Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan tanítsuk meg a szoptatott gyermeket inni? fórum

Hogyan tanítsuk meg a szoptatott gyermeket inni? (beszélgetős fórum)


1 2
12. win
2007. jan. 18. 11:18
A csőrös pohárral én is próbálkoztam ilyen formán, az is csepegésmentes, és természetesen, mint minden mást, azt is a szájába vette a fiam, mégsem hajlandó belőle inni. Sőt igazán semmiből! Apjánál még úgy ahogy iszik a pohárból, de tőlem -tudja, hogy én vagyok a "cicibirtokos"- az sem nagyon kell neki. Sokat szenvedünk, úgy látszik evés-ivás terén egy küzdelem lesz az életünk még egy darabig.:((((
11. Ditke62 (válaszként erre: 3. - Win)
2007. jan. 17. 23:57

Én kb. ennyi idősen próbálkoztam a csőrös pohárral. Olyat vettem ami csepegésmentes, beadtam neki a járókába. Vizet tettem bele, de nem úgy adtam oda, hogy inni kell belőle, csak mint egy játékot. Persze forgatta, rágta a csőrét, de egyszer rájött, hogy ha megszívja jön belőle valami. Onnantól kezdve nem volt gond. A pohárból ivást meg a fürdőkádban tanultuk, ott nem gond ha a nyakába megy :) De akkor már nagyobbak voltak, stabilan ültek-álltak a kádban is, szerintem úgy 11-12 hós koruk körül.

Én mindig csak vizet adtam nekik, 2 éves korukig nem is nagyon kaptak más folyadékot, max. néha saját magunk által készített gyümölcslevet. Teát mondjuk most sem isznak, nem szeretik, a gyümölcslé jöhetne minden mennyiségben, de én most sem engedem, csak 1-2x naponta.

10. mothertiger (válaszként erre: 9. - DODICA)
2007. jan. 15. 12:23

Én is ezen filóztam...

Meg amennyi gyümölcs van egy teában...hmmm, hát szerintem csak mutatóban. Nem lesz tőle semmi baja a babának. Meg aztán itt vannak a direkt babáknak készített instant teák is.


Az én tapasztalataim szerint, nagy melegben nem árt a kisbabának, ha a cici mellé más folyadékkal is kínáljuk. Feltéve, ha elfogadja. Erőltetni azonban semmiképp nem kell. Ha elég neki a cici, akkor kapja csak azt!

9. DODICA (válaszként erre: 8. - Malaga68)
2007. jan. 15. 12:14
Érdekes... mióta nem adható citrusféle a babának??? Az "én időmben" (még 2 éve is) jóformán a harmadik dolog volt az alma, banán után. (Téli babáknál...)
8. malaga68 (válaszként erre: 5. - Win)
2007. jan. 15. 11:24
Szerintem örülj neki, hogy szopni bármikor hajlandó. Nekem külön trükköket kellett kitalálnom, hogy babócám elfogadja a cicit. Egy hathónapos babának, ha még nem sok a hozzátáplálás, vagy elég folyadéktartalma van az ételnek, akkor nem is biztos, hogy szüksége van más folyadékra a tejen kívül. Kisfiam már 10 hónapos, de én még mindig először tejcsivel kínálom meg, ha nyűgös, és csak ha nem kér, akkor kínálom meg vízzel, vagy cukor nélküli teával. Bár az elég gáz, mert még a szopis tanácsadó sem tudott javasolni olyan teát, ami nyugodtan adható lenne nekik. Mert a gyümölcsteákba általában tesznek narancshéjat, a citrusfélék meg egy éves kor alatt nem ajánlottak. Fekete teát alapból nem adok, a gyógynövény teáknál meg elég nehéz eldönteni, hogy mi lehet jó. Mondjuk ez nem ide tartozik.
7. DODICA (válaszként erre: 5. - Win)
2007. jan. 10. 14:46

:))

Ha hat hónapos, akkor inkább az utóbbi: szopni akar még. :) Ha van tejed, akkor minek is más! Az anyatej kiváló szomjoltó is!


Nekem a csőrös pohár egyik gyerekkel se jött be, a kávéspohár igen. Annak ugye kifele görbül a szája. A szívószál használata is csak jóval 1 éves koruk után ment.


Ülve itatnád? Én félig fekvő pózzal kezdeném, mint szopásnál.... Bár, ha ki akarja köpni, az mindenhogy megy nekik. :)

2007. jan. 10. 12:09

Sziasztok!

Mi már szépen iszunk pohárból, de mi már 15 hósak vagyunk.

Nekem nagyon szerette (szereti még most is) alvásnál csak azt fogadja el.

És még mi cumizunk is, alvásnál.

Szívószálat már elég régen próbáltuk, akkor még nem ment neki.

Most én is kipróbálom már..remélem sikerülni fog.

5. win (válaszként erre: 4. - Mothertiger)
2007. jan. 10. 11:55

Köszi az ötletet! Erre még nem gondoltam, hogy szívószállal próbálkozzunk! Zé a cumisüveget elfogadja (vagyis nem tudom, mert már kb. 3 hete meg sem próbáltuk), cumija meg sohasem volt.

Sokszor nem tudom eldönteni, hogy azért nem iszik, mert nem szomjas, vagy azért, mert nem akar elfogadni mást a tejen kívül. (szopni, persze bármikor hajlandó:-)) 4 hónapos korig kizárólag azt kapott, soha, még vizet sem ivott (utoljára a kórházban, mikor a 3. nap reggel még nem szopott mérhetőt).

2007. jan. 10. 11:33

Még mindig szoptatom a kisfiamat, most 13 hónapos. Sohasem fogadta el a cumisüveget, a cumit is magától hagyta el pár hónaposan. Amit kínáltam neki, csecsemőkorától kiskanálból kapta, vagy kispohárral adtam. A kávéspohár a legjobb.

4 és fél hónaposan szívószálas gyümilével kínáltam, a szívószálazás először nem ment. Azzal ösztönöztem, hogy picit megnyomtam a dobozt, hogy a folyadék a szívószálon felmenjen a szájába. Két nap alatt rájött, hogy mi a pálya.

A szívószálat minden kisgyerek nagyon szereti, talán ha megpróbálod ezzel kínálni neki az innivalót, megpróbálkozik később anélkül is inni!

Kálmibaba is szokott néha játszani a pohárral, meg bugyborékolni is, ilyenkor szerintem nem kell próbálni itatni, mert talán nem is szomjas, csak játszani akar. Ha igazán inni akar, majd nem játszik!

3. win
2007. jan. 10. 11:09

Köszi!


6 hónapos a legény. MI is pohárral próbálkozunk már jó ideje, de... Belenyúlkál, rángatja, belebugyborékol, meg annyira előre dől, amikor itatni szeretnénk, hogy lóg a feje. De nem tudjuk hátrébb dönteni, nagyon akaratos kis babuci!:-)

És mivel kínáltad először a babádat? Víz, tea, gyümölcslé...?

2007. jan. 10. 09:27

Mekkora a baba?

Nem szerettem a csőrős poharat, így 5 hónaptól jött a pohár. Szívesen iszik belőle, most 8 hós, de még egyedül nem megy. Nem kell siettetni.

1. win
2007. jan. 10. 08:33
Ezen a problémán már átesett anyukák/apukák tanácsait, tapasztalatait szeretném hallani, mert mi már kb. két hónapja küzdünk, és nem igazán jutunk előre!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook