Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Diéta és a szoptatás. Mit lehet tenni ilyenkor és mit nem? fórum

Diéta és a szoptatás. Mit lehet tenni ilyenkor és mit nem? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. jún. 4. 13:20
Ügyes vagy! Csak így tovább!
2010. jún. 3. 23:17
futás a legjobb. :)
43. Vikianya (válaszként erre: 42. - Macskaszemu)
2010. jún. 3. 23:07
Most elkezdtem futni, már kétszer voltam is :)))
2010. jún. 3. 22:57
figyelj arra, hogy egyél elég szénhidrátot, kell a tejképzéshez! csak az nem mindegy, milyet. én kilőttem a kenyeret, cukrot, rizst, helyette gyümölcsöket, banánturmixokat ettem. levest teljes kiőrlésű lisztttel habard, és este egyél minél kevesebbet. sétálj sokat a picurival. hamar leperegnek a kilók.
41. Vikianya (válaszként erre: 40. - Betsabé)
2010. jún. 3. 21:07
Köszi szépen, megnéztem és tényleg jó. Igyekszem kiokosítani magamat :)
2010. jún. 3. 13:43

ITT A MEGOLDÁS:


[link]


Itt minden van a témáról. Receptek, cikkek. Nagyon jó. Olvasgass.

2010. jún. 3. 13:39

Á, szerintem a szoptatás miatt nem lehet magas a koleszterinszinted.

Most néztem a mérlegelődet. Ha fogyni akarsz, akkor a fehérlisztet és a cukrot hanyagold.

És csak növényi olajt használj.

Sok sikert!

38. Vikianya (válaszként erre: 36. - Betsabé)
2010. jún. 3. 13:21

szerintem a sok csoki és a szoptatás. Legalábbis remélem


Köszi a válaszod, kedves vagy :)

2010. jún. 3. 10:06
Amúgy szerintem egy baromfivirsli nem koleszterines. Szerintem az ehető. Próbálj rákeresni a google-ban.
2010. jún. 3. 10:04

A főtt, meleg étel szerintem nem elhanyagolható.

A folyadék és a rost szempontjából. Naponta 2x is ehetsz pl. rántás nélküli zöldséglevest (ha nyersen nem bírod enni.) Sokfélét tudsz készíteni. Karfiol, brokkoli, cukkini, paradicsom, karalábé, káposzta, kelkáposzta, zeller, sárgarépa, vajbab, zöldborsó, tök, stb.

Létezik levesdiéta, én nem próbáltam.

De én nagyon levespárti vagyok. Eltelít,ami jó érzés, de nem hizlal.


Próbálj meg alacsony zsírtartalmú ételeket választani.


Nem lehet, hogy valami étel miatt volt magas a koleszterined?

35. Vikianya (válaszként erre: 33. - Betsabé)
2010. jún. 2. 21:42
jó éjt
34. Vikianya (válaszként erre: 33. - Betsabé)
2010. jún. 2. 21:42

például az első nap

Reggel: 1 narancs, 2 kétszersült, 1 kávé vagy tea

Ebéd: 1 narancs, 1 tojás 1 tejföl 2 kétszersült 2 kávé vagy tea

Vacsora: 2 paradicsomlé, 1/2 fejes saláta, 2 tojás, 2 kétszersült, 1/2 tejföl

33. Betsabé (válaszként erre: 32. - Vikianya)
2010. jún. 2. 21:32

Ezt csak reggelire, vagy egész napra ajálotta???

Szerintem ez kevés. Pl. a kefír nagyon egészséges, és pl. az olajos magvak is.

Majd még írok, most mennem kell.

32. Vikianya (válaszként erre: 31. - Betsabé)
2010. jún. 2. 19:23

Kedves vagy!


Van egy fogyókúrás diéta, annó egy dietetikus állította össze (én már próbáltam és jó volt), és az alábbiakat tartalmazza:

paradicsomlé

narancs

zöldségek

parizer, sonka

kétszersült

tojás

túró

tejföl


Szerinted, ez jó lehet? Elég éhes voltam annak idején ettől, de mondjuk kiegészíteném egy kicsit, pl. tízóraira banánnal. Szerinted a tojás ellenére lehet ez koleszterin csökkentő? Azért gondoltam erre, mert egy kicsit elhatalmasodott rajtam a zaba, és ez ilyenkor egy kicsit helyre szokott tenni.

31. Betsabé (válaszként erre: 29. - Vikianya)
2010. jún. 2. 17:40
Kérdezz! Én válaszolok ha tudok!
30. Betsabé (válaszként erre: 26. - Vikianya)
2010. jún. 2. 17:39

Az igazi rántottát nem tudod helyettesíteni. Ha nem vagy zöldséges, akkor most szenvedni fogsz.

A nővérem jutott eszembe. Ő normál súllyal ment vérvételre, és neki is magas koleszterint mértek, de ő tudta, hogy előző nap vacsira hízott-házi kacsamájat evett, és attól volt magas.

Nem lehet hogy nálad is valami bekavart?

Szerintem kerüld pár napig a tiltott dolgokat, és menj el újra vérvételre. Ha minden oké, akkor ne diétázz tovább.

2010. jún. 2. 14:52
pedig annyi kérdésem van még :(
2010. jún. 1. 22:04
senki?
2010. jún. 1. 21:20
valaki?
26. Vikianya (válaszként erre: 25. - Betsabé)
2010. jún. 1. 19:34
nagyon szeretjük párommal a rántottát és a virslit. Van valami helyettesítő terméke ezeknek? Mert szeretem a gabonapelyheket, de éhes maradok tőle sajnos
25. Betsabé (válaszként erre: 23. - Vikianya)
2010. jún. 1. 18:36
Igen a zacskósra. Abból is van csökkentett szénhidráttartalmú. Ugyanúgy mint a gabonapelyheknél jobb a teljes kiőrlésű.
2010. jún. 1. 18:18

Szerintem legjobb diéta a vércsoport szerinti.

pl. az "A" vércsoportú emberek nem jól emésztik a húsokat és ez magas triglicerid és magas koleszterin szinthez vezet.

23. Vikianya (válaszként erre: 22. - Betsabé)
2010. jún. 1. 17:30
gondolom nem a szeletre gondolsz, hanem a zacskósra
22. Betsabé (válaszként erre: 20. - Vikianya)
2010. jún. 1. 17:03

Igen van! Próbálj minél változatosabban étkezni. A tányérodon mindig legyen min. 3 féle, 3 színű étel. A legtöbb diéta hiánybetegséget okoz. Ez a szoptatásnál kerülendő.

Müzlit azért javasoltam, mert egészséges, tápláló, és tutira koleszterinszegény.

2010. jún. 1. 16:02
??
2010. jún. 1. 15:47
Lehet buta kérdés, de van e különbség a között a diéta között, amit mondjuk a magas cukor miatt kell, vagy amivel fogyni szeretnénk, vagy ami a koleszterin miatt szükséges?
19. Ekka (válaszként erre: 17. - Betsabé)
2010. jún. 1. 15:43

A legtöbb dobozos gabonapehely, és müzli is tele van cukorral...:S

Bár gondolom Te is a natúr, cukrozatlan müzli, gabonapehely keverékre gondoltál..

18. Betsabé (válaszként erre: 13. - Ekka)
2010. jún. 1. 15:43
Egyetértek. Szerintem napi 1100 kcal alá nem szabad menni.
17. Betsabé (válaszként erre: 12. - Vikianya)
2010. jún. 1. 15:40
Müzli, vagy gabonapehely biztos megengedett. A gyümik, és zöldségek is ok.
16. Ekka
2010. jún. 1. 15:39

Dióhéjban:


A diéta idején fogyasztható ételek: marha, baromfihús, fehérpecsenye, gépsonka, halak, növényi olajok, alacsony zsírtartalmú tejtermékek, zöldségek, gyümölcsök bőven fogyaszthatóak, kávé, tea, természetesen édesítőszerrel. Saláták fogyasztása, különböző növényi olajokkal ízesítve, grillezett alacsony zsírtartalmú húsokkal.


A diéta alatt nem fogyasztható: liba, kacsa, kolbász, szalonna, magas zsírtartalmú tejek, és termékeik, minden olyan zöldség, ami puffaszt. A bő zsírban sült ételek fogyasztása, túlzott zsírtartalmú sütemények fogyasztása.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook