Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan döntsek? - Mennyire indokolt a műtét? fórum

Hogyan döntsek? - Mennyire indokolt a műtét? (tudásbázis kérdés)


8. Ikebana3 (válaszként erre: 7. - Ikebana3)
2018. jan. 26. 09:03
Bocsi előre is, senkit nem akarok reklámozni, csak tapasztalat.
7. Ikebana3 (válaszként erre: 6. - Édes73)
2018. jan. 26. 09:01

Azért én nem gondolnám, hogy itt kell keresgélni.

Érdekes egyébként az orvosok hozzáállása. vannal, akik úgy gondolják csak az nem okoz gondot, amit eltávolítanak. Ha lyukas egy fog, ki kell húzni és nem fog fájni! Ha valaminek az okát nem találják, hát műtéttel kidobni és nem lesz több gond! ...Van, aki miómával úgy műt, hogy kiveszi a méhet, de van aki azt mondja, még szülhet is nyugodtan, nincs probléma, a műtés a legeslegutolsó. Szóval én azt mondom, csak a hozzánemértésre megoldás a műtés.

Ne ugorj fejest. Ha kell maszekban menj el endokrinológushoz és egy totál hormonvizsgálat után megmondja hogyan tovább. Nem kell a legrosszabbra gondolni és magadat marcangolni.

nem tudom merre felé laksz, esetleg priviben tudok nevet és címet adni.

6. édes73 (válaszként erre: 5. - Belat_itt_ne_keressek)
2018. jan. 25. 22:32

Ebben maradtunk a 3. dokival, hogy következő menstruáció után csinál egy uh-t.

Köszi, erre nem gondoltam (tumor marker).Utánanézek.

2018. jan. 25. 22:14

Esetleg valamilyen tumor marker?

Különböző nőgyógyászati rosszindulatúságra vannak markerek, erre nincsen, nem tudod?

Igaz, hogy tök ijesztő várni az eredményt, de magánban 1-2 nap alatt megvan. Ára sem vészes.


Én tuti hogy először egy kontroll uh-ra mennék, mielőtt kés alá feküdnék.

4. édes73 (válaszként erre: 3. - Ikebana3)
2018. jan. 25. 21:36
Köszönöm.A hormonvizsgálaton én is gondolkodtam.Arra sem voltak hajlandók beutalót adni.Nem értem, miért akarnak azonnal műteni.
2018. jan. 25. 20:57

Ha jól értettem, akkor legutóbb rendesen megjött mensi után még azon gondolkodsz, kell-e műtét?

Én várnék. Lehet, hogy tényleg klimax. Vagy egy magánlaborba mennék, ahol a szükséges hormonvizsgálatokat elvégeznék és kiderülne minden. Endokrinológus véleményét kérd ki.

2018. jan. 25. 20:47

40-es éveim taposom.Volt egy kimaradt vérzésem, majd egy 2 hétig tartó. Elmentem nőgyógyászhoz, aki azonnal küretet javasolt, de nem egyeztem bele. 10mm volt a méhnyálkahártya.Azóta voltam másik két orvosnál is, akik szintén elmondták, hogy az orvosi protokoll szerint 10mm-nél küret kell.Mindannyian megijesztettek, hogy lehet rák is.De az is felmerült, hogy hiperplasia. Vagy lehet, igazam van, és jön a klimax.Mindhárman azt mondták, hogy gyógyszerrel is kezelhető lenne, de nem írják fel.A 3. mondta azt, hogy az első 2 vélemény óta megjött normálisan a menstruációm, várjunk esetleg 1-2 hónapot.

Nem akarok felelőtlennek tűnni, de volt már vérzészavar miatt küretem, akkor azt mondták, felesleges volt.Volt a császárom körül is orvosi műhiba, és méhen kívüli terhességnél is az egyik orvos azt mondta, hogy nincs semmi bajom, a méhben van a baba.Másik orvosnak köszönhetem az életem.

Szóval az a fő bajom, hogy nincs bizalom részemről az orvosok felé.Nem tudom, mennyire indokolt ez a műtét.

2018. jan. 25. 20:36
Hogyan döntsek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook