Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan lehet leszoktatni párunkat az ivásról? fórum

Hogyan lehet leszoktatni párunkat az ivásról? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
79. Tidike (válaszként erre: 78. - Sereva)
2009. ápr. 9. 07:21
Sajnos én is ezt veszem észre. Főleg akkor nem lehet kigyógyulni belőle, ha nem is akarja az illető.
78. sereva
2009. ápr. 9. 06:11
Átmenetileg lehet,de azt mondják,hogy kigyógyulni ebből a "betegségből" nem lehet.
77. Tidike (válaszként erre: 76. - Mimmo33)
2009. ápr. 1. 15:06
Szerencsére olyan nem szokott lenni, hogy hírtelen behívják. Minden reggel és délután mielőtt volán mögé ülnek megszondáztatják őket.
76. mimmo33 (válaszként erre: 75. - Tidike)
2009. ápr. 1. 12:50

Tudja?!És ha hírtelen behívják?!

Erre nem lehet hagyatkozni, hogy tudja.Könyörgöm, hivatásos sofőr!!Az, hogy a saját életét tönkre teszi, legyen az Ő dolga, de hogy másokét is veszélyezteti...

75. Tidike (válaszként erre: 73. - Mimmo33)
2009. ápr. 1. 12:45
Egyenlőre még tudja, hogy mikor ihatja meg amit szeretne, hogy ne legyen gond belőle. Sajnos voltak már többen olyanok akiket az ital miatt küldtek el.
74. Tidike (válaszként erre: 72. - Mimmo33)
2009. ápr. 1. 12:44
Ebben 1000%-ban egyetértek veled. Szerintem is csak kifogás a genetika. A fontos, hogy mit akarok. Ennek a fejben kell eldőlni és persze erős akarat kell hozzá. Sajnos egyenlőre én ezt még sehol nem látom, sőt... és ez az ami elszomorít:(
73. mimmo33 (válaszként erre: 69. - Tidike)
2009. ápr. 1. 12:38
Nem fél, hogy elveszíti az állását, hogy egyszer nem sikerül tisztán dolgozni menni , és baj lesz?!
72. mimmo33 (válaszként erre: 53. - Tidike)
2009. ápr. 1. 12:36

Biztos van benne valami igazság, de azért ne fogjuk a genetikára a dolgot!

Nekem számos olyan ismerősöm van, akinek a szülei NAGYBETŰS alkoholisták, van, amelyik már nem is él.

A gyerek mégsem lett alkoholista.

Rászoktatni meg csak azt lehet, aki hagyja magát.

71. Tidike (válaszként erre: 70. - Dite)
2009. ápr. 1. 12:12
Nagyon szépen köszönöm. Egyenlőre még kitartok, de kérdés, hogy mikor fogy el végleg a türelmem. A párom is mondja, hogy ha letenné akkor tudja, hogy nem szabadna egy kortyot sem innia, de mégse teszi. Még egy ideig bízom...
70. Dite (válaszként erre: 69. - Tidike)
2009. ápr. 1. 11:06
Nem akarok negatív lenni, de kutyából nem lesz szalonna. Sajnos ez a tapasztalat, de ez nem csak az én meglátásom. Igaz van ismerősöm aki már 1 éve nem iszik. De ő maga is belátta, hogy ha egy kortyot is inna akkor vége a józanságnak. Sok sikert a kitartásodhoz. A remény hal meg útóljára.
69. Tidike (válaszként erre: 68. - Dite)
2009. ápr. 1. 10:48
Még mindig nagyon szeretem és még bízom benne, hogy talán majd magától rájön és végre abbahagyja. Az igaz, hogy vannak a környezetében akik szerintem tudják befolyásolni (itt a kollegákra gondolok). Munka után (buszsofőr) nem hazafele jött az éjszaka, hanem inkább a kollegával bement egy presszóba inni és majd csak jó későn jött haza. Én pedig izgultam, hogy mi van vele, nem-e valami baj történt, hisz már elég késő volt, 3/4 2.
68. Dite (válaszként erre: 67. - Tidike)
2009. ápr. 1. 09:44
Tényleg nagyon nehéz helyzetben vagy! Ha ő nem akar nem fog leszokni. Akár mondod neki akár nem. Tudod a környezetében lévő emberek is befolyásolhatják. Sajnos ez van. Ebben neked kell lépéseket tenni. Mivel neked ez így nem jó, neked kell kiszállni ebből a kapcsolatból. Ha ez elvan vetve akkor maradj vele. Majd meg látod, hogy meddig bírod és meddig reménykedsz benne.
67. Tidike (válaszként erre: 66. - Fridoka)
2009. ápr. 1. 08:58
Sajnos egyenlőre úty tűnik, hogy Ő így nagyon jól elvan és semmi hajlandóságot nem mutat arra, hogy le akarja tenni az italt. Itt van a tegnap éjszakai példa is. Sztem biztonságban érzi magát, pedig...
66. fridoka (válaszként erre: 65. - Tidike)
2009. ápr. 1. 07:41
Szia, én is voltam ilyen gondban ebből a kapcsolatból jobb kilépni,ha saját maga nem akarja azt hogy segitsenek neki.
65. Tidike (válaszként erre: 64. - Danka6707)
2009. ápr. 1. 07:35

Szia!

Teljesen igazad van. Az, hogy én aggódom semmit nem jelent a párom számára. Ez az éjszaka is beigazolódott. Délutános műszak után még betért egy éjszaka is nyitvatartó presszóba, hogy még igyanak egy kicsit. Nem érdekes, hogy én mennyire aggódtam. 3/4 2-kor haza is ért. Addig nem is tudtam aludni míg nem érkezett meg, így TV-t néztem. Persze mikor hazajött csodálkozott, hogy miért nem alszom. Egyáltalán nem dumáltam neki, csak megkérdeztem, hogy hogy jött haza, hisz akkor már nem jár semmi. Végülis csak a lakás közelében voltak, onnan bármikor haza lehet jönni gyalog, hisz 2 percre van tőlünk. Hát, elég vacakul érzem magam, mit mondjak.

2009. márc. 31. 13:42

Sziasztok!

Nekem sajnos rossz tapasztalatom van ezzel kapcsolatban.Egy biztos, egész más szemmel látja mind a két oldal a problémát.Ugyanis aki iszik annak ez nem probléma és nem jelent számára semmit a másik aggodalma.Egyetlen megoldás van, ha saját maga dönt az mellett, hogy elég, és ennek nagyon sok oka lehet, embere válogatja.Ezzel nincs vége, pont itt kezdődik a neheze.Én beleestem ebbe a csapdába igazából nem is nem inni a nehéz ez tök jó hanem attól félni,hogy ha megint iszol akkor ugyan ott folytatod?És igen az esetek többségében ott. Vannak ismerőseim akik 3-6 év után folytatták.Magamtól is rettegtem amikor valamelyik héten megittam a sörömet, hála istennek másnap feltettem magamnak a kérdést, kell ez nekem,Nem.Tudom bármikor ugyan ott folytathatom,de nem akarom,bármikor érhet megint olyan trauma, hogy megint igyak?Igen.De nem akarom.Fogok még inni?100%,hogy igen, hiszen már előre tervezem, hogy ekkor meg akkor,de probálom kitolni az időpontokat és amikor odakerülök akkor mellőzni az ivást.Nehéz dió ez.Hogyan kezdődött?16 órai munka után két sör lefekvés előtt.Mikor let probléma?Amikor elkezdtek piszkálni vele és dafke még kettőt megittam.

63. Tidike (válaszként erre: 60. - Spinneli)
2009. márc. 31. 07:29
Mikor nincs benne alkohol akkor szoktam neki mondani, hogy mi a nem jó nekem akkor mikor ittas. Olyankor nagyon egyedül érzem magam.
62. Tidike (válaszként erre: 58. - Fiatal nő)
2009. márc. 31. 07:28
Nagyon aranyos vagy:) Köszönöm!
61. Tidike (válaszként erre: 56. - SReni)
2009. márc. 31. 07:28

Szia!

Nem szoktam nézni a Mónika show-t. Nem igazán szeretem az ilyen műsorokat.

60. spinneli (válaszként erre: 54. - Tidike)
2009. márc. 30. 18:58
elhiszem, viszont lehet célravezető lenne, ha többet konfrontálódnátok a kérdésben, józan állapotában pedig nemcsak kérnéd, hanem lehetőségekhez képest higgadtan elmondanád, hogy a te életedben mit okoz az Ő alkohol fogyasztása.
59. spinneli (válaszként erre: 56. - SReni)
2009. márc. 30. 18:57
Ő egyenlőre más megldást keres, ne hiszem, hogy ennyi infóból rögtön ítélkezni és tanácsolni kellene, pláne nem mónika showból vett példákkal.
2009. márc. 30. 16:49
Az én véleményem továbbra is az, hogy állj a sarkadra és tereld Őt jó útra. Nagyon drukkolok, hogy sikerüljön.
57. Fiatal nő (válaszként erre: 56. - SReni)
2009. márc. 30. 16:48

Értelmes ember nem néz ilyen műsorokat...

:-)

56. SReni (válaszként erre: 52. - Tidike)
2009. márc. 30. 16:28
Ha még nincsen gyereketek se, akkor meg főleg menekülnöd kellene!!!Most biztos rossz lenne, de később hálás lennél magadnak érte!!!Ilyen családokkal van tele a Mónika show. Szoktad nézni?
55. Fiatal nő (válaszként erre: 53. - Tidike)
2009. márc. 30. 16:26
:-(
54. Tidike (válaszként erre: 51. - Spinneli)
2009. márc. 30. 15:07
Volt már olyan alkalom mikor mondtam neki, hogy elég lesz mára, mert már sokat ivott. Nem igazán tetszett neki a dolog. :(
53. Tidike (válaszként erre: 50. - Fiatal nő)
2009. márc. 30. 15:05
Ő 50 éves és már elég régóta küzd ezzel a problémával. Sajnos az előző felesége szokatta rá az italra. Genetikailag ez örökletes is, mert az apukájának is gondjai vannak az itallal.
52. Tidike (válaszként erre: 49. - Suzanne7)
2009. márc. 30. 15:04
Nem, nincsenek. Még 1,5 éve vagyunk együtt.
51. spinneli (válaszként erre: 47. - Tidike)
2009. márc. 30. 14:42
lehet, hogy első körben neked kellene kontrollt kialakítanod, olyan szinten, hogy elmész vele, és pár sör után javaslod, hogy menjetek haza.
50. Fiatal nő (válaszként erre: 48. - Tidike)
2009. márc. 30. 14:35
Ő egyébként hány éves, és mióta van ez a problémája?
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook