Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan lehet elérni a természetes szülést egy kiszolgáltatott kismamának, amikor minden kórházi dolgozó ellene van? fórum

Hogyan lehet elérni a természetes szülést egy kiszolgáltatott kismamának, amikor minden kórházi dolgozó ellene van? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
134. niki73 (válaszként erre: 131. - Macskossz)
2014. márc. 5. 11:16
Én ezt a példát azért írtam, hogy értsd meg azt, hogy ha úgy látja, hogy rosszul fekszik, ahogy itt azt említettétek, akkor nem bírálom felül a döntését!!!!!!
133. Petra025 (válaszként erre: 130. - Niki73)
2014. márc. 5. 11:15
De gondolom biztonságosabb nekik a császár, nem? Főleg bizonyos hét alatt...
132. niki73 (válaszként erre: 128. - Macskossz)
2014. márc. 5. 11:14

Ő sem nagyokosokozott le téged, te se tegyed!!!!!

Ezt egyébként meg a kiskunfélegyházi ismerőseidtől kéne megkérdezned, vagy onnan még nem sikerült hiteles infót szerezned?????

131. macskossz (válaszként erre: 117. - Niki73)
2014. márc. 5. 11:13
Hát megnéztem volna, hogy melyik orvos születteti meg veled a harántfekvésű babaádat! Nyilván egyik sem. Mert lehetetlen. És nagyon veszélyes. De itt senki nem arról beszél, hogy jaj csúnya doktorbácsik nem engedik a harántfekvő babát természetes úton megszületni. Mert itt nincs választási lehetőség.
130. niki73 (válaszként erre: 126. - Petra025)
2014. márc. 5. 11:12

Hát látod ezt nem tudom. :-(

Viszont az nem minden esetben igaz, hogy ha kora, akkor nem születhet természetes úton és ha ezt tartjuk szem előtt, akkor viszont igen.

129. Muraja
2014. márc. 5. 11:11
Hany koraszulötti osztalyon van beiktatva a leg es legelejetöl a kenguru metoda ?
128. macskossz (válaszként erre: 113. - Szila75)
2014. márc. 5. 11:10
Ha figyelmesen olvasnál, akkor felfogtad volna, hogy vannak külföldön szülésznő ismerőseim és képzeld, ott az orvosok csak komplikáció esetén mennek be a szülésre! És vannak szülészorvos ismerőseim is itthon. Rengeteg kismamával találkozok és beszélgetek. És én magam is utánanéztem, kérdezősködtem egy csomó mindennek. Tehát teljesen releváns információim vannak, amit szülésznőktől szerezhetek. Emellett képzeld Kiskunfélegyházához is volt szerencsém, aholis - már valaki itt pont említette lentebb -, hogy 70% felett van a császáros szülések aránya. Ne meséld már be nekem, te aki magad is bevallod, hogy teljes mértékben laikus vagy és egyáltalán nem néztél utána a dolgoknak, hogy a Kiskunfélegyháziak 70 valahány százaléka képtelen természetesen megszülni a gyerekét, De a az Egriek valamiért genetikailg sokkal alkalamasabbak erre és csak 20 % körül kell a császármetszés. Ezt magyarázd már meg nekem nagyokos. És nézz utána a dolgoknak mielőtt hozzászólsz egy témához, Ezenkívül azt is leírtam, hogy felőlem mindenki szétvágathatja magát feleslegesen, ha ettől jobban érzi magát. Te is nyugodtan megteheted ezt. A te döntésed.
127. Muraja (válaszként erre: 124. - Szila75)
2014. márc. 5. 11:10
Orvosnak lenni az nem palya valasztas hanem HIVATAS !
126. Petra025 (válaszként erre: 114. - Niki73)
2014. márc. 5. 11:09
Elolvasgattam a fórumot... Van egy-két magas szám, de szerintem sokkal jobb lenne ez a kimutatás, ha a koraszülések nem lennének benne.. Korababák nem képesek még sima úton megszületni. Vagy ebben nincs benne szerinted?
125. niki73 (válaszként erre: 123. - Muraja)
2014. márc. 5. 11:08
De akkor tegye meg és csak utána bíráskodjon!
124. Szila75 (válaszként erre: 118. - Picipötyi)
2014. márc. 5. 11:07
Ez így igaz, ők is emberek, ők is tévedhetnek, ők is hibázhatnak, de csak az törjön pálcát felettük, aki még soha nem tévedett, soha nem hibázott. Ők ezt a pályát választották, vállalták vele a kockázatot, ha ők tévednek/hibáznak, abból valóban sokkal nagyobb baj lehet, de ez egy ilyen szakma, van még ilyen elég. Sajnos ők sem tudnak mindig tökéletesek lenni, de biztos vagyok benne, hogy próbálkoznak, hiszen erre esküdtek fel. Lehet, hogy rossz példa, mert talán mindegyik az, de gondolom ha eszel egy rossz kenyeret, akkor sem ítéleted el az összes péket, és azért még eszel kenyeret is.
123. Muraja (válaszként erre: 116. - Niki73)
2014. márc. 5. 11:03
second opinion ..
122. macskossz (válaszként erre: 110. - Niki73)
2014. márc. 5. 11:02
A vaginája igen.
121. niki73 (válaszként erre: 115. - Mazsinka)
2014. márc. 5. 11:02

Egyébként meg ez a ránézésre döntenek és nem próbálják meg a rendes szülést, erről az a véleményem, hogy nem szeretném ha

akkor derülne ki, hogy igazuk volt, mikor már ki szeretne bújni, aztán akkor jöhet a vákum, meg a hasonló cuccok.

120. macskossz (válaszként erre: 72. - Temmp)
2014. márc. 5. 11:02
Hát igen, erről beszélek!
119. Szila75 (válaszként erre: 115. - Mazsinka)
2014. márc. 5. 11:01
Szerintem olvasd el mégegyszer amit írtam, mert erre is csak azt tudom válaszolni. A véleményem pedig az, hogy akinek ez fontos, az meg tudja találni azt a kórházat és azt az orvost is, hiszen LÉTEZNEK ilyenek.
2014. márc. 5. 11:00

Kár veszekedni és egymást ócsárolni...... mint ahogy ezt már írtam ez csak egy fórum, ahol véleményt nyilvánítunk, esetleg elmeséljük egymásnak a tapasztalatainkat. Senki felett nem szabad pálcát törni.... Mindenki úgy éli az életét ahogy gondolja, hogy az jó neki.... Vannak jó és kevésbé jó kórházak, orvosok, akár tetszik, akár nem. De minden kórházban meg vannak azok az orvosok akik esetleg rossza döntést hoznak, vagy így vagy úgy :-(

A császár nem jó, de ha kell akkor sajnos kell. Igen úgy gondoljuk - mert mi laikusok vagyunk és nem végeztünk orvosi egyetemet - hogy az orvos mindig jó döntést hoz, de ez sajnos nem mindig van így... bocs most mennem kell, mert majdnem 40 fokos láza van a gyermekemnek :-((


NE VESZEKEDJETEK, csak hallgassátok meg egymás véleményét és beszélgessetek!

117. niki73 (válaszként erre: 115. - Mazsinka)
2014. márc. 5. 11:00
Nekem pl. a legkisebb harántfekvésű volt, a saját szememmel láttam. Milyen szerencse, hogy nem kellett megszülnöm!
116. niki73 (válaszként erre: 115. - Mazsinka)
2014. márc. 5. 10:59

Igen, csak ez is olyan amit felsoroltál, hogy az ellenkezőjét nem tudod bebizonyítani pl. azt, hogy valóban rosszul feküdt-e a baba?????

Amúgy meg ha a doki megnézi uh-val és azt mondja, hogy rosszul fekszik, akkor azt állítását te felül mered bírálni?????

Erről beszélt Szila75, hogy mi nem véletlen nem végeztük még el az egyetemet.

115. Mazsinka (válaszként erre: 113. - Szila75)
2014. márc. 5. 10:54

Szerintem igaza van a fórumindítónak sok dologban. Bár én nem vagyok magyarországi, de amiket felvetett nagyon sok helyen úgy is működnek. Elhiszem, hogy vannak korrekt kórházak, de felénk sem ez a jellemző. Akinek szerencséje volt, nyilván azt hiszi, az a természetes. Igen, annak is kell lennie, de sajnos rengeteg helyen nem így van. Épp infót gyűjtök, mert hamarosan én is szeretnék gyereket, nővéreket, szülésznőket, orvos barátokat faggatok a dolgokról. Igaz, csak arról tudok beszélni, ami itt megy, de szerintem nem egyedi ez sem, s a jelenség létezik, mindegy, hogy a világ mely pontján, Magyarország mely pontján.


Én is úgy tudom, hogy szinte kivétel nélkül vágnak, errefelé nem nagyon preferálják a gátvédelmet.


Ha megindítják a szülést, s nem indul meg, nem küldenek haza, hanem rögtön mgcsászároznak, holott azért hallani olyan eseteket, hogy pl. elsőre nem indul, másodjára már igen.


Vannak olyan orvosok, akik képesek beparáztatni az anyukákat, hogy "milyen nehéz szülés lesz", hogy nem jól fekszik a baba, hogy... később nagyon hálás legyen boríték formájában.


Ránézésre megmondják, hogy úgysem férne ki, s nem is próbálkoznak a természetes szüléssel, tolják a műtőbe.


Pénz beszél, kutya ugat.

114. niki73
2014. márc. 5. 10:48

Innen lehet válogatni:


[link]

113. Szila75 (válaszként erre: 107. - Macskossz)
2014. márc. 5. 10:35
Lehet, csak nagyon úgy tűnik, hogy csak az egyik oldalt hallgattad meg, azokat akik olyanokat mondtak amit te is elfogadsz és belefér a TE értékítéletedbe, a másik oldal ellen pedig csak vádaskodni tudsz. Hogy ez így nem jó, úgy nem jó, szemetek mert vágnak ha kell ha nem. Szerintem akkor leszel igazán tájékozott, ha nem innen a netről szeded az információid (mert nem kell elhinni mindent, amit itt leírnak) és sokkal nagyobb körben kéred ki mások véleményét, mint egy-két szülésznő. Menj el azokba a kórházakba ahol szerinted magas a császármetszések aránya, kérdezd meg az orvosokat, és ha tényleg elég információt gyűjtöttél a dologról, no akkor talán érvelhetsz dolgok mellett. Egyébkén én akkor is azt vallom, hogy erről leginkább az orvosok tudnak érdemben beszélni egymással, hiszen nem véletlenül jártak egyetemre annyi éven át, és tanulták ki a szakmát, talán ők vádaskodhatnak egymás ellen, de mi laikusok??? Lehet véleményed, de azért nem kellene lehúzni az összes orvost, meg az egész Magyarországi rendszert. Nem beszélve arról, hogy itt vannak kismamák akik szülés előtt állnak, csak jól rájuk hozod a frászt, holott messze nincs igazad, hogy csak egy-két kórház és egy-két orvos viselkedik itt felelőségteljesen. Leszögezem már most, hogy nem vagyok orvos, és még az egészségügyben sem dolgozom, dolgoztam soha. Ez elvi kérdés, hogy laikusként, viszonylag kevés információval a birtokomban nem okoskodok és vádaskodok senki ellen.
2014. márc. 5. 10:34
Nem kell aggódni, határon túli kórházról van szó. A történetek igazak. Egy szülésznőtől tudom, de a kismamák is tudnak mesélni...
111. niki73 (válaszként erre: 104. - Mazsinka)
2014. márc. 5. 10:28
Igen, ezt én is szeretném ha publikussá tennéd.
110. niki73 (válaszként erre: 109. - Niki73)
2014. márc. 5. 10:27
Bocsánat 120 kilós.
109. niki73 (válaszként erre: 101. - Macskossz)
2014. márc. 5. 10:27
Szerinted a 40 és a 20 kilósnak egyformák a testrészei????
108. Szila75 (válaszként erre: 104. - Mazsinka)
2014. márc. 5. 10:24
Melyik kórház ez? Hátha van itt valaki aki ott szült és be tudna másról is számolni.
107. macskossz (válaszként erre: 105. - Szila75)
2014. márc. 5. 10:23
Én rendesen utánanéztem ennek a dolognak, és ezért vagyok tájékozott. Szülésznő ismerőseim is vannak, külföldön is. Ha nem lennék tájékozott nem hangoztatnám a véleményemet tudatlanul.
106. macskossz (válaszként erre: 67. - Netti1980)
2014. márc. 5. 10:21

Teljesen egyetértek Nettivel, mert ez a lényege az egész fórumnak:


"Aki tudja hogy mit szeretne és mit nem az menjen utána adolgoknak és találja meg a saját útját. Akinek ez nem fontos az pedig maradjon a hagyományos úton, hogy amikor bemegy akórházba ott majd megmondják hogy mit, hogyan és mikor csináljon."

105. Szila75 (válaszként erre: 101. - Macskossz)
2014. márc. 5. 10:20
Hűűűű, szerintem te pályát tévesztettél!!!! Nagyon tudsz mindent, irány az egyetem, aztán nem csak beszélhetsz róla, hanem csinálhatod is, ha már most ennyire tudsz mindent gond nem lehet! És akkor jöhetnek a reformok is!!!!
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook