Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan altassam ha kimászik a kiságyból? fórum

Hogyan altassam ha kimászik a kiságyból? (tudásbázis kérdés)


2012. jún. 12. 14:11
Csak hogy meghazudtoljon a kis drágám, most ebéd után elaludt egy hang nélkül! :) De hogy este itt mi volt!!!
8. szafaripók (válaszként erre: 7. - Be749d73f9)
2012. jún. 12. 11:20

Igen, én is sokáig próbálkoztam mindenfélével, hogy aludjon, de egy idő után semmi nem vált be, és csak sírás lett abból, hogy altatni akarom. Így inkább felhagytam vele, és nem lett semmi baj: mármint nem lett nyűgös estére vagy ilyesmi. Előtte is sokat aludt éjjel, azóta is jól alszik - általában 7-8kor lefekvés, reggel 7ig csönd!:)

Ő is eleven kisfiú, ismerős, miről beszélsz. De szerencsére az "üzletelés" megy vele, még ha nem is mindig elsőre. A lényeg, hogy lássa rajdtad, hogy komolyan gondolod - akár szigorral és megvonással próbálkozol, akár jutalmazással és dicsérettel.

Biztos okos gyerek ő is, rá fog jönni, hogy mi a jó ebben neki, csak kitartónak kell lenni.

7. be749d73f9 (válaszként erre: 5. - Szafaripók)
2012. jún. 12. 10:47
A te kicsidnek ezek szerint nincs nagy alvásigénye. :) Lehet ő is jobban lefáradna, ha nem altatnám délután, de ha elalszik, simán lenyom 2-3 órát, tehát szüksége van rá a szervezetének. És mindez után este 8-fél 9 körül tuti alszik. Nem merem nála kihagyni. Szerintem ártanék neki vele.
6. be749d73f9 (válaszként erre: 5. - Szafaripók)
2012. jún. 12. 10:45
Ez jó, igen, én is próbálom így, de ő annyira más, mint a lány volt, vele mindent meg lehetett beszélni. Bátorka más, pörgős, szeleburdi, nyughatatlan, állandóan veszélyes dolgokat csinál, nem igazán köti le semmi, max 1-2 játék. Tipikus fiú! :)
5. szafaripók (válaszként erre: 4. - Be749d73f9)
2012. jún. 12. 10:37

Nálunk kb. másfél éves kora óta nincs délutáni alvás. Egyszerűen nem lehetett elaltatani, nem is igényli - ha elalszik délután, tudom, hogy beteg lesz.

Szerencsére a rácsosból nem mászott ki, és ahogy írtam, meg lehetett vele beszélni. Mivel Nálatok az utazóágyas dolog nem opció, mással kell "üzletelni". Pl. biztosan van olyan, amit szeret csinálni, vagy valamiben segíteni. Beszéld meg vele, hogy ha este ügyes nagyfiúként alszik el, reggel segíthet kiválasztani, hogy mi legyen a reggeli, vagy valami, amit ő szeret csinálni.

Személy szerint nem szeretem a "zsarolást", hogy elveszem a játékodat, plüssmacidat, stb. ha valamit nem csinálsz...

Dicsérettel és jutalmazással nagyon messzire el lehet jutni velük, és nem kell nagy dolgokat "adnod" cserébe!

4. be749d73f9 (válaszként erre: 3. - Szafaripók)
2012. jún. 12. 10:12
De nekünk nem a rácsos kiságyból mászik ki. A nagyszülőknél utazóágyban alszik/ aludt, mert már abból is!! Nálunk van délutáni alvás, de ki hogy csinálja, nem ez a lényeg, estére így is elfárad kellően, m 8-1/4 9 körül aludt még napokkal ezelőtt is. De 3 napja órákig szórakozunk így, mire végül kidől...
2012. jún. 12. 09:56

Én is féltem, hogy majd kimászik, meg átjárkál hozzánk.

De felállítottuk az utazóágyat pár hétre. És megmondtuk neki, hogy ha nem fekszik nyugton az ágyában, akkor át lesz rakva abba, és akkor kénytelen lesz ott aludni.

Első este volt némi sírás, de csak egyszer kellett átrakni az utazóágyba, hogy tudja, komolyan gondoljuk. Akkor kivettük,és már nem mászott le az ágyról, ott szipogott kicsit, majd elaludt.

Második este is próbálkozott, akkor már elég volt neki megmondani, hogy át lesz rakva.

Harmadik este már csak rá kellett mutatni.

Persze vannak olyan napok, amikor jobban ragaszkodik, de mostanra már eljutottunk oda, hogy magától megy lefeküdni, amikor tudja, hogy az következik az esti rutinban. Csak be kell takargatni, puszi a homlokára, és alszik is.

Elmúlt 2 éves, de pont 20 hós volt, amikor levettük a rácsokat.

(Mielőtt bárki szörnyülködne: nem, nálunk nincs esti mese. De napközbeni alvás sem - szóval estére elég fáradt, a mesétől csak felébredne, mert mindig annyira beleéli magát. Nálunk mese napközben van, amikor épp nem játszunk, hanem egy picit ő is nyugton van, vagy hozza a könyvet, hogy meséljek neki.)

2012. jún. 12. 09:38
Úgy,hogy vettünk egy gyerekágyat, és odabújtam melléje amíg elaludt (17 hós volt). A kisebbikel sem lesz ez másként, csak még nem aktuális a kérdés, mert még csak 4 hónapos :)
2012. jún. 12. 09:30

Sziasztok!

Érdekelne a véleményetek, ti hogyan oldottátok meg az alvását, amikor a kicsitek már ki tudott mászni az ágyából, így fél perccel azután, h beraktátok, már kint is volt nálatok??

Az nem működik, h ő a kiságyában én pedig leülök, lefekszem mellé egy másik ágyra, mert addig bulizik, amíg ott vagyok.

A naggyal legalább ez működött. Igaz általában bealudtam vele és 11-éjfél körül keltem.Próbáltam neki elmagyarázni is, de semmi változás. Ja, amúgy 20 hónapos múlt.

Bocsi, ha nem reagálok rögtön minden hozzászólásra, most volt 2 percem, de már mennem kell. De előre is köszönöm, ha valaki érdemben tud segíteni! Szép napot nektek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook