Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan kell elkesziteni a brokkolit (kisgyereknek szeretnem adni) fórum

Hogyan kell elkesziteni a brokkolit (kisgyereknek szeretnem adni) (tudásbázis kérdés)


7. pmjudit (válaszként erre: 6. - 7534f9beea)
2009. máj. 1. 21:28
Én is így készítettem anyatejjel a gyerekeknek - szerették.
2009. máj. 1. 21:09
a legjobb, ha főzöl egy krumplit és a brokkolit hozzá, majd a kettőt összekevered és összeturmixolod. a krumpli levével, vagy anyatejjel, vagy tápszerrel tudod felhígítani. ízesíteni nem kell.
2008. okt. 17. 19:57

főve+krumpli+sajt +turnix

vagy kis cukkinivel keverni, az is elégs emleges ízű,.

2008. okt. 17. 19:20
Megfőzni kevés vízben, összeturmixolva a főzőlével és sajtot reszelni bele.
2008. okt. 17. 19:20

Csecsemőnek 9. hónaptól krumplival összefőzve, szétnyomkodva, egy kis sajttal.

Kisgyereknek, ha a színe nem tetszik, kipróbálhatod, hogy más színes zöldségekkel (kaliforniai paprika, vagy párolt sárgarépa, esetleg valamiféle mirelit zöldségkeverék) összerakod tepsibe , leöntöd sajtos besamellel, megszórod sajttal és sütőben ráolvasztod.A barátnőm gyerekei nagyon szeretik, mert színes, párolva viszont nem eszik a kis huncutok.

2. Mion
2008. okt. 17. 19:10

Szerintem simán párolva. Mennyi idős a gyerek? mert esetleg le lehetne turmuxolni... vagy brokkolikérmlevesként is jó.... vannak jó receptek a neten! :o)

De szigorúan sötétben kell enni, hogy ne lásd a színét :D

2008. okt. 17. 18:05
Hogyan kell elkesziteni a brokkolit (kisgyereknek szeretnem adni)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook