Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan lehet elérni a természetes szülést egy kiszolgáltatott kismamának, amikor minden kórházi dolgozó ellene van? fórum

Hogyan lehet elérni a természetes szülést egy kiszolgáltatott kismamának, amikor minden kórházi dolgozó ellene van? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
44. 2104cc91e8 (válaszként erre: 35. - D2d5bb5db4)
2014. márc. 4. 21:33

Bár nem neked írtam a hozzászólásomat, azért elmondom, hogy csak azért írtam, hogy otthon

szüljön, mert már most jobban tudja mit csinálnak rosszul az orvosok, meg mit akar és mit nem!

Pedig még nem tudja, hogyan fog alakulni a szülése!

Otthon nem szól bele senki!


Pontosan azért írtam le a példát, hogy nem biztos, hogy a kismama jól dönt!!


(zárójelben: nekem is abban a szülőotthonban

kellett volna szülnöm, de egyetlen másodpercig sem

kockáztattam volna a gyerekem életét egy esetleg

előadódó komplikáció miatt, ami végül mégiscsak előállt!!)


Nem óhajtok választ erre a bejegyzésre, és

neked is minden jót kívánok!!

2014. márc. 4. 21:25
Sziasztok!Szedett valaki szoptatás alatt Semicillint? Mi volt a tapasztalat?
42. niki73 (válaszként erre: 40. - Macskossz)
2014. márc. 4. 21:16
Sajnálom! :-(
41. niki73 (válaszként erre: 40. - Macskossz)
2014. márc. 4. 21:15
:-) Szülésznő csinàlta a gátmetszést? Nekem a dokim.
40. macskossz (válaszként erre: 37. - Niki73)
2014. márc. 4. 21:12
Örülj neki! Nálam megszaladt a szülésznő keze egy 2700 grammos babához teljesen szétvágta a fenekemet, úgy bevérzett, hogy fkete volt a fél hátsóm. 2 hónapig nem tudtam ráülni és fél év után még lazán bepisiltem egy tüsszentéstől vagy nevetéstől. Másodjára gátvédelemmel szültem, pedig sokkal nagyobb volt a babám.1 varratnyit repedtem. Semmi bajom, gondom nem volt. Másnaptól már minden rendben volt. 3 év után a 6 hetes kontorollon a doki a 3 évvel ezelőtti varrásomat nézegette, hogy mennyire gyógyult be. Azt hitte az a friss.
39. niki73 (válaszként erre: 38. - Macskossz)
2014. márc. 4. 21:10

Én nem ellenkeztem. Ő az orvos, csak tudja, hogy mikor kell vágni.

A két kisebb császárral született, így akkor nem volt kérdés.

38. macskossz (válaszként erre: 13. - Niki73)
2014. márc. 4. 21:07
Niki! Igenis vannak kórházak ahol ez a rutin. Ami azt jelenti, hogy ha kézzel -lábbal kapálózol ellene, akkor is szétvágnak! Sajnos a helyzet nagyon is valós probléma ma Magyarországon.
37. niki73 (válaszként erre: 36. - Macskossz)
2014. márc. 4. 21:07
Engem vágtak, nekem nem volt ezzel problémám.
36. macskossz (válaszként erre: 12. - Niki73)
2014. márc. 4. 21:05
Az egyenletes sebszélet sokkal nehezebb helyesen összevarrni, egyszerűen csak könnyebb. De HELYESEN összevarrni az egyenetlent sokkal könnyebb. Gondolj bele. Ha eltépnek egy papírt,akkor újra össze lehet illeszteni. Ha ollóval vágod el a papírt, soha többet nem tudod pontosan összeilleszteni. Másfelől ha repedsz, akkor ott, ahol a leggyengébb a gátad, ha vágnak, lehet ott vágnak szét, ahol egyébként a legerősebb volt az izomzatot. Ez későbbiekben komoly vizelettartási problémákhoz vezethet. Igen, vannak olyan esetek, amikor a gátmetszés szükséges, de az esetek nagy részében és szakszerű, hozzáértő szülésznő kezei között teljesen felesleges eljárás. Nyugat-EUrópában egyáltalán nem rutinból csinálják, csak ha kell és ez elenyésző százalék. Van kint szülésznő ismerősöm Németországban. Nekem pedig volt részem mindkettőben, és össze sem lehet hasonlítani egy rutingátmetszés utáni gyógyulást a gátvédelemmel történő szüléssel.
35. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 26. - 2104cc91e8)
2014. márc. 4. 21:01
Hát, ez nagyon okos volt, hogy maradjon otthon, már ne is haragudj! Kár, hogy nem előbb találkoztatok, lehet azt ajánlottad volna neki, hogy ne is menjen orvoshoz a terhesség alatt. :((
34. bowie
2014. márc. 4. 21:01

Ácsi, én is debrecenben szültem, a kenézyben. Nekem előre programozott, második császárom volt, okkal, de ez egyáltalán nem így van, ahogyan mondod.

Akikkel voltam, egyiknek sem volt gátmetszés, mindkettőnek volt szülésznője is, és masszírozták őket a gátnál, hogy ne kelljen vágni, de ne is repedjen.

Az, hogy háton kell szülni, csak és kizárólag orvos függő. Amikor vártam, akkor egy anyuka mondta az orvosának, hogy ő így nem tudja, fekve, és, hogy így nem bírja, a dokija meg egyből vitte a másik szobába, apukával, és guggolva szült a nő, mert úgy volt neki kényelmes.

33. niki73
2014. márc. 4. 20:59
Császár nagy hasi műtét, ha nem indokolt, nem csinálják és soha nem tudod meg, hogy mi lett volna ha.......de jobb is.
32. macskossz (válaszként erre: 11. - 6b006fc769)
2014. márc. 4. 20:58
Igenis vannak kórházak, ahol vágnak ha kell ha nem, sajnos.
31. globus (válaszként erre: 3. - Timmy1984)
2014. márc. 4. 20:57
Van, ahol így csinálják, de ezt legjobb előre tisztázni. Most már sok kórházban léteznek alternatív szülőszobák, műtőhöz közeli biztonságban. Bordásfal, labda, víz stb. rendelkezésre állhat.
30. macskossz (válaszként erre: 3. - Timmy1984)
2014. márc. 4. 20:57
Megfelelő kórházat és orvost kell választani. Akkor figyelembe veszik a kismama kérését. De van ahol egyáltalán nem foglalkoznak ezzel.
29. niki73
2014. márc. 4. 20:57

Akinek van egy csepp esze, az nem szül otthon.

Gyerek érdekeit is figyelembe kéne venni!!!!

28. Ágio8405 (válaszként erre: 1. - Timmy1984)
2014. márc. 4. 20:56
Olvass utána a bababarát kórházak alapelveinek. Na meg nem kórház függő ez hanem orvos függő. Sok orvos van aki a természetes szülést pártolja és csak akkor avatkoznak be ha a baba vagy a te egészséged veszélybe kerül. Nem minden ilyen fekete vagy fehér mint amit te irsz.
27. vov
2014. márc. 4. 20:48
Jahn F. Kh.-ban lehetőséged van szülésznővel, beavatkozásoktól mentesen, orvos nélkül szülni amennyiben nincs semmi komplikáció a terhességeddel és a szülés során.
2014. márc. 4. 20:47

Ha olyan kiszolgáltatottnak érzed magad, akkor

mikor rád jönnek a szülési fájások, akkor maradj otthon és akkor úgy szülsz ahogyan te akarod!


Nem ijesztgetni akarlak,

de, azért elmondom, hogy amikor én túl voltam a

"szülésen" és már a megfigyelőben voltam, akkor hoztak egy kismamát, és a műtét után egymás melletti ágyra kerültünk, Ő mesélte:

Szülőotthonban kezdett el szülni, és már 7-8 órája kínlódott, mire végül hívták a mentőt, mert a csecsemő feje beékelődött, se ki, se be nem ment!!

Így lett Ő is császáros, most képzeld el, ő sem akart orvos közelében (kórházban) szülni, és végül

mit szenvedhetett a picije és ő maga is!


Neked szerencsét kívánok!!

25. niki73 (válaszként erre: 24. - Zebra25)
2014. márc. 4. 20:45
Pontosan így van.
2014. márc. 4. 20:44

Hála Istennek nálunk nem így van, de ha ennyire zavar téged ez, akkor szülj otthon.

Engem vágtak, de én hálás vagyok érte, mert ha szakadtam volna, az nagyon szenvedős lett volna.

2014. márc. 4. 20:43

Igen, egyetértek, hogy szinte futószalagon szülnek a nők a kórházakban. De kerültem olyan helyzetbe, hogy hiába nem akartam gátmetszést előre, de muszáj volt és megkockáztatom, hogy majdnem császár is indokolt lett volna.

Amikor viszont nem kellet gátmetszés, akkor nem is volt. Szóval szülése is válogatja a körülményeket.

22. rohiani (válaszként erre: 15. - Timmy1984)
2014. márc. 4. 20:39

Sürgősen menj máshová, ott valami középkori rutin szerint működhetnek a dolgok.

Nálam az volt, hogy érdekelte a dokit, hogy mit akarok, elmondta a lehetőségeket. Én úgy mentem be, hogy este 10-kor elfolyt a magzat víz, éjfél körül kerültem a doki elé. Reggel 6-ig hagyta, hogy menjen minden magától. Alig volt fájásom, ha nem folyt volna el a vizem azt hittem volna, hogy nem is fogok szülni, mert annyira nem fájt. Nem tágultam semmit, mintha nem is szülni mentem volna. 8-kor, megbeszélés után felrakta az oxicotint, onnantól voltak fájások, 5 percenként, majd ahogy kell percenként. Kérdezték mit szeretnék, ülni, állni, labdán, vízben, bordásfalnál, fekve stb.

Mindig minden kérdésemre válaszoltak, elmondták a kockázatokat, ha valamit ajánlottak és én nem akartam.

13.30-kor egészséges kisfiam született, igaz császárral, mert nem tágultam, az én és a gyerek ereje is elfogyott, én 36 órája nem aludtam, ő több mint 12 órája magzat víz nélkül. Utólag örülök, hogy így alakult, nem tudtam volna kinyomni, így meg szépen kivették, ha tudom, már megtehették volna ez rögtön amikor bementem, nem kellett volna végig "szenvednem" azt a 4 órát.

2014. márc. 4. 20:38
Sajnos sok helyen tényleg úgy megy ahogy a fórum indító írja. Ez ellen tenni szüléskor nagyon nehéz, inkább előre kell tájékozódni, olyan orvost, szülésznőt , kórházat találni ahol ezek nem rztinból mennek és támogatóak a természetes szülést illetően. A háton fekvő póz pl. csak az orvos kényelmét szolgálja. Ha nincs komplikáció (és a legtöbb szüésnél nincs) és hagyják az anyukát saját tempójában a számára kényelmes pózban vajúdni és szülni beavatkozásoktól mentesen akkor a legtöbb esetben gátsérülés nélkül vagy minimális sérüléssel tud szülni a nő. De ezen kívül is rengeteg előnye van.
20. timmy1984 (válaszként erre: 18. - Niki73)
2014. márc. 4. 20:32
Igen. Legalábbis a debreceniben.
19. timmy1984 (válaszként erre: 16. - Niki73)
2014. márc. 4. 20:31

Tévedés. Nem tudtam kihordani.

De a petevezeték átjárhatóságát tudhatták volna onnan, hogy teherbe estem.

18. niki73 (válaszként erre: 15. - Timmy1984)
2014. márc. 4. 20:30
Szülésfelkészítőn ezt mondták?
17. timmy1984 (válaszként erre: 8. - Niki73)
2014. márc. 4. 20:29
Szülésfelkészítőn mondták, hogy erre számítsak.
16. niki73 (válaszként erre: 14. - Timmy1984)
2014. márc. 4. 20:29
Gondolom te mentél oda, hogy nem tudsz teherbe esni.
15. timmy1984 (válaszként erre: 6. - Rohiani)
2014. márc. 4. 20:29

Nem, még nem szültem, csupán a szülésfelkészítőn ismertetett dolgokon háborodtam fel.

Érdekel a történeted.

Neked miben volt más?

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook