Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan tudjam elviselni egy hóbortos anyós szeszélyeit? fórum

Hogyan tudjam elviselni egy hóbortos anyós szeszélyeit? (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯
263. vénboszi (válaszként erre: 257. - 707655fba1)
2009. márc. 11. 13:56
Nem írtál a körülményről semmit,csak nagy vonalakban.Minden esetre én inkább elásnám magam,minthogy a menyem házában kelljen élnem!Ezek szerint a menyecske tartja a férjet is?
262. 707655fba1 (válaszként erre: 259. - Vénboszi)
2009. márc. 11. 13:56

Valamikor pár oldallal ezelőtt te írtad, hogy nem szabad általánosítani!

Mégis azt teszed.

Te csak és kizárólag ilyen rosszindulatú menyekkel találkoztál?

261. 11a91585fe (válaszként erre: 258. - 40163fd81d)
2009. márc. 11. 13:55

:))

Azért én nem hiszem,hogy az idősebbeknek kötelességük lenne bármi is ezek közül..És láttam már startból rosszat feltételező fiatalt,aki még nem is ismerte a párja szüleit,de már megvolt a véleménye.Hogy miből? Semmiségekből rakott össze egy képet,ami persze nem volt valós.


(Muszáj,mert nem bírom ki: az én-t nem szokás nagybetűvel írni,hacsak nem mondat elején szerepel..bocsi)

260. erikpipi (válaszként erre: 217. - Vénboszi)
2009. márc. 11. 13:54

"Jézusnak voltak eléggé félreértelmezhető mondásai is,mint pl: ha valaki hozzá akar tartozni az vesse meg,tagadja meg a szüleit,stb ehez hasonlók. "-Kérlek, hogy olyat ne írj,a mi nem igaz, csak akkor ha valóban bizonyítani is tudod.


Klassz, ahogy egyre jobban megmutatod milyen az igazi anyós...

259. vénboszi (válaszként erre: 253. - 40163fd81d)
2009. márc. 11. 13:53

Ha befogadja őket,az azt is jelenti egyben hogy tolerálja mert hajlandó segíteni nekik,hajlandó feláldozni sokmindent,a pénzén keresztül a nyugalmáig,de az nem jelenti azt,hogy ezzel vissza lehet élni.Sajnos sok esetben csak menet közben derülnek ki dolgok,Kezdve azzal hogy hiába ad sokmindent,ha a kisujját mutatja,az egész karja kéne,különben egy tetü szívtelen boszi,mert jogot formál a fiához,és elvár bizonyos dolgokat.

Nem mindenki látja úgy,mint te,hogy az bizony szivesség volt apósod részéről és nem kutya kötelesség.Sokan még azt is kötelesítenék az anyósra hogy főzzön mert a menyecske férjhez ment,de önállóan még egy tojást is képtelen megsütni,bizony ez van.

258. 40163fd81d (válaszként erre: 254. - Vénboszi)
2009. márc. 11. 13:50

Basszus olyan vagy mint egy zsugori ,rosszindulatú vénasszony.Minden a pénz,meg hogy mit vársz el cserébe, mert semmit nem adnak ingyen ugye?


Ha Én anyós leszek egyszer ,ha adni fogok vagy szívességet teszek soha nem várok el majd érte cserébe semmit,sőt mi több ,már most sem.


A fiatalok kedvesek,aranyosak,és nem mindegyik számító.Szükségük van az idősebbek tapasztalataira ,bölcsességére és segítségére.

Az idősebbeknek pedig az a kötelességük,hogy segítsék az új generációt lehetőségeik szerint és önzetlenül.


Ha pedig ez nem megy ,akkor NE TEGYENEK szívességet,ha bármit is elvárnak ezért az alapvető emberi hozzáállástól.

257. 707655fba1 (válaszként erre: 254. - Vénboszi)
2009. márc. 11. 13:47

Na ehhez csak annyit tennék hozzá, amíg nem ismered a körülményeket, ne nyilváníts véleményt!

Anyós lakik a menye házában és nem fordítva!

Azért néha gondolkodhatnál mielött írsz, mert néha saját magadat hazudtolod meg.

256. df2a740c00 (válaszként erre: 255. - Zizisicc)
2009. márc. 11. 13:44
Majdnem szó szerint ezt akartam írni. Nahát..
255. Zizisicc (válaszként erre: 254. - Vénboszi)
2009. márc. 11. 13:44
Jaj, Istenem! Magadból indulsz ki???? Neked minden ennyire kategorikus? Fekete vagy fehér? :o)
254. vénboszi (válaszként erre: 251. - 707655fba1)
2009. márc. 11. 13:42

Valószínleg az ismerősöd anyósának már ígyis elég sokba került az a pelenkacsere.De ahogy mondod,semmi dolga a félbéna anyósával.Gondolom nem kötelességből teszi hanem szivességből,vagy jó sok suskát fognak örökölni.:DD

Amilyen a mai világ,már csak számításból tesznek meg ilyen dolgokat/csak nagy ritkán jóindulatból,még ritkábban szeretetből.

253. 40163fd81d (válaszként erre: 249. - Vénboszi)
2009. márc. 11. 13:38

Folyamatosan nem érted amiket írok,vagy szándékosan,vagy egyszerűen valóban nem,sajnálom.

Ha anyósnak csak szívessége van ,és nem képes úgy megosztani az otthonát,hogy tolerálni tudja a gyerekét és a menyét,akkor egyszerűen NE tegyen szívességet,mert az senkinek sem lesz jó.

Nem kell úgy áldozatot hozni a fiatalokért ,hogy közben nem képes együtt élni velük és megérteni,hogy ők mást,máshogy csinálnak mondjuk,mások a szokásaik,máshogy élnek.

Akkor jobban teszi ,ha nemet mondd.

Nekünk apósom tett szívességet,nem is keveset,amikor megengedte ,hogy odaköltözzünk,mert nem találtunk 3 gyerekkel albérletet.

Kiköltözött az egy szobából a konyhába,elviselt engem és a gyerekzsivajt:)))

Nem mondom néha összekaptunk,de soha egy szóval nem vágta a fejünkhöz,hogy ő tesz szívességet és mindketten megpróbáltunk normálisan együtt élni 50 négyzetméteren.

Mai napig tisztelem és szeretem érte ,igaz már meghalt.

Szerintem ezt jelenti a valódi szívesség.

252. Zizisicc (válaszként erre: 249. - Vénboszi)
2009. márc. 11. 13:35
Én azt gondolom, hogy függetlenül attól, hogy ki költözik kihez, mindkét félnek kölcsönösen kell alkalmazkodni a másik félhez, mindenkinek tolerálnia kéne a másikat, megbeszélni kölcsönösen a problémákat, vagy lefektetni az együttélés "szabályait", az sem ártana, ha tisztelnék egymást, és elfogadnák egymást. Nyilván senkinek sem egyszerű egy ilyen helyzet, és ha többször elhangzik, vagy csak megfogalmazódik a lakástulajdonosban, hogy legyetek hálásak, mert befogadtalak benneteket, az csak nehezíti a helyzetet.
251. 707655fba1 (válaszként erre: 249. - Vénboszi)
2009. márc. 11. 13:33

Ez nagyon érdekes!

Majd elmesélem az ismerősömnek, hogy neki semmi dolga a félbéna anyósával,nyugodtan hagyja a mosdatást és pelenkacserét a férjére.

2009. márc. 11. 13:30
Erre mondták régen azt,hogy : fogadd be a tótot,azt kiver a házadból :)))))))
249. vénboszi (válaszként erre: 248. - 40163fd81d)
2009. márc. 11. 13:29

Ezt úgy érted hogy a szívességét még azzal is tetézze hogy behúzza fülét farkát?

Hát nem és nem,ebben nincs igazad,anyósnak nincsenek kötelességei,csak és kizárólag szivességei.A másik,hogy olyan anyóst én még nem nagyon láttam,aki rászorúlt volna a menyére,max a fiára és az más dolog.

248. 40163fd81d (válaszként erre: 245. - Vénboszi)
2009. márc. 11. 13:19

Azt se felejtsd el,hogy sokszor az anyós van ráutalva a fiatalokra ,hogy odaköltözzenek,mert nem tudja ellátni magát,vagy nem jön ki egyedül a pénzéből stb,szóval ez vica versa kellene ,hogy működjön és nem szívességi alapon.

Ha pedig megengedi ,hogy a gyerekek beköltözzenek hozzá,akkor neki is kötelessége idomulni hozzájuk,vagy mondjon nemet.

247. vénboszi (válaszként erre: 246. - Df2a740c00)
2009. márc. 11. 13:06

Nagyon nagy tévedésben élsz. :))))))))))))

Nem vagyok ráutalva a gyerekeimre hogy félnem kelljen,és nem is úgy neveltem őket.

Nem támasztok semmilyen igényeket,remélem maguktól is tudják,hogy engem hova helyezzenek.

Azt is remélem hogy ők sem támasztanak majd velem szemben igényeket.Ez ugyanis vica-verza müxik.:DDD

2009. márc. 11. 12:58
hagyjátok vénboszit! Nekem az írásaiból teljesen az jön le, hogy kegyetlenül be van parázva, hogy a gyerekeinél lekerül a piedesztálról, vagy első helyről, vagy mittudomén honnan, ahol most szerinte van, ha azok megházasodnak. Szerintem valaki, aki igazán szeret, mindegy, hogy szülő, vagy gyerek, az sose fog olyanokat írni, hogy valakinek az életében igenis ő kell hogy álljon az első helyen, és követeléseket támaszt valakivel szemben. Aki ilyeneket ír, az a másiknál saját magát sokkal jobban szereti.
245. vénboszi (válaszként erre: 243. - 40163fd81d)
2009. márc. 11. 12:57
Igen-igen!Jó távol bizony,és ha valaki mégis rászorul arra hogy az anyósával éljen,akkor köszönje meg szépen a segítséget,és ne érezze magát frusztráltnak attól hogy anyósa elvár tőle pár dolgot.Mindig az köteles idomúlni,aki rá van utalva a másikra.
244. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 243. - 40163fd81d)
2009. márc. 11. 12:57
Igen, így ahogy írod! Nem véletlenül mondják, hogy a távolság megszépíti a kapcsolatokat! :)
243. 40163fd81d (válaszként erre: 237. - Vénboszi)
2009. márc. 11. 12:50

Szerintem eleve jó távol kell lenni az anyóséktól,sőt a saját szüleinktől is,ez némi garanciát nyújt a békés egymás mellett élésre.

Nem azért ,kell ,mert nem szeretjük őket ,nem azért mert nincs tisztelet,egyszerűen így "egészséges"!

Mindenkinek meg van a saját élete,KÜLÖN.

Ha mégis arra kényszerülnek,hogy közös háztartásba éljenek,akkor pedig kölcsönösen tisztelni,tolerálni és segíteni kell egymást.Ennyi.

242. marcsix
2009. márc. 11. 12:48
Na megyek, mert elszalad az idő. :)) A picikét is le kéne rakni, meg a nagyot. :) jó csevegést.:)
241. marcsix (válaszként erre: 238. - 52d3e0b8a8)
2009. márc. 11. 12:48

Az én férjem is azt mondta, hogy ne várjak megváltozást tőle, már vénasszony. hova változzon, meg egyébként is ilyen volt amióta apósom meghalt sajnos. Amig élt, addig a neve kuss volt a családba.


Isten nyugosztalja, kár hogy már nincs itt. :((

240. marcsix (válaszként erre: 237. - Vénboszi)
2009. márc. 11. 12:46

Szerintem nem mindenkinek adatott meg az, hogy anyós nélkül éljen, mert vannak olyan férfiak, akik még ami napig is anyjukkal élnek, és a párjukkal. Egy házban. ÉS anyagi helyzet nem adatik meg, hogy elmennyenek. Én is voltam ilyen helyzetbe. Persze mi léptünk. Nem hiszem hogy nyilvánvaló lenne a válasz, mert nem is mindenki lakik az anyósával, de ha már látogatja a családdal akkor is falramászik tőle, és nem bírja ki 10 percig sem, vizsont a férje meg elvárja hogy legalább egy fél órára ugorjanak be. Erre sem igen tudnék választ adni. Nem várok anyóstól semmire, nem vagyok rászorulva. Igy is eddig is megoldottam mindent nélküle. ÉS a férjem anyósa pontegy pinta anyós. anyagilag is segít, szereti a gyerekeit, azaz a gyerekét. És unokáit is, imádja teljesen. MOttója: amig tudok ha féllábbal is de segítek, ha már nem megy, akkor segítsetek rajtam ti is.

Anyóst nem tudom hogy ki fogja eltemetni ha odakerült a sor, mert szerintem a drága lánya sorakozni fog a pénzért, hogy segítsünk mert a mi azaz a férjem anyja. Akkor fogom elhajtani őt, hogy oldja meg, mert csak neki segített, csak őt szerette, csak az ő gyerekeivel foglalkozott stb. Nekünk senkink most is, meg akkor ha temetni kell. Akkor sem fog tisztelet járni. Ez így van. Az unokjára keresztelőjére sem lesz meghívva, és ballagásokra sem. Van a gyerekeimnek sezrető nagymamijuk, és papijuk, nincs szükség egy "hóbortos szeszélyes anyósra.":)


Hát ha nem is olyan távol, de valamellyest neki már messzelesz, ahová megyünk. és nem is tudja, ugyhogy megvagyok nyugodva. :)hogy nem fogterrorizálni.:D

239. 40163fd81d (válaszként erre: 236. - Marcsix)
2009. márc. 11. 12:40

Ezen már ne idegeskedj éljetek külön boldogul,próbált megbocsájtani amiket meg kell és lépj tovább.Ha az emberek nem tudnak kijönni egymással jobb minél távolabb kerülni a másiktól.

Amúgy is úgy érzem,hogy nem egészséges túl közel lenni az ősökhöz.

238. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 226. - Vénboszi)
2009. márc. 11. 12:40

Értem a humort! De ismeretlenül másnak olyat írni, hogy vágd pofán a kölköd...ilyet nem mernék, szerintem ilyet nem illik írni. Ha a sajátodnak mondod az más.


Esküvő előtt valóban nem nagyon találkoztam anyóssal, nem véletlen. A kisfia ismerte elég jól és gondolom tartott tőle, hogy velem is azt csinálja, mint az előző barátnőjével, akit kiidegelt és inkább otthagyta a páromat. ;) Apóst egyszer láttam, őt szégyelte a fia, mivel alkoholista lett az anyja mellett, amin már egyáltalán nem csodálkozom...


A saját testvérei is kerülik és csak esküvőkön, temetéseken találkoznak anyóssal. Az egyik sógornője annyit mondott, mikor vittük az esküvői meghívókat, hogy sajnál, mert anyós elég makacs és akaratos. Ugye nem kell tovább ragoznom? ;)


És igen, ilyen szókimondó! Ha ismernéd, nem csodálkoznál! Nagy rajongói tábora nincs, a helybeliek közül rengeteg a "rosszakarója" és ezzel őt idéztem. Az ő szája valóban akkora, mint a bécsi kapu! Nagyokat mondani remekül tud, az a baj, hogy sokszor elfelejti kinek mit mesélt éppen és ebből általában jönnek a bonyodalmak. :)))


Már első találkozásunkkor elhangzott az "Amíg a kisfiam el nem vesz az van, amit én akarok, érthető?" mondat. Egyből belopta magát a szívembe. :DDD Ja és nem vele laktunk/lakunk!


Azért is csesztetett, mert tanultam munka mellett (amit már akkor befejeztem, mikor megismerkedtünk a fiával), ő meg még le sem tudott érettségizni...

Amikor bejelentettük, hogy jön az unoka (már a fia felesége voltam) csak annyit mondott, hogy "Akko' meg hogyan védekeztetek, hogy felcsinált?" Ez is roppant intelligens megnyilvánulás volt részéről, valóban. :DDDD


Innentől már csak imádni tudom (mikor nem látom)!!!


Ezt a bántó stílust dolgot már mondtam neki, de csak olaj volt a tűzre. Ellenben mások előtt nem mondhatom rá, hogy anyós, csak M. néni, mert rosszul van az anyós szótól.


Ilyen az én anyósom....A fia szokta mondani, hogy az életben megváltozni nem fog, mert mindig is ilyen volt. Azt élvezi, ha megy a fesztivál.

237. vénboszi (válaszként erre: 232. - Marcsix)
2009. márc. 11. 12:39

Arról szól hogy hogyan pocskondiázzuk az anyósokat,nem másról.

A fórum kérdése ugyanis eleve értelmetlen,a válasz nyilvánvaló.Nem kötelező elviselni egy hóbortos anyós szeszélyeit,elég nagy a világ,hogy találjon magának mindenki helyet,jó távol az anyósától :DDD

De ha valaki annyira nem bírja az anyóspajtit,ne is számítson rá semmiben,ez elég világos nem?

Nem kell számot tartani semmilyére,nem élég hogy magántulajdonként kezeljük a fiát,s minden igyekezetünkkel azon vagyunk,hogy ellene fordítsuk?Mi kéne még ha volna?Az én segítségem csak annyi,hogy próbálom felnyitni a menyecskék szemét,mennyire el vannak tájolódva ha azt hiszik az anyós=segítség pénzben,támogatás mindenhogy,életút egyengetés kötelesség hegyek,tisztelet nuku.

236. marcsix (válaszként erre: 235. - 40163fd81d)
2009. márc. 11. 12:33
Igazad van. CSak azért rosszul esik, hogy ekkora külömbséget tesz unoka és unoka között. És a másik, hogy a férjemmel azért jöttünk anyós fölé, mert ugy voltunk vele, hogy anyós majd jön, és jól elleszünk. Most meg azért nyögünk, hogy összejöjjön a lakás, mert akkor hülyék voltunk hogy elhitük hogy anyós lehet normális is. Tök fölöslegesen építettük be a tetőteret, ami most a drága lányáé lesz, csak ugy. De mindegy. Én már anyóssal nem is foglalkozom, csak most egy illető kicsit visszatekintet, közel egy évvel ezelőttre, és muszáj voltam válasszal méltatni. :) De már jövöhéten elmegyünk. Egyébként ugy hallottam vissza, hogy szeretné megnézni a kislány unokáját, csak fél hogy rácsapom az ajtót. :) De az igazság az, hoyg nehéz ilyen dolgokban segíteni a másiakt tanácsokkal, mert ez a forum meg egyik sem alkalmas igazán arra, hogy több évre visszanyúló dolgokat egy ember a másiknak elmagyarázzon. ÉS még az is kevés szerintem, mert aki nem éli át az egészet, aki nem tapasztalja mindkét oldalt az elfogult (Lehet).és egyébként sem tud tul érdemleges tanácsot adni. Szerintem. elbeszélgetni ellehet.
235. 40163fd81d (válaszként erre: 234. - Marcsix)
2009. márc. 11. 12:25

Nem értem a dühödet ,meg a felháborodásodat ellene.

Ha ilyen ,és ennyire nem jöttök ki egymással spec én örülnék,hogy az unoka miatt nem kell se jó pofiznom,se találkoznom egy olyan emberrel ,aki sajna rokon.

234. marcsix
2009. márc. 11. 12:18
ja és még valami. Megvolt a lehetősége arra, hogy kibéküljön velünk, mert feldobtam a labdát, hogy láthattja az unokáját, és foglalkozhat velük és jöhet, és szeretheti ha maradunk és is változtatok a hozzáálásomon. És erre mármint arra, hogy láthatja az unokáját foglalkozhat vele..stb. mit mondott???? Azt hogy nem kell köszöni szépen, mert neki ott van a Vilike... akinek az anyja nem foglalkozik vele, és igy anyósomnak kell. :) Büszke lehet magára minden ilyen anyós, és mondhatja valaki most azt is, hgoy én is ilyen leszek, meg mindenki. Hát nem. Véletlenül sem. De ha mégis, akkor inkább szurjatok agyon.
❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook