Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan tudjam elviselni egy hóbortos anyós szeszélyeit? fórum

Hogyan tudjam elviselni egy hóbortos anyós szeszélyeit? (beszélgetős fórum)

2009. márc. 10. 18:56

Tehát összegezve: az anyósnak mindent lehet, szidhatja-hordhatja a menyét úton-útfélen.

Kizsarolhatja a fiától, akinek családja van és nem vele él, hogy hetente 3x4x elmenjen hozzá, mert még begyújtani sem akar ( holott fizikailag megtehetné)!

Ugyanakkor őneki kijár a tisztelet, és mindenkinek (meny, unoka, fia)kutya-kötelessége úgy táncolni, ahogy ő fütyül!?

82. Szásenyka (válaszként erre: 81. - Vénboszi)
2009. márc. 10. 18:52
Nézze, de ne ezért utálja azt akit választott. Álmodjon, de legyen vele tisztában, hogy nem az ő életéről van szó, különben is ő már választott, most majd a fia fog.
81. vénboszi (válaszként erre: 76. - Szásenyka)
2009. márc. 10. 18:43

Miért ne nézhetne a fiának azt akit akar?

Biztos hogy csak a javát akarja.Ez nem elvárás,legfeljebb egy óhaj,amit a fiú nem köteles teljesíteni.Azt álmodok a fiam mellé akit csak akarok,talán bün?

Egyébként még én sem láttam hogy valaki rátelepedett volna az utódja életére,viszont annál több az ellenpélda.

80. Szásenyka (válaszként erre: 79. - Vénboszi)
2009. márc. 10. 18:36
Na ezzel így semmi baj szerintem se, csak általában nem ezekre az anyósokra panaszkodnak.
79. vénboszi (válaszként erre: 77. - 064abada22)
2009. márc. 10. 18:35

Ez így igaz!Ne legyenek neki sem elvárásai,kivéve ha vele egy háztartásban élsz,és bárminemü segítségére rászorulsz...

Természetesen nem várhatja hogy szeressed,szerintem nem is várja.

78. Szásenyka (válaszként erre: 76. - Szásenyka)
2009. márc. 10. 18:34
Ja de, az egyik rokon hölgy azért utálja a menyét, mert az magasabb a fiánál.... és az a mániája, hogy jobb lenne ha a fia megszabadulna ettől a magas nőtől.
77. 064abada22 (válaszként erre: 75. - Vénboszi)
2009. márc. 10. 18:32
rendben de neki se legyenek felém elvárásai, és nekem se kelljen őt szeretnem... ha már ő így áll hozzánk...
76. Szásenyka (válaszként erre: 73. - Vénboszi)
2009. márc. 10. 18:30

Persze. Ez így van. De arról volt szó, hogy Babu anyósa mást nézett ki a fiának és nem tetszett neki mi van. Erre a hozzászólására írtad, hogy még jó hogy elvárta, hogy az legyen a fiával kapcsolatban, amit ő akar elvégre ő az anyja.

Hát szerintem anyuka ne várjon csak el ilyeneket. Az én anyám se a nagyanyám se, sőt az egész családba nem láttam ilyet, hogy valaki rátelepedne az utódja életére, mert ő az anyja aztán neki ehhez-ahhoz joga van.

75. vénboszi (válaszként erre: 74. - 064abada22)
2009. márc. 10. 18:30
Mint már mondottam volt:nincsenek kötelességei,neked meg nem lehetnek elvárásaid,egyedül a jóindulatára függ,hogy áll hozzád.Unokát sem kötelező szeretni,sajna de ez van.
2009. márc. 10. 18:20
ezt csak kegy példának hoztam fel, de az se esett jól amikor a gyerekemet cisztával műtötték és fel se emelte a telefont mi van... na mindegy, nem kötelező szeretnem, így kerülöm.
73. vénboszi (válaszként erre: 70. - Szásenyka)
2009. márc. 10. 18:20

Ezt majd akkor mondjad,ha nem én szenvedtem meg értük.Tán a szomszéd adta nekik a vérét is mi??Ez csak amolyan blablabla,ami elhárítana minden kötelességtudást az utódokról.

Persze nekik adhatom a szeretetemet,nekik is adtam.Cserébe csak annyit várok hogy álljanak a saját lábukon és ne engem csesztessenek életem végéig.

72. 274c9996b8 (válaszként erre: 64. - Vénboszi)
2009. márc. 10. 18:15
Ez bizony igy igaz,teljessen egyetertek veled.
71. vénboszi (válaszként erre: 67. - 064abada22)
2009. márc. 10. 18:13
A szülők már odaadták a kölcsönüket,most rajtatok a sor! ;)
70. Szásenyka (válaszként erre: 66. - Vénboszi)
2009. márc. 10. 18:11

„A gyerekeid nem a te gyerekeid.

Ők az önmagáért kiáltó élet fiai és lányai.

Általad jöttek, de nem belőled fakadnak, és ha veled vannak is, nem vagy gazdájuk.

Nekik adhatod szereteted, de nem adhatod gondolataid, mert gondolataik a sajátjaik…

Hogy hasonlíts rájuk, elérheted, de ne várd, hogy ők is hasonlítsanak rád.

Mert az élet nem pereg visszafelé, és nem marad a tegnappal.”

69. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 63. - Vénboszi)
2009. márc. 10. 18:11

Kerülöm! Egyébként már a szüleimet is hívogatta és őket is elmondta már mindennek. Nem tudom miért kattant be, de már az eljegyzés se tetszett neki.

Ez van...

68. vénboszi (válaszként erre: 60. - 064abada22)
2009. márc. 10. 18:11

Pfúú de rohadt egy anyósod van!

Az érdekes hogy anyukádról említést sem teszel...

Na háá hogy miféle anyósok vannak!A rohadtja hogy még enni sem vitt?!Jól is teszed ha nagyívben elkerülöd! :DDDDDDDDDDDD

67. 064abada22 (válaszként erre: 64. - Vénboszi)
2009. márc. 10. 18:05
én a kölcsönösség híve vagyok, még a szülő gyerek kapcsolatban is...
66. vénboszi (válaszként erre: 65. - Szásenyka)
2009. márc. 10. 18:04

Elvárhatja!Ez rajta áll hogy él e evvel a jogával.

Enyhén el vagy varázsolódva,nem csak 10 éves koráig,de az élete végéig!Ha teszik ez a menyecskéknek,vagy hanem!

65. Szásenyka (válaszként erre: 63. - Vénboszi)
2009. márc. 10. 18:00

Ez azért kicsit ellentétes azzal, hogy mégis csak elvárhatja anyuka, hogy a fiával kapcsolatban az legyen, amit ő akar, elvégre az anyja. ;)


Szerintem ez enyhén túlzás. Persze 10éves korában esetleg. De hadd legyen az amit a fia akar és reménykedjen benne, hogy neki is megfelel, akit választ.

64. vénboszi (válaszként erre: 62. - 064abada22)
2009. márc. 10. 17:59
Nem értem miért hánytorgatsz fel olyasmit,amit el sem várhatsz.Nyilván az anyukád közelebb áll hozzád,de részéről is csak szivesség a segítés és nem kötelesség.Egyetlen szülő sem köteles a gyerekét élete végéig pátyolgatni,főleg kirepülés után.Viszont elvárni elvárhat sokmindent a gyerekétől élete végéig,és ez jogos!
63. vénboszi (válaszként erre: 57. - 52d3e0b8a8)
2009. márc. 10. 17:53

Sajnálom hogy ennyire kifogtad.Ha tényleg mindent megtettél,és mégis így áll a helyzet,akkor kerüld el mint a forró kását.De ha felhívott a szülinapod alkalmából az mégis csak jelent valamit. ;D

Amúgy még én sem vagyok anyós,de hamarosan az leszek.Egyet tudok:én soha semmibe nem fogok beleszólni,tegyenek ahogy jónak látják.

62. 064abada22 (válaszként erre: 59. - Vénboszi)
2009. márc. 10. 17:50

szia

azért ez nem mindenkire áll, nekem a 70 km-re élő anyukám jön segíteni ha kell, anyósom a szomszéd faluban lakik, de még amikor jól esett volna akkor se segített... sőt mivel állandóan a férjemet ugráltatja így a férjem fáradt és ő se tud nekünk annyit segíteni...

2009. márc. 10. 17:48
ja és gyeden vagyok de baromira nem unatkozok...
2009. márc. 10. 17:46
nálunk anyós elvárja hogy férjem hétközben 3-4x menjen, segítsen , de amikor pl. én hazajöttem a kórházból a gyerekkel egy tányér levest se hozott, elhozta a férjem üres kézzel. ha rám nem is gondolt a fiára gondolhatott volna... ilyen anyósok is vannak. nem csoda hogy kerülöm a vele való találkozást..
59. vénboszi (válaszként erre: 45. - Df2a740c00)
2009. márc. 10. 17:45

Nem tudom hol írtam én hogy az anyósok nem szídják a menyüket?!

Persze hogy nem lehet általánosítani.

De mára fordúlt a kocka.A fiatalok részéről nincs semmiféle tiszteletadás viszont annál nagyobb az igény meg az elvárás.Ne várjatok semmit az idősebbektől,semmilyen címen,ők már megtették a magukét és igazság szerint az ő dolguk már a pihenés lenne nem a fiatalokkal való bajoskodás.Ha kaptok valamit tőlük mégis,azt köszönjétek meg,mert nem kötelessége,csak szivességet tett.A mai anyósok sokkal többet tesznek a család érdekében,mégis ők a sz..ok!Pedig sokan létezni sem tudnátok a segítségük nélkül.Bizony-bizony!

2009. márc. 10. 17:44

Lanyok !

Akarhogy is van , valahogy csak kialakult az ellensegeskedes , nem ? Es ez nem csak a fius anyuka hibaja , szerintem.

Nekem szemelyessen soha nem volt anyosom , a gyerekeim apjanak mar nem voltak szulei amikor talalkoztunk.De , nem tudom mit adtam volna erte ha , lett volna 1-anyos , aki neha jatszik az unokaval,vagy tanacsot ad nekem !

Menyem sincs meg , ugy hogy , nem tudom milyen anyos lessz belölem ? !

De , amiket itt irtok nagyon elszomorito :-(

57. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 54. - Vénboszi)
2009. márc. 10. 17:42

Pont ez az, hogy nem én puffogok, hanem anyuka! Már voltam nála négyszemközt megbeszélni a dolgainkat, de csak lapított, teljesen passzív volt. Egy szót nem szólt, ott álltam kabátban cipőben, mert még be sem hívott..... Azt meg nagyon nem szeretem, ha telefonon leordítanak és lecsapják. Az már kicsit gerinctelen dolog, sőt zaklatás is.

A szülinapomon így hívott fel, hogy ugye neked ma van valamid, nem?! És a naptárjában van minden felírva...

A férjemnek nem duruzsolok, ő látja mennyire kiakaszt az anyja. Már egy barátnőjét sikerült elkergetni, vele is ugyanezeket csinálta, mint velem.

56. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 53. - Vénboszi)
2009. márc. 10. 17:33
Én is áldom a sorsot a lányok miatt! ;) És tényleg így van, a pasik nem panaszkodnak az anyósra! Az én szüleim úgy szeretik a férjem, mintha a gyerekük lenne, ez nekem nagyon jól esik!
2009. márc. 10. 17:28
Szegény anyósok.....
54. vénboszi (válaszként erre: 52. - 52d3e0b8a8)
2009. márc. 10. 17:26

Ha szerinted az seggnyalás,akkor ne tedd!

Ha valaki bunkó"veled,akkor te ne légy bunkó,és beszéld meg vele nyíltan hogy mi a bajod.Ne a fiának duruzsolj,mert avval csak árthatsz.Tiszta vizet a pohárba és annyi,nem duzzogni kell.

Nem mondtam hogy hülye vagy,nem szoktam személyeskedni és általánosságban beszélek.Azt írtam hogy a menyek arról szoktak képzelődni,hogy az anyósuk féltékeny rájuk,mert azt gondolják hogy a menyecske kitúrja őket.:DDD

Ez egy nagy tévhit,csak ezt írtam,sajna hogy nem érted.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook