Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan lehet a hajnali szoptatást kivezetni? fórum

Hogyan lehet a hajnali szoptatást kivezetni? (tudásbázis kérdés)


12. spinneli (válaszként erre: 10. - Jozsi.38)
2015. jan. 25. 12:53

ó, remek.

:)

11. spinneli (válaszként erre: 9. - Kriszta773)
2015. jan. 25. 12:52

Értem a gondolatmenetet, de ez neki nem étkezés, annyi tejem sincs már, inkább nyugicici.

Próbáltam nagyon sokféle módon visszaaltatni, sajnos nem ment...akkor sem, mikor többet kapott enni vacsorára.

Cumizni nem cumizott soha.

2015. jan. 25. 10:57
a dolog egyszerű. választhatsz, hogy kivezeted a szoptatást, és alszik rendesen, akkor éjszaka is leáll a viritykeléssel, vagy ez miatt az egy alkalom miatt átalakítod a napirendjét. Kevesebbet aludjon napközben, egy alvást kihagyni, ha kétszer alszik napközben, vagy a napi egyszeri alvásidőt kurtítod meg egy órával. te döntesz, szívni mindenképp fogsz :)
9. kriszta773 (válaszként erre: 8. - Spinneli)
2015. jan. 23. 18:14

azért nem értem, mert minek akarsz egy "étkezést" mínuszoltatni, ha egyébként még szoptatnád a nap többi időszakában? :) ahhoz már nagy, nem pár hetes, hogy ritkítsa a kajálást, mert erősödik, és többet tud egyszerre megenni. mert ha nem a kaja miatt ébred fel, akkor elég lenne egy cumit nyomod a szájába, vagy simogatnod, hogy visszaaludjon


miért gondolod, hogy éhesnek biztosan nem éhes?

8. spinneli (válaszként erre: 6. - Kriszta773)
2015. jan. 23. 16:56

Így van, felkelne akkor is, viszont nem szoptatással szeretném visszanyugtatni.

Éhesnek biztosan nem éhes, vizet kap éjjel, ha szomjas.


Azt nem nagyon értem, hogy miért kéne leválasztanom, ha csak egy szoptatást akarok minuszolni?

7. spinneli (válaszként erre: 5. - 4c1a787e8f)
2015. jan. 23. 16:54
Sírni vagy magára hagyni semmiképpen nem szeretném.
6. kriszta773 (válaszként erre: 1. - Spinneli)
2015. jan. 23. 13:48
ezt nem nagyon értem. ha nem szoptatnád hajnalban, akkor is felkelne. nem azért ébred hajnalban, hogy cicivel játszon :) éhes/szomjas. vagy válaszd le végleg, vagy szoptasd még hajnalban is. nem lenne kevesebb idő, mint például tápszerrel etetni :)
5. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Spinneli)
2015. jan. 23. 11:42

Hát én is..


Én is mennék melózni, már jó lenne végigaludni rendesen.. Egyébként néha már nem ébred fel..


De igazából tudom, hogy 2 éves korig ez még fennáll, ha már eddig megvolt.


Persze, a tea opció, meg hogy kicsit hagyod sírni.


Ez sajna nálunk a "tömeg" miatt nem megy, nemigen hagyhatom sírni. Meg az a helyzet, hogy rövid távoln jobban járok, ha nem hagyon, hogy felébressze magát a sírással, mert akkor nehezebben alszik vissza..


Nyugi, 2 éves korra már sokkal jobb lesz..

2015. jan. 23. 09:44

Gréta 2-3 alkalommal kel. Most éjszaka mondtam neki, nincs. Memme (cici) alszik. Kicsit sírt, de aludt tovább. Mondjuk 6-kor még kéri, de én is próbálnám már ritkittatni a szopikat. A tej elapasztás az utolsó lehetőség, de 2 éves kora körül azt is megtenném. Szóval figyelek, hátha kapsz jó ötleteket.


(A több kaja nálunk nem játszik)

2015. jan. 23. 09:43

Nem az éhség miatt kell, csak jó ciciznie, gondolom.

:)

Vízzel, alvóállatkával próbálkozunk, a hajnal előtti keléseknél le is lehet szerelni ezekkel, de 4 körül sajna már nem...

2015. jan. 23. 09:36
több kaja este, vízre átszoktatni, vagyis cumisüvegben víz, lehet hogy szomjas, azért kel, illetve pár éjszakát átadni az apjának, na meg az esti rituálét, és nem fogja kérni :)
2015. jan. 23. 09:23

Sziasztok!


18 hónapos a kisfiam, reggel, este és hajnalban (3-4 óra körül) szopizik még, ez utóbbit szeretném kivezetni most már.

Ötleteket, tippeket várok, kinek mi vált be?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook