Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan lehet lemondani a keresztszülőségről? fórum

Hogyan lehet lemondani a keresztszülőségről? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
2011. jan. 18. 14:07

Én így választottam a fiamnak keresztszülőt és nem az ajándékokat várom!! Kell, hogy legyen valaki ha én vagy a párom nem lennénk hirtelen tudjon kihez menni, hogy nyugodt legyek ha el kell hagynom e földet, hogy van valaki aki szeretni fogja. Nem úgy, mint én, de segíti, mellette van!!


Bár nálunk a párom testvére és a párja a keresztszülők, tehát rokonok a második gyerekemet nem rokon fogja keresztelni! Nem a vér az ami irányít egy embert (téged (nyuszó) ezek szerint igen)hanem a szíve ilyen esetben!! Hogy lehet egy kis embernek ilyen módon hátat fordítani és ezt még világgá is kürtölöd??? Csak gratulálni tudok!

67. csilla80 (válaszként erre: 59. - Bared)
2011. jan. 18. 14:06
Nekem pont a valos funkciok miatt van 3 kersztgyerekem!!! Es barmilyen korulmenyek kozott vallalnam oket,meg,ha az anyarol derul is ki,hogy nem o szulte,mert azt a gyereket a pap elott fogtam,es en sirtam a fogadalom kozben... az a dolog a gyerek es koztem tortent,nem a szulei es koztem...
66. Nyunyó01 (válaszként erre: 58. - Sulawesy)
2011. jan. 18. 14:05
Akkor te azt mondod, hogy vállalnád az evvel járó szinte életed végéig tartó kellemetlenséget is amit a saját családodtól kapnál és azt is hogy még van pár év és jön a nagy kérdés a gyerektől, hogy pontosan ki is vagyok én és hogy honnan ismerem az ő anyukáját???
65. Sulawesy (válaszként erre: 60. - Nyunyó01)
2011. jan. 18. 14:03
Tehát akkor már nem szereted a KERESZTGYEREKEDET?????
64. bared (válaszként erre: 57. - Csilla80)
2011. jan. 18. 14:02

nem tudtam máshogy megfogalmazni, de igen... az.. ez egy szerződés, ha tetszik, ha nem...

egy papírban foglalt kötelezettség arról, hogy innetől kiállsz a gyerekért, bármi is történik!

erről beszélek.. ebbe nem gondolnak bele sokan...

szép dolog a szertartás, meg azt mondani: keresztgyerek, stb.... csakhogy ezek üres szavak!

a tettek a lényegesek!!! és ha ezt érzelmi okokból képtelen valaki teljesíteni: mi értelme van???

63. csilla80 (válaszként erre: 58. - Sulawesy)
2011. jan. 18. 14:02
Jajjj,de jokat irsz! En nem mertem...
62. Sulawesy (válaszként erre: 47. - Bared)
2011. jan. 18. 14:02
Keresztséget a gyerekért vállalj és ne a rokonokért!!! MIÉRT A GYEREKNEK KELL MÉG EZT IS MEGSZÍVNI??? Bár nem mindenhol jó a keresztszülő-keresztgyerek kapcsolat de nem elég neki a zavaros családi háttér, hogy nem az az apa aki, még a keresztanya is elfordul tőle??? Akkor keresztelte volna meg az apát!
61. csilla80 (válaszként erre: 55. - Sulawesy)
2011. jan. 18. 14:01
Na pontosan errol beszelek en is!!! Szepen megfogalmaztad!!!
60. Nyunyó01 (válaszként erre: 55. - Sulawesy)
2011. jan. 18. 14:01
Ebben igazad van de az én rokonom csak egy volt férj sajnos nem a gyerek apja! Bár ő is azt hitte mint mindenki kivéve az anyuka!
59. bared (válaszként erre: 51. - Csilla80)
2011. jan. 18. 14:01

világos, bár nem értek egyet...

ugyanis a keresztszülőséget ma egy jópofa dolognak tartják, ami jól hangzik, aranyos a gyerek, stb...


a valós funkciója: segíteni a szülőket a nehézségekkel kapcsolatban, a gyerek felmerülő költségeimben mellettük állni, ha bármely szülővel történik valami, segíteni a másiknak felnevelni, ha mindkettővel, akkor neki, magának támogatni egész életében, nevelni, iskoláztatni, stb....



a mai gyakorlat: születésnapra, névnapra, karácsonyra, húsvétra ajándék, pénz, kinek pénztárcája szerint, vagy még ez sem... de jól hangzik: van egy keresztfiam/lányom....

tisztelet a kivételnek, ami mondjuk a keresztszülők szerintem max. 15-20%-a!


szóval: orrba-szájba elvállalják az emberek, belegondolás nélkül, valójában ez mivel is járhat!!!

kérdezem én tőled: elvállalod, hogy a testvéred fiának a keresztanyja leszel, aki ténylegesen betartja a "kötelességeit", de kiderül, hogy a sógornőd félred.gott, és mégsem a testvéredé a gyerek!

fogsz rá ugyananyni pénzt, időt energiát fordítani? a világ legtermészetesebb dolga lesz, hogy járni fogsz ahhoz a nőhöz, aki a testvéredet tönkretette, és másnak szült gyereket jópofizni?

mert akkor őszintén csodállak: egyrészt kötél idegeid, másrészt jó gyomrod van hozzá... és eskü, hogy ez most nem bántás! de én képtelen lennék rá magamat ismerve...

58. Sulawesy (válaszként erre: 54. - Nyunyó01)
2011. jan. 18. 14:00
Ez viszont már nem a Te dolgod, majd az anyja - apja - megoldja HELYETTED! Neked egy gyereket kell szeretned és nem elfordulni tőle, mert hirtelen nem a rokonod??? Eddig szeretted, de ha nem a rokonod elfordulsz tőle, onnantól már tudod őt nem szeretni???
57. csilla80 (válaszként erre: 47. - Bared)
2011. jan. 18. 13:59
Szerzodes? Na most ledobbentem... meg ha idezojeles is...
56. Nyunyó01 (válaszként erre: 52. - Bared)
2011. jan. 18. 13:59
Köszönöm szépen!
55. Sulawesy (válaszként erre: 4. - Nyunyó01)
2011. jan. 18. 13:59
Szia Nem olvasom vissza a hozzászólásokat lehet már írta valaki, DE TE a gyereket keresztelted meg nem az apát!!! Bár jelképes és nem jár kötelezettséggel akkor is egy ünnepélyes keretbe foglaltátok azt, hogy ha ők nem lennének hirtelen mert baj éri őket Te segíted amiben tudod a gyereket, a keresztgyerekedet!!!! Persze mindenki számít arra, hogy erre a segítségnyújtásra nem lesz/kell lehetőség! A Te keresztgyereked és ehhez nem kellenek rokoni szálak!
54. Nyunyó01 (válaszként erre: 51. - Csilla80)
2011. jan. 18. 13:58
Nem világos! Semennyire! Ha felnő és megkérdezi ki vagyok én pontosan ki az a bácsi akinek a rokona evvel mit érnénk el? Azt,hogy akit szeret tisztel (reméljük) az édesanyja magyarázkódhat majd hosszú évekig és van rá esély hogy emiatt elfordúl az anyjától. Vagy van olyan gyerek aki ezt úgy reagálná le, hogy anya jól csináltad?
53. csilla80 (válaszként erre: 46. - Nyunyó01)
2011. jan. 18. 13:55
Ertem,hogy rokonsagbol vallaltad el,es felkertek... es azt is,hogy az anya miatt sem szeretned vallalni,de vhogy nekem a gyerek fontosabb... bocsi... csak egy velemeny a sok kozul!
52. bared
2011. jan. 18. 13:54
holnap este megírom, pontosan hova fordulhatsz ez ügyben...
51. csilla80 (válaszként erre: 45. - Bared)
2011. jan. 18. 13:54
Vilagos,csak egyszeruen felfoghatatlan szamomra,a gyerek szemszogebol!!!!!!!!!!!!!! Mit szamit,hogy ki az apja,ha en vagyok a kersztanyja! Ennyi! Vilagos???
2011. jan. 18. 13:52
Katolikus
49. bared
2011. jan. 18. 13:49
katolikus, vagy református keresztelő volt?
48. Nyunyó01 (válaszként erre: 47. - Bared)
2011. jan. 18. 13:47
Szívemből beszélsz.
47. bared (válaszként erre: 43. - Csilla80)
2011. jan. 18. 13:45

más, ha azért vállaltam, mert a gyereknek a keresztanyja akartam lenni, és más, ha azért vállaltam, mert a VÉRROKONOM gyermekének akartam azzá válni! itt a szándék a fontos, amivel ez létre jött..

ez egy "szerződés"... valamilyen okból vállaltam valamit....

jelen esetben ebben a "szerződésben" vállalt feladataim nem jöhetnek létre, mert NEM EZEKKEL A FELTÉTELEKKEL jött létre, ergo: becsaptak...

46. Nyunyó01 (válaszként erre: 43. - Csilla80)
2011. jan. 18. 13:45
Megkértek és a volt férj a rokonom! Nem azért akarok lemondani mert elváltak hanem mert nem a rokonom a gyermekapja! Semmi rokoni közöm nincs már a gyerekhez. Nem barátságból vállaltam el.
45. bared (válaszként erre: 43. - Csilla80)
2011. jan. 18. 13:42

mégegyszer... itt nem elválásról van szó, hanem a rokoni vélelem megdőléséről, ami alapján keresztszülő lett????????

mi ezen a nem világos?

44. bared (válaszként erre: 40. - Sylvia81)
2011. jan. 18. 13:41

mondom azt a gyakorlatot, amit nap mint nap látok..

az anya cseszik lemondani a gyerekről... mert később még jól jöhet...:-//

ezért átmeneti nevelésbe adja, a gyerek pedig vándorol a nevelőszülők között, mert mindkét oldalról vannak kellemetlen dolgok-tapasztalat....

nem minden nevelőszülő olyan, mint Alföldiék /akik naplóját ajánlom figyelmetekbe egyébként!/..

sokan visszadobálják a kölköket, mintha valami bolt lenen, ahol garanciálisan csereberélni lehet, mint valami boltban...:// a legkisebb problémát is katasztrófának tekintik... másrészt az ilyen gyerekek sérültek, nem mindig megy a fegyelmezésük....


nyuszóval kapcsolatban a véleményem: a lehető legbecsületesebb megoldás amire készül!!!


1:mivel ellenérzései vannak, nem felszívódik, érvényteleníttetni akarja... ez korrekt, mert foglalkozik az egésszel, és nem csak legyint rá...


2. lehetőséget teremt rá., hogy később legyen keresztszüleje, akik esetleg nagy szeretettel foglalkoznak vele...


3. a rossz indulás miatt ez a kapcsolat soha ne lenne felhőtlen...


4. így nem teszi ki sem magát, sem a gyereket annak, hogy egyszer felkeresse, és szemrehányásokat kelljen hallgatni...


5. nem kell lelkiismeretfurdalással élnie...


6. nem teszi ki magát annak, hogy később becsületből kelljen támogatnia valakit, ha belerokkan is....

43. csilla80 (válaszként erre: 33. - Bared)
2011. jan. 18. 13:39

Nem biztos,hogy a ferj kerte meg,lehet o ajanlotta fel,mindenutt mas a szokas... (a masadik babankat mar kertek is,hogy megkereszteljek,viszont mi is kertunk fel egy part) A elso babanknal a barataink a kersztszulok,de tuti,hogy egyikuk sem mondana le,ha elvalnank,csak mert megvaltozott a barati viszony!

Hat milyen hozzaallas ez? Azert leszunk keresztszulok,mert megkertek ra,mi mar nem is dontunk,megkertek,azt vallaljuk? Ez nem igy megy! Nem vagy koteles elvallalni,ha meg elvallaltad,alld a sarat!

42. Nyunyó01 (válaszként erre: 33. - Bared)
2011. jan. 18. 13:34
Nagyon szépen köszönöm!!!!
41. bared (válaszként erre: 39. - Nyunyó01)
2011. jan. 18. 13:33
mivel az anya miatt lehetetlen lesz egy normális kapcsolat fenntartása, egyetértek a pszichomókussal...
40. Sylvia81 (válaszként erre: 35. - Csilla80)
2011. jan. 18. 13:33

Sajnos senki, ez igaz.

Viszont ha az anya is lemond a gyerekről (szerintem simán benne van a pakliban), a gyerek örökbefogadhatóvá válik, és esélye lesz egy szebb és boldogabb életre, olyan emberekkel, akiket lehet szülőnek nevezni!!!

2011. jan. 18. 13:32
Voltunk emiatt pszichologusnál a volt férjjel, és azt tanácsolták, hogy nincs értelme tartani vele a kapcsolatot hiszen még pici akkor még nem volt 3 éves és később rosszabb lesz neki ha így marad minden. Kíméletlen dolog de célravezető, azt mondta.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook