Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hogyan hozhatom magam ismét formába nagy kihagyás után? fórum

Hogyan hozhatom magam ismét formába nagy kihagyás után? (beszélgetős fórum)


2. 8f93a64f70 (válaszként erre: 1. - 72ce6a73d3)
2010. jún. 1. 20:33

Szia!

Szerintem kérdezd meg először a házi orvosod, hogy ő milyen mozgásformát ajánl.

2010. jún. 1. 20:28

Szijasztok!

Olyan 4éve történt egy balesetem, ahol függöny feltétel után a létráról egyenesen beleestem a radiátor élébe. A bal térdem nagyon megsínylette a dolgot,pontosabban akkor eltiltottak a testnevelés órától és a mozgástól. Akkoriban voltam 16éves, tehát pont a legrosszabbkor. Előtte életem volt a mozgás, rendszeresen jártam az iskola által atlétikai versenyekre. Az esemény bekövetkezte után sajnos minden ilyen fajta dolgot abba kellett hagynom. Sajnos a sport megvonása látszott a hangulatomon és sajnos a tanulmányaimon is. Akkor sokszor próbálkoztam futni vagy biciklizni de sajnos nagyon fájdalmas volt minden ami a térdem mozgását igénybe veszi. Sétálni sem sokat tudtam, de még térdszorítóval is nagyon fájdalmas volt. Azóta semmi komoly mozgást nem mertem elkezdeni. De rá kellett jönnöm, hogy azért akármilyen jó testi alkatom is van a sok csoki és édesség, meg anyukám finom főztje kezd látszódni, igaz csak 4év után de akkor is... Szeretnék újra elkezdeni komolyabban mozogni. Leginkább csak a combomon vannak gondok és a vádlimon. Az iskolai sok sportnak köszönhető izmos vádlim sajnos kezd lógni,és ez nem tetszik. Szeretném visszanyerni azt a régi formám ami a baleset előtt volt, tudom nem lesz könnyű, de szeretnék csinálni ennek érdekében nem csak várni a csodát. Gondolkoztam rajta hogy mivel nem a városok közelében lakom, hanem eléggé messze 40km-re egy kis községben, hogy otthonra beszerzek valami gépet és fokozatosan vissza szoktatnám magam a mozgáshoz. Nem tudom eldönteni, hogy a futópad, az elliptikus tréner vagy a szobabicikli az, ami megfelelő lenne nekem. Ha valaki tudna nekem segíteni, azt nagyon megköszönném.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook