Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan jelentkezzek egyetemre? Elektronikusan/hagyományosan? fórum

Hogyan jelentkezzek egyetemre? Elektronikusan/hagyományosan? (tudásbázis kérdés)

21. homern (válaszként erre: 19. - Ada12)
2009. jan. 22. 15:05
az állami támogatás mindenkinek jár tudtommal.az első diploma megszerzése ingyenes.(persze csak ha államilag támogatott képzésre vettek fel a pontjaid alapján)nappali,esti és levelező is lehet a képzés.
20. Ada12 (válaszként erre: 18. - Brad)
2009. jan. 22. 14:45
ÉRtem
19. Ada12
2009. jan. 22. 14:45
Bocs homern-től szerettem volna kérdezni,csak nem oda sikerült. Pontosan azt szeretném tudni, h milyen feltételek kellenek ahhoz, h vki megkapja az állami támogatás.
18. Brad (válaszként erre: 17. - Ada12)
2009. jan. 21. 18:58
Én levelezőn szeretném a kövtkező diplomámat megszerezni!
17. Ada12 (válaszként erre: 14. - Brad)
2009. jan. 21. 18:48
Levelezőn, v távoktatáson Vagy államilag finanszírozott? Ez átlaghoz kötött? Milyen feltételek szükségesek hozzá?
16. Brad
2009. jan. 21. 16:39
Igen, igen ÍRJON! Hogy hogyan is van ez az állami támogatás!
15. homern (válaszként erre: 14. - Brad)
2009. jan. 21. 16:18

az állami támogatás csak akkor nem jár,ha már elhasználtad az összeset,vagy ha már van 1 diplomád.én pont azért fogom halasztani a korábbi diplomám megszerzését,hogy a másik szakon még államis lehessek.

én akkor zavarodtam össze,amikor egy ismerősöm mondta,hogy ő most szerzi a második diplomáját államin.ezután még utána fogok járni,mert addig csak azt hallottam,hogy ilyen nincs.

ha valakinek van valami infója erről,kérem írjon :)

14. Brad
2009. jan. 21. 16:06

Jajj, meg még egy nagyon fontos kérdés!

Én most államilag finanszírozott képzésen vagyok. Úgy tudom, hogy az állam 10 félévet fizet. Ha én most 8 félév után jelentkezem egy teljesen más egyetemre ismét állámilag finanszírozósra, akkor finanszírozni fogja vagy elutasítja. Mert ugyebár maradt 2 félévem.

13. homern (válaszként erre: 12. - Brad)
2009. jan. 21. 16:05
de,lehet.csak azt kell nézned,hogy ne haladja meg a határt a fénykép mérete.
12. Brad
2009. jan. 21. 16:03

nah kitöltöttem. Elég érthető, s nagyon tévedni nem lehet! Akkor beszkennelem aztán mehet a felvétel!

Lehet hülye kérdés, de nem lehet szkennelés helyett inkább lefotózni és úgy feltölteni? :)


Na jó, majd holnap anyummal feltöltetem a cégnél...:D

Nincs szkennelősöm :D

11. homern (válaszként erre: 10. - Csicc)
2009. jan. 21. 16:01
igen,ez a pontos válasz.én erről meg is feledkeztem.
10. csicc (válaszként erre: 8. - 222ed6c486)
2009. jan. 21. 15:58

Minden esetben az utolsó 2 év évvégi jegyét számítják, tehát a főbb tárgyakból (magyar, matek, töri, nyelv) nem nézik a 10.-et, de ha pl. olyan lesz az 5. tárgyad, amit csak 2 évig tanultál, mondjuk 9-10.-ben, akkor nézik azt is.


De ha a másik pontszámítás az előnyösebb, akkor nem is néznek semmiféle jegyet, hanem csak 2 érettségi százalékot dupláznak, nem számítanak az évvégék, sem a többi eredményed.


Amúgy még szakszerűbben le van írva mindez az ismert felvi-oldalon :)

9. homern (válaszként erre: 8. - 222ed6c486)
2009. jan. 21. 15:49
van olyan felsőoktatási intézmény ahol kérhetik,de ezt külön jelzik is.normál esetben csak a tizenegy,tizenkettedik évvégi számít.
2009. jan. 21. 15:44
A tizedik évvége beleszámít a felvételi pontokba?Vagy még nem?
7. homern (válaszként erre: 6. - Brad)
2009. jan. 21. 15:35
ha kérsz,elvileg kötelesek adni.engem nem érintett ez a része,nem volt szükségem számlára,így nem néztem utána hogy lehet beszerezni.
6. Brad
2009. jan. 21. 15:27
ja és számlát küldenek?
5. Brad (válaszként erre: 4. - Homern)
2009. jan. 21. 15:21

Köszönöm! :)

Most pont azt nézegetem hogyan kell kitölteni.

Ha megakadnék írok!

4. homern (válaszként erre: 1. - Brad)
2009. jan. 21. 15:16
Én jelentkeztem már mind a két formában.Igen,a legtöbb dolgot szkennelni kell.A diákhoz rendes fotót kell feltölteni,szerintem csak az aláírást lehet szkennelni.A diplomát külön kis négyzet fogja kérdezni(elektronikusnál)és megjelenik egy további menü,ahol be tudod írni hol és mikor szerezted/szerzed azt.kérd le a jelszavad,lépj be,kezd el kitöltögetni,és ha nem szimpatikus,nem kell hitelesíttetni,hagyod ahogy van és beadod inkább papíron.Ha bármilyen kérdésed van,szívesen válaszolok,már túl vagyok 3 jelentkezésen és eddig mindet elfogadták :D
2009. jan. 21. 15:13
Szerintem, mivel most adod be márciusig (igaz?) ezért még nincsen diplomád, tehát nem kell beírni, viszont, ha ezt másoddiplomás képzésként is felvehetnéd, akkor várj augusztusig, ha már megvan a diplomád, és akkor felvételizz.
2. Kijózanító (válaszként erre: 1. - Brad)
2009. jan. 21. 15:06
igen mindent leírtál!
1. Brad
2009. jan. 21. 15:05

Azt szeretném megtudni, hogy hogyan kell nekem jelentkeznem egyetemre!

Idén nyáron fogok diplomázni, ha az Isten is úgy akarja. Viszont szeretnék jelentkezni egy másik egyetemre is, teljesen más szakra mint amit eddig tanultam. Hogyan kell nekem jelentkeznem, kell azt valahogy jeleznem, hogy én nekem van/lesz egy diplomám vagy ugyanúgy, mint érettségi után kellett kitőlteni a jelentkezési lapot.

Valaki esetleg jelentkezett már úgy, hogy az elketronikus jelentkezést választotta? Azt hogyan kell? Ha diákot akarok készítettni akkor be kell szkennelnem az aláírásom és a fotóm is? Ja meg az érettségimet, nyelvvizsgámat is?

Kérem segítsenek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook