Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan altassam el a babámat szoptatás nélkül? fórum

Hogyan altassam el a babámat szoptatás nélkül? (beszélgetős fórum)

1 2
42. BabyBaby2 (válaszként erre: 40. - C9155193c4)
2021. nov. 27. 13:21
Hát, de van. Háromszor kb. ellöki, negyedszerre iszik. :)
2021. nov. 27. 12:33
simogasd álomba
40. c9155193c4 (válaszként erre: 3. - BabyBaby2)
2021. nov. 27. 12:12
Ilyen nincs, hogy kiveri a kezedből a cumisüveget...A negyedik kommnentben Vigyefene írta helyesen. Tartsd erősebben a cumit. Ennyi az egész.
39. BabyBaby2 (válaszként erre: 38. - Rabankari)
2021. nov. 27. 11:24

14 hónapos, soha nem hagytam sírni. Így nevelgetjük, mindig megfejtjük, miért sír, és megszüntetjük az okát. 15 percig én is zokogtam. A szoptatási tanácsadó, aki nagyon humánus is ezt mondta, ilyen esetben sírnak, elfáradnak, elalszanak.

Ezért nem voltam erre képes eddig. Pont ezt éreztem, hogy cserben hagyom, de nem volt mit tenni.

Szerencsére ez azóta nem ismétlődött.

Ahogy írtam, két nőgyógyász is mondta, szoptatás mellett elvetélhetek. Mattot kaptam. 42 vagyok, ha kivárom még 1 vagy 2 évig, hogy magától leszokjon, lehet, hogy nem lesz testvére. Erre gondoltam, miközben sírva átöleltem.

38. rabankari (válaszként erre: 35. - BabyBaby2)
2021. nov. 27. 10:04

15 percet sírt majd belefáradt...

Gratulálok, tanítsd csak meg neki,hogy nem számíthat rád.

Ha két óra lett volna két órán keresztül ignoráltad volna?

Pici még a fiam,biztos azért is érint érzékenyen a téma.

Nálunk nem ilyenek voltak a módszerek...Nagyon ellene vagyok a sírni hagyásnak.

És nem,nem az van amit a gyerek akar,pontosan tudja a határait.

37. BabyBaby2 (válaszként erre: 36. - Borzolo)
2021. nov. 23. 19:27
Köszönöm a segítséged!
36. Borzolo (válaszként erre: 35. - BabyBaby2)
2021. nov. 23. 18:46

Én minimum egy hetet várnék minden elvett alkalom után, de ha lehet még többet. Víz volt az üvegben (nálunk minden más pohárból vagy kanállal ment).

Nekem az a tapasztalatom, hogy az első három napot kell kihúzni, utána könnyebb. Az utolsó alkalom meg lelkileg nehéz, tudni hogy az az utolsó...

35. BabyBaby2 (válaszként erre: 34. - Borzolo)
2021. nov. 23. 18:22

Köszönöm. Így gondolom én is. Most ott tartok, hogy reggel 7 és este 7 között nincs cici. Ma 15 percet sírt, elfáradt, elaludt. Ezt nem tudtam eddig megtenni vele, de innen nincs mostmár visszafelé, mert ez Neki lenne gyötrés, bizonytalanság, kiszámíthatatlanság.

Azt nem tudom, mennyi idő múlva vegyem el az estét, majd az éjjelt? A cumisüvegbe mit tettél?


(A hajam is nagyon hullik már, cukorbeteg lettem terhesség alatt, kicsi a súlyom, az egész már fizikailag is megterhelő nekem)

34. Borzolo (válaszként erre: 1. - BabyBaby2)
2021. nov. 23. 16:38

Első körben neked kell eldönteni hogy leszoktatod, azzal hogy visszaesel, csak szivatod magatokat.

Biztos jó dolog a tandem szoptatás, de vagyunk páran, akik szoptatás alatt nem tudnak teherbe esni.

Én az esti szoptatást hagynám meg a legtovább, azt igénylik leginkább. Ha napközben kéri, tudod mondani, hogy most nem, de este lesz cici. Nem lesz egyszerű, többet kell babusgatni. Mi este összebújva aludtunk, a cumisüveg kéznél volt, hogy tudjon inni, ha megébred.

33. aszparagusz (válaszként erre: 25. - BabyBaby2)
2021. nov. 23. 07:26
A határokat pedig ki kell jelölni. Természetesen korának megfelelően.
32. aszparagusz (válaszként erre: 23. - Bichi)
2021. nov. 23. 07:25
Most látom, hogy te is ezt írtad.
31. aszparagusz (válaszként erre: 21. - BabyBaby2)
2021. nov. 23. 07:25
A lekezelés és aközött, hogy elkényeztetett zsarnokot nevelsz van némi átmenet.
30. BabyBaby2 (válaszként erre: 28. - PöttyösPanka)
2021. nov. 22. 22:27
Köszi szépen!
29. globus
2021. nov. 22. 17:53
Pedig muszáj keménynek lenned, mert a gyerMekek szívesen szopiznak 5 évesen is. Nyilván nincs ezzel gond, ha örömmel teszed, de általában az anyukák unják meg először.
28. PöttyösPanka (válaszként erre: 13. - BabyBaby2)
2021. nov. 22. 17:48
Mostanában egyre inkább divat a hosszan szoptatás, és így a tandem szoptatás. Tehát a szoptatás nem jelent veszélyt a terhességre, és a teherbeesést sem gátolja. Igaz, hogy a szoptatás alatt magasabb a prolaktin szintje, de ennyivel a szülés után már közel sem olyan nagy, hogy az vetélést okozzon. A Fb-on van olyan csoport, hogy szoptatás melletti fogantatás vagy valami hasonló. Érdemes lehet oda benézned.
27. BabyBaby2 (válaszként erre: 26. - Vigyefene)
2021. nov. 22. 16:32
Igen, neki rossz, ha nem adok kereteket neki.
26. vigyefene (válaszként erre: 25. - BabyBaby2)
2021. nov. 22. 16:30
Azok akik akartuk a csemetéinket, elolvadtunk a kis tököseinktől, de rájöttünk hogy erősnek kell lenni, mert muszáj.
25. BabyBaby2 (válaszként erre: 22. - Bichi)
2021. nov. 22. 16:25
Hát mert elolvadok a kis tököstől, de meg kell oldanom.
2021. nov. 22. 15:52

Szerintem mondogasd neki sokszor, hogy este mar nincs cici. Probald meg ismetelni, hogy mit beszeltetek meg. Napkozbe ha keri tedd mellre. De minden alkalommal mond meg neki, h este mar nem lesz. Ha este keri, akkor mond neki, h napkozben errol beszeltetek sokat. Emlekszik e ra. Hagyd, h odabujjon, megfogja, de esetleg tegyel cumit a szajaba.


Ez csak egy tipp. En még csak az elso babam varom, ugyh nincs tapasztalatom ezen a teren. 😅

23. Bichi (válaszként erre: 21. - BabyBaby2)
2021. nov. 22. 15:14
Azért a minden pillanat körülötte forog, és mindenben ő az első, és a lekezelem között van még némi átmenet...
22. Bichi (válaszként erre: 16. - BabyBaby2)
2021. nov. 22. 15:10
Hát szerintem bármit is mondanánk, te is tudod, hogy a sarkadra kell állni, de valami miatt nem megy :)
21. BabyBaby2 (válaszként erre: 19. - Vigyefene)
2021. nov. 22. 14:28
Igen, nagy feladat, pláne úgy, hogy én nem kiabálok vele, ő az első, minden pillanat körülötte forog, nem kezelem le, csak mert kiszolgáltatott baba. Most meg, hogy járvány van, kiemelten nehéz. Nem merem foglalkozásokra vinni, pl. úszásra, vagy rokonokhoz. Remélem ez változik, mert nagyot árt a szeparáltság a gyerekeknek, meg persze mindenkinek.
20. vigyefene (válaszként erre: 19. - Vigyefene)
2021. nov. 22. 14:19
Természetesen hogy Anyuci, Sokat kell vacakolnom az ékezetekkel.
19. vigyefene (válaszként erre: 18. - BabyBaby2)
2021. nov. 22. 14:15
Anyici nagyon nagy feladatra vállalkozott amikoz babát szülte.
18. BabyBaby2 (válaszként erre: 17. - Babyapocakban)
2021. nov. 22. 14:10

😁 Éjjel mikor felébred, nemigen tudom elterelni, vagy akkor felébred, és pár órát ébren lesz. Szóval ez elég kényelmes és hasznos módja az altatásnak.

Nappal még működhet, ha fárasztásra játszunk.

Anyucinak miért kell elterelés?

2021. nov. 22. 14:01
Mi más érdekli a cicin kívül nagyon az ifiurat? Figyelemelterelő hadműveletekre van szükség. Anyucinak is kicsit 😀
16. BabyBaby2 (válaszként erre: 15. - LionQueen🦁)
2021. nov. 22. 13:56

Igen, nappal is. Eszik mindenfélét, de szopik is. Nekem kell a sarkamra állnom, tudom.

Próbáltam egyenként csökkenteni, hogy reggel már nem, utána délelőtt már nem.. aztán visszaesek, és mégis adok neki mert épp nyűgös és ez így nem jó.

15. LionQueen🦁 (válaszként erre: 13. - BabyBaby2)
2021. nov. 22. 13:49

Akkor nem szóltam. :)

A gyerek azonban igényli. Nem is az általa nyert tápanyagot, hanem a közelséged. Nem lesz túl rózsás menet.

Simizéssel, odabújással talán oldható lesz valamennyire. :)

Nappal is szopik még?

14. vigyefene (válaszként erre: 13. - BabyBaby2)
2021. nov. 22. 13:43
Nem vagy bűnöző, hanem csak törődő ANYA.
13. BabyBaby2 (válaszként erre: 10. - LionQueen🦁)
2021. nov. 22. 13:42
A nőgyógyász javasolta, mielőtt második gyerekhez fogunk, álljak le a szoptatással, mert olyan agyagot termel a szervezet, ami vetéléshez vezet. Hát én biztos magamtól nem hagynám abba, nem véletlen, hogy szeptember óta egyszerűen nem tudom abbahagyni, ezért kértem tanácsot. Visszaeső bűnöző vagyok. :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook