Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan lehet leszoktatni párunkat az ivásról? fórum

Hogyan lehet leszoktatni párunkat az ivásról? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
139. katane (válaszként erre: 138. - Tidike)
2009. jún. 16. 12:41

Szóval,neked sem fenékig tejfel...

Komolyan mondom,nagyon dühítő ez az egész,amit átél az ember "ilyenek " mellett.

Nem tudom neked milyen fokon tart az idegrendszered,de kívánok neked nagyon sok erőt,kitartást.Remélem neked,nektek,minden jól alakul,én drukkolok.

138. Tidike (válaszként erre: 137. - Katane)
2009. jún. 16. 12:30

Sajnos bejött amitől féltem tegnap is. Hazamentem és már a páromon látszott, hogy ivott. Otthon még megivott egy fél üveg bort, majd még a 2 literes sör is előkerült, de már a másik 2 literes be volt téve a fagyóba hűlni.

Ma reggel megkérdeztem tőle, hogy ma is annyit fog inni, mint tegnap, vagy még többet? Nem tetszett neki, de nem bírtam ki, hogy meg ne kérdezzem. Ma túlóráznom kell, de tuti, hogy ismét arra megyek haza, hogy a napi adag megvolt:(

137. katane (válaszként erre: 136. - Tidike)
2009. jún. 16. 12:21

Nagyon szeretném,hogy neked jobban sikerüljön mint nekem!

Az az igazság,a férjem volt már kórházban a hasnyálmirigye miatt,akkor az orvos azt mondta neki,ne vegyen 2008-as naptárat.(Ez 2007 augusztusában volt.)Rekordot döntött a kórház történetében,olyan volt a májfunkció eredménye.

Még ez sem hatotta meg,minden megy a régiben.

136. Tidike (válaszként erre: 135. - Katane)
2009. jún. 15. 12:40

Szegény fejed. Nagyon együttérzek veled.

Szerencsére mi még nem jutottunk idáig. Eltudunk együtt menni kirándulni, vagy együtt ügyködünk a konyhában, még tudok rá számítani. Attól félek viszont, hogy odáig fajul majd az italozás mint nálatok és akkor már semmi sem lesz a régi.

Most a párom táppénzen van és sajnos bejött az, hogy minden nap megissza a maga mennyiségét, de rá még beveszi a gyógyszert amit a doki kiírt neki. Ezt pedig nem szabadna, de rám nem hallgat sajnos:( Ma is már előre félek, ha hazamegyek mi lesz.

135. katane (válaszként erre: 134. - Tidike)
2009. jún. 15. 11:37
Ez az. Soha semmiben sem számíthatok rá! Itt nem csak a szexre gondolok,történhet bármi,oldjam meg egyedül.
134. Tidike (válaszként erre: 132. - Katane)
2009. jún. 15. 07:40
Sajnos én is azt érzem, hogy semmi sem fog változni, akármit is csinálok. Én is sírtam már emiatt nagyon sokat. Akkor nagyon rossz mikor munkából hazamegyek, szeretnék vele kettesben lenni és akkor az ital miatt nem jutsz vele semmire, mert elalszik. Nekem pedig marad a TV vagy a video:(
133. Kormica
2009. jún. 12. 20:41
imádkozz érte!
132. katane (válaszként erre: 131. - Tidike)
2009. jún. 12. 19:20

Azt gondolom,már minden módszert kipróbáltam.Mondtam már szépen,kevésbé szépen,igen csúnyán,de változni semmi sem fog!

Szégyenlem magam,de eljutottam arra a szintre,hogy legszivesebben szembe köpném.Nagyon nyersen fogalmazva,de ezt érzem.

Fogalma sincs arról,mennyire bántó a viselkedése,mennyit sír az ember emiatt.

Gondolom, sokaknak ismerős a történet,nem is nagyon ragozom tovább.De hát,ki mit szakított.....

131. Tidike (válaszként erre: 128. - Katane)
2009. jún. 12. 07:24
Nagyon együtt érzek veled, sajnállak. Szerencsére az én párom annyira nem issza le magát, hogy ne tudjonlábra állni, de annyira igen, hogy bealszik tőle és nagyon látszik az ital rajta. Akárcsak tegnap. Lement kiváltani a gyógyszereit (izomlazító), majd betért az italdiszokontba inni egy kicsit. Mikor feljött érződött rajta, hogy ivott. Otthon még 2 liter sört megivott, majd ketten egy üveg bort. Én ittam belőle 2 kispohárral, ő pedig a többit. Ja és erre még bevette a gyógyszereket. Hát, kész volt estére. Kérdeztem is tőle, hogy most ez lesz 1 hétig, míg itthon lesz táppénzen? Én attól félek, hogy igen:( Nem tudok mit tenni:(
2009. jún. 11. 17:37
Sztem vki vagy leakar szokni vagy nem...és ha nem akkor semmit nem lehet tenni.
2009. jún. 11. 17:36
Ezeknek az alkoholistáknak, már nincs akaratuk. Csak az ital irányítja az életüket.
128. katane (válaszként erre: 127. - Tidike)
2009. jún. 11. 14:14
Képzeld! Reggel 7-kor jött az elhatározás,a soha többé,de este 7-kor már nem tudott lábra állni.Hol élek én???-tényleg nagyon naív vagyok.
127. Tidike (válaszként erre: 126. - Katane)
2009. jún. 11. 13:51
Sajnálom:( Azt hittem, hogy végre van valaki akinek a férje meg tudja állni, hogy ne igyon többet ennyi idő után.
126. katane (válaszként erre: 125. - Tidike)
2009. jún. 11. 12:01
Elkiabáltam!!!!!-én kis naív.
125. Tidike
2009. jún. 11. 09:17
Gratulálok! Ehhez nagy akaraterő és elhatározás kellett a férjed részéről. Kívánom, hogy így is maradjon és soha ne igyon.
124. katane
2009. jún. 10. 18:47

Szóval,kedves "bajtársaim"- csoda történt! 15 év masszív ivás után,úgy döntött az én férjem,elég volt! Keresett egy e.centrumot,s kezelteti magát.

Örülök,de naív is vagyok???

123. Tidike (válaszként erre: 122. - Vicus1975)
2009. jún. 5. 09:57
Jó is az, ha kiírhatja az ember a problémát magából és tud beszélgetni másokkal.
122. vicus1975 (válaszként erre: 121. - Tidike)
2009. jún. 5. 08:40
jol esik hogy feliratkoztam ebbe a kozossegbe, koszi nektek, hogy van akivel beszeljek
121. Tidike (válaszként erre: 120. - Vicus1975)
2009. jún. 5. 07:18
Nem könnyű változtatni, főleg ha szereted a párod annak ellenére ha iszik is. Én se tudnék változtatni. Szerencsére nálunk vannak hosszabb időszakok mikor nem iszik. Ha szabadnapos akkor szokott. Jobban örülnék viszont annak, ha akkor is megtudná állni, hogy ne igyon. Nagyon is átérzem a helyzeted.
2009. jún. 4. 16:25
Sajnos a legtobb amit tettem, hogy megcsaltam, de akkor sem tudtam elhagyni, akkor meg jobban rajottem hogy o kell. Erzem megbolondulok. Mondtam menjunk elvonokurara, probalok oszinten beszelni hogy vegye eszre hogy ez egy betegseg, konyveket olvasok errol a temarol, pszihologushoz mentem(persze egyedul mert o nem jott), hogy hogyan tudunk segiteni. mindenki azt mondja valtoztassak, az elet hosszu nem fog menni
119. katane (válaszként erre: 118. - Vicus1975)
2009. jún. 4. 16:20
Szia! Ez már a javíthatatlan változata szerintem az "ivósoknak".Nekem sem fenékig tejföl,de ez már.....!
2009. jún. 4. 16:14

ket eve vagyunk a parommal ujbol. azelott voltunk 6 evig, majd ossszevesztunk, megnosult, elvalott az ital miatt. Nekem az elet nem sikerult en is elvaltam es most ujra egyutt, nem tudom meddig fog menni. O is alkoholista. En mar nem bizom. Az utolso ket evben minden nap rettegek, hogy milyen allapotba jon haza.Mikor jon megint rea az ivas. Idoszakosan iszik. Egy honapig nem, akkor nekiall, es egy hetig totalkaros. Elad mindent ami az ove, mar lopott is. Minden honapba telefont veszunk, mert ez az amit mindig elad. Es akkor jon sirva hogy ez volt az utolso, tobbet soha......Es en megbocsajtom. Ez egy mokuskerek, ki kellene szallni belole.

Udv mindenkinek

117. katane (válaszként erre: 112. - Gabriellaxp)
2009. jún. 3. 14:48
Szia! Sajnálom hogy így alakult a gyerekkorod,látod én ilyen dolgokról nem is hallottam akkoriban.Hál'Istennek,nagyon jól teltek a gyermekévek,viszont annál nehezebb a NAGYBETŰS!
116. katane (válaszként erre: 113. - Erdei gyümölcs 13)
2009. jún. 3. 14:44
Aranyos vagy,és optimista is.
115. Tidike
2009. jún. 3. 10:56
A türelem semmit nem ér. Én legalábbis úgy érzem. Szerencsére nagy türelemmel rendelkezem.
114. Gabriellaxp (válaszként erre: 113. - Erdei gyümölcs 13)
2009. jún. 2. 20:18
Úgy gondolom neked, nem sok tapasztalatod lehet az alkoholistákkal. Ha ezeket írtad.
2009. jún. 2. 18:20
szép szóval, rábeszéléssel, türelemmel
112. Gabriellaxp (válaszként erre: 111. - Katane)
2009. jún. 2. 14:40

Előttem nagyon rossz példa volt gyerekkoromban. Alkoholista volt az apám. Nem is mertem férjhez menni, nehogy úgy járjak mint az anyám. Csak szenvedett hosszú évtizedeken át.

Ti ne szenvedjetek, csak egyszer élünk, lépni kell.

111. katane (válaszként erre: 109. - Tidike)
2009. jún. 2. 14:36
Tudod,mi 13 éve vagyunk házasok,de ez a dolog csak egyre jobban elfajul.Ő az a típus,aki addig-addig, amíg sz....rá nem issza magát!
110. Gabriellaxp (válaszként erre: 109. - Tidike)
2009. jún. 2. 14:35
Ha nem részegségig, akkor mi a baj????
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook