Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan kezeljük a munkahelyi beszólogatásokat? fórum

Hogyan kezeljük a munkahelyi beszólogatásokat? (beszélgetős fórum)


1 2
24. Héris
2012. jan. 23. 12:11
Hát, nekem is volt ilyen kollégám és én sem tudtam mit kezdeni vele. Többször voltam a főnökömnél is emiatt, de mindig azt kaptam meg, hogy hát legyek én a kedves. Volt, hogy visszaszóltam, az sem volt jó, volt, hogy hagytam, akkor meg a fejemre nőttek. Igazából én sem igazán tudom ezt kezelni.
23. 72542cb970 (válaszként erre: 6. - Buhu bahu)
2012. jan. 23. 12:11

Ha szolsz a fonoknek hogy problemad van rogton beraknak a 'hisztis csaj' kategoriaba..En annak idejen egy munkahelyen felmondtam az ilyen beszolasok miatt..Tur az ember egy darabig,aztan humorosan visszaszol stb de van egy HATAR..

Nalunk eloszor egy srac mondott fel akinek mindenkivel volt osszetuzese aztan en lettem a celtabla..Mivel 'kisfonok' voltam igy nehezebb dolguk volt igy evekig ment az askalodas..a vegen feladtam..Nem az en stilusom kisstilu pletykakkal foglalkozni vagy naponta a beszolasokat hallgatni..A tortenethez hozzatartozik hogy felmondasom utan az illeto aki miatt elmentem nagyon csunyan bebukott valamin es azonnali hatallyal felmondtak neki..A fonok honapig telefonalgatott hogy menjek vissza..De akkor mar keso volt az ikrekkal voltam terhes szoval kerestem egy nyugis stresszmentes munkahelyet..

22. Arianne113 (válaszként erre: 15. - Katinkaboszi)
2012. jan. 23. 12:09
Hú én is roppantul gyűlölök veszekedni. De sajnos vannak emberek akik meg szeretnek provokálni. Először viccesen fogom fel, utána megpróbálok szépen beszélni és ha ez nem megy még mindíg megpróbálom a nem veszek tudomást című nótát... és csak ezután tudnak igazán felhúzni, amikor már mindent megtettem, de szerencsére idáig kevesen jutnak el velem.. :)
21. Céda (válaszként erre: 10. - 9536810fa1)
2012. jan. 23. 12:08
Ez az!!! Humorran mindent meg lehet oldani! Az én kollágam azzal megy az agyamra hogy folyamatosan ordít, visít...utasítgat, közben meg beszélget, a körmét rágja...stb.
20. 83e25137af (válaszként erre: 17. - Katinkaboszi)
2012. jan. 23. 12:08

bízom benne, én is céltábla voltam sokáig csakhogy nem sejtették hogy a bájos, kedves külső mögött egy igazi vadállat lakozik :)

de igaz, erre "születni kell"

19. 388b941089 (válaszként erre: 14. - 83e25137af)
2012. jan. 23. 12:07
igaz! :D
18. Arianne113 (válaszként erre: 12. - Arianne113)
2012. jan. 23. 12:07

ja ez a Jó Isten mentse meg tőlem azt aki nem hagy békén mondat nem véletlen volt és nem nagyképűségből írtam félre ne értsetek, de tapasztalat és mások is mondták már hogy amikor én ideges vagyok nem szívesen akarnak szembe kerülni velem.

Hamar lehiggadok, nem teszek hülyeségeket, csak nagyon rondán tudok nézni, de ehhez is kell egy jó idő mire felhúzom magam, mindent igyekszem először szép szóval megbeszélni, többször is.


Azt ajánlom neked, hogy egyszerűen ne foglalkozz ezekkel az emberekkel. Ha látják rajtad hogy nem törődsz kicsit sem velük akkor megunják előbb utóbb.

Tudom hogy bánt. És ha nem bírod akkor kérdezd meg mi baja az illetőnek, vagy miért viselkedik így. Bátorság!

17. Katinkaboszi (válaszként erre: 14. - 83e25137af)
2012. jan. 23. 12:06

erre viszont vagy születni kell, vagy idővel megtanulni :)

Egy idő múlva rájön Ő is, hogy nem kell olyan szigorúan, szó szerint venni mindent :)

16. Céda (válaszként erre: 1. - Buhu bahu)
2012. jan. 23. 12:06
Nem vagy ezzel egyedül! Új vagyo a munkahelyemen és agyba főbe szívatnak, beszólogatnak, én meg tűröm, mint a lábtörlő! És sokszor gondolkozom, hogy jól teszem-e hogy nem szólok vissza...Örülök, hogy felvetetted ezt a témát, kíváncsi vagyok a többiek hozzászólásaira!
15. Katinkaboszi (válaszként erre: 12. - Arianne113)
2012. jan. 23. 12:05

Nos, mi csendes emberek már csak ilyenek vagyunk, ezért nem szeretek veszekedni én sem :)


Nem véletlen a mondás, hogy csendes ember haragjától mentsen meg az Isten :)

14. 83e25137af (válaszként erre: 6. - Buhu bahu)
2012. jan. 23. 12:05
te tényleg túlreagáltad :) sok sok humor, szarkazmus meg cinizmus :) így lehet a munkahelyi stresszt kiválóan kezelni :)
13. M0ncsa (válaszként erre: 6. - Buhu bahu)
2012. jan. 23. 12:03

oooo

es hol itt a beszolas?

2012. jan. 23. 12:02

Szió!

Én is érzékeny ember vagyok, nagyon is.

És hallgatok, egy ideig... aztán utána a Jó Isten mentse meg tőlem azt aki nem hagy békén...

Bár szerencsémre, az én munkatársaim ahol dolgoztam nagyon rendes emberek voltak, barátságosak.

11. Sly7105 (válaszként erre: 10. - 9536810fa1)
2012. jan. 23. 12:01
Humorral sok mindent el lehet intézni, ha másra nem, arra jó, hogy saját magát az ember megnyugtassa, hogy egy kicsit azért "visszaszóltam"...
10. 9536810fa1 (válaszként erre: 6. - Buhu bahu)
2012. jan. 23. 11:57
... kedves mosollyal mondhattad volna, hogy "hjaaaaaaaajjjjj... pedig úgy szerettem volna, az örökre maradandó emlékeim közé tenni..." :)
9. Kangaroo Island (válaszként erre: 6. - Buhu bahu)
2012. jan. 23. 11:55

ne szólj a főnöknek :-D

túlérzékeny vagy, ő meg okoskodó, nem beszólogató :-D

8. 9536810fa1 (válaszként erre: 1. - Buhu bahu)
2012. jan. 23. 11:54
Teljesen jól kezeled... :) Nem kell visszaszólni. Ha visszaszólsz, abból harag lesz, ide-oda kaffogás. Nincs értelme. Ha illik az egyéniségedhez, akkor humorral elütheted, így sértődés se lesz, és mégis veszik a lapot. :)
7. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - Buhu bahu)
2012. jan. 23. 11:54

Fiatalabban jártam már én is így, nem hitték, hogy képes vagyok több emberhez is kedves lenni, azt hitték ez csak álca.

Sok beszólást kaptam, többet szemtől-szembe, azokra sem szóltam semmit, az ilyen emberekkel úgy sem lehet mit kezdeni :(

A legtöbb irigy, mert ő is szeretne hasonló természetet, de a nagy szája nem engedi, vagy tudna, de lusta.

Ne törődj velük, megszokják, addig meg, engedd el a füled mellett :)


Rosszindulatú megjegyzéseket még most is visszahallok, de az olyan ember is, azzal nem is akarok semmit kezdeni, vitát meg pláne nem :)

2012. jan. 23. 11:52

hat pl a gepem a munkan tonkrevolt menve, es minden adatot atdobtunk az en laptopomra.

Es most ahogy megcsinaltak a gepet akkor epp rakosgattam vissza a dolgokat

es a kolllllllega meg idealt mellem es mondta h h toroljem a gepemrol hogy ne maradjon meg semmi se az en gepemen

mitha kellene nekem

es mintha nem birnam barmikor pillanatok alatt

atdobni egy usbre vagy valami...


mintha nem tudom en megakarnam a ceget lopni vagy nem tudom mit akarnak csinalni..

Ez csak egy a tobb dolog kozul.

Teny es valo hogy tul erzekeny vagyok.

5. Dolores007 (válaszként erre: 1. - Buhu bahu)
2012. jan. 23. 11:50
Mit szólogatnak be?
4. M0ncsa (válaszként erre: 1. - Buhu bahu)
2012. jan. 23. 11:48

Humm, ez erdekes. Nem talalkoztam meg a problemaval, nekem sose mertek beszologatni (vagy ha megis, ugy kiosztottam az illetot, hogy arrol kodult. Nem is szolt be tobbet).


Lehet, hogy pont az a baj, hogy tul kedves vagy, es ebbol azt szurik le, hogy teged lehet szivatni? Vagy csak tul erzekenyen reagalsz az artatlan ugratasokra? Egyaltalan mit tekintesz "beszolasnak", esetleg valami konkretum?

3. Sly7105 (válaszként erre: 1. - Buhu bahu)
2012. jan. 23. 11:47
Még fiatal vagy... Igen, egy darabig az ember hallgat, és eszi magát, aztán majd eljön az a pont, amikor nem tudsz hallgatni... aztán vagy megbánod, vagy nem, hogy kiálltál magadért. De én is járta már úgy, hogy kitörtem, pedig igen béketűrő vagyok. Aztán annak is meglett a következménye... Jótanács... Talán érdemes inkább elengedni a füled mellett az igazságtalanságokat. Azt, hogy ki mit gondol és miket beszél a hátunk mögött, úgy sem tudjuk befolyásolni. Ha valótlant állítanak rólad a szemedbe, akkor viszont védd magad!
2012. jan. 23. 11:46
nem kell azoknak szólni akik beszólnak, szólj a főnöknek.
2012. jan. 23. 11:43
Mindenkivel kedves vagyok a munkán, soha senkitn em bántanék meg, de mégis annyoszor kapok ilyen olyan beszólásokat, amik nagyon nagyon idegesitenek, hogz nem igaz..De csak hallgatok, nem akarok veszekedéseket, aztán meg eszem magam a történteken...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook