Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan lehet elérni a természetes szülést egy kiszolgáltatott kismamának, amikor minden kórházi dolgozó ellene van? fórum

Hogyan lehet elérni a természetes szülést egy kiszolgáltatott kismamának, amikor minden kórházi dolgozó ellene van? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
164. niki73 (válaszként erre: 162. - Mazsinka)
2014. márc. 5. 14:07

Nem tudom elfogadni.

Más még akkor is képes tartani magát, mikor elveszíti a gyermekét, sajnos több ilyet is személyesen ismerek.

Na de attól, hogy nem szült?????? Valóban szakemberre van szüksége.

163. niki73 (válaszként erre: 161. - Mazsinka)
2014. márc. 5. 14:06

De van olyan is, aki nem az.

Én magánrendelésre akartam menni és a doki azt mondta, hogy ha nekem időben jobb a nem magánrendelés, menjek oda nyugodtan.

Nem kellett adnom neki egy büdös fityinget sem és ettől függetlenül, tök normálisan megvizsgált, csinált ultrahangot, miközben a monitort felém fordította, kenetet vett és mindeközben folyamatosan mondta, hogy most mit csinál.

Életemben akkor láttam először.

162. Mazsinka (válaszként erre: 159. - Niki73)
2014. márc. 5. 14:03
Igen, attól depressziós, ez egy létező jelenség.
161. Mazsinka (válaszként erre: 160. - Niki73)
2014. márc. 5. 14:02
Elmondta a családnak, mi történt, igen. Most azért meséltem el, mert témába jött, nevek, helyiségek nélkül. Ha bárkinek elmesélném, aki ismeri, hidd el, nem lepődne meg rajta. Ismerik már az emberek jól. Ezek olyan "mindenki tudja, de senki nem lép, tesz ellene dolgok". S tudod, ez a legrosszabb, amikor az emberek elhiszik, hogy ez a természetes, hogy úgy mennek az orvoshoz, hogy már lengetik a borítékot, mert tudják, hogy különben nem sok jóra számíthatnak. Ezek után nem kell csodálkozni, hogy csalódott a nép, hogy ilyen véleménnyel van. Nem ő az egyedüli korrupt orvos a környéken, sőt. Ez van.
160. niki73 (válaszként erre: 158. - Mazsinka)
2014. márc. 5. 13:57
Oké, lehet, hogy előfordult. De ezt hangoztatja, mondja mindenkinek, pl neked és te meg adod tovább.
159. niki73 (válaszként erre: 157. - Mazsinka)
2014. márc. 5. 13:56

Attól depressziós, hogy nem szülhetett??????

Hát, no comment. Ez a mai hülye felfogás, akárcsak az, hogy csak az a jó anya, aki szoptat.

Ne haragudj, de ezt nem tudom elfogadni, hogy valaki ettől lesz depressziós és megengedi magának azt, hogy magán kívül a családját is tönkretegye.

158. Mazsinka (válaszként erre: 156. - Niki73)
2014. márc. 5. 13:53

Épp nem kérdezték meg anyukát, hogy akar-e ennyit vajúdni...

Nem velem történt.

Mit lépett volna? Úgysem hallotta senki, nincs bizonyíték. Többet nem szeretnék erről mondani, csak azért meséltem el, hogy lásd, nem mindig van mindennek határa, és sokszor a köcsög doki tényleg azt jelenti, hogy köcsög doki, nemcsak anyuka, vagy az ismerősöm ismerősének a kiszínezett havankettedik sztorija, aminek fele sem igaz.

157. Mazsinka (válaszként erre: 154. - Niki73)
2014. márc. 5. 13:50
Nekem pedig érzelmi szempontból mindegy, hogy császár vagy nem császár, de tudod, nagyon sok mindenkinek nem az. Nem kívánok senkinek egy ilyen depressziósnak vélt családtagot, aki évek múltán sem heverte ki, hogy nem szülhetett. Ebbe ne menjünk bele, mert olyat mondok, amit magam is megbánok.
156. niki73 (válaszként erre: 153. - Mazsinka)
2014. márc. 5. 13:48

Nekem nem kellett huszonórát vajúdnom. Éppen ezt ecseteltem egy korábbi hsz-ban, hogy nem is szerettem volna ilyen sokáig, mint ahogy egyeseket ez még boldoggá is tett.


Ez hol volt és ki volt ez a doki????? Miért nem léptél????

155. Mazsinka (válaszként erre: 152. - Niki73)
2014. márc. 5. 13:48
Látod, én most kiemeltem, hogy lásd, nem vagyok tipikusan magyar, buta ember, aki csak a rossz dolgokon sápítozik. Amit mondtam a szülészeről, az mind igaz, ettől függetlenül nem kell, hogy mindenhol ez így legyen, csak egy példa volt. Ennyi.
154. niki73 (válaszként erre: 147. - Mazsinka)
2014. márc. 5. 13:46

Én kettő császáron vagyok túl, de még csak a közelébe sem kerültem a depressziónak.

Szerintem ez is valahol agyban dől el és ha van mögötted egy normális családi háttér, akkor nem leszel depressziós.

Arról pedig már nem is beszélve, hogy nekem időm se lett volna arra, hogy depressziós legyek. Ez is a mai kor divat betegsége és tényleg elnézést attól a pár kivételtől, aki tényleg az és még az oka is megvan rá.

153. Mazsinka (válaszként erre: 151. - Niki73)
2014. márc. 5. 13:45
Erre csak azt tudom mondani, hogy gondolkodj el azon, hogy mit tennél, ugyanezt gondolnád-e te is, ha huszonóra vajúdás után az ügyeletes orvos elmegy aludni, majd közli veled, ha "nem fogadod meg őt" az utolsó pillanatban, akkor rá ne számíts, majd lesz, amit Isten ááád, gondolkozz el azon, hogy mennyi pénzt ér meg neked a gyereked élete. Ezekkel a szavakkal. Lehet, egy icuripicurit te is besz.nál, és hirtelen átfutna rajtad, hogy a dokik valahogy nem erre esküdtek fel...
152. niki73 (válaszként erre: 150. - Mazsinka)
2014. márc. 5. 13:43
Tudod te azt, hogy ehhez a gyerekorvoshoz hasonlóan hány és hány ilyen orvos van????? Rengeteg, csak az nem hír. Abból a média nem tud szenzációt csinálni, max. tényként leközli, de arra a buta magyar ember nem vevő.
151. niki73 (válaszként erre: 149. - Mazsinka)
2014. márc. 5. 13:41

Már korábban említettem, hogy a műhiba perekbe inkább ne menjünk bele. Ezt már végképp nem a mi tisztünk eldönteni, hogy kinek van igaza egy-egy olyan esetben, amiből per lesz.

Erre szintén azt tudom mondani, mint az ehhez hasonló fórumokban már leírtam, hogy nem azokból kéne következtetéseket levonni.

Nem hiszem el, hogy miért nem lehet egy pozitívumon rágódni, abból miért nincs hír, illetve ha van, az ugye természetes.


A szülésznő viselkedése szerintem is etikátlan.

2014. márc. 5. 13:41

Nagyon-nagyon sok etikátlan dolog zajlik az egészségügyben, csak aki a jóval szembesül, az nehezen hiszi el, hogy másképp is van.


Egyébként ellenpéldát is tudok mondani, gyerekorvost, aki hálapénz nélkül szaladgál, intézkedik, saját szabadidejét nem sajnálva leül a baba mellé, kézbe veszi, megpuszilja, szeretgeti, érdeklődik, alapos, izgul érte, minden tudását latba vetve küzd érte... ez is mind tapasztalat. Mindez egy köszönömért, egy megtört anyuka örömkönnyeiért cserébe, mert ő egy nagybetűs ORVOS, aki tényleg tudja, mire esküdött fel. Csodáltam, hogy vannak még ilyenek, s igen, valóban vannak, hála Istennek. De sajnos errefelé a szülészetet, ami egy igen sérülékeny, érzelmekkel behálózott terület, pont nem ez jellemzi.

149. Mazsinka (válaszként erre: 148. - Igazság hol vagy?)
2014. márc. 5. 13:31
Szerintem az az etikátlan, hogy be van fogva a szájuk, mert féltik a munkahelyüket, miközben orvosok olyanokat művelnek, hogy simán perelni lehetne őket, ehelyett rá vannak kényszerítve a falazásra, az ügyek eltussolására...
148. igazság hol vagy? (válaszként erre: 147. - Mazsinka)
2014. márc. 5. 13:02
Akkor elnézést!A szülésznő ismerősöd viselkedése pedig etikátlan!
147. Mazsinka (válaszként erre: 145. - Igazság hol vagy?)
2014. márc. 5. 12:55

Nem vagyok sem eü dolgozó, sem takarító. Mi az eskü? Hogy kövessük némán orvosainkat a mocskosságokban, amit elkövetnek? Szerintem senki nem erre esküdött föl.


Amiket mondtam, mind igaz, egytől egyig. Szülésznő mesélte. Nem szeretnék nagyon belemenni a részletekbe.


Ő is volt valaha várandós, s tudta az orvosa módszereit... beparáztatni az anyukákat előre hazugságokkal, hogy aztán nagyon hálásak legyenek.


Felőlem kikaphatják császárral a gyereket, csak aztán senki se csodálkozzon, hogy öt évig császár utáni depresszióban szenved, mert az orvos egy legyintéssel meghozott egy döntést, így ő még meg sem próbálhatta természetesen megszülni a gyerekét, s többé nem is tudja, mert itt első után a többi is császár. Van, akinek ez is számít.


Másrészt pedig... a markukat nagyon szépen tudják tartani, de egy veleszületett agydaganatot nem tudnak uh-n megállapítani, vagy legutóbb azt nem vették észre, hogy a gyereknek nincs kisagya, csak akkor, amikor már megszületett. Roppant körültekintőek.


Ebben is, mint minden másban azt mondhatom, hogy TISZTELET A KIVÉTELNEK.

146. globus (válaszként erre: 144. - Muraja)
2014. márc. 5. 12:30
Gyerekemnek is kivették az összes manduláját. Meguntuk, hogy havonta-kéthavonta gennyes volt a torka, ecsetelni akkor is, hanem olyan, vérszegény volt, fáradékony, romlott a tanulmányi eredménye. Néha engem is lefertőzőtt, aztán tőlem vissza pingpong. Ennek 15 éve, azóta sem ő, sem én nem voltunk betegek. Csak azt bánom, hogy nem korábban vették ki, megspórolhattunk volna egy rakás álmatlan, rettegő éjszakát, lázat, hányást, rosszullétet, iskolai hiányzást.
145. igazság hol vagy? (válaszként erre: 104. - Mazsinka)
2014. márc. 5. 12:10
Kedves! Ha egészségügyi dolgozó vagy,vagy szülésznő,akkor vedd elő az esküdet és olvasd el.Persze ha takarítónő akkor keress másik munkahelyet.Nem szeretnék a munkatársad lenni.
144. Muraja
2014. márc. 5. 11:48

Orrvosok tulglorifikalasa egy faktum , sehol a vilagon nincsenek igy piedestalra helyezve mind a volt komunista orszagokban kösztuk M.o .

Bar mi is van azonnal irany az orvosi rendelö , nem beszelve a tulzott antibiotikum fogyasztason.

Tudom nem ide tartozik de M.o doki karnak van meg egy a szuleszethez hasonlo aranybanyaja es az pedig a gegeszeti orvosok kik szalagmunkahoz hasonloan operaljak ki a gyerköcök tonsziljait ( mandulait ) igen ez is egy aranyborju a sokbol .

Ami meg megdöbentö hogy majdnem mar sportagnak uzik ezt mivel mar a egesz kiskoru kategoria sincs kivedve lasd 2- 3 eveseket. Közismert a a combi mutet egyszere ki van veve az or es a garat mandul a amivel a felsö legut teljesen vedetlen marad megegyszer hurra a dokikra .

Nyugaton majdnem ilyen eljaras ismeretlen , nagyon de nagyon extrem esetekben van aplikalva .

143. Cippora (válaszként erre: 137. - Macskossz)
2014. márc. 5. 11:45
Bocs,de jól értem,az apja szülesztette meg a lányát?Én ezt nem hiszem el...normális ember pont nem vágyik arra,hogy a saját apja turkáljon benne.
142. Szila75
2014. márc. 5. 11:39
hozzászólásoM
141. Szila75 (válaszként erre: 140. - Macskossz)
2014. márc. 5. 11:38
119-es hozzászólások: "A véleményem pedig az, hogy akinek ez fontos, az meg tudja találni azt a kórházat és azt az orvost is, hiszen LÉTEZNEK ilyenek." Szóval szerintem én is ezt írtam. És most én is megyek :)
2014. márc. 5. 11:34

Nem akarok senkit megbántani, mindenkinek szíve joga azt gondolni, amit akar. Én sokkal jobban körbejártama témát, mint az aki engem azzal bírál, hogy kevés az információm. Igaz, hogy nem orvosi diplomám van, de van másik kettő. Rengeteget utazok Európában, elég világlátottnak tartom magam és már azt is megtanultam, hogyan gyűjtsek magamnak információkat egy döntés meghozatala előtt. Én azért jártam ezeknek utána anno, hogy felelős döntést tudjak hozni magamra nézve.

A lényeg az az, hogy van választási lehetőségünk, de bizony, annak utána kell menni. És hogy nem lehet minden orvosban feltétel nélkül megbízni ma Magyarországon SAJNOS! ÉS ez sok szempontból a rendszer hibája. DE ismét leírom, mindenki maga dönt,hogy kiben bízik meg. Mint ahogy abban is, hogy ki mennyire tájékozódik a döntése előtt.

139. niki73 (válaszként erre: 137. - Macskossz)
2014. márc. 5. 11:27

Ez is érdekes, mert családtagok nem igazán szoktak szüleszteni.


Na de majd folyt. köv. most inkább lemegyünk sétálni.

138. macskossz (válaszként erre: 132. - Niki73)
2014. márc. 5. 11:21
Te letámadott én viszont nem támadtam le őt korábban.
137. macskossz (válaszként erre: 121. - Niki73)
2014. márc. 5. 11:19
Erre is van neked egy történetem. Volt itt a városban egy nőgyógyász, aki osztályvezető is volt anno a 90-es évek elején a lányának természetesen ő segített a szülésnél. Mindkét gyereke jóval 4 kg felett volt. Aztán elköltöztek az ország másik felére és el kellett ott mennie a lánynak egy nőgyógyászhoz, aki megkérdezte tőle, hogy bilyen barom volt az aki megszülesztette vele simán azt a két nagy gyereket, mert ekkora gyerek alap hogy császár. Na ki volt az? AZ apja. A saját apja, aki a legeslegjobbat akarta a lányának.
136. Szila75 (válaszként erre: 128. - Macskossz)
2014. márc. 5. 11:18
Na jó, ha figyelmesen olvastál volna, akkor beleírtam az általad említett ismerőseidet. De van fogalmad róla, hogy ebben az országban hány orvos és szülésznő és hány kórház van ahol van szülészet???? Ehhez képest a te infomációid, morzsának sem minősülnek szerintem. Ez neked releváns????? Egyébként meg én egy szóval sem mondtam azt, hogy nem lehet igazad, és én egyik oldal mellett sem foglaltam állást egy szóban sem, én CSAK ÉS KIZÁRÓLAG ARRA UTALTAM, hogy ilyen kevés információval a birtodban, és orvosi diploma nélkül talán nem kellene az egész Magyarországi rendszer és az orvosok nagy része ellen vádaskodni.
135. niki73 (válaszként erre: 133. - Petra025)
2014. márc. 5. 11:16
Biztosan....
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook