Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan lehet lemondani a keresztszülőségről? fórum

Hogyan lehet lemondani a keresztszülőségről? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
38. 6048dc6b87 (válaszként erre: 30. - Nyunyó01)
2011. jan. 18. 13:32
és a kisgyermekhez kötödsz?milyen a kapcslatotok?
37. csilla80 (válaszként erre: 31. - Sylvia81)
2011. jan. 18. 13:32

Nem bizhatjak ra! Nem tudom,hogy nalatok milyenek a torvenyek,de a kersztszuloseg jelkepes dolog,sehol semmilyen hivatalos papir errol nem letezik,csak az egyhaznal,ami nem nagyon szamit,allambacsi szempontjabol meg egyaltalan nem!

Csak akkor biznak ra,ha orokbefogadna,de az sem egyik honaprol a masikra megy... pont olyan,mintha egy soha nem latott gyereket akarna orokba fogadni.

36. Sylvia81 (válaszként erre: 33. - Bared)
2011. jan. 18. 13:31
Nagyon igaz!!!
35. csilla80 (válaszként erre: 30. - Nyunyó01)
2011. jan. 18. 13:29
De,ha te is lemondasz a gyerekrol,akkor senki nem marad neki... :-(((
34. Sylvia81 (válaszként erre: 30. - Nyunyó01)
2011. jan. 18. 13:29

Azért ez nagyon gáz...

Mármint nem a Te hozzáállásod, hanem a nőé!!!

33. bared
2011. jan. 18. 13:29

érdekesen álltok a dologhoz... kicsit gondoljátok már végig mit éreznétek a helyében...

mindenki jön itt" a gyerek érdekeit" nézd dumával...

azért ne felejtsük el, hogy azért let tkeresztszülő, mert a FÉRJ rokona, és mint ilyen, a keresztszülő felelőséget vállal, ha történik valami a FÉRJ családjában, helytáll a gyermek érdekében, mivel a FÉRJ GYERMEKÉNEK a keresztanyja....

na már most ez a helyzet itt megdőlt...

ergo: a vélt apa, mégsem apa...

így azt gondolom, joga van belátása szerint tenni!!!!!!!!!!!!!!!

nem akarok példákat mondani, de tudnék olyanokat, hogy itt mindenki a szívééhez kapdosna...

mivell így a ROKONSÁGI alapon vállalt "KÖTELEZETTSÉG" okafogyottá vált, nem köteles a tőle elvárható feladatokat teljesíteni...


azt, meg, hogy az ember mit érez ilyenkor az anyával, és a gyerekkel szemben, mindenki saját személyisége, intelligenciája, jelleme, vérmérséklete szerint teszi....

nincs létjogosultsága az ilyen megítélésnek: "hogy hol van itt ebben a történetben a gyerek, meg akkor már ő sem számít?"

a keresztszülőséget nem azért vállalta, mert valahol ránézett egy ygerekre, és azt mondta: "jajj de aranyos, keresztgyerekemnek akarom!"

hanem azért, mert a FÉRJ megkérte, hogy az Ő GYERMEKÉNEK legyen a keresztszülője...

remélem érthető amit leírtam...

32. 5b59a23de1 (válaszként erre: 30. - Nyunyó01)
2011. jan. 18. 13:29
És a gyerek se érdekel?
31. Sylvia81 (válaszként erre: 29. - Csilla80)
2011. jan. 18. 13:28

Rábízhatják, de csak akkor, ha vállalja!

Ilyenkor mindenkit végignéznek, aki csak szóba jöhet, mert egy gyereknek mégiscsak jobb családi környezetben felnőni, de nem köteleznek senkit.

30. Nyunyó01 (válaszként erre: 27. - Csilla80)
2011. jan. 18. 13:28
Ebben igazad van, csak nem tudom ki az apja, amit vettem a gyereknek azt az anyja eladta a használtruhásoknak, hogy maradjon magának pénze, adtam kölcsön neki rengeteget nem tízezrekről beszélek ezek után ne haragudj de nem érdekel, mert azt nézi hogy tönkreteszi magát és a gyerekét borzasztó!
29. csilla80 (válaszként erre: 24. - Nyunyó01)
2011. jan. 18. 13:26
Akkor sem bizzak rad a gyereket,mert nem vagy verszerinti rokon!
28. Sylvia81 (válaszként erre: 24. - Nyunyó01)
2011. jan. 18. 13:25

Attól ne félj, nem kötelezhetnek a gyerek felnevelésére, ez hatalmas baromság!!! Még a nagyszülőket sem kötelezhetik rá, senkit az égvilágon!

Ha megkeresnek, jogod van mondani, hogy köszi, de nem!


Basszus, szegény gyerek... Én nagyon sajnálom azokat, pontosabban részvéttel viseltetem irántuk, akik intézetben nőnek fel, de azt mondom, sokszor jobb nekik ott, mint a vér szerinti családjuknál... Csak az a baj, hogy ezek a gyerekek sokkal könnyebben el is kallódnak. :(

27. csilla80 (válaszként erre: 18. - Martamay)
2011. jan. 18. 13:25
En igen,pont a gyerek korulmenyei miatt,igazan nem nagy dolog meglatogatni parszor es megkerdezni,hogy hogy van... pont azert,mert a csaladja igy szetesett... a kersztszulo azt fogadja meg Isten elott,hogy vigyaz a gyerekre,a szulokkel egyutt... akkor minek vallalta el,ha mar most feladja? Senki nem kerte tole,hogy o nevelje...
2011. jan. 18. 13:23
Szerintem se te kapnád meg a gyereket ha elvennék az anyától. A vér szerinti rokonokat kutatják fel. De azért ez hosszú procedúra!Ettől nem kell tartanod. De nem is kötődsz a gyerekhez?
2011. jan. 18. 13:22
A plébánián tutira pontos infót tudnak adni, de szerintem a legmagasabb körökig kell menni levéllel. A katolikusoknál a házasságot csak a Pápai Hivatal érvénytelenítheti, nagyon alapos indokkal. Szerintem ez is oda tartozik. És hogy ez alapos indok-e, azt is csak ők tudják megmondani...
2011. jan. 18. 13:21
Csak már senkije sincs az anyának aki családtag!
23. pteri
2011. jan. 18. 13:20

Minek? Anyukám életében nem látta a keresztanyját.

Nem kötelező dolog ez.

2011. jan. 18. 13:20
Ha ennyire leszeretnél mondnai menj el a legközelebbi plébániára és ott biztosan megkapod a biztos választ!
21. csilla80 (válaszként erre: 12. - Nyunyó01)
2011. jan. 18. 13:20
Neked semmilyen hivatalos kotelesseged nincs a gyerekkel szemben,de azert legalabb te megmaradhatnal neki,ha a csaladja igy szetesett... :-(((
20. Vikó 26 (válaszként erre: 12. - Nyunyó01)
2011. jan. 18. 13:19

Biztosan nem rád bíznák a gyámügyesek,emiatt ne félj!

Valószínű előbb a nagyszülőket nagybácsikat nagynéniket keresik fel!

19. dius81
2011. jan. 18. 13:18

én nem azt mondtam, hogy rossz ember, félreértés ne essék.

én csak azt mondtam, ha valaki elvállalja és mondjuk már kötődik a gyerekhez nem biztos, hogy ezért meg kéne szakítani a kapcsolatot.


Volt már rá példa, hogy nem is rokon akit keresztszülőnek kértek fel, akárcsak egy közeli jóbarát....ez nem kizáró ok....

2011. jan. 18. 13:18
En meg nagyon is megertem Nyunyot, kar bantani!! Ti a helyeben tovabb vallalnatok az egeszet?
17. csilla80 (válaszként erre: 8. - Nyunyó01)
2011. jan. 18. 13:18
A hazassag hivatalos dolog,a kersztszuloseg nem... sehol senki nem fogja toled megkerdezni hivatalos okbol,hogy vagy-e keresztszulo,de azt igen,hogy hazassagban elsz-e? Szerintem eltulzod a dolgokat. Ha ennyire nem akarsz keresztszulo lenni,hat mond le,es kesz... kozlod anyucival,hogy igy nem vallalod a kersztszuloseget es kesz!
16. Nyunyó01 (válaszként erre: 11. - Vikó 26)
2011. jan. 18. 13:17
Templomi házasságra gondoltam, ezt nem írtam oda bocsi
2011. jan. 18. 13:17

szerintem is lehet ervenyteleniteni! Engem is erdekel a tema, mert az en fiam keresztanyja meg le sem tojja a gyereket. 5 eves volt a fiam, amikor talalkozott a keresztanyjaval a sajat szulinapjan. Mondja neki a fiam: MA VAN A SZULINAPOM!

Erre o: TENYLEG??


Bakker... Ugyhogy remelem lehet valahogy ervenyteleniteni, mert en is a napokban agyaltam ezen..

14. Vikó 26 (válaszként erre: 12. - Nyunyó01)
2011. jan. 18. 13:17

Már ne haragudj,de a keresztszülőség pont arről szól,hogy ezt vállalod!

Egyébként előbb nyilván a törvényes vérszerinti rokonaira bíznák mint rád,ha ettől félsz!

2011. jan. 18. 13:16
Szerintem nem kéne őt ez miatt bántani, mindenkinek megvannak az érzései, gondolatai, és attól még, hogy ő így dönt nem rossz ember, és még mielőtt ki lenne gúnyolva nem is ez volt a kérdése.Nem véleményt kért!!!!!
12. Nyunyó01 (válaszként erre: 5. - Vikó 26)
2011. jan. 18. 13:16
Már megvolt a keresztelő tavalyi év elején, viszont az anyuka botrányos életet él és a gyámügy hamarosan rászáll, apa nincs megnevezve így én maradok csak. Ezt nem szeretném!
11. Vikó 26 (válaszként erre: 8. - Nyunyó01)
2011. jan. 18. 13:16

A házasság egy törvényes dolog anyakönyvvezető előtt köttetik!

A keresztelés meg templomban történik a pap áldásával,jelképes dolog!

A szülők és a te vallási meggyőződéseden múlik,mennyire gondolod komolyan!

10. dius81 (válaszként erre: 4. - Nyunyó01)
2011. jan. 18. 13:16

szerintem...ha már Te vagy a keresztszülő a gyerek érdekeid vedd szem elé....

Nem az számít, hogy ki az apja, hanem, hogy...neked milyen a kapcsolatod vele....én nem tenném ezt a kicsivel (gyerekkel).

9. csilla80 (válaszként erre: 4. - Nyunyó01)
2011. jan. 18. 13:14
Hat ez eleg erdekes,de az is,hogy a gyerek mar nem is fontos... igazan nagy dolog parszor egy evben meglatogatni azt a gyereket...
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook