Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan altassam másképp? fórum

Hogyan altassam másképp? (beszélgetős fórum)


22. Ildi^^ (válaszként erre: 21. - Pumi87)
2010. aug. 29. 17:28

az igen! van alvókája!

nálunk az éjszaka javult szerencsére.

21. Pumi87 (válaszként erre: 20. - Ildi^^)
2010. aug. 29. 11:26

Húúúúúúúúúú,nagyon klasszul!:)

Nappal egész délelőtt alszik,délután 1 vagy másfél órát és az estéket is végig alussza!:)

20. Ildi^^ (válaszként erre: 17. - Pumi87)
2010. aug. 27. 11:02
mi újság nálatok? hogy megy az alvás?
19. Pumi87 (válaszként erre: 18. - Ildi^^)
2010. aug. 6. 18:21
Na,de alakulni fog már!;)
18. Ildi^^ (válaszként erre: 17. - Pumi87)
2010. aug. 2. 12:57
gratulálok! nálunk már nem annyira durva az éjszaka, mint volt, de még mindig altatni kell.
17. Pumi87 (válaszként erre: 15. - Ildi^^)
2010. aug. 2. 11:02

Az igen!!!!

Nekem végre sikerült:)

Hagytam sírni....az első éjjel fél órát sírt (inkább hisztizett).:)

Most már egy kis nyöszörgés és elalszik.

Esti alvásnál szoktam csak ölembe venni és énekelni neki.Így érzi a különbséget este és reggel között.:)

Negyed 9-kor elalszik és reggel fél 7-kor kel...VÉGRE!!!

Azt hittem sosem jön el ez az idő!:)

16. d55557d847 (válaszként erre: 14. - Mikebubu)
2010. júl. 26. 09:05
ebben egyet erttek. es mert az enyem igy not fel az eredmeny az lett,hogy mar mondoka lett" szemeket becsukni ,villanyt lekapcsolni" . a tellen ha bementtunk rakni 1-1 fat a tuzre mindig osszeszidot . egyszer azt mondtta ,hogy"nem lattjattok ,hogy faradt es nyomorult vagyok?"DD
15. Ildi^^
2010. júl. 24. 20:06

sziasztok!

tudom miről beszéltek, de higgyétek el hogy már kipróbáltam én is hogy hagyom sírni, mert már leszakadt a derekam a 12 kilójától, de egyszerűen fáradhatatlan a gyerek! órákig dobálja magát, nem mindig sír, csak nyöszörög, küszköd, nagyon álmos, de harcol az elalvás ellen. aztán már sír, de nem alszik azért sem. 3 órán keresztül néztem, hallgattam a küszködést, de semmi. meguntam, felvettem és úgy se volt jó, nagy nehezen elaltatom, erre fél óra múlva újra kezdi. honnan van ennyi energiája? nem értem.

2010. júl. 21. 22:40

Tudom, hogy most sokan fel fognak hördülni, de szerintem eleve ott van a baj, hogy "altatjuk" a babát. Alapvetően ha a baba álmos, akkor elalszik, nem szükséges altatni. Lehet hogy (egészen piciként)nyekereg 2-5 percet, de ha egyéb baja nincs (pelus rendben, foga nem jön, nem éhes, nem szomjas) akkor elalszik. Persze ha rászoktatjuk arra, hogy bizonyos helyzetben (babakocsi, hordozó, ringatva stb) aludjon, akkor később is úgy szeretné majd.

Mindez azonban már késő bánat. Részemről egyetértek Damnedkével: ha eljön a pillanat, akkor kell hozzá némi kitartás és "szenyaság". De néhány nap alatt simán megoldódik.

2010. júl. 21. 22:29
Nálunk is ez volt sokáig.. aztán a sarkamra álltam. nekem este a babahordozóban voltak hajlandóak aludni... jah nekem ikreim vannak :D ők is most lesznek 1 évesek. 6 hósak voltak mikor azt mondtam elég. Egyszerű a dolog. Ne erőltesd, várj és figyelj. ja és kell egy nagy adag szenyaság. amikor észre veszed hogy ásít, dörzsölgeti a szemét, na akkor tedd be a kiságyba. Max rakd neki be a teáscumit. sírni fog először, sokat is lehet. Nekem az első nap kb 3/4 óra sírás volt, de elaludtak. és minden nap így ment. a délutáni alvásokkal kezdtem. aztán pár nap és sírás nélkül alvás volt. azóta minden alvás a kiságyban van. Mi szó szerint fél évig nem is használtuk a kiságyakat..
12. Ildi^^ (válaszként erre: 11. - Pumi87)
2010. jún. 16. 12:26
nem örülök hogy nálad is ez van de kicsit megnyugtat hogy nem csak egyedül vagyok ezzel a problémával. ne haragudj!
11. Pumi87 (válaszként erre: 10. - Ildi^^)
2010. jún. 16. 11:11
ugyan ez...
10. Ildi^^
2010. jún. 16. 11:02
nálunk ez se vált be sajna hogy mellém veszem mert ide-oda dobálja magát és nyöszörögve sír. ezt órákig képes csinálni, megunom és felveszem elringatni.
2010. jún. 16. 10:54
Azután lényeges, hogy ne aludjunk el mellette...figyelni, hogy amikor már egyenletesen lélegzik, ki kell jönni. He éjjel felébredt, ugyanez, melléfeküdni, megnyugtatni és kijönni.
2010. jún. 16. 10:53
Az esti elalvásnál nálunk a melléfekvés vált be 3 gyereknél. a lényeg, hogy minden este minden ugyanúgy történjen. Pl. nálunk: 7-8 között fürdés, utána szobában öltözés( ruhák sorrendje is ugyanaz...) tápszer, vagy szopi... utána sötétítés, és lefekvés együtt. Alvós párna, cumi, takarózás. Mese, ének és tenti. Eleinte ki akar menni, meg nyafizik, de egy kis határozottsággel és sok türelemmel ez csak kb 6-7 nap.
2010. jún. 16. 10:49

Sziasztok! Sajnos ez nem egyszerű történet. Az én kisfiam is babakocsiban aludt elég sokáig, de mivel már bárhol bármikor felül, féltem, hogy kiesne, így kénytelen voltam leszoktatni erről, hiszen becsatolva meg kényelmetlen lenne aludni.

Én ölben altatom el, utána rakom le a kiságyba. Sajnos van amikor nem megy elsőre, mert felébred. Az egyedül elalvás nekünk sem megy. Sok módszert próbáltam már, de még nem működött egyik sem. Ha a mi ágyunkon összebújunk, ott elalszik, de akkor is úgy, hogy odabújok hozzá. Én eddig jutottam most ezzel, majd próbálnám önállósítani, de örülök, hogy már itt tartunk.

2010. jún. 16. 10:49
9 hónapos..Nappal is babakocsiban alszik.
2010. jún. 16. 10:45
Ha napközben alszik így, hagyd a babakocsiba, este próbáld betenni a kiságyba, nem baj, ha egy kis sírás van, két-három nap és megszokja! Mennyi idős?
2010. jún. 16. 10:44
szia! nálunk is ez a baj, hogy csak babakocsiban tudom elaltatni a szobában 100szor leteszem mire nem kel fel. én eddig nem tudtam leszoktatni erről és nemsokára 1 éves lesz. én is szivesen veszem az ötleteket.
2010. jún. 16. 10:44
miert problema a baba kocsi/ az en kislanyomnak kosaras baba kocsija volt,mig ki nem notte abba aludt.
2010. jún. 16. 10:44
Mekkora a babád? Ha nagyob lesz, nem biztos, hogy jobban elfárad. Az én kicsim is babakocsiban aludt egyet napközben. Én bennehagytam, mert kertesebn lakunk.
2010. jún. 16. 10:42

Kisfiam csak a babakocsiban hajlandó elaludni,zenével együtt (van hogy zene nélkül).Ezután be szoktam rakni az ágyában,de van hogy felébred és újra kezdhetem elaltatni.Néha már nem merem az ágyába rakni,nehogy felkeljen.

Míg kicsike volt,el tudott aludni mikor ringattam vagy simogattam vagy puszilgattam.Már nem.

Hogyan szoktathatnám le erről?Ha nagyobb lesz jobban elfárad és esetleg magától elalszik?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook