Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan lehet leszoktatni párunkat az ivásról? fórum

Hogyan lehet leszoktatni párunkat az ivásról? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
169. liza52 (válaszként erre: 166. - Katane)
2009. jún. 18. 17:19
Annyi idős vagy mint a fiam.
168. katane (válaszként erre: 167. - Tidike)
2009. jún. 18. 17:12
Majd 25 év múlva is itt ülünk,megbeszéljük ki,mit és hol rontott el! :)
167. Tidike
2009. jún. 18. 17:02
Ebben 100%-osan igazad van. A döntés viszont nem könnyű. Még várunk, de meddig....
166. katane (válaszként erre: 165. - Liza52)
2009. jún. 18. 17:02

Nagyon összetett dolog ez!

Van egy lányunk,és ő nagyon szereti az apját!

Nyilván nekem az ő érdekeit kell szem előtt tartani,és amíg ő nem döbben rá,milyen is valójában az apja,addig én nem szegem kedvét.

165. liza52
2009. jún. 18. 16:56
Nem irigyellek benneteket.Egy szélmalom harcot vivtok, csak az idő meg olyan gyorsan szalad.Munka, este harc .Másnap ua,egy hét mulva ua. egy év mulva ua.És rádöbbensz,hogy öreg vagy és az elmulasztott dolgokat már nem tudod, már erőd sincs bepótolni.
164. katane (válaszként erre: 163. - Liza52)
2009. jún. 18. 16:41

Én itt arra gondoltam,ha már nincs választási lehetőségem,és napról-napra el kell viselnem az alkoholizmusát,nehogy már jól érezze magát!!

Tisztában van vele,mivel lehet kihozni a sodromból,de ez fordítva is igaz!

163. liza52 (válaszként erre: 160. - Katane)
2009. jún. 18. 16:37
De az élet nem arról szól, hogy Te taktikázol.Azt az energiát másra is fordíthatnád.Remélem nem keserítettelek el még jobban.
162. Tidike (válaszként erre: 161. - Liza52)
2009. jún. 18. 16:34
Ezt nevezem igazi akaraterőnek. A lényeg: "akarom vagy nem akarom". Csak ezen múlik.
161. liza52
2009. jún. 18. 16:29
Most lényegében arról van szó ,hogy ő is abba akarja hagyni csak nincs elég akarata?Én a helyében, ha tényleg konolyan gondolja, innek,ha ugy érzem inni kell,de csak vizet, üdítőt vagy bármit csak nem alkoholt. Megfogadtattnám vele ,ha valóban szeret ezt a próbát végig tudja csinálni.Nagyon sok alkoholista leszokott az italról, de még szilveszterkor sem iszik alkoholt, mert egyszer megszegi kész.Kezdődik elölről.
160. katane (válaszként erre: 158. - Liza52)
2009. jún. 18. 16:24

....és ha véletlenül kintfelejtenék,még nekik lenne belőle bajuk.Na ezt azért nem!

Azért nekem is vannak taktikáim,tudom mi a gyenge pontja a férjemnek!Ne csak nekem fájjon a fejem!

159. Tidike
2009. jún. 18. 16:11
Teljesen igazad van. A párom ezt mindig mondja is, hogy egy kortyot sem szabadna innia, mert ha iszik egy kicsit akkor mindig többet kíván. Mégse tudja megállni, hogy egyik napról a másikra letegye. Én is azt vallom, hogy neki kell/kellene magában eldönteni, hogy nem iszom többet. Én hiába beszélek, kérem, az nem jelent semmit:(
158. liza52 (válaszként erre: 155. - Katane)
2009. jún. 18. 16:10
Sajnos nem egyedi eset. Van egy olyan ismerősőm ill , most hogy belegondolok kettő is akinek a férjük még csak-csak hazatalál, de olyan részeg, hogy az ajtón már nem tud bemenni Ott alszik el ahol éppen padlót fogott.Persze egy tehetetlen embert egy nő nem tud bevinni a lakásba, és mesélik,hogy kijárnak sűrűn megnézni, nem esett-e le a teraszról vagy nem esett-e le a garászlejáróba.Borzalmas lehet.
2009. jún. 18. 16:08
Sziasztok! Az én párom szerencsére nem alkoholista, de a sógorom nagyon sokáig az volt. Olyan szinten, hogy vendégek voltak náluk ebédre és kevésnek bizonyult a kenyér és elküldték sógoromat a boltba, na ő meg másnap reggel került elő hulla részegen. De ez csak egy volt a sok eset közül. Neki is beszélt sokat a felesége és józanul ő is mindig szégyelte magát, de ahogy megivott egy pohár alkoholt, nem tudta megállni, hogy le ne igya magát. Egyszer csak saját elhatározásból keményen úgy döntött egyik napról a másikra, hogy neki fontosabb a családja, mint az alkohol. Ennek már 20 éve, hogy egyetlen kortyot sem ivott. De azt mondja, nem meri kipróbálni, hogy mi lenne, ha meginna egy kis alkoholt, mert lehet, hogy most sem tudna leállni. Szóval szerintem az alkoholt nem lehet csökkentgetni, csak saját maga elhatározásából tud leszokni az ember és sajnos aki alkoholista volt, annak egy cseppet sem szabad többet innia, különben újra belemerül az ivásba.
156. katane (válaszként erre: 154. - Tidike)
2009. jún. 18. 15:52
Ok. Hétfőn "beszélünk"! Legyen szép a hétvégéd!!!
155. katane (válaszként erre: 153. - Liza52)
2009. jún. 18. 15:51

Szia!

Remélem az Anyaotthonig nem jutunk,bár semmit sem lehet tudni!

Én mondjuk reménytelennek látom a férjem antialkoholizmusát,de igazából kapaszkodik az ember.

Mondjuk az sem mindegy,kinél mit hoz ki az ital.

Ha verekedésig fajulna,biztosan nem gondolkodnék egy percet sem!

154. Tidike (válaszként erre: 152. - Katane)
2009. jún. 18. 15:46

Majd hétfőn megkonzultáljuk, hogy mi történt a hétvégén. Nagyon remélem, hogy nem lesz semmi gond nálatok és nálunk sem:)

Nálunk az a baj, ha a párom elkezd inni akkor amíg látja addig rájár.

Holnap nem leszek, kértem egy nap szabit, mert megyünk ballagásra délután, addig pedig fodrász, stb.

Kívánok kellemes, szép hétvégét Neke és próbáld jólérezni magad!

153. liza52
2009. jún. 18. 15:45
Mekem az a véleményem,/ sajnos /SOHA nem fog lemondani az italról.Az egyik ismerősömnél már odáig jutott a dolog, hogy a gyerekkel elköltöztek anyaotthonba.Így a férj maga maradt és akkor döbbent rá,hogy a családja fontosabb mint az ital.Ennek már 8-10 éve. Ugylátszik nagyon megijedt, azóta szent a béke.Bocs, hogy beleszóltam.
152. katane (válaszként erre: 151. - Tidike)
2009. jún. 18. 15:34

Tudod,nála nincs olyan hogy keveset iszik. Ő vagy iszik,vagy nem!

Érdekes,mert ha ebédel,vagy egyáltalán eszik,akkor nem tud inni.Szóval vagy eszik,vagy iszik!Mivel mi ebédre vagyunk hivatalosak,kíváncsi leszek mit választ.

Majd megvitatjuk,kinek milyen élményei voltak.

Remélni tudom hogy csupa jó dolog történik a hétvégén!Puszi.

151. Tidike (válaszként erre: 150. - Katane)
2009. jún. 18. 12:43

Nagyon örülök, hogy végre valami jó hír is van:)

Együttérzek veled a hétvégével kapcsolatban is. Majd én is gondolok rád. Nagyon remélem, hogy jól fog sikerülni a partitok, hátha nem fog sokat inni a párod.

Ma ismét maradok túlórázni, de meddig azt még nem tudjuk. Kíváncsi leszek megint mire megyek haza.

Kívánom, hogy így maradjon a kapcsolatotok!

150. katane (válaszként erre: 149. - Tidike)
2009. jún. 18. 11:54

Szia!

Nem dicsekvésből mondom,de ez a hét (eddig)szinte Kánaán.

Van egy lányunk,aki most táborban van,így most sokat beszélgettünk,több idő volt egymásra.

Ha csak a fele megvalósulna az ígéreteinek,már nagyon örülnék.

A hétvégén gondolok rád,mi is partizunk,bár nagyon tartok tőle!

Kívánom hogy az estéd jól sikerüljön!

149. Tidike (válaszként erre: 148. - Katane)
2009. jún. 18. 11:20

Szia!

Köszönöm kérdésed. Az este most szerencsére úgy sikerült ahogy én terveztem. Tegnap nem ivott olyan sokat, mint egyébként. Nagyon félek viszont a szombattól. A húgom lánya ballag holnap 8.-ból és szombaton tartanak egy kerti-partit náluk. Ott sajna ismét lehet inni. Félek, hogy fog is, és nem is keveset. Szörnyű ez az érzés.

Nálatok milyen volt a tegnap?

148. katane (válaszként erre: 144. - Tidike)
2009. jún. 18. 10:17
Hogyan sikerült az este? Remélem úgy ahogyan Te tervezted!
147. katane
2009. jún. 18. 10:15

Másoknak olyan könnyű tanácsot adni,de a sajátodat nagyon nehéz megoldani.

Persze csak te érzed a dolgok súlyát,és biztos vagyok abban,mindenki húzza-halassza hátha.....

Viszont vannak esetek,amikor már nincs értelme,kiborul az a bizonyos!

Én sejtem Tidike érzéseit,csak ne hagyd magad kihasználni!!

146. Tidike (válaszként erre: 145. - SReni)
2009. jún. 17. 16:18
Vannak jó tulajdonságai amik még most ütik az italozást. Viszont nem tudom meddig lesz ez így. Egyébként meg semmi gond a kritikád miatt:) Végülis igazad van, jogos a kérdés.
145. SReni (válaszként erre: 144. - Tidike)
2009. jún. 17. 15:37
Megkérdezhetem, hogy mit szeretsz még rajta? Addig menekülj, amíg lehet és fiatal vagy! Sohasem fog megváltozni. Ne haragudj a nyers kritikáért, de azért indítottad a fórumot, hogy véleményt írjunk. Írtam akkor is, és azóta is ugyan az a véleményem, mert úgy látom semmi se változott. Szerencse, hogy nincs gyereketek. Annyi kedves-aranyos magányos srác van, aki talán meg is becsülne.
144. Tidike (válaszként erre: 143. - Katane)
2009. jún. 17. 15:17
Mindenesetre akkor "jól" birod ezt az egészet. Mi bő 1,5 éve vagyunk együtt, de nem vagyunk házasok. A páromnak még annyi szerencséje van, hogy szeretem, egyébként már nem lennénk együtt. Ha viszont így folytatja, akkor teljesen eltaszít magától. Félek a ma estétől is, hogy mire megyek haza. Ma ismét túlóra ki tudja meddig.
143. katane (válaszként erre: 142. - Tidike)
2009. jún. 17. 15:13
13 éves házasok vagyunk.
142. Tidike (válaszként erre: 141. - Katane)
2009. jún. 17. 09:27

Szia!

Szegény fejed, akkor jól megvagy fogva. Te is fiatal vagy még, ha most nem tudsz változtatni, akkor később már rosszabb lesz. Sajnos tudom, hogy nem olyan egyszerű dolog az ilyen. Én nemrég váltam el, idén októberben lesz 2 éve. A volt férjem "józan bolond" volt. Itt is én jöttem ki rosszabbul, de már nem bírtam elviselni a lelki terrort és léptem.

Most pedig itt az ital. Tegnap este háromnegyed 7-ig dolgoztam. Hazamentem és rákellett ismét jönnöm, hogy a párom már megint ivott. Nagyon látszott rajta. Már az sem működik nála.....

A férjednek persze, hogy esze ágában sincs elválnia, hisz így ő nagyon jólérzi magát, hisz mindene megvan. Az meg nem számít, hogy téged idegileg kikészít.

Nem tudom mit lehetne tenni. Te hány éve viseled, hogy iszik a férjed?

141. katane (válaszként erre: 140. - Tidike)
2009. jún. 17. 08:34

Dehogynem! Már ezerszer átgondoltam oda-vissza.

Neki eszében sincs elválni,hiszen így az van amit szeret,tiszta ruha,kaja,azt tesz amit akar.

Voltam már ügyvédnél, átbeszéltük,de sajnos én jövök ki rosszabul.

Összetett dolog ez,nem olyan egyszerű.

140. Tidike (válaszként erre: 139. - Katane)
2009. jún. 16. 13:29

Sajnos nekem sem fenékig tejfel...

Az a szerencséje, hogy még szeretem. Lehet ha már nem így lenne akkor nem lennénk együtt.

Néha úgy érzem, hogy nagyon elegem van, de viszont mikor "tiszta" akkor minden nagyon jó. Volt olyan, hogy 8 napig, míg délutános volt nem ivott egy kortyot sem. Akkor már kezdtem örülni, de azért nem hittem, hogy végleg így marad, csak valahol titkon bíztam benne. Sajna, mégse jött be. Ahogy szabadnapos lett ismét megitta az adagját. Te hogy bírod idegekkel? Nem godnoltál még arra, hogy változtass?

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook