Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan tudjam elviselni egy hóbortos anyós szeszélyeit? fórum

Hogyan tudjam elviselni egy hóbortos anyós szeszélyeit? (beszélgetős fórum)

143. 40163fd81d (válaszként erre: 129. - Vénboszi)
2009. márc. 10. 20:55

Akkor meg mi a probléma.A gyerekek felé, mivel nem kérték ,hogy megszülessenek először a szüleinek vannak kötelezettségei,jobban mondva egy,szeretni és gondoskodni róluk,ha ezt valamilyen szinten elmulasztják ,akkor bizony a gyerekek,akár tetszik akár nem,nem éreznek felelősséget a szüleik iránt.

Öreg korban pedig a szülő egyet tehet ,vagy rendbe hozza a hibáit ,vagy duzzoghat élete végéig és szidhatja a saját teremtményeit,akik az ő befolyása alatt lettek olyanok amilyenek.

142. erikpipi (válaszként erre: 109. - Salabakter)
2009. márc. 10. 20:53

"Sajnos az a baj,hogy a menyecskék válaszút elé állítják a férjüket:vagy én,vagy anyád!"

Hát, akkor ha ezt mondja egy feleség, ott bizony nem mennek olajozottan a dolgok.:( Nem gondolom, hogy rögtön ezzel kezdik a házasságot.

"Nem hiszem,hogy a szülő anyja elé kéne helyezni a feleséget,nagyon is jó,ha egymás mellé inkább."

Ezt hogy érted?:)

141. vénboszi (válaszként erre: 137. - Erikpipi)
2009. márc. 10. 20:53

Ne haragudj de most nem akarok itt vallási vitákba bonyolódni,én nem veszem a bibliát betü szerint igaznak.Vannak benne igazságok,de ...na hagyjuk ez nem is a fórumhoz tartozik.

Ez mind nagyon szép,de ilyesmit nem csak a bibliában lehet olvasni.

Minden esetre köszönöm!De akkor ki idézhetnél egy pár olyan dolgot is ami a szülők iránti tiszteletről szól.:DD

140. erikpipi (válaszként erre: 139. - Vénboszi)
2009. márc. 10. 20:50

Nem. Hozzám az anyósom állt úgy, hogy én megváltozzak, és megszeressem.:)

19 éves a legnagyobb fiam, és bizony siratom az elhagyott barátnőit, mert mind olyan kis helyes, és jóravaló.:) És mindig mondom neki, becsülje meg a lányokat.:)

139. vénboszi (válaszként erre: 122. - Erikpipi)
2009. márc. 10. 20:46
Valószínleg te olyan ember vagy,aki tudta hogyan kell hozzáálni az anyósához.Néha nem szégyenletted kikérni a véleményét,vagy megkérdezni dolgokról,és nem csak a markodat tartottad,és elvártál. :D
138. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 134. - Salabakter)
2009. márc. 10. 20:45

Pont ez a baj, mert eddig csak csöndben tűrtem neki mindent, de megfogadtam, hogy soha többet! ;) Egyszer mondtam neki el ami bánt, és hogy nem értem miért kell a lábtörlőjének lennem. Azóta érdekes nem csesztet, próbálkozásai vannak, de már igen ritkán.

Sajnálom, hogy így gondolod! Nem ismersz, én sem téged. Általában a környezetem bír, őt meg nem. ;) Azért ez is utal valamire.!

137. erikpipi (válaszként erre: 125. - Vénboszi)
2009. márc. 10. 20:45

"Ez csak egy mese!;DD"- Azt gondolom ez a mondat kijelentőben van, ami helytelen. Nem?



Belenéztem a naplódba, igen sokat foglalkozol a szertetettel. Van benne nem is egy Bibliából kiragadott mondat,szólás stb.:)

Ha javasolhatom az alábbi Bibliai idézetet:



"Pál Korintusiaknak írt 1. levele 13.


Szólhatok az emberek vagy az angyalok nyelvén

ha szeretet nincs bennem, csak zengő érc vagyok

vagy pengő cimbalom.

Lehet prófétáló tehetségem,

ismerhetem az összes titkokat és mind a tudományokat,

hitemmel elmozdíthatom a hegyeket,

ha szeretet nincs bennem, mit sem érek.

Szétoszthatom mindenemet a nélkülözők közt,

odaadhatom a testemet is égő áldozatul,

ha szeretet nincs bennem,

mit sem használ nekem.


A szeretet türelmes, a szeretet jóságos,

a szeretet nem féltékeny,

nem kérkedik, nem is kevély.

Nem tapintatlan, nem keresi a maga javát,

nem gerjed haragra, a rosszat nem rója fel.

Nem örül a gonoszságnak,

örömét az igazság győzelmében leli.

Mindent eltűr, mindent elhisz,

mindent remél, mindent elvisel.

A szeretet nem szűnik meg soha.

A prófétálás véget ér,

a nyelvek elhallgatnak,

a tudomány elenyészik.

Most megismerésünk csak töredékes,

és töredékes a prófétálásunk is.

Ha azonban elérkezik a tökéletes,

ami töredékes az véget ér.

Gyermekkoromban úgy beszéltem, mint a gyermek,

úgy gondolkoztam, mint a gyermek,

úgy ítéltem, mint a gyermek.

De amikor elértem a férfikort,

elhagytam a gyermek szokásait.

Ma még csak tükörben homályosan látunk,

akkor majd színről színre.

Most még csak töredékes a tudásom,

akkor majd úgy ismerek mindent,

ahogy most engem ismernek.

Addig megmarad a hit, a remény és a szeretet, ez a három,

de közülük legnagyobb a SZERETET."



És ezt is:

"Mert aki magát felmagasztalja, az megaláztatik, aki magát megalázza, az felmagasztaltatik." (Lk 14, 1-11)"

136. vénboszi (válaszként erre: 127. - 40163fd81d)
2009. márc. 10. 20:39
Nem,ez nem az élet rendje,ez csak egy mese-mese semmise!:DD
135. vénboszi (válaszként erre: 126. - 40163fd81d)
2009. márc. 10. 20:37
Azért az elég érdekes hogy így változott meg a világ nem gondolod?A gyerekek külön élnek?Elég kevesen vannak akiknek a szülei ki tudnak nyögni nekik egy külön lakást.A lakások száma az nőtt,mégis egyre több öreg végzi manapság az öregek otthonában elhagyatva.
134. salabakter (válaszként erre: 131. - 52d3e0b8a8)
2009. márc. 10. 20:35
És látod,látod,veletek meg ez a baj,hogy akkora a szátok,mint a bécsi kapu!Utána meg panaszkodtok.Bocsi,de téged jobb tényleg kerülni!
2009. márc. 10. 20:34
:DDDD
132. salabakter (válaszként erre: 131. - 52d3e0b8a8)
2009. márc. 10. 20:33
Neked is címeztem,lásd 123
131. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 130. - Salabakter)
2009. márc. 10. 20:29
Nekem címezd, ne másnak írj! Ez a baj veletek anyósokkal akinek kéne mondani azt nem meritek! Célozgatni azt igen....És mit mondanék szerinted, ha a menyed lennék???? :DDDD Kész vicc!
130. salabakter (válaszként erre: 122. - Erikpipi)
2009. márc. 10. 20:26

Nagyon örülök,hogy végre egy ilyen meny is előkerült,és leírta a véleményét!


Mert látod,nem is menyem,mégis baromságnak nevezi a véleményem.Mi lenne,mit mondana ha az lenne.Most már nem is csodálkozom!

129. vénboszi (válaszként erre: 123. - 40163fd81d)
2009. márc. 10. 20:25

Na háát!Mintha engem ismételnél,csak kicsit másképpen kifejezve.:DD

Hát bizony meg is isszák.Sajna ma egyre kevesebb a szerető család.A törtetés manapság elébe helyezkedett.

128. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 125. - Vénboszi)
2009. márc. 10. 20:23
Valóban, mert az anyósokat kifelejtették! :DDDd
127. 40163fd81d (válaszként erre: 125. - Vénboszi)
2009. márc. 10. 20:23
Meg az élet rendje.
126. 40163fd81d (válaszként erre: 121. - Vénboszi)
2009. márc. 10. 20:23

Talán azért ,mert vátozott a világ,és nem több generáció él egy helyen,hanem a gyerekek külön élnek.

Szerintem egyháztartásban is ugyanúgy előfordul-t,hogy magára hagyják az öregeket,gondoskodás nélkül,szóval evvel nem mondtál semmit.

125. vénboszi (válaszként erre: 115. - Erikpipi)
2009. márc. 10. 20:20
Ez csak egy mese!;DD
124. salabakter (válaszként erre: 112. - 52d3e0b8a8)
2009. márc. 10. 20:19
Sajnos én ennél 100x nagyobb baromságokat olvasok itt!
123. 40163fd81d (válaszként erre: 117. - Vénboszi)
2009. márc. 10. 20:19
Én úgy gondolom ,egy szerető családban ez nem fordulhat elő,amikkel itt példálózol,ha mégis így viselkednek a gyerekei egy anyának,akkor bizony igya meg amit főzött,mert ,hogy ő hibázott a nevelésben ,vagy a szeretet kérdésében az is biztos.
122. erikpipi (válaszként erre: 119. - 52d3e0b8a8)
2009. márc. 10. 20:19

Nézd én szeretem az anyósom, és bevallom neked jobban mint a saját anyámat.

Amikor összeházasodtam a férjemmel, pedig lett volna oka rá, nem botránkozott meg, sőt örömmel fogadott a családba apóssal együtt.

És ami a lényeg, soha nem szólt bele semmibe, ha kérdeztem tanácsot adott. Ez mind a mai napig így van, már 24 éve.elvárásai nincsenek,hisz az ő szülei sem szóltak bele az életébe, tartották amit a Biblia írt.

Pedig laktunk együtt kb. 4 évet, és ha úgy alakul, szívesen fogadom, hogy éljen velünk. Tisztelem őket, és ők lányukként tekintenek ránk menyekre. Soha nem éreztem, hogy terhes lenne a szeretete, mert tud szeretni.

121. vénboszi (válaszként erre: 120. - 52d3e0b8a8)
2009. márc. 10. 20:16
Soha a büdös életben nem volt még ennyi öregek otthona,és ennyi magára hagyott öreg,ez van.Ez nem provokáció!Ez tény.
120. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 117. - Vénboszi)
2009. márc. 10. 20:12

Ez provokáció!


Sajnálom, hogy eddig csak ilyen fiatalokkal találkoztál, mert nekem egy ilyen sincs az ismerőseim között, sőt, még a rokonaim között sem!

119. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 115. - Erikpipi)
2009. márc. 10. 20:10
És ezt már akkor megírták! ;)
118. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 111. - Fülesiné)
2009. márc. 10. 20:08

Szerintem hagyd! Én értem mit szeretnél mondani! ;)


Ahogy megszületett az első lányunk hetente kétszer kellett füvet nyírni a páromnak anyósnál, mert olyan "különleges" gyepe volt. Érdekes addig nem nőtt...

Amikor megszültem nem hívtam, hogy jöjjön segíteni, jött anyu magától. Akkor felkapta a vizet, hogy ameddig anyu itt volt neki is joga van nálunk idézem: "vendégeskedni", így elvendégeskedett egy hetet miközben én lábadoztam. Hozta a kis csekkjeit, ha már a dokihoz megyek, akkor azokat is adjam már fel, de pénzt azt nem akart adni, én meg mondtam, hogy én sem fizettetem ki vele a csekkjeinket.


Második szülés után azt mondta a telefonba, hogy nekem van anyám majd az segít és szokás szerint megint lecsapta....


De bírtam, mikor a kedvenc menye berágott rá és azt mondta nem fogja idős korára gondozni, jött hozzám, hogy ez az én dolgom lesz. :))))) Nem is lakunk együtt! Nem is fogunk soha!

117. vénboszi (válaszként erre: 105. - 274c9996b8)
2009. márc. 10. 20:05
Szerintem elolvassák.Csak eleve ha már a kiinduló pont nem helyes akkor másképp állnak hozzá,sokmindent jogosnak tartanak pusztán téves gondolkodás miatt.Nem gondolnak bele mélyebben,de hát erre is meg kell érni.Sajnos ezért a fajta gondolkodásért a szülők a hibásak.A mai korosztályra nagyon sokminden rá lett hagyva,és sajnos meg is isszák a levét.Manapság szinte nincs is igazi család,senki sem tudja igazán a szerepkörét,ebben a nagy káoszban nem könnyü eligazodni az biztos.Most az a divat,hogy csak a szülőknek van kötelességük,kiszvnák még a bélüket is legyen minden készen a seggük alá tolva,és aztán mehetnek is a szülők a francba.Ha öregek,akkor dögöljenek meg,már úgyis csak a baj van velük.Amikor várnának egy kicsit vissza az utódoktól akkor kuss az öregek otthonába,vagy dögölj meg,neked már minek élni,most mi élünk.Csak arra ugye nem gondol egyik sem,hogy hamarosan abban a helyzetben fog kikötni ő is,ha ugyan nem rosszabban.Sajna de ez van.
116. 40163fd81d (válaszként erre: 109. - Salabakter)
2009. márc. 10. 20:02
Csakhogy sokszor ez az ultimátum,az anyós viselkedésének a következménye.
115. erikpipi (válaszként erre: 111. - Fülesiné)
2009. márc. 10. 20:00
"Annak okáért elhagyja az ember atyját és anyját, és ragaszkodik az ő feleségéhez; és lesznek ketten egy testté." :)
114. Fülesiné (válaszként erre: 112. - 52d3e0b8a8)
2009. márc. 10. 19:58

Hát igen!

Azt hiszem vénboszi írta ezen a fórumon, hogy nem kellene általánosítani!

Erre tessék.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook