Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan lehet lemondani a keresztszülőségről? fórum

Hogyan lehet lemondani a keresztszülőségről? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
98. Sylvia81 (válaszként erre: 97. - Nyunyó01)
2011. jan. 18. 14:35
Ebben a sztoriban már az is valami, ha legalább a volt feleség tudja... Nagyon gáz, amit tett!
97. Nyunyó01 (válaszként erre: 93. - Assua)
2011. jan. 18. 14:34
Már az anya nevén van a gyerek mert épp váltak. Az, hogy ki a vérszerinti apja azt sem a volt férj sem én nem tudom!
96. csilla80 (válaszként erre: 93. - Assua)
2011. jan. 18. 14:33
En nem irtam,de elitelem az ilyen "apat"... akar az ove akar nem,de o nevelte 3 evig... mekkora tores a gyereknek,hogy eltunik... meg kellene magyarazni a helyzetet neki,es folytatni a kapcsolatot.
95. csilla80 (válaszként erre: 91. - Nyunyó01)
2011. jan. 18. 14:30
Hat ott a rokonoddal is baj van,ha 3 ev utan van szive csak ugy eltunni a gyerek eletebol... szomoru...
94. csilla80 (válaszként erre: 90. - Nyunyó01)
2011. jan. 18. 14:29
Ez igaz!
93. Assua (válaszként erre: 76. - Sulawesy)
2011. jan. 18. 14:29
En csak azt nem ertem, hogy ot, mint keresztanyat sokan elitelik, mert nem akar keresztszulo lenni, viszont se a gyerek verszerinti apjat, se a "neveloapjat" (az anya ferjet) nem iteli el senki, holott ok mar elhagytak a kicsit es nem foglalkoztak a gyerek erdekeivel. Ugy gondolom, hogy a gyerek a volt ferj neven van raadasul, hiszen amikor szuletett, meg hazassagban eltek. Szerintem ez sokkal jobban megviselheti a gyereket, mint az, hogy a keresztanyja tovabbra is az marad-e vagy nem.
92. csilla80 (válaszként erre: 87. - Bared)
2011. jan. 18. 14:29
Megegyszer! En a 3 keresztgyerekem egyikenel sem irtam ala semmit,a gyereknek beirtak,hogy kik a keresztszulei es ennyi,ez nem hivatalos allami okirat!!! Az en kersztlevelemen sem szerepel a kersztszuleim neve! Sot csak a szuleim es az en nevem szerepel,ennyi!
91. Nyunyó01 (válaszként erre: 89. - Csilla80)
2011. jan. 18. 14:28
Szerettem, de az ő érdeke is hogy ne ismerjük egymást. Tönkre tenném vele a saját rokonom életét, mert ő nevelte és várta ezt a gyereket, csak mégsem az övé!!!
90. Nyunyó01 (válaszként erre: 88. - Csilla80)
2011. jan. 18. 14:26
Az anyának nem a pillanati örömeire kellett volna gondolni, hanem a következményeire!
89. csilla80 (válaszként erre: 86. - Nyunyó01)
2011. jan. 18. 14:24
Az en esetemben beszeltem az erzelemrol... a te esetedben meg csak ennek hianyarol beszelhetunk,mert te ugymond kotelessegbol vallaltad es a gyerek mar nem fontos,mert valoszinu nem is volt az... :-((( Ha szeretned,nem tudnal rola lemondani!
88. csilla80 (válaszként erre: 84. - Bared)
2011. jan. 18. 14:23
Pedig pont ez lesz! Sajnos!
87. bared
2011. jan. 18. 14:21
kirat (lat. documentum): bizonyíték a peres eljárás során. A Codex nem ad általános meghatározást az ~okról, de a jog ~on iratokat ért, nem pedig hang- vagy a tényeket más hasonló eszközzel rögzítő felvételeket. - 1. Fajtái: köz~ (documenta publica) és magán~ (documenta privata). Az egyh. köz~ot egyh. hatósági közeg állítja ki hivatali hatáskörében, a jogban előírt alakiságok megtartásával (1540.k. 1.§). Világi köz~ az, ami az adott helyen érvényes világi jog szerint ilyennek minősül (1540.k. 2.§). Minden egyéb ~ magán~ (1540.k. 3.§). Mindenfajta perben megengedett az ~okkal való bizonyítás. Bizonyítékul mind köz-, mind magán~okat föl lehet használni (1539.k.). - 2. Az ~ok bizonyító ereje. a. A köz~ok önmagukban is hitelesen tanúsítják mindazt, amit főként és közvetlenül állítanak, hacsak nyilvánvaló bizonyítékok nem cáfolják őket (1541.k.). Így pl. egy keresztlevél teljes bizonyíték a keresztelés tényére, de nem teljes bizonyíték a szülők lakcímére v. foglalkozására nézve. Tehát a köz~ok valódi törvényes bizonyítékok, melyek kötik a bírót
86. Nyunyó01 (válaszként erre: 81. - Csilla80)
2011. jan. 18. 14:21
Na de hol van itt érzelem??? A volt férj nem az apa aki az én rokonom!!!
85. csilla80 (válaszként erre: 74. - Bared)
2011. jan. 18. 14:20
Ez nem okirathamisitas,nem hivatalos okirat az a papir ami a papnal van...
84. bared (válaszként erre: 81. - Csilla80)
2011. jan. 18. 14:19
még anynit: a gyermek igazi büntetése az lenne, ha 25 évesen kiderülne, hogy van egy keresztanyja, de az anyja miatt Ő sem volt mellette, mert harag, keserűség mérgezte a kapcsolatukat...
83. bared (válaszként erre: 79. - Nyunyó01)
2011. jan. 18. 14:18

azt gondolom, én itt kiszállok, mert minden további beírásom már csak "a szar reszelése lenne" előrébb nem jutnánk!

holnap este megírom hová fordulhatsz, de privát üzenetben... kitartást, és tisztán látást kívánok Neked az ügy további rendezéséhez!

82. Nyunyó01 (válaszként erre: 76. - Sulawesy)
2011. jan. 18. 14:18
Én meg a saját anyja miatt sajnálom! Igenis emiatt hátat fordít egy gyermek! Vagy te ismersz olyat aki azt mondja hogy, "Anya ezt jól csináltad!" ???
81. csilla80 (válaszként erre: 70. - Bared)
2011. jan. 18. 14:17
Igen,csalodott lennek es keseru is,de a szulok vetke miatt nem buntetnem a gyereket... a 3 keresztgyerek a legjobb baratnoim gyerekei,akiket imadok,es nalunk nem a penzrol,hanem az erzelmekrol szol a dolog...
80. bared (válaszként erre: 76. - Sulawesy)
2011. jan. 18. 14:17

mindig csodálom az olyan embereket, akik csak úgy ítélkezni tudnak mások felett.. vajon Neked is van olyan dolgod, vagy tulajdonságod ami miatt ezt gondolják? biztosan... max nem tudatják Veled:-(

senki nem láthat bele más életébe, érzéseibe.... tanácsot adni, mert kértek lehet...ötleteket is...

de ítélkezni rosszindulatú, pitiáner dolog...

79. Nyunyó01 (válaszként erre: 73. - Sulawesy)
2011. jan. 18. 14:16

Én pont felvállaltam itt és bárhol, hogy ő van de nem akarok a továbbiakban a keresztanyja lenni!

Nem jó példát írtál, akkor lett volna jó ha a nagybátyád összeházasodott volna és pár év múlva jön a várva várt gyermek együtt nevelik majd elválnak és a válóperen kiderűl, hogy mégsem övé a gyermek. Én eddig álltam az anya mellett, innentől én sem.

2011. jan. 18. 14:16

Hűha, ez aztán a téma!

Én teljesen megértem a kérdésfeltevőt, nem olvastam végig a fórumot, de egyértelműen nem foglalkoznék tovább a gyermekkel, hacsak nem nőtt teljesen a szívemhez ez alatt az egy év alatt. Miért kéne?

Teljesen egyetértek a 33-as hozzászólással.

77. bared (válaszként erre: 75. - Csilla80)
2011. jan. 18. 14:15
erről bezséltem... mert te a barátodnak vállaltad!!! de nyuszó kimondottan ROKON gyereknek akart a keresztanyja lenni... ez a különbség...
76. Sulawesy (válaszként erre: 71. - Nyunyó01)
2011. jan. 18. 14:14

Te megfutamodsz.


A te döntésed, büszke lehetsz.


Amúgy miből gondolod, hogy a gyerek otthagyja az anyját?? Más családban nincs/nem volt ilyen?? Dehogynem. Ő az anyja! Ha hátat fordít neki, nem amiatt lesz, hogy kitől is van ő valójában... az egy teljesen normális családban is megtörténhet!


Sajnálom az a kisgyereket és főleg miattad!

75. csilla80 (válaszként erre: 68. - Sulawesy)
2011. jan. 18. 14:13
Nalunk sem verszerinti rokonok a keresztszulok,hanem baratok,de a fejem le mernem tenni,hogy a gyerek szamithatna rajuk,ha velunk vmi gond lenne... itt nem a ver,a baratsag a lenyeg,hanem a gyerek! Ezt nem ertik itt paran!
74. bared (válaszként erre: 69. - Csilla80)
2011. jan. 18. 14:12
azért az okirathamisitás is szép dolog, főleg egy paptól...:// pfff
73. Sulawesy (válaszként erre: 66. - Nyunyó01)
2011. jan. 18. 14:11

Te a keresztanyja vagy! Ennyi. Ha meg nagyon frappánsan és lélekbemászóan akarsz válaszolni,akkor ahogy írod van pár éved kitalálni mit írsz neki.


Nekem is van keresztgyerekem. 17 évesen kereszteltem, mert megkértek, akkor még csak jó poén volt, ma már felelősség!! Szeretem, holott egy olyan nő szülte a nagybátyámnak aki egyik gyerekét örökbe adta és megvolt emiatt a véleményem róla, de az az előző élete, nem látok bele, nekem pedig ott a keresztlányom akit feltételek nélkül szeretek!!!


BÁr eddig a legnagyobb gond amivel hozzám fordult a számítógéppel kapcsolatos volt, de tavaly csak nekem megnyílt a fiúkról! Ez a bizalmi kör nem a rokonságnak köszönhető, nem másnak, mint tudja, hogy szeretem, meghallgatom, közel állok hozzá, de nem annyira, hogy ciki legyen kérdezni, elmondani.


Te neked ciki más előtt felvállalnod, hogy hoztál egy döntést, megkereszteltél egy gyereket és most meghátrálsz, mert húha nem rokon??? mert neked fontos, hogy más irányítsa az érzéseidet?? Vagy Te már nem tudod így szeretni? Ő megváltozott, kevesebbet mosolyog rád?

72. bared (válaszként erre: 69. - Csilla80)
2011. jan. 18. 14:11

és ez nem egy szóbeli "szerződés"?:-))

az eskü nem az, hogy vállalsz valamit azért, hogy aztán keresztanyunak hívjon?:-))

persze nem ez az oka, de mégiscsak ez van...:-)

2011. jan. 18. 14:10
Lehetőséget adok neki hogy legyen másik keresztszülője, mert különben pár év múlva az anyjának is hátat fordít hiszen azt már hagy ne hazudjam, hogy mi barátnők vagyunk- voltunk!
70. bared (válaszként erre: 67. - Csilla80)
2011. jan. 18. 14:10

mert végig gondoltad mivel jár, és vállaltad ezt...

soha ne mondd, hogy soha!

így könnyű pálcát törni, de soha nem tudhatod, ez vagy az mit válthat ki belőled...

egyébként tisztellek ezért! 3 gyereket keresztgyerekké fogadni nem kis dolog!

de ne mondd, hogy pl abban a példában amit az előbb írtam neked, nem lennél keserű, csalódott...

én megértem nyuszót:-(((

és ha így érez, jobb ha most lép, minthogy eltűnjön a föld felszínéről nyomtalanul....

később kerülhet a gyerek stabil családba, és lehet olyan keresztszüleje, aki bármit megtenne érte, és nyuszónak is meg lesz a lehetősége egy újabb kersztgyermekre, bár tudom, ez az utolsó, amire most vágyik, de majd idővel ezek a hullámok is elcsitulnak:-((

69. csilla80 (válaszként erre: 64. - Bared)
2011. jan. 18. 14:09
Mivel nem vagyunk katolikusok,egyik keresztgyerekunknel mast irtak be helyettunk a papnal,de ez senkit nem zavar... ez nem szerzodes! Semmit nem kell alairni,hanem Isten es a szulok elott fogadod,hogy a gyerek mellett allsz mindig! Na,szerintem ez a lenyeg!!!
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook