Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan büntetnéd meg azt a 14-15 évest, aki síremlékekben tesz jelentős kárt? fórum

Hogyan büntetnéd meg azt a 14-15 évest, aki síremlékekben tesz jelentős kárt? (beszélgetős fórum)

1 2 3
78. ina87
2013. dec. 2. 18:52
Közmunkát,temetöbe persze és a szülöket terhelné az adoság.mert elég baj h nem ugy nevelik őket h tudják h mijelent az h kegyelet sértés!
2012. nov. 22. 22:36

A szüleit büntetném hogy igy nevelte a gyermekét.

DE a mai világban nem is csuda kinyitod a tv-ét és az egyik adón lőnek, a másikon késsel gyilkolnak, a harmadikon szex. Már nem merek meg nézni egy híradót mert az sem más mint kék fény. Nó nem beszélve a gyerek megveri a tanárját.............

Sorolhatnám reggelig.

2012. júl. 28. 21:50
Közmunkában dolgoztatnék velük temetőben legalább 1000, de inkább 2000 órát.
75. syria (válaszként erre: 74. - Martin3)
2011. febr. 2. 17:54
A környezet sokszor rossz hatása sajnos nem kifogás, hanem tény. :(
2011. jan. 31. 16:27

amit már többen mondtak,éjjel nappal dolgoztatnám a temetőben...és közben próbálnám megérinteni a lelkét, ha még lehet,hogy mit is tett...

amúgy ebben igenis a szülői felelősség hatalmas...mi hetente járunk ki a temetőbe a gyerekek kicsi korától fogva(mert meghalt a nagyi) és nagyon szépen "nőnek" fel ehhez a kérdéshez...ők biztos nem fognak ilyet tenni, még ha a környezet olyan is...ez nem lehet kifogás.

73. syria (válaszként erre: 71. - 06718ca650)
2011. jan. 31. 16:18

Én sem azt mondtam, hogy mindig, hanem jórészt.

Igaza van alföldi 13-nak: "a környezet, a baráti kör és hasonlók kihozzák egy-két gyerekből" a helytelen magatartást a leggondosabb szülői nevelés ellenére is.

2011. jan. 31. 05:49
hát be kell vallanom a tetteinkért nem apa anya felel..vannak gyerekek kik isszák a jót és vannak kibe csepegtetni se lehet pedig ha hiszitek ha nem én neveltem mondjuk az itteni két példát..csak az eredményben lett különbség a befektetett energia mind kettőre hasonló volt...nem tanítunk mi rosszat az a környezet a baráti kör és hasonlók kihozzák egy két gyerekből...
71. 06718ca650 (válaszként erre: 70. - Syria)
2011. jan. 31. 05:45
Én ezzel nem értek egyet, nem mindig a szülő a hibás.
70. syria (válaszként erre: 57. - Havran)
2011. jan. 30. 19:43

Szerintem sajnos többségben vannak azok a családok, akik azért güriznek, hogy legalább kicsit a létminimum felett éljenek. Ez társadalompolitikai kérdés.


Abban igazad van, hogy sokszor a leggazdagabb szülők porontyai követik el a legnagyobb alávalóságokat. Itt aztán tényleg vastag a család felelőssége.


A végeredmény sajnos ugyanaz: jórészt a szülők miatt - akár felróható nekik az ok, akár nem - bűnöznek az amúgy jobb sorsra érdemes kölykök.


Tisztelet a nem kevés kivételnek, akik a mostoha körülményeik ellenére is tisztességesek maradnak.

2011. jan. 30. 17:30
A gyermek a szülő nézeteit a családon belül tanulja meg,és ez alapján dönti el hogy melyik síremléket rongálja meg! Egyformán büntetném szigorúan mindegyik rongálást pro és kontra!
68. a14deb9047 (válaszként erre: 66. - A14deb9047)
2011. jan. 30. 17:06

3,5 évesen a kezembe adták a szárvágó kapát és mehettem szőlőt nyitni; a fiam 4,5 évesen 10,-Ft-ot kapott egy lépcsőházi előtér felmosásáért...

Megtanultuk!!

67. globus (válaszként erre: 66. - A14deb9047)
2011. jan. 30. 17:01
Jó ötlet :) Legalább megtanulnák egyben a pénz, munka értékét is.
2011. jan. 30. 16:57
Temetői közmunkára ítélném, ha már annyira sok energia van benne: sírásás, gazolás, karbantartás, stb. És persze le kellene dolgoznia a sírkő rendbetételének a munkadíját is, ami bizony nem kevés...
2011. jan. 30. 15:42
Sajnos gyermekeink nincsenek tisztában minek mi a következménye. A fiam 10 évesen teljesen megvolt rökönyödve, hogy a szomszéd kerítésére fellépve, mert a labdája átment rákiáltottam. Ő csak a labdáját akarta vissza.- Jó akkor körbemész és becsöngetsz!- volt a válaszom. Fel se merült benne, holmi birtok háborítás...stb. Persze akkor megvolt döbbenve amikor mondtam mi lenne, ha egy idegen csak úgy bejönne hozzánk a labdájáért. Hát csak ne jöjjön, akkor már máshonnan fújt a szél.
2011. jan. 30. 15:34

Hogy mit csinálnék a fiammal, ha ilyet csinálna, hát az biztos,hogy a haját is leordítanám. Személyesen kellene bocsánatot kérnie a hozzátartozóktól ez a minimum. Biztos összemenne néhány cm-t. Ráébreszteném én mit éreznék, ha a papa sírjával ugyanez történne. A másik biztos bérlete lenne a hétvégéken a temetőben.


Megérdemelné, hogy fagyott talajon kelljen sírt ásnia...stb.

2011. jan. 30. 15:06
Jól elverném, az biztos!
62. Havran (válaszként erre: 59. - A0c1361e44)
2011. jan. 30. 15:02
Nem konkrétan emiatt mondanék le,csak az ilyen dolgok megerősitést adnak.Ha lenne gyerekem én nem ugy gondolnám el az életünket mit amiket látok.Viszont!Én lehet nagyon ciki szülő lennék,és ennek a levét a gyerek inná meg.
2011. jan. 30. 14:37

Én mindenképp a munkát preferálnám.

A fiam és unokatesója egyszer összefirkálta a liftet, a bejárati kaput, a szemétledobó ajtaját, stb. Nem tudtam, hogy ők voltak, de véletlenül megláttam egy ugyan olyan ábrát egy füzeten, mint a liften volt. Rákérdeztem és azt mondták ők voltak.

Vasárnap délelőtti programjuk az volt, hogy egy vödör vizzel, súrolóval, szivaccsal le kellett sikálniuk mindet. A szomszédok csak lestek. eszükbe sem jutott volna, hogy az én fiam volt, mondjuk nekem sem. A fiúk nagyon szégyelték magukat. Azóta sem csinálnak ilyet és rosszabbat sem:)

A leghatásosabb biztos az lenne, hogy a munkálatokba rész kellene venniük.

60. a0c1361e44 (válaszként erre: 38. - Mimmo33)
2011. jan. 30. 14:30
Nem, nem bukik meg az elméleted:)
59. a0c1361e44 (válaszként erre: 32. - Havran)
2011. jan. 30. 14:29

Azért azt nem hinném, hogy az ilyenek miatt le kellene mondani a gyerekről:)

Azért ha a gyereknek meg van a kellő neveltetése és tisztelet a szülei, illetve a többi ember irányában, akkor olyan nagy gond nem lehet vele a környezet hatására. Persze felvesznek rossz szokásokat, de olyat nem, amelyet nem tartanak normálisnak. Most gondolok arra saját példámból, hogy a fiamat nem tudják belevinni verekedésbe, drogozásba, stb. mert ezeket valamiért nagyon rossznak tartja, de pl. nem tanulásba simán:)

58. Havran (válaszként erre: 57. - Havran)
2011. jan. 30. 14:25
tudjok=tudjon
57. Havran (válaszként erre: 55. - Syria)
2011. jan. 30. 14:24
Részemről addig nincs is gond,ha azért dolgozik,hogy normálisan tudjok létezni a család.DE!!!Sokan már nem azért gürirnek,hogy normálisan éljenek és ez megint a gyerek rovására megy.Tudom vannak családok akiknél nem ez a helyzet.
2011. jan. 30. 14:20
Szembesíteném a családdal, akinek okozta, hogy kövesse meg őket.
55. syria (válaszként erre: 34. - Havran)
2011. jan. 30. 14:14

Én pedig biztos vagyok abban, hogy a szülők a hibásak nagy részt.

Először.

Másodszor a világ, amiben a szerencsétlen szülők többsége ezerfelé szalad, napi 12-16 órát talpal, hogy egyáltalán normálisan tudjon létezni a család.

S míg ők gályáznak, a gyerek megy a temetőbe sírokat borogatni(, ha ugyan nem osztálytársat ölni).

54. syria (válaszként erre: 20. - E28ddc7c9b)
2011. jan. 30. 14:07
Ez nagyon jó ötlet.
53. Havran (válaszként erre: 50. - Andi.nagy)
2011. jan. 30. 14:06
"nem tudnak játszani"és szerintem ez lényeges tényleg nem tudnak játszani.A nagy többség biztos nem.
52. f64f0d9a69 (válaszként erre: 49. - Syria)
2011. jan. 30. 14:06

Igen, feltűnt. Írtam is rá.

Törvényekről meg a kedvencem: Margaret Thatcher szerint jó törvényeket kell hozni és azt be is kell tartatni.

Egyszer talán mi is eljutunk idáig.

Meg, hogy a törvények MINDENKIRE egyformán érvényesek.

51. syria (válaszként erre: 11. - BayBanya)
2011. jan. 30. 14:03

És ezt hogyan lehet megvalósítani?


A (valószínűleg nem is kevéssé hibáztatható) szülő kézen fogja a csemetét, és az x tucat károsulthoz bekopogtat bocsánatot kérni?

50. andi.nagy (válaszként erre: 47. - Mimmo33)
2011. jan. 30. 14:01
Igazad van, nem tudom náluk hogy van. De ha én meghallanám a gyerekemet kb. 12 évesen úgy káromkodni ahogy ezek, akkor úgy szájon vágnám, hogy csak pislogna. A legjobb játékuk, hogy a kapunak háttal áll egy gyerek, akit jól fenéken rúgnak. Nagyon jó játék lehet :) Tudjátok mi a baj? Unatkoznak, nem tudnak játszani, nem tudják lefoglalni magukat.
49. syria (válaszként erre: 41. - Syria)
2011. jan. 30. 13:59

Helyesbítek: "erre gondoltam".


Feltűnt, hogy sokak első reakciója a drasztikus retorzió volt. Ők nem tudják, hogy az erőszak erőszakot szül?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook