Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan lehet leszoktatni párunkat az ivásról? fórum

Hogyan lehet leszoktatni párunkat az ivásról? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
2009. márc. 30. 14:35
Gyerekeitek vannak?
48. Tidike
2009. márc. 30. 14:34
Volt már egy pár alkalom, annyira elaludt, hogy nyugodtan elmehettem volna otthonról, mert észre sem vette volna. Ezt másnap mondtam is neki. Vagy, elaludt a TV előtt és nem tudtam felébreszteni, hogy menjünk aludni, így otthagytam.
47. Tidike (válaszként erre: 46. - Spinneli)
2009. márc. 30. 14:26
Én még elég fiatal vagyok (38) és estéket inkább vele szeretnék eltölteni, nem pedig úgy , hogy Ő alszik az ital miatt én pedig TV-t nézhetek. Szerencsére nem veszekszik.
46. spinneli (válaszként erre: 45. - Spinneli)
2009. márc. 30. 14:22

mert ha nem akkor felsleges neked erőlködnöd.

egyébként a mindennapi életeteket miben befolyásolja az ivás?

45. spinneli (válaszként erre: 38. - Tidike)
2009. márc. 30. 14:20

esetleg visszautalhatsz arra, hogy ha a szakembert nem fogadja el, egyedül pedig nem birkózik meg vele, hogy szeretne leszokni?

szeretne egyáltalán?

44. Fiatal nő (válaszként erre: 42. - Tidike)
2009. márc. 30. 14:18
Esetleg azt is tudnám javasolni, hogy készíts róla felvételt, amikor nagyon el van ázva. Aztán józan állapotában levetíteni neki, hogy: "Nézd meg Te ökör, szerinted ez jól van így.?!"
43. Tidike (válaszként erre: 41. - Erikpipi)
2009. márc. 30. 14:17
Sajnos a szakember segítsége elvetve, mert a párom ebbe nem menne bele.
42. Tidike (válaszként erre: 40. - Fiatal nő)
2009. márc. 30. 14:16
Már most erre én is gondoltam.:(
2009. márc. 30. 14:06

Az alkoholizmus betegség. Ha abba is hagyja az ivást, soha többet nem nyúlhat alkoholhoz, mert egy kortytól is visszaszokik.

Az ilyen ígéretekkel tele a padlás.Nagyon kevés gyógyultat ismerek.....

Szakember nélkül nem megy. Még egy lehetőség van, ha megtér. Furcsán hangzik, de aki elfogadja Jézust, és őszintén gondolja, az egyik pillanatról a másikra képes leállni. Nekem egy rokonom hagyott fel a kábítószerezéssel így.Lehet, hogy a lelkére ható mély érzések is segítenek benne, és a megbánás, de hatásos. Persze ezt egyáltalán nem lehet erőltetni, mint mondjuk egy jó szakembert.Utóbbit kell is, bár kétlem, hogy a párod ebbe belemenne:(

40. Fiatal nő (válaszként erre: 39. - Tidike)
2009. márc. 30. 14:04

Magától biztosan nem fogja. :-(

Inkább szembesítsd következményekkel. Márhogy a jövőt illetően. Hátha az bejön.

39. Tidike (válaszként erre: 36. - Kriszval)
2009. márc. 30. 14:02
Pont ezt nem akarom, hogy márcsak daccból is igyon, így leálltam a duruzsolással és nem szólok neki már semmit mikor megérzem rajta, hogy ivott. Még abban reménykedem, hogy magától abbahagyja.
38. Tidike (válaszként erre: 35. - Spinneli)
2009. márc. 30. 14:01
Szakembert nem fogadná el.
37. Tidike (válaszként erre: 34. - Fiatal nő)
2009. márc. 30. 14:01
Hidd el, nem nehezítem a dolgát, nem dumálok már egy jó ideje neki semmit, csakis segíteni akarom és mellett állok.
2009. márc. 30. 14:00
hát tudod nem tudom mit érez a párod....ha a szervezete hozzászokott biztos tényleg nehéz lehet...én dohányfüggö voltam 18 év napi 2 doboz...borzalmakat álltam ki,hogy letegyem...viszont volt kiért...hát azért irtam,hogy csak is ö kell, hozzá.arra viszont szerintem vigyázz,ha sokat mondod neki szépen vagy csunyán...beléphet a dac..és akkor minden reményed szertefoszlik.
35. spinneli (válaszként erre: 32. - Tidike)
2009. márc. 30. 13:58
egyedül tényleg nehéz, szakemberre gondoltatok már?
2009. márc. 30. 13:58
Ha szereted, támogasd, segítsd, állj mellette, könnyítsd meg az amúgy is qrvanehéz dolgát! :-(
33. Jaina
2009. márc. 30. 13:56
Hagyd ott a francba, jobbat érdemelsz mint egy alkoholistát...
32. Tidike (válaszként erre: 31. - Kriszval)
2009. márc. 30. 13:55
Kezdek belefáradni ebbe az egészbe, hogy állandóan falba ütközöm. Én hiába akarom, ha nem tesz érte semmit. Csak az a szöveg van, hogy nem olyan könnyű.
2009. márc. 30. 13:48
sajnos ha a párod nem akarja sehogy..........
30. Tidike (válaszként erre: 29. - Suzanne7)
2009. márc. 30. 13:46
Tényleng úgy érzem, hogy jelenleg tehetetlen vagyok, hisz én már ezerszer próbáltam finoman mondani, sőt megbeszéltük, hogy leszokik, de ez még nem sikerült. Az anyukája is nagyon haragszik érte, nem csak én. Még mindig reménykedem.
29. suzanne7 (válaszként erre: 28. - Tidike)
2009. márc. 30. 13:38
Jajj nagyon nehéz Neked tudom milyen a helyzeted:(.Ez a legbosszantóbb a tehetetlenség...Remélem sikerül vele beszélned és mutat hajlandóságot a leszokásra...
28. Tidike (válaszként erre: 26. - Suzanne7)
2009. márc. 30. 13:35

Van egy hely ahova sokszor bejárkál inni. Ahol laktunk ott van egy kis élelmiszer bolt ott nagyon jól eliszogat és elbeszélget a csajjal. Persze ezt is kértem, hogy szokjon le róla, mert engem nagyon irritál.

Más helyekre is bejár, de nem társasággal szerencsére. Vagyis a szerencsétlenségben ez még szerencse is. Otthon is megissza néha.

27. Tidike (válaszként erre: 16. - Ildikó24)
2009. márc. 30. 13:33
Egyértelmű, hogy az Ő akarata nélkül nem fog menni. A családja is és én is hiába akarjuk a jót. Lehet, egy nagyobb trauma rávilágítana arra, hogy csakis az ő gyengesége miatt történt.
26. suzanne7 (válaszként erre: 25. - Tidike)
2009. márc. 30. 13:33
Azt megkérdezhetem, hogy hol iszik?Társaságban, esetleg kocsmába, vagy otthon?Mert ha esetleg társaságban, akkor a társaságot kellene megvonni valahogy, csak ez is nagyon nehéz...
25. Tidike (válaszként erre: 23. - Suzanne7)
2009. márc. 30. 13:31
Igen, mostmár ez fog következni, mert semmi más nem használ. Mindig csak időt kér, de az idő csak telik és fogy a türelmem.
24. Tidike (válaszként erre: 21. - Toubkal)
2009. márc. 30. 13:30

Csakis az Ő elhatározásán múlik az egész és az akaratán. Mielőtt megismerkedtünk volt egy 3 hónapos időszaka mikor egy kortyot nem ivott. Akkor egyik napról a másikra mondott le az italról és megtudta állni.

Én nem veszekszem vele, nem vetem állandóan a szemére, nem könyörgök neki, hisz tudja: amit csinál nem helyes. Mindig fogatkozik, hogy leszokik. Én csak segíteni akarok neki.

23. suzanne7 (válaszként erre: 14. - Tidike)
2009. márc. 30. 13:28
Igen, szerintem eddig nagyon is türelmes voltál...Szerintem állítsd válaszút elé mikor józan!El kell tundni dönteni, hogy neki egy család kell vagy az ital...Ha egy hónapom belül nem változik vagy nem tesz érte valamit akkor szerintem reménytelen.Igaz egy hónap alatt nem lehet csodára várni.Viszont a Te éveid mennek, még fiatal vagy, de egyszer csak ráébredsz, hogy egy alkoholista férj mellett vagy aki megkeseríti mindennapjaid:(...Ha nem változtat...Végy erőt magadon(tudom baromi nehéz!!!)és állítsd válaszút elé!Sok sikert hozzá!
22. Tidike (válaszként erre: 17. - 769918d4ef)
2009. márc. 30. 13:27
Köszönöm, ez nagyon jó ötlet. Megérdeklődöm, hogy nincs-e ilyesmi a környékünkön. Szerintem egy ilyen csoportos beszélgetés sokat segítene.
2009. márc. 30. 13:26

Szerintem csak az ö elhatározásán múlik. Te nem tudod öt megváltoztatni. Az egyetlen, amit tehetsz, hogy az elhatározáshoz segíted. Megrovás, veszekedés, könyörgés, fenyegetés önmagában nem segít. Lehet, hogy maga be sem látja, hogy baj van. Szerintem nem esélytelen a dolog, de nem is könnyü.

1. Be kell vallania önmaga elött, hogy alkoholista. (Ez egyáltalán nem evidens!)

2. Be kell látnia, hogy ez rossz. (Ez még annyira sem.)

3. El kell határoznia, hogy ezen változtat. (Csak akkor teszi, ha az elsö két pont kipipálva és ha nem tünik eleve kilátástalannak, és ha más is változik egyúttal az életében.)

4. Kell neki egy cél, amiért érdemes (ami helyettesíti az italt, egy jövökép.)

Teneked lehet szereped mind a négy pontban. Leginkább a negyedikben. Ne vádold, segítsd. Ha van eröd hozzá. Ha nincs, akkor hagyd. El. Idöben, amíg még lehet.

20. Tidike (válaszként erre: 9. - Spinneli)
2009. márc. 30. 13:26
Szerencsére nem viselkedik agreszíven ha iszik. Lefekszik és alszik, de ez is elég, hisz én vele akarok lenni, nem pedig a TV-vel kettesben, hisz még csak 38 éves vagyok. Szinte minden nap iszik, persze nem részegségig, de az is elég.
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook