Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan lehet leszoktatni párunkat az ivásról? fórum

Hogyan lehet leszoktatni párunkat az ivásról? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
19. Tidike (válaszként erre: 7. - _kleo_)
2009. márc. 30. 13:24
Nagyon nagy elhatározás volt ez apukád részéről, de megérte neki, hisz ott voltatok Ti akikért érdemes volt. Minden tiszteletem az övé.
2009. márc. 30. 13:23

Sajnos én még soha nem hallottam arról, hogy egy szenvedélybeteg abbahagyta volna a szenvedélyét, azért, mert valaki le akarta róla szoktatni.

Nekem is papolhatott annakidején bárki, hogy ne cigizzek, azt is tudtam, hogy káros, mégse raktam le. Sőt a "cseszegetésemért" felgyülemlett feszültség miatt inkább dühösen rágyújtottam még egy szálra.. Amikor viszont én akartam, akkor simán ment.

Szóval sajnos ha ő magától nem akarja a változást, akkor szinte mindegy, hogy Te mit teszel:(

17. 769918d4ef (válaszként erre: 1. - Tidike)
2009. márc. 30. 13:23
Nem tudom mit mondjak mert szerencsere nem volt nekunk ilyen a csaladban.De arra gondoltatok hogy -ha a parod TENYLEG le akar szokni-akkor orvos segitseget kerjen vagy erdeklodd meg hogy nincs vhol a kozelben nalatok egy olyan csoport amit olyanoknak alakitottak akik az alkoholrol vagy a cigitol szeretnenek leszokni.Ez jo lenne mar amiatt is hogy egymast batoritanak...En sok mindenkit hallottam hogy igy szokott le az italrol...meg nagy akaraterovel.
2009. márc. 30. 13:23

Sziasztok! SZerintem elsősorban az ő akarata kell hozzá, mert Te és más családtagok/barátok hiába akarják, ha őbenne nincs meg az akarat. Dolgoztam addigtológián, úgyhogy tudom miről beszélek. Azonban nagyon fontos, hogy a család is mellette álljon, segítse, viszont az ő akarata nélkül sajnos a család legtöbbször kevés.

Esetleg tényleg egy trauma következtében lehet még meg az akarata, ha belátja, hogy az alkohol miatt történt.

Kitartást kívánok neked, és minél többször próbáld megbeszélni vele, hogy neked ez fontos, és ha szeret, akkor előbb utóbb megérti.

15. Tidike (válaszként erre: 5. - C42aaaac41)
2009. márc. 30. 13:23
Köszönöm. Elég nagy kitartásom van, mivel nagyon szeretem. Már másfél éve várok.
14. Tidike (válaszként erre: 2. - Suzanne7)
2009. márc. 30. 13:22
Én csak a jót akarom Neki, de ha nem tesz érte semmit akkor nem tudom meddig lesz még türelmem. Már másfél éve türelmes vagyok. Sajnos az apukájánál is ilyen gondok vannak. Szerintem viszont nem lehet a genetikára fogni. Itt csakis arról van szó, hogy akarom... vagy nem akarom.
13. suzanne7 (válaszként erre: 6. - Raczne-gabriella)
2009. márc. 30. 13:19
Sajnos az én apám még mindig folytatja én már elkerültem otthonról...Anyukám nem tud hova menni vagyis nem is tudom miért nem hagyja el, talán a ház miatt nem tudom, soha nem ad rá választ:(...Nehéz, de nem szabad egy ilyen ember mellett lenni én tudom milyen az ilyen élet, nem kívánom senkinek, főleg nem egy gyerkőcnek, hogy azt lássa, hogy az apja (aki elvileg normális esetben egy példa kép egy gyereknek)iszik, és az italtól folyamatosan leépül és megváltozik!!!
2009. márc. 30. 13:15
Szerintem, meg nem elég csak az Ő elhatározását várni! Igenis, mondani kell minden józan percében, hogy megértse: Ha nem hagy fel az ivással, elveszíthet Téged!!! Sajnos Nekem volt egy ismerősöm (elég közeli!) aki szó szerint halálra itta magát (egyszer sem hallottam, hogy a felesége megrótta volna érte!) Tehát nem elég csak Őrá várni (szerintem)! Kitartást (ha szereted még) és sikert kívánok Neked ehhez a nehéz feladathoz !!!
2009. márc. 30. 13:13

Szia!


Te nem menthetsz meg senkit. Ha ő nem akar róla leszokni, akkor Te nem tudsz rajta segíteni. Tapasztalat. Apám ebbe halt bele, Anyám is erőteljesen követi, most épp vele szívunk...

2009. márc. 30. 13:11
Szerencsére engem személyesen nem érint a dolog, de a rokonságban, környezetemben sok családot láttam tönkremenni az ital miatt. Lehet, hogy rosszul látom, de az italból kifelé mutató út egyedül a szenvedő alanynak van, annak, aki iszik, nincs. Aki iszik, azt nem lehet megváltoztatni, és nem is fog megváltozni, annak kell változtatni, aki nem akar így élni.
9. spinneli (válaszként erre: 1. - Tidike)
2009. márc. 30. 13:09

Milyen gyakorissággal iszik?

Hogy viselkedik?

8. SReni (válaszként erre: 1. - Tidike)
2009. márc. 30. 13:09
Szerintem sehogy! Valami nagy traumának kéne történnie ahhoz, hogy abbahagyja az ivást. Van egy idősebb ismerősöm: az első felesége még időben elvált tőle, a második meg most 50-60 évesen nem tud már lépni sehova 20 év házasság után. Tanúlság: nem változik meg soha az illető, csak bizonyos ideig-óráig esetleg tünetmentes lesz. Én könnyen mondok ilyet, mert nem vagyok érintett, de hagyd el!!!!!- főleg ha gyerek is van, ne ezt lássa!!!!
2009. márc. 30. 13:08

Az én apám is alkoholista volt kb. 10 éves koromig. Kocsmázás, haverok, rendszeres hétfői szabadságok, mert nem bírt bemenni dolgozni olyan másnapos volt. Ő elhatározta egy nap, hogy nem iszik többet, elment elvonóra, azóta egy pohárral sem, kóstolóba sem. Lassan 25 éve tiszta.


A párodban kell(ene) az elhatározásnak megszületnie, te hiába próbálkozol. Külső hatásra nem fog változni, neki magában kell ezt a csatát megvívnia.

6. raczne-gabriella (válaszként erre: 2. - Suzanne7)
2009. márc. 30. 13:04
az én apám is alkoholista volt és pokollá tette a gyerekkorunkat, anyámat tönkretette egy életre. Szerintem teljesen igazad van.
2009. márc. 30. 13:03
Kívánok neked kitartást és sikert!
2009. márc. 30. 13:02
Én megmondanám, hogy ha szeret abbahagyja, ha kell segítséggel, hisz már sok segítséget igénybe lehet venni ilyen esetekben;vagy fel is út le is út. Ha szeret és tudja, hogy ez zavar téged, akkor lépnie kellene, ha nem tesz semmit én megkérdőjelezem a szerelmét.
2009. márc. 30. 13:01

Sajnos a kérdésedben a válasz is benne van...

"de nem is tesz érte, hogy megtegye"

Ha Ő nem akarja, akkor Te nagyon keveset tehetsz érte...

2. suzanne7 (válaszként erre: 1. - Tidike)
2009. márc. 30. 13:01
Szia!Szerintem ehhez az Ő akarat ereje kell a legfőképp, ha igazán szereted Téged akkor megteszi.Nem szabad, hogy rosszabbodjon a helyzet.Sajnos az én apukám alkoholista, ő nem akar változtatni a helyzeten nem érdekli senki csak, hogy neki "jó" legyen...:(:(Ne hagyd, hogy tönkre tegye az életed!
2009. márc. 30. 12:58

Sziasztok!

Ezt a fórumot azért nyitottam, mert teljesen tanácstalan vagyok. Hogyan lehet leszokatni párunkat az ivásról. Az ígérete már megvan régóta, de még nem sikerült neki, de nem is tesz érte, hogy megtegye.

Várom a tippeket, tapasztalatokat és ötleteket ezen a téren.

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook