Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Myasthenia gravis ( súlyos izomgyengeség ).Hogyan tartsam formába magam, hogy ne ártsak az egészségemnek? fórum

Myasthenia gravis ( súlyos izomgyengeség ).Hogyan tartsam formába magam, hogy ne ártsak az egészségemnek? (tudásbázis kérdés)


2010. szept. 19. 14:00
Én 20éves korom óta vagyok mg.s,mindenkinek azt ajánlom,hogy csak azt tegye,amit az orvos enged!Sajnos magamon tapasztaltam,hogy mi a következmény,ha meg akarjuk mutatni,hogy mindenre képesek vagyunk.Állapotom folyamatosan romlik,igaz hogy vannak egész jó napjaim is.Én csak gyógyszert szedek,Mestinon,Mytelase,Epherit.Túl vagyok 3 plazmapherezisen,ez sokat segít.Na meg az sem mindegy,ki a kezelőorvos,hogya áll az emberhez.Nekem jó,orvosom van,tényleg bármivel mehetek hozzá.Már sajnos rokkantositottak 10 éve,mert egy vírusfertőzés sokat rontott az állapotomon.Majdnem lebénultam.Most csak segitséggel,és bottal tudok az utcán közlekedni.Pedig én is azt gondoltam,hogy nincs olyan dolog,amit nem tudok elvégezni.Hát van!Ezért mondom,hogy csak azt,és annyit csináljatok,amit engednek.Egészségügyben dolgoztam,mégsem fogadtam meg a jó tanácsot.De azért örülni kell minden apró dolognak, és pozitívan kell hozzáállni.
9. Rika7009 (válaszként erre: 8. - Böbe83)
2009. máj. 15. 10:10
Köszönöm,köszönöm !!!!
2009. máj. 15. 10:06
Szerintem, amíg nem fáradsz lehet mozogni. Nem árt. Legalább is nem írják, h. ártana. Meg , mint minden autoimmun betegség, ez is szakaszokban zajlik, így csak időnként jelentkeznek a tünetek.
2009. máj. 15. 09:48

Nagyon változó! Szinte mindent csinálok, nem tartom magamat betegnek.

Nekem tulajdonképpen a mimikai izmaimon jelentkeztek a tünetek.

Mai napig néha gyenge vagyok,de nem a tipikus szemhéjcsüngés.

Tornázni szeretnék mert 2 gyerek után van mit rajtam formálni.

A prof Pesten azt mondta amikor utoljára látott,hogy én klinikai csoda vagyok,mert ezzel a vérképpel tolókocsiban kéne ülnöm.(annyi az antitest a véremben műtét után is)

Mozogni,sportolni szeretnék,de nem akarok visszakerülni a kórházba :))

2009. máj. 15. 09:44

Szakember nem javasolt semmit? :S



Írok privit.

2009. máj. 15. 09:31
És most hogy vagy? Mi az, amit tudsz csinálni?
2009. máj. 15. 09:24

Gyógyszert már nem szedek ! Túl vagyok a csecsemőmirigy eltávolításon is!

Mivel mindig sportoltam nagyon nehéz most.

Nem tudom,hogy mit lehet és mit nem, nehogy baj legyen !!

2009. máj. 15. 09:03
Gyógytórna! Kérj beutalót!
2009. máj. 15. 08:42
A kezelőorvosod nem tud ebben segíteni? A gyógyszer hat, amit szedsz?
2009. máj. 15. 08:31
Myasthenia gravis ( súlyos izomgyengeség ).Hogyan tartsam formába magam, hogy ne ártsak az egészségemnek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook