Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogy lehet leszoktatni a kutyakölyköt arról, hogy mindent összerágjon? fórum

Hogy lehet leszoktatni a kutyakölyköt arról, hogy mindent összerágjon? (tudásbázis kérdés)


1 2
46. kleeri (válaszként erre: 21. - Alexa77)
2014. ápr. 15. 13:50

az én mini yorkim imádja az ujságot és a papírzsebkendőt,

szétszedi apró pici darabokra és utána elégedetten kifut a szobából és csóválja a farkát, hogy milyen ügyes volt

nem lehet rá haragudni, összeszedem és igyekszem nem elérhető helyen tartani sem az ujságot, sem a papírzsebkendőt

45. kleeri (válaszként erre: 43. - E32d76b828)
2014. ápr. 15. 13:46
MÁR AMELYIKNEK AZ UDVARON A HELYE
2012. júl. 7. 17:40
nekem azt mondta a doki h férfi dezodorral fújjam le, amit nem akarom, h megrágjon..igaz nem fújtam le semmit, de a Leo nem is tett kárt semmiben- 4hónapos shih tzu. vannak játékai, csontja és sokat foglalkozunk vele
2011. nov. 2. 10:31

1 éves kor alatt lehhetetlen de vannak + oldások pl.

Téged rá kell szoktatni arra h mindent elrámolj,a kutyusnak peddig udvaron a helye ott rághat

42. Bodu (válaszként erre: 41. - Dekame)
2011. júl. 5. 20:43

Nincs rossz természete.Csak pumi az egyik(valószínűleg a dominánsabb)fele.A pumi pedig egy örökmozgó,szuperintelligens terelőkutya.Teljesen lelassulni soha nem fog,de talán később a német juhász-vonal tompít majd rajta egy kicsit.Ez a típusú kutya is,de ő aztán főleg sok-sok játékkal nevelhető.Nem ütni-vágni-szidni,ordibálni,hanem játszani,jutalmazni!

Ha felugrál,szépen leültetni a földre,és amikor már ül:megjutalmazni.Ezt minden alkalommal megismételni,hogy rögzüljön.Menni fog!:-)))

41. dekame
2011. júl. 5. 16:54

Tisztelt Főrumozók. Én is szeretnék érdeklődni, hogy a Pumi-Farkaskutya kan keverék kutyám mindent összerágjon? (6 hónapos, talán még lehetne rá hatni.) Azonkívül állandóan fölugrál a nyakunkba, összekoszolja a ruhánkat. Egyáltalán nem fogad szót. Hiába mondunk neki hogy ülsz, vagy nem szabad ezt meg azt a füle botját sem mozgatja. Robog körbe a kertben, az apró lábain. Mint a villám ide csap-oda csap. Persze aztán a következő pillanatban ott van a lábunk előtt és kis híján orra bukunk. Amikor Anyu bevásárol és hazajön akkor a szatyrába bekukucskál és viteti magát a házig.

Borzalmasan rossz természete van. De nem lehet rá haragudni.

Kinövi még ezt???

Vagy mit kellene vele csinálni. Hogyan kellene vele bánni? Hogy kicsit engedelmesebb lenne?

Szeretnék tanácsot kérni a Tisztelt Fórumozóktól!


Hunyadi Gabriella.

40. **manyisz** (válaszként erre: 39. - Jekaterina)
2009. jan. 24. 09:09
Nos,ebben lehet valami.Mikor hozzánk került dolgoztam,reggel 5-kor mentem 2-kor jöttem haza.Ezt szokta meg.De szept vége óta itthon vagyok.Most meg elkezdtem suliba járni,lehet ezt viseli ilyen szörnyen rosszul!?
39. Jekaterina (válaszként erre: 34. - **manyisz**)
2009. jan. 24. 03:46
Még arra gondolok, hogy hiányoztok neki. Nekünk az előző boxosunk (aki már meghalt sajnos), akkor csinált rombolást, ha magára hagytuk. Így állt bosszút, hogy nem vittük maginkkal. Esetleg nem tervezitek másik kutyus beszerzését mellé?
38. **manyisz** (válaszként erre: 36. - Fdc262694a)
2009. jan. 23. 21:04

Hát ezt elhiszem,hogy imádjátok :)

Én is imádom,nem is bántottam soha a rosszaságaiért..:)Csak szóban szidtam össze.

De ez borzasztó ,amit rumlizik mostanság...

37. **manyisz** (válaszként erre: 35. - Rexona)
2009. jan. 23. 20:57

Köszi , nos egy nagy bikacsök tart neki 1 órát ledarálja:)Játékok ,rágcsák tömkelege...

Ezt a szétrágósdit most kezdte 1 hónapja.Eddig miért nem csinálta???

2009. jan. 23. 19:43

Nekünk egy németjuhászunk van. Nemrég múlt 1 éves. A rágással sose voltak problémáink, illetve igyekeztünk megoldani. Pl. mostmár több, mint féléve egy régi rossz bakancsomat rágcsál. Már nem sok minden van belőle, de amíg kitart, addig hagyjuk. Ha elfogyott kap másik bakancsot (szerencsére van egy régi, kb. 8 éves szakadt martensem).

Nálunk inkább a tépéssel van gond. Akármit rakunk a házikójába, kiszedi és széttépi. A háza alja alulról van leszigetelve, azt is elkezdte szétszedni a drágaságunk:-) Volt olyan, hogy annyit piszkálta az alsó szigetelését, hogy a padlószönyegdarabot, amit alulraraktunk, kirángatta, ezáltal a ház alsó farésze elmozdult a helyéről és egész éjjel nem tudott bemenni a házába.

A kertet a héten takarítottam fel a plédfoszlányoktól. Nem kellemes munka:-(

De imádjuk, még így is:-)

35. rexona
2009. jan. 23. 18:44

olyan játék kell amit csócsálhat. Ajánlani tudom: bikacsök. szárított gége... Ezek nagyon jók. Sokáig elvannak vele.

És kikell fárasztani a kutyust. Sok mozgás.

34. **manyisz** (válaszként erre: 33. - Jekaterina)
2009. jan. 23. 14:28
Hát ezekben nálunk sincsen hiány....egy egész farmnyi kutyusnak elég lenne ....Egyszerűen nem értem...Napi négyszer( minimum ) viszem ki futni ,játszani...
2009. jan. 23. 05:16
Szüksége van sok játékra, csontra (én fehér csontot szoktam venni, azt nagyon szeretik). Nekem is van labradorom, boxerem, meg három keverék kutyusom. Egymást viszik a hülyeségbe, nagyon szeretnek játszani. Én így próbálom lekötni őket illetve a megfelelő rágható dolgokra irányítani a figyelmüket.
2009. jan. 22. 21:06
Sziasztok!Van egy 1.5 éves labradorom.Sosem rámolt,nem rágott szét semmit.Volt,hogy hosszabb időre 5-6 órára is magára kellett hagynom.Egy pár hónapja kezdte, egy tell töltővel de azóta rentgeteg kárt csinált....Szinte mindent szétkap...Ujságok,könyvek...stb Szerintetek???????????????????Mit tegyek?????
2008. okt. 10. 10:46

látom, látom, agressziótól mentes ötlete nem sok embernek van. :-(

az enyém a következő: rá kell szólni, és adni helyette olyan játékot neki, amit nyugodtan rághat.

2008. okt. 9. 17:27
Amikor rajtakapja az ember, rá kell csapni az orrára. Ha ez nem válik be, le kell spriccelni valamivel, pl citromlével...
29. unax (válaszként erre: 7. - 1f84e1c7b5)
2008. okt. 9. 13:56
Nagyon kedves ötlet, mikor kicsi voltam, anyám velem ugyanezt csinálta. Mindig rágtam az asztal sarkát (biztos nőttek a fogaim, nem tudom), erre ő bekente mustárral. Azóta sem szeretem a mustárt.
2008. aug. 7. 07:11
nekem a kutyum, amikor még picike volt, szétrágott egy sportcipőmet, miközben száradt kint a kertben. megfogtam a kutyut, a másik kezembe a sportcipőt, és megvertem. azóta semmihez nem nyúl, ha nem mondod neki, hogy: Tied.
27. katácskák (válaszként erre: 21. - Alexa77)
2008. aug. 7. 04:59
Teljes mértékben egyet értek..
26. 0148b688d6 (válaszként erre: 22. - Koncz Emese)
2008. febr. 10. 21:36

Sajna a banya nagyon bigott vallásos. Úgy tartják,ha jön a kutya a házhoz, akkor elpártol a szerencse. A kutya koszos, (mondjuk ő - mármint a banya- 1x fürdött hetente!!! )Meg egyéb baromságok. Valóban 2 nap zorro volt, amikor hazahoztuk, alig társalgott velünk, de azóta minden o.k. a lgédesebb kzutyababa!

Hál istennek elhúzott haza, remélem pár évig nem jön!!

2008. febr. 10. 21:27
Én nem bírtam leszoktatni,volt egy rossz műanyag babája,azt cipelte vagy két éves koráig,aztán elfogyott,a baba.Már csak egy keze volt meg,és még azt is cipelte,hurcolta magával.Aztán az is elfogyott.Most hat éves,épp bszélgettünk itthon,hogy ha adnánk neki egy másikat mit csinálna vele.Ki fogjuk próbálni,had rágja,ártani nem árt.
2008. febr. 10. 20:25
AZ IDŐ NAGY ÚR...
23. natina
2008. febr. 10. 15:45
Sehogy
22. Koncz Emese (válaszként erre: 15. - 0148b688d6)
2008. jan. 29. 17:54
Nem lehetett volna alkut kötni az anyóssal? Nyugodtan lehet látogatni, az csak jó a kutyus lelkének, de nem fogja érteni hogy a gazdi elmegy, és ő meg marad. Elég lelkis kutyák, igy lehet hogy ha hazatérhet kis időbe tellik mig megnyugszik, visszatér a bizalma.
2008. jan. 17. 10:40
En ugy csinaltam, hogy volt neki par kedvenc ragnivaloja. Odaadtam neki egy regi rossz papucsomat, de ha mas cipot akart ragni, akkor elvettem tole es egy fujj kisereteben egy kicsit az orrara koppintottam. Kesobb eleg volt csak raszolni. Ezen kivul volt neki ragocsontocskaja, rongyikaja, amit szabad volt ugy tepkdeni, ahogy csak akarta. Soha semmi gondunk nem volt vele. Odafigyelessel es kovetkezetesseggel mindent meg lehet oldani.
20. 5cb4354c81 (válaszként erre: 15. - 0148b688d6)
2008. jan. 9. 17:04
Én biztos nem vittem volna el senki miatt a kutyámat!!!!!
2008. jan. 8. 12:48
Nem lehet leszoktatni. Nálunk legalábbis semmi nem segített, csak az idő. Elnőtte. Ami olyan volt, azt pedig elkerítettük arra az időre.
2008. jan. 8. 09:14

Sziasztok!!

Ilyen probléma nálunk is volt (mint ahogy gondolom mindnen kutyásnál...)

Na szóval...nálunk az új fa ajtót kezdte el rágcsálni a kutyus....és azt csináltuk mivel már nagyon kétségbe voltunk esve hogy tönkre megy(megjegyzem elötte való nyáron csináltattuk meg...) minden reggel bekentük bors és egy pár csepp víz keverékével....hát hamar leszokott róla:P utána mondjuk még hónapokig kentük mert féltünk hogy újra elkezdi...ez volt kb három éve...azóta soha semmit nem rág meg....a kajáján kívül:D

2007. dec. 22. 12:58
Sziasztok!Mopsz és Foxi kutya keverék elvihető INGYEN!Kis termetű,eddig nem házban tartottuk de benevelhető,augusztusban hoztuk el akkor volt 3hetes!Azért szeretném őt elajándékozni valakinek mert nincsen időm vele foglalkozni...sajnos!Ha valakit érdekel az hívjon a 06302392263-as telefonszámon vagy írjon a m.r.a.@freemail.hu-ra
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook