Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan készítsünk helyesen gyógyteákat? fórum

Hogyan készítsünk helyesen gyógyteákat? (tudásbázis kérdés)


2010. máj. 28. 13:56
Igen, az a baj, hogy az ember hallja a rosszat, el is hiszi, aztán jön a bonyodalom...és nekem nem az a dolgom, hogy növeljem a gyógyszernagyker, vagy a gyógyszergyár bevételét, hanem hogy mnél több elégedett, meggyógyult "ügyfél" hagyja el a tárát elölem, anélkül, hogy az orvosnál sorbaállt volna "napokig". És hidd el, a suliban épp ezért nagyon nagy hangsúlyt kapott a gyógytermékek, gyógynövények ismerete, használata, minden, ami velük kapcsolatos...egy elég neves és kemény prof tanította, jó nehéz volt belöle a záróvizsga, izzasztotta a népet, aminek okából rendesen megmaradtak a jótanácsok :-))))
21. Titánia83 (válaszként erre: 20. - 7c1de072c3)
2010. máj. 28. 12:48

Értem.

Nem akartam veled vitatkozni. Köszönöm, hogy írtál.

Csak az ember sok rosszat hall.

De te is a dolgodat végzed.


Nekem egyébként nagyon tetszik Gyuri bácsi (a Füves ember) leírása a teákról, na meg a gyógynövényekről.


Az emberiségnek addig jó, amíg vannak gyógynövények és méhecskék. :)

2010. máj. 28. 12:05
Ellátási szakasszisztens
19. Titánia83 (válaszként erre: 18. - 7c1de072c3)
2010. máj. 28. 11:27
Te gyógyszerész vagy?
2010. máj. 28. 11:24
na jó, ezen nem vitatkozom, hiszen bizonyára jobban tudod, én csak egy maffialánya vagyok...
17. Titánia83 (válaszként erre: 16. - 7c1de072c3)
2010. máj. 28. 11:06

Akkor értsd gyógyszermaffia.


Értem mire gondolsz, csak olvastam a fenti dologról egy könyvet. És abszolút igazolt tények vannak benne. A gyógyszerkönyv az ő termékük. Ez van sajnos.


És a gyógynövényeket nem fogják tudni uralmuk alá hajtani. Max. elpusztítani. :(((

2010. máj. 28. 10:39
De a gyógyszerkönyv nem csak a gyógyszeriparról szól! Azt nekem, benn egy városszéli patika laborjában is ugyanolyan szigorúan kellett betartanom, mint egy olyan embernek, aki a kenöcsös, vagy tablettás gépsort indítja be a gyárban
15. Titánia83 (válaszként erre: 14. - 7c1de072c3)
2010. máj. 27. 15:53

Na igen, ez a gyógyszeripar lényege.

A gyógynövény bárhol megterem, azt nem tudják az uralmuk alá hajtani. De úgy látszik, hogy próbálkoznak. :(

2010. máj. 27. 14:09
úgy, hogy van egy egész kötet, ami kitér a gyógynövények feldolgozására, felhasználására, hatásmechanizmusára...hihetetlen, gondolom, de ezeket is szigorú keretek közé szorították...
13. Titánia83 (válaszként erre: 12. - 7c1de072c3)
2010. máj. 27. 08:41
És ez hogy jön össze a gyógynövényekkel?
2010. máj. 26. 23:02
a fémet! amúgy a Pharmakopoea Hungarica és a nagyvállalatok nem sok vizet zavarnak egymásnak.
11. Titánia83 (válaszként erre: 10. - 7c1de072c3)
2010. máj. 26. 21:56

Melyiket nem tiltja?

A 70 fokot vagy a fémet? :D


Ma olvastam egy érdekes cikket az alternatív gyógymódokról. Idevágó rész:


"A vegyi alapanyagú gyógyszerek mellett egyre nagyobb népszerűségnek örvendenek a gyógynövények alkalmazásán alapuló gyógymódok, melyek ma reneszánszukat élik.

A gyógyszeripari vállalatok nem hajlandók milliókat áldozni a gyógynövényeken alapuló gyógyszerek kifejlesztésére, mivel a gyógynövényeket nem lehet szabadalmaztatni és ennek révén hatalmas nyereségeket biztosítani. "


Szal a gyógyszerkönyv lehet ezért nem tiltja. :(

10. 7c1de072c3 (válaszként erre: 8. - Zsé58)
2010. máj. 26. 21:45
A gyógyszerkönyv nem tiltja
9. Titánia83 (válaszként erre: 8. - Zsé58)
2010. máj. 26. 14:14

70 fokos?

Ezt még most hallom először. :(

2010. máj. 26. 13:41

Szűrőt lehet kapni a teaboltokban, Árkádban is.

Pamut szűrője van. A viz forrázáshoz ahogy mondják 70 fokos legyen, mert ez a jó.Teához semmiféle fémet,nem lehet használni, még vizet forralni sem.

2010. máj. 26. 12:51
Ma vettem egy bioboltban olyan csészét, amiben van kerámiából szűrő is. Illeszkedik a csészéhez, nagyon praktikus, és könnyű kiemelni belőle. És ezzel meg is van oldva a szűrő kérdése. :)
2010. máj. 26. 07:07
Azt nem tudjátok, valami jó szűrőt honnan lehet venni? Valahol mintha olvastam volna bambusz szűrőről.
2010. máj. 25. 19:15
A kamillát fözzük, a bodzát forrázuk...például
2010. máj. 25. 19:13
Forralni zománcozott edényben lehet. A teától függ, hogy mit, milyen technivál lehet csinálni: csipke, mályva, fagyöngy nem igazán szereti a meleg vizet, azokat 10-20 órán át tartó HIDEG áztatással tudjuk megfelelöen felhasználni. Az áztatás után leszüröd (pl. sürü szövésü vászondarabbal, mondjuk), és forró vizet öntesz arra, ami eddig ázott. Ezzel kicsit vársz és összekevered azzal a tiszta folyadékkal, amit elözöleg átszürtél...
2010. máj. 25. 19:09
Én is hallottm, hogy fém eszközben nem szabad áztatni, forrázni ... stb. A vizet fém edénybe szoktam felforralni, de üveg kancsóba öntöm ki amikor forró. Ja, és ha valamit leforrázunk mindig írják (gyógynövényes zacsin), hogy le kell fedni, én kis porcelán tányért szoktam a kancsóra rakni. Mindig meg kell várni még kihűl, és csak aztán szabad levenni a kancsóról azt amivel lefedtük. Vagyis, amikor már szűröm (műanyag szűrővel), akkor langyos a főzet.Aztán mézet szoktam beletenni, ha úgy esetleg jobb ízű lesz :). Szoktam mindenfélét főzni :), jobb mintha gyógyszerért rohannék.
2010. máj. 25. 18:56

Ki, milyen eszközöket használ fel a gyógyteák készítésénél?

Egyesek nem javasolják a fém eszközök használatát.

Te miben forralod fel a teavizet, és mivel szűröd le?

Elvileg fém kanalat sem lehet használni.

De a műanyag szűrőből meg elvileg kiolvadnak káros összetevők.

Akkor hogyan is készítsük a gyógyteákat? :D

2010. máj. 25. 18:55
Hogyan készítsünk helyesen gyógyteákat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook