Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szoptatás alatt lehet-e fehérjeport inni és édesítőszert használni? fórum

Szoptatás alatt lehet-e fehérjeport inni és édesítőszert használni? (tudásbázis kérdés)


1 2
42. 55416fb8e2 (válaszként erre: 1. - Ezti)
2013. jún. 23. 21:24
szerintem ha eddig nem etted, ittad ezeket, szerencsesebb nem szoptatas alatt elkezdeni. a tejtermeleshez ugy tudom, a sok folyadek a fontos, nem a feherje :) (a tehen se tejet iszik :)). fogyokura vagy nem elhizas szempontjabol szerintem semmi kulonbseg nincs az egadta vilagon egy rendes turorudi vagy puding es a norbis kozott. nem azon a plusz-minusz 20 kalorian fog mulni a dolog, amennyi kulonbseg lehet a termekek kozott valojaban :)
2013. jún. 23. 21:19
40. adb76203b8 (válaszként erre: 10. - Sevelin)
2013. jún. 23. 21:14
Hát ezt elég sokszor cáfolták már, Élelmiszerbiztonsági Hivatal is, meg orvosi egyetemet végzett ember is, aki kifejtette, ki az a három összetevő, amire az aszpartam bomlik, és, hogy mindháromból az átlagosan fogyasztott élelmiszerekben, több tízszer, százszor annyi van, mint az asztpartamban, ami ma a legbiztonságosabbnak tartott mesterséges édesítőszer... A Stevia meg... én kóstoltam, de nem ízlett...
39. Dolores007 (válaszként erre: 37. - Ezti)
2012. febr. 9. 21:34

Szerintem ha megeszel egy Update rudit vagy megeszel egy pudingot, attól nem lesz semmi bajod! Ez szerintem olyan, mint a kávé. Egy kisebb adag belefér szoptatás alatt. :)

Könnyű szopi alatt hízni amúgy, tényleg. Enni kell, mert kell a tejnek. De szerintem ki lehet kísérletezni azt az ételmennyiséget, ami elég a tejhez, de te nem hízol tőle. Márcsak azért is, mert a tejtermelés kalóriát fogyaszt. Én csak az édességeket hagytam el, és máris lement egy kicsi, tej meg maradt.

Mondjuk én könnyen dumálok, már eszik rendesen a lányom mást is, 13 hónapos...

De az a lényeg majd, amit a doki mond! :)

38. 888efd6baf (válaszként erre: 37. - Ezti)
2012. febr. 9. 17:30
Olvasd el mindig az összetevőket, ne legyen az édesítő aszpartám az ételben, a többi mérsékelten biztosan mehet.
37. Ezti
2012. febr. 9. 16:54

Én vagyok a kérdező:)


Szóval én úgy tudom, a szoptatáshoz minél több fehérjére van szükség, ezért gondoltam, hogy nem árthat a fejérjepor, de tényleg megkérdezem a gyermekorvost ha jön legközelebb.


Édesítő: pontatlan voltam, nem én édesítőzném a teámat vagy a kajcsikat, hanem pl. Update pudingokra vagy túrórudira, ilyesmire gondoltam.


Szóval nem fogyózni szeretnék, (bár tornázom, de ez nem árt a tejnek úgy vettem észre)hanem nem hízni. Sajnos szopi alatt híztam meg az előző babámnál is:)

36. 6b006fc769 (válaszként erre: 10. - Sevelin)
2012. febr. 9. 16:23
Nem akarlak megbántani, de ez így ebben a formában nagyon kimerítő, ijesztő és egyáltalán nem hiteles.
2012. febr. 9. 16:13
De aki fogyózik, és egy-egy étkezést kivált fehérjeporral, annak sokáig úgysem kell aggódnia a szoptatás miatt, mert a tejtermeléshez kell az anyag. Csak 3 napig ettem zöldségeket, és máris visszaesett a tejtermelés. Pedig jóllaktam. Sajnos a szoptatós időszak nem arról szól, hogy visszatérjünk lányos formánkhoz.
34. Dina30 (válaszként erre: 32. - 888efd6baf)
2012. febr. 9. 16:12
Ja, én orvostól hallottam, ugy, hogy nem nekem mondta személy szerint, igy nembiztos, hogy igy van!!! Igazad van!
33. Dolores007 (válaszként erre: 26. - Egypt)
2012. febr. 9. 16:08

Azt írta a cukorbetegekre, hogy "ők". Tehát nem az. Aki édesítőszert használ, és fehérjeport iszik, az fogyózik.

Nekem is van elfekvőben dinnyés fehérjeporom.

2012. febr. 9. 16:07

Pont ezek a hallomások keltenek fölösleges feszültséget másokban... nem kell mindent elhinni, amit hall az ember :-)


Kérdező: kérdezz meg egy orvost (!), ő majd megnyugtat az édesítőkkel kapcsolatosan. Végülis az egy szakvélemény és csak az számít :-)

31. Dina30 (válaszként erre: 30. - 888efd6baf)
2012. febr. 9. 16:05
Én csak az én tapasztalatomat irtam le és amit hallottam! Ennyi! Aki akarja meghallgat, én mást nem várok el! Mindenki azt csinál amit jónak lát!
30. 888efd6baf (válaszként erre: 28. - Dina30)
2012. febr. 9. 16:03

És ez hol jelenti azt, hogy ezért káros lenne édesítőszert használni?


S hol jelenti azt, hogy nem mindkettő az emésztőrendszerben zajlik?


Emberek: rengetegen esztek felvágottat, porokat, zacskós dolgokat szülés után is, sok-sok édességet is akár, mesterségesen színezett italokat stb. és ezek legnagyobb részében van édesítőszer is. Az sem árt a gyereketeknek, csak nem tudtok róla, hogy benne van. A tea beédesítése sem fog. Elenyésző mennyiség.

29. Dina30 (válaszként erre: 26. - Egypt)
2012. febr. 9. 16:01
Ebbe igazad van, meg ha tényleg cukorbeteg, akkor természetes, hogy azt használ! De én nem cukorbetegekre gondoltam!
28. Dina30 (válaszként erre: 25. - 888efd6baf)
2012. febr. 9. 16:00
De mégse, hiszen a cukorbetegek, csak édesítöt használhatnak, mert a szervezetük nemtudja lebontani a cukrot! Nem?
27. 888efd6baf (válaszként erre: 26. - Egypt)
2012. febr. 9. 15:59
Egyébként meg azért, mert anya lett, még joga van aggódni az alakja miatt is :-)
26. egypt (válaszként erre: 17. - Dolores007)
2012. febr. 9. 15:58
Honnan veszed, hogy az alakja miatt aggódik? Lehet, hogy cukorbeteg vagy ilyesmi... Arról hosszan lehetne vitatkozni, a baba egészségét mi veszélyezteti és mi nem, szerintem napi egy-két édesítő tabletta nem ez a kategória.
25. 888efd6baf (válaszként erre: 18. - Dina30)
2012. febr. 9. 15:58
Mindkettő csak az emésztőrendszerben tud lebomlani, hiszen csak így képes rá a szervezet :-)
24. 888efd6baf (válaszként erre: 17. - Dolores007)
2012. febr. 9. 15:57

Nem veszélyezteti a gyerek egészségét az, aki egy kevés mesterséges édesítőszert használ, mert mondjuk cukorbeteg. Ugyanis nem a gyereknek adja.

Ne ess általánosító túlzásokba.

23. Dina30 (válaszként erre: 18. - Dina30)
2012. febr. 9. 15:56
Hosszu lenne leirni! De teljesen másként reagál a szervezetünk az édesítőre!
22. egypt (válaszként erre: 18. - Dina30)
2012. febr. 9. 15:56
Jó, de ez miért baj?
21. egypt (válaszként erre: 15. - Sevelin)
2012. febr. 9. 15:56

Biztos nincs, csak szerintem nagyon el van túlozva ez az édesítőszeres dolog, úgy meg számomra abszolút nem hiteles, hogy ott van a végén a reklám. Bármit ki lehet mutatni, amit szeretnénk, attól függ, ki támogatja a kutatást és mi áll érdekében.

Másrészt egyáltalán nem gondolom, hogy a babának bármi baja enne, ha az anyuka a reggeli kávéjába (a sajátjába) egy szem édesítőt tesz cukor helyett. Egyáltalán bejut -e ebből BÁRMENNYI az anyatejbe? Ennyi erővel semmiféle olyan dolgot ne egyen a szoptatós anyuka, amiben tartósítószer, színezék, adalékanyag, stb... van. Biztos egészségesebb lenne, de egyrészt kivitelezhetetlen, másrészt a babának sem hiszem, hogy annyira ártana.

20. Dolores007 (válaszként erre: 19. - 888efd6baf)
2012. febr. 9. 15:55
Alapból nincs sok értelme. :)
19. 888efd6baf (válaszként erre: 10. - Sevelin)
2012. febr. 9. 15:55
Mivel NEM minden mesterséges édesítőszer aszpartám, így ennek nem sok értelme van.
18. Dina30 (válaszként erre: 16. - Egypt)
2012. febr. 9. 15:55
Az édesítő és a 'sima' cukor másként bontódik le és raktározódik! Ennyi!
2012. febr. 9. 15:54

Én xilitet használok és mézet. Onnantól, hogy teherbe estem, nem használok mesterséges édesítőket. Ne már az alakja legyen a legfontosabb egy szoptatós anyának! Én nem állítom, hogy árt a mest.édi, de azt sem, hogy nem. Ezért nem használom. Szégyen, ha valaki a babája egészségét veszélyezteti azért, hogy ő nádszálkarcsú lehessen!

Nem innék fehérjeport sem, fene tudja, az ördög nem alszik.

Azt tudom,hogy a babák veséjét nagyon kicsinálja a túlzott fehérjebevitel, de nem tudom, hogy mennyi megy át a tejbe.

16. egypt (válaszként erre: 14. - Dina30)
2012. febr. 9. 15:52
Hogy máshogy bontja le a szervezet.
15. sevelin (válaszként erre: 13. - Egypt)
2012. febr. 9. 15:46

Nézőpont kérdése....


Akkor biztos,hogy egy csecsemőnek szüksége van erre?

14. Dina30 (válaszként erre: 11. - Egypt)
2012. febr. 9. 15:45
Mi??????
13. egypt (válaszként erre: 10. - Sevelin)
2012. febr. 9. 15:42

Ez itt a reklám helye...:P

Megjegyzem, nagy mennyiségben még a csapvíz is rákkeltő.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook