nincsen semmi nemü kötelessége veled szemben,és ha tesz valamit,max szivességből,és nem is várhatsz el tőle,ezt így kell elkönyvelni.Annak meg csak örülj,ha büszke lehetsz magadra.

52. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 50. - Vénboszi)
2009. márc. 10. 17:15

Sajnos nem tudok s...get nyalni, ez elég nagy baj velem....Ha valaki bunkó velem (nem egyszer!), azt valahogy nem tudom a szívembe zárni és ez valóban hiba lenne a részemről?

Okosabb menyek...szépen fogalmazol, tehát akkor hülye vagyok....

De miket írsz már ne is haragudj? Ki akarja kitúrni az anyósát?! Na ez a baj! Pontosan megfogalmaztad, ez az anyósok legfőbb baja, hogy így gondolkoznak!

51. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 41. - Salabakter)
2009. márc. 10. 17:08

Biztos van valami ebben a neveláés dologban! Én ugyanis egy rossz megjegyzést nem tettem az anyósomra, ellenben vele, amiknek elmondott, szomorú...az emberi féltékenység kegyetlen dolog!

Amikor a kisebbik lányommal voltam terhes a nagyobbik (akkor volt 3 körül) szólt rá a nagyanyjára, hogy ne üvöltözzön velem. Azt hiszem ez elég szomorú, nem?

50. vénboszi (válaszként erre: 42. - 52d3e0b8a8)
2009. márc. 10. 17:07
Nem voltál ügyes,mert nem tudtad megszeretteni magad vele.Erről te tehetsz már bocsi de egyetlen anyósnak sem kötelező csak azért szeretni a menyét,mert a fia elvette.Okosabb menyek megpróbálják megszerettetni magukat,ha ez mégsem megy akkor egyszerüen el kell kerülni minden nemü találkozást.De ez nem vonatkozik a fiára és az unokákra.Hogy elvárta hogy az legyen amit ő akar a fiával kapcsolatban,az jogos,elvégre az anyja.Ne ugrálj neki mint a pincsi,és ne is várj tőle semmit.Ennyi.Azt meg nem hiszem hogy egyetlen meny is ki tudná túrni a férje anyját,ilyesmiről csak a menyecskék ábrándoznak.Még ha némejiknek sikerül is ez a produkció,az nem örök időkre szól.A kapcsolat milyensége amúgy meg mindig is két emberen múlik.
49. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 41. - Salabakter)
2009. márc. 10. 17:04
Ha 'unokát' írtam a szövegben akkor az az ő unokája, sejtettem, hogy ezt valaki felemlegeti! Ezért is nem úgy fogalmaztam, hogy szültem neki egy gyereket. :)
48. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 40. - Vénboszi)
2009. márc. 10. 17:02

Nekem lányaim vannak, úgyhogy már eleve előnnyel indulok! ;) És nem is huszonéves kis fruska vagyok!


Szórakozni a gyerekek születése óta nem voltunk, kivéve, ha a szüleim leutaztak hozzánk (270 km), ugyanis drága anyós, aki a szomszéd utcában lakik még erre is képtelen....bocsánat vagy kétszer eljött, a nagyobbik lányom pedig beszámolt róla, hogy akkor is a szekrényeket szobákat ellenőrizte! Guszstustalan.....

Anyagiakban segíteni....ebben sem volt részünk, aminek örülök is, mert nem szeretném ezt hallgatni évekig.

Büszke vagyok arra, hogy amit elértünk azt magunknak köszönhetjük és nem kuncsorogtunk a szülőktől, csak hitelt vettünk fel... Az esküvőt is saját pénzünkből tartottuk, nem máséból, ahoz pofám nem lett volna! Ha meg nem jut eszükbe, hogy segítsenek, akkor nem is kell.

2009. márc. 10. 17:02
Hát igen,a példákra ellenpéldák is akadnak,ezért nem szabad lenne általánosítani.
46. Szásenyka (válaszként erre: 41. - Salabakter)
2009. márc. 10. 17:01

Az is lehet, hogy az anyóson múlik.


Az enyém jó, én nem szólok rá egy rossz szót sem, remélem így is marad.


Az unokatestvérem viszont egy érdekeset fogott ki, sok tekintetben jó fej, és még jóindulatú is, de mikor közölte, hogy ne menjen a lány főiskolára, mert érettségi bőven elég, az esküvői ruhának kell, hogy legyen ujja, igen is a faluba kell költözniük, mert őket segíteni kell és nem engedi el a fiát, a jó asszonynak ne legyen műkörme, mert úgy nem lehet semmit csinálni meg ilyesmi, azért kissé fárasztó lehet. És olyan is van, aki emellé még nem is jóindulatú, vagy csak szimplán buta.

45. df2a740c00 (válaszként erre: 40. - Vénboszi)
2009. márc. 10. 17:01

És még te írod, hogy az anyósok nem szidják a menyüket? Te jó ég.


nekem nagyon jó a kapcsolatom a párom anyukájával, de az ezt megelőző kapcsolatomban ugyanezt nem mondhattam el. Az akkori "anyósomnál" ostobább és roszindulatúbb csak a férje volt. És hozzátenném, hogy soha semmiben nem kellett segítenie, egy percet sem laktam nála, és másban sem támogatott, és nem is voltam rászorulva.


Ebből is csak az a tanulság, hogy nem lehet általánosítani, azaz nem minden anyós szörnyeteg, ugyanúgy, ahogy nem minden meny vérszívó.


Ja, és szerintem azért nincs annyi anyóspanasz a menyekre fórum, mert arra a korosztályra kevésbé jellemző a nethasználat. Inkább a szomszédban mondja el a bánatát.

44. 707655fba1 (válaszként erre: 41. - Salabakter)
2009. márc. 10. 16:54
Pont ezért nem tudod felfogni sem (bocsánat a tegezésért), hogy van olyan is, hogy az anyós "nem fér a bőrébe" és folyton beleköt mindenbe, mert Te nem olyan vagy, ill. nem élted át!
43. salabakter (válaszként erre: 40. - Vénboszi)
2009. márc. 10. 16:50
Igen,te sokkal jobban megfogalmaztad!
42. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 38. - Vénboszi)
2009. márc. 10. 16:50

Hát nem semmi az biztos! Én évekig nyeltem, hogy mindenféle sz.rnak elmondott drága anyuka. Holott nem is laktam vele, azaz nem tettem be a 'seggemet' az otthonába, ahogy az anyósok fogalmaznak.... Ő mást nézett ki a kisfiának (házas nő 2 gyerekkel, de a kolléganője volt a varrodába és jól varrt....:DDD).

Már az első megjegyzése az volt, hogy vegyem tudomásul, hogy az van, amit ő mond, míg a kisfia el nem vesz.... ennyit a toleráns, megértő anyósokról...addig nem volt baja velem, míg dolgoztam rá, amikor vendégeket hívott (minket is) és még én mosogattam nála a kamrába, oda vitte ugyanis a mosogatót, nehogy zavarjam a zörejekkel a vendégeit. Amikor szoptattam berontott, hogy mikor végzek már, mert le kéne szedni az asztalt...bocsika ilyen faragatlan anyósok is vannak!!!!

Aztán mikor az ember már nem ugrik nekik, mint a pincsikutya onnantól kezdődnek a bajok! A gyerekek születéséről meg nem is beszélve, mert akkor már végképp kitúrja őket az a szemét menyük az első helyről...

41. salabakter (válaszként erre: 39. - 52d3e0b8a8)
2009. márc. 10. 16:49

Anyósnak szültetek?



Most én nem tudom,melyik oldalon állok,én hármat neveltem fel,egy fiút(40)és két lányt(35-34).A két lány itthon lakik a párjával,egyik már 10 éve az unokával is,de még a mai napig nem vesztem össze a menyeimmel sem,ez a második,de a vőkkel sem.Az én lányaim nagy tiszteletben tartják az anyósukat,soha egy rossz szót nem hallottam tőlük az anyósra.Lehet a nevelésen is múlik?

40. vénboszi (válaszként erre: 39. - 52d3e0b8a8)
2009. márc. 10. 16:47
Ne felejtsd el hogy te is felneveled majd a fiadat,aki szarni fog rád a felesége miatt aki majd még unokát is fog neked szülni,akit majd a nyakadra dobhat bármikor,ha szórakozni támad kedve,aki majd tartja a markát hogy segíts neki anyagiakban,meg minden téren,aki majd kiszívja a véred.Aki betelepszik a házadba,és még annyit sem fog megtenni hogy tisztelje a te házad szokásait,rendjét,stb.Gondolkozz egy kicsit.
39. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 36. - Salabakter)
2009. márc. 10. 16:35
Azt meg nem kéne elfelejteni, hogy bennünket menyeket is felneveltek a szüleink, sőt, még unokát is szültünk anyósnak, aki ezek után is csak kekeckedik, mert semmire sem vagyunk jók, csak arra...vagy arra sem?
2009. márc. 10. 16:33

Hát lányok-asszonyok vicces amit csináltok,ha nem tetszik az anyós akkor arrébb kell állni :D

De nem ildomos a saját fiát is ellene úszítani mert az egyszer visszaüt bizony- bizony.Mert amikor valakinek az anyja elmegy/örökre/,és aztán a fiúka ráeszmél,ki miatt is nem törődött a saját édesanyjával/?!/ évek hosszú során keresztül.Miért is hanyagolta el azt,akinek az életét köszönheti,ki miatt nem tudott jó lenni anyukájához addig amíg lehetett volna?!Na ott kezdődnek majd a bajok.Szerencsére vannak férjek,akik hamarabb ráeszmélnek erre,és nem hagyják hogy kisajátítsa őket az ujdonsült menyecske.Azt mondom,aki ráfanyarodik arra hogy az anyóssal lakjon,neki kötelessége alkalmazkodni és ha nem tetszik a helyzet,akkor lehet változtatni,de azért nehogy már a nyúl vigye a puskát!Na ja!A készbe jó beülni,meg elfogadni ami ingyen potyog,kötelesség és tisztelet az nuku.Ne felejtsétek hogy nemsokára rátok kerül a sor,ti sem kerülitek majd el az anyós poziciót,és most lehet pampogni,de kíváncsi vagyok,nektek hogy fog majd állni a szátok.Ez a mai fiatalság nem semmi.:DD

37. 707655fba1 (válaszként erre: 36. - Salabakter)
2009. márc. 10. 16:22

Ezt csak az tudhatja, aki meg/átéli.

Bármennyire hihetetlen van kibírhatatlan anyós is.


Ismerek olyat, aki csak kisk.rvának hívja a menyét, ugyanakkor az 5 gyereke 5 pasitól van


Erre mondják: ki mint él, úgy ítél!

36. salabakter (válaszként erre: 34. - Szásenyka)
2009. márc. 10. 16:19

Nem?Hát itt az élő példa,ezek a fórumok!


És igenis gyesbetegség,mert nagyon ráérnek,nincs pelenkamosás,pólyamosás,keményítés,pelenkakifőzés- vasalás,mindennapos,egy hetit összegyűjtenek,mert csak úgy érdemes mosni.Hol ért rá régen anyós netezni a gyermeknevelés mellett?Ha lett volna net,akkor is más,sokkal több dolga volt.Félre ne értsetek,én sem sírom vissza,de ennyi bántást sem érdemel az anyós,aki felnevelte nektek a párotokat,ilyenre,amilyennek beleszerettetek!

35. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 30. - Salabakter)
2009. márc. 10. 15:57

Én is írok ilyen fórumra! :)


A depresszió nem gyesbetegség! Nem szabad keverni a kettőt!


Mitől unatkoznának a menyecskék? El kell látniuk egy gyereket, vagy többet is, anyósoknak meg max. a férjükkel kell foglalkozni, már akinek még van. Ők meg ugye 'önnellátóak', nem kell etetni, pelenkázni, stb...


Nekem konkrétan semmit nem segít anyós. Akkor látom, mikor köszönteni kell menni, mert előtte felhív telefonon nehogy elfelejtsük! Ő a saját unokáit is letojja, de ha valami van menni kell... És még én mosogattam nála, meg kínáltam a vendégeit...Most elég beteg a kissebbik lányom, még nem is érdeklődött felőle, mint ahogy az autóbaleset után sem kérdezte meg nem lett-e valami bajunk! Szomorú!


Szerintem nem véletlen, hogy annyi anyósvicc született!!!! :)

2009. márc. 10. 15:56

A másik meg, azok is panaszkodnak, akik sose laktak egy percet se az anyós "fedele" alatt.

Hogy az anyósok miért nem panaszkodnak annyit? Hát lehet, mert a menyek nem tesznek megjegyzéseket az anyós háztartására, gyereknevelésére, hajfestésére vagy épp akármire, ami eszükbe jut.

33. 707655fba1 (válaszként erre: 20. - 274c9996b8)
2009. márc. 10. 15:52

Bocsánat!

Nem akar ártani a fiának?

Pedig árt vele neki is, ha folyton a menyét szapulja. Ugyanis ezzel minősíti a fiát is.


A felsoroltakon kívül még jön a korral az idöskori demencia is!

32. Szásenyka (válaszként erre: 30. - Salabakter)
2009. márc. 10. 15:45

Mintha a saját fia nem ment volna a fedele alá. Ezt úgy mondod, mintha csak valami idegen perszóna nyomakodott volna be.

Egyébként, ha beleolvasol egy csomóan nem is azzal vannak el foglalva, hogy mit NEM segít az anyós, pedig kéne, hanem azzal, hogy inkább hagyja már őket békén, minthogy mindenbe beleüti az orrát, mert úgy gondolja, hogy ő mindent jobban tud.

31. salabakter (válaszként erre: 20. - 274c9996b8)
2009. márc. 10. 15:41
Én is albérletben kezdtem az életem,nem az anyós nyakán.
30. salabakter (válaszként erre: 15. - 52d3e0b8a8)
2009. márc. 10. 15:39
Én ahogy tapasztalom,a menyecskék unatkoznak,a depressziót nem hiába GYES betegségnek hívják.És jajgatnak,hogy nem segít az anyós!Nézzétek meg a többi anyóst szidó fórumot,mindegyikben ezen van a hangsúly!Kinek mit segít az a szemétláda anyós,aki a fedele alá engedett!
29. Borsa (válaszként erre: 28. - 52d3e0b8a8)
2009. márc. 10. 15:06
Neki igen.
28. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 27. - Borsa)
2009. márc. 10. 14:57

:))))

És az baj? Legalább könnyebben vásárolsz ruhákat! ;)

27. Borsa (válaszként erre: 25. - 52d3e0b8a8)
2009. márc. 10. 14:54
És Isaurának akar szólítani, mi??? Kedves egy asszony! Az én legnagyobb hibám, hogy 34es méretet hordok, nem 52est...
26. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 20. - 274c9996b8)
2009. márc. 10. 14:54

:) Ezt megmosolyogtam!

Nekem olyan bölcs az anyósom, hogy az csak na! De inkább a jóindulat az, ami rettentően hiányzik belőle! :(

25. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 19. - Borsa)
2009. márc. 10. 14:51
Pontosan! Az enyém elég kekec fajta sajnos, amit csinálok az egyszer sem volt jó! Vagyis a takarításom annyira tetszett, hogy megjegyezte, ha nagytakarításra kerül sor nála mehetek. :))))
24. Szásenyka (válaszként erre: 20. - 274c9996b8)
2009. márc. 10. 14:48
Bölcsesség, már akinél.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook