Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan fenyítsük a gyereket? fórum

Hogyan fenyítsük a gyereket? (beszélgetős fórum)


2010. ápr. 1. 11:18
Szeretettel próbáld meg! Halk szóval, öleléssel, kedvességgel! Semmi más nem használ!
25. NataliaWeiss (válaszként erre: 24. - 2c2de63135)
2010. febr. 7. 12:33

Hát ő már elmúlt 7 éves, megérti amit mondok neki. Elmozdulni nem mer, mert fél a következményektől. Egy kisebb gyereknek nehezebb megmondani, hogy ülj egy helyben és nem mozdulhatsz el. Például szerintem sarokban sem tud állni, ugye?

Marad a más dolgok eltiltása (pl. mesenézés nincs, nem kap csokit, vagy a kedvenc játékát rakd el)

24. 2c2de63135 (válaszként erre: 22. - NataliaWeiss)
2010. febr. 6. 21:52
meg nálunk nincs ilyen hogy nem meru megtenni! ezt hogy érted el? mert nálunk simán lepattan a székről...mondhatom én, hogy márpedig ott maradsz..egyszerűen lehisztizi magát a székről..(tudod a hátán üvöltve lecsúszik..)
2010. febr. 6. 21:51
szerintem ez nem lehet inkább gyerekfüggő? nekünk is 3 baba van, az első és a harmadik (bár ők is nagyon kicsik 5éves lesz a nagy, és most 1,5 a legkisebb) simán megértette a nem szót, csak annyira "ellenkezett" vagy hisztizett, ami szerintem totál normális, de maguktól belátják, hogy pl ami veszélyes, arra azért mondjuk, hogy nem, mert veszélyes. A 3évesünk, meg 1 éves kora óta, mintaha törölték volna belőle ezt a szót, hogy nem, direkt mondent kipróbál, szó szerint fejjel megy a falnak, de még a saját hibájából sem tanul, biztos megcsinálja még egypárszor az adott dolgot. PL szeret velem nagyon sütni, hozza a széket, és ő keveri a keverőgépet, kb 3-4 alkalomba is beletelt, mire ráneveltem, hoyg ne indítsa be előbb, vagy ne kutyulja össze, mert akkor kifolyik, kiszórodik stb(de addig jópárszor kiburult a tál, gondolhatod...) ma apával sütöttek pogácsát, férjem fél óra múlva jött: kiakaszt ez a gyerek, mondom neki, ne keverd még? hát nem elkezdi keverni stb (és persze szállít minden kifelé a tálból). én csak röhögtem, mondtam:ismerős... Amúgy egy nagyon okos gyerek, és nagyon jó szívű, de mindenben ellenkezik...
22. NataliaWeiss (válaszként erre: 21. - 2c2de63135)
2010. febr. 6. 21:41
Hát igen, ő még elég kicsi bizony. Nálunk viszont bejött, nem mer elmozdulni onnan. Persze jönnek a jó kis kifogások: "pisilni kell, éhes vagyok, folyik az orrom, kezet mosok, szomjas vagyok... " stb. :)))
21. 2c2de63135 (válaszként erre: 6. - Koppanya)
2010. febr. 6. 21:20
szia! és , ha a gyerkőc nem akar leülni? mármint ok, leülteted a székre és ha nem marad ott? az én kisfiam simán kivágja a hisztit, és leugrana a székről. Ő 3 éves, de mintha a NEM szó egyszerűen törölve lenne a szókincséből...mintha nem is értené azt a szót. pedig nekünk is jól jönne már valami ötlet...
20. NataliaWeiss (válaszként erre: 19. - 07c4794583)
2010. febr. 2. 21:48
Köszi a tanácsot. Kipróbálom a székre ültetést.
2010. febr. 2. 21:45

hát ha ki akarsz hatni arra is, ahogy az iskolában viselkedik, biztos, hogy beszélni kell a tanerővel is ugye.. hogy egyáltalán ők is problémának látják a dolgot? 1-2 feketepont még nem a világvége végül is. amúgy marad a székreültetés, aztán a megvonás, amit írtam. lehet, hogy majd megpróbál háborúzni veled ezek miatt, de ez átmeneti lesz, mert majd rájön, hogy ezt nem nyerheti meg. :) én semmiképp se kiabálnám, ütném, szidnám, stb a gyereket, mert attól csak megijed. és nem érti meg a dolgokat. egyszerű reflexek szintjén kell működni: HA rossz voltál az iskolában, AKKOR nincs csoki. süti. mese. nyulambulam. ezt egy párszor következetesen meg kell ismételni, amíg a gyerek aztán rájön, hogy ez a rosszalkodásügy, ez nem éri meg.

ha ez sem működik, akkor esetleg nevelési tanácsadó, de nem hinném, hogy ilyen rossz lenne a helyzet.

18. NataliaWeiss (válaszként erre: 17. - 07c4794583)
2010. febr. 2. 21:40
hát elég makacs és öntörvényű gyerek, de azért én kordában tartom.
17. 07c4794583 (válaszként erre: 12. - NataliaWeiss)
2010. febr. 2. 21:38
De otthon is van gond, vagy csak az iskolában?
16. Binky (válaszként erre: 12. - NataliaWeiss)
2010. febr. 2. 21:26

Lehet tényleg ne szándékos...és ilyenkor nem érdemel büntetést. Talán rosszul értelmezi a jeleket, amit a tanító ad neki, vagy nem érti hogyan kellene másként viselkednie.

Szerintem tényleg beszéld meg a tanítóval.


A bátyám kiskorában nagyon sok szidást kapott, hogy rossz a helyesírása. Nem véletlenül, mindent megkétszerezett a szó elején, tehát pl Mama helyett MMamát írt. Mint kiderült a tanítónéni jobban megnyomta a szó eleji hangokat diktálásnál, a kis szentem meg csak leírta, ahogy hallotta:)

Lehet, hogy félreértés az egész...

2010. febr. 2. 21:25
A héten lesz szülői, menni fogok. De nem a tanár a hibás. Én ismerem a gyereket, makacs és önfejű.
2010. febr. 2. 21:22
nem ráborítva az asztalt, hanem normálisan- természetesen fel sem tételezem rólad, hogy asztalborogatós lennél:)
2010. febr. 2. 21:21
és nem lehetne a tanárnál érdeklődni?
12. NataliaWeiss (válaszként erre: 10. - Binky)
2010. febr. 2. 21:19
Igen. A válasz ez volt: "én jó akartam lenni, nem tudom miért sikerült így" - teljes ártatlanul. És van, hogy sokszor nem is emlékszik - vagy nem akar emlékezni - hogy miért kapott feketepontot.
11. koppanya (válaszként erre: 9. - 07c4794583)
2010. febr. 2. 21:18
mi nagyon egyformán gondolkodunk:)
10. Binky (válaszként erre: 5. - NataliaWeiss)
2010. febr. 2. 21:14
És megkérdezted tőle, hogy miért nem fogad szót?
2010. febr. 2. 21:12
Szerintem a szeretett dolgok fokozatos megvonása működhet. Például semmilyen megszokottt édesség, túró rudi, vagy amit szokott és szeret kapni. Vagy letiltani az esti meséről. Eltenni a kedvenc játékát/játékait. Szépen elmagyarázni neki, hogy ez most egy napig így lesz, mert anya szomorú, hogy ő nem csinálja azokat a dolgokat, amiket kellene. 1 nap után vissza lehet adni. Ha utána megint feketepont, meg beírás, akkor 2 napra elvenni (előre megmondani, hogy 2 nap). De nem meginogni, tehát fontos a következetesség és hogy nyugodtan, türelmes hangon magyarázd neki, hogy ez miért történik - semmi kiabálás, veszekedés. Szépen megtanulja az összefüggéseket akkor, hogy ha valamit csinál, annak következményei vannak...
8. koppanya (válaszként erre: 5. - NataliaWeiss)
2010. febr. 2. 21:12

erre nem hiszem hogy használna amit javasoltam

:(

7. Binky (válaszként erre: 6. - Koppanya)
2010. febr. 2. 21:11
Ez ügyes megoldás.
6. koppanya (válaszként erre: 2. - Binky)
2010. febr. 2. 21:10
ehhez én még annyit fűznék hozzá, hogy az székreültetés időtartama annyi perc legyen, amennyi idős a gyerkőc- nálunk ez nagyom jól bejött 2 évesnél a 4 évesen és a 6 évesnél is
5. NataliaWeiss (válaszként erre: 3. - 07c4794583)
2010. febr. 2. 21:08
Igen, arra gondoltam, hogy megbüntetni. Például hetek óta kérem, hogy fogadjon szót bizonyos dologban a tanítónak és kétnaponta beírás+ fekete ponttal jön haza. A szó már nem használ.
2010. febr. 2. 21:07
enekem egy 3 eves kis lanyom van de nagyon okos es persze lusta de ha valamit mondok neki es nem csinaja meg akkor aszt mondom neki hogy odda adom a jatekait a szegeny kis gyerekeknek mert ma tobbszor addakosztunk es ois ott volt latta de ugy ugy mint mas gyerek felti a jatekjait os es meg csinaja AMIT KEREK TOLE
2010. febr. 2. 21:06
A fenyítés mint szó is szörnyű.. esetleg arra gondoltál, hogy megbüntetni valamiért?
2010. febr. 2. 21:05

Azt sokszor hallottam, láttam, hogy a székre ültetés jó módszer.

Megmondod a gyereknek, hoyg mit hibázott, és mit fogsz vele tenni.

Beteszed a székbe, és ha elmegy, visszateszed, és addig nem mehet el onnan, míg le nem telik a kiszabott idő.

Az ilyen kis lurkóknak semmi nem nehezebb, mint nyugton maradni.Ja de azért játékok ne legyeneka közelében, ez nem szabad foglalkozás...

2010. febr. 2. 21:03
Szerintetek milyen hatásos fenyítési módszerek vannak, hogy egy fejlődésben lévő gyerek jó útra térjen? Nem tettlegességre gondolok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook