Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan altassam a lányomat helyesen? fórum

Hogyan altassam a lányomat helyesen? (tudásbázis kérdés)


15. drnéni (válaszként erre: 14. - Dencsikné)
2009. jún. 10. 15:17
Oké, az enyém is mindjárt.
2009. jún. 10. 15:12
Azt hiszem, de lehet, hogy nem a kellő időpontokban. Később leírnám priviben, mert fel kelt a manó.
13. drnéni (válaszként erre: 11. - Dencsikné)
2009. jún. 10. 15:10
Hagysz neki kellő időt a lenyugvásra, elcsendesedésre? Megvannak a szertartások?
12. Rea69 (válaszként erre: 9. - Dencsikné)
2009. jún. 10. 15:08

Szia!

Az én lányom 23 hónapos, 1 órakor feküdt le, és még most is alszik.Nálunk is van napirend, de sajnos nem mindig jön be.Hiába teszem le,ő még játszik,beszélget, esetleg hiszitzik.Nincs nála tv,max.mese cd.hallgatunk,de igy is változó.Nekem azt mondta a gyermekorvosunk, a napirend azért kell, hogy a mama megnyugodjon, hogy helyesen cselekszik.Minden gyerek máshogy van kódolva.Az én lányom, még a mai napig felkel éjszaka is inni, és van amikor 5 óra után hajnalba már nem is alszik vissza,és akkor is keveset alszik délután.Nagyon kevés az alvásigénye, pedig nagyon sokat van kinnt az udvaron,rengeteget játszik, és mégsem fárad el. Csak én :-(

11. dencsikné (válaszként erre: 10. - Drnéni)
2009. jún. 10. 15:03

Nálunk is van "napirend", mert délbe is és este is általába ugyanabba az időbe alszanak.

Az a baj nála, hogy sose látom rajta, hogy álmos lenne. Sajnos külön szobája még nincs, -talán csak nyár végére lesz-, így nem tudok kijönni tőle, de viszont a tévé ki van kapcsolva, be van sötétitve, mintha az ő szobájában lennénk.

2009. jún. 10. 14:57

Nálunk nagyon jól megy az alvás (2 éves és 4 hónapos a kislányom), bár hajlamos a bepörgésre, ha túlfárasztja magát. A "módszerünknek" a lényege a napirend, ami az altatások közötti időben rugalmas, de az elalvásidő (délutáni és esti is) szigorúan rögzített. Persze ahogy változnak az igényei, ezt is változtatni kell, de nem napi szinten ingadozik. Alvás előtt legalább egy órával már elcsenedesedünk, csak olvasunk, esetleg mesét néz, de rohangálás már nincs. Jelenleg fél 2 a délutáni, 9 óra az esti lefekvés ideje. Mindig ugyanaz az alvás felé vezető út is, főleg este vannak bonyolult szertartások: együtt fürdés, meseolvasás, sötétben éneklés, puszi. És ezt követően kijövök tőle, aztán magától alszik el. Persze, miután eljutunk idáig, megjön a hangulata is az alváshoz. Csak nagyon ritkán van kivétel, pl. ha beteg, egy kicsit tovább maradok vele, de soha nem várom meg, hogy elaludjon. Ezért ha éjszaka felébred, akkor is magától vissza tud aludni, nem kellek hozzá. Néha van olyan időszaka, amikor többször vissza kell kísérni az ágyba, mert kijön, de ilyenkor már szó nélkül betakarom, és kijövök.

Nem sír, amiért kijövök, mert így szoktattuk, nem is tud elaludni, ha valaki bent van. A szigorú napirend nagyon jó, mert tudod, hogy mikor lesz álmos, mennyi időd van erre-arra. Ő is tudja, mire számítson. Viszont nem lehet egyik napról a másikra kialakítani. De megéri.

2009. jún. 10. 14:56
Ma is félegykor elaludt, bepisiltünk, de utána vissza aludt, még most is alszik. Ha nem altatom nem lesz nyűgős?
8. dencsikné (válaszként erre: 7. - Ében11)
2009. jún. 10. 14:53

Már én is gondolkodtam, hogy nem altatom délbe, de ha elalszik 1,5-2 órát alszik, este viszont fél tíz-tíz mire eltudom altatni.

Mennyivel később raktad le aludni délbe? Általába félegy -egy óra mire elalszik.

2009. jún. 10. 14:35

nálunk is hasonló, olyan 2 éves koráig egyedül elaludt, utánna szerette ha ott vagyok,de nem beszélgetni stb. csak megfogta a kezem és elalszik agy szó nélkül.Szerintem csak a korral jön, hogy megnyugatató ha valaki ott van-az enyém néha álmodik is zűrűseket.Meg az első jele, hogy nem biztos hogy aludni fog délben!

Így volt, hogy én is letettem ebéd után és csak egy óra múlva aludt el, rájöttem nem fárad el annyira délre és így kicsit később próbáltam letenni,akkor két perc alatt elaludt.Most 3 éves lesz, és ha csak a szokásos dolgok történnek(bolt, kicsi játszótér) akkor már nem alszik délben,viszont este hamarabb le tudjuk tenni, tegnap 7-8 körül már aludt.Valószínű ha megy óviba, és reggel korábban kelünk(most7-8 között)akkor megint fog alaudni, mert jobban elfárad.Nálunk fürcsi közben megy a duma, mert még velünk fürdik.este csak bújás és a kézfogás van, tegnap este azért annyira fáradt volt, hogy pizsamát adtuk rá és közben elaludt :D de néha már fent tud maradni és megvárja az apját a munkából!

6. dencsikné (válaszként erre: 4. - Bebekriszti)
2009. jún. 10. 14:34
Nálunk is ez van, annyi különbséggel, hogy nem jár bölcsibe, de a sogornőmék a lakásfelújítás miatt nálunk laknak, nekik van egy 4 hónappal fiatalabb lányuk. Ők egész nap együtt játszanak.
5. dencsikné (válaszként erre: 3. - Drnéni)
2009. jún. 10. 14:32
neki áll sírni vagy nyafogni
4. bebekriszti (válaszként erre: 2. - Dencsikné)
2009. jún. 10. 14:24
Nálunk ugyan ez a helyzet.Már kikészülök tőle,mindennel elcsúszok emiatt.Van hogy kerek egy órát kell ülnöm mellette,de ez inkább az esti altatásnál fordúl elő. Ilyenkor beszélgetünk a sötét szobában,csak az akvárium lámpa világít halványan és egyfolytában kérdez és mondja a magáét..Sztem tele van élményekkel amiket fel kell dolgoznia és ehhez ki kell beszélnie magából a történteket.Az enyém bölcsibe jár,valszínű ezeket az élményeket hozza haza.De ha meg moccanok este az ágyánál,hogy "na jó anya mostmár megy ..",akkor hiszti van és nem enged el! Ja és csak én vagyok neki jó,az apját kiküldi a szobából.Régebben nem volt ez...
3. drnéni (válaszként erre: 2. - Dencsikné)
2009. jún. 10. 14:24
És korábban hogyan altattad? Mit csinál, ha nem maradsz mellette?
2009. jún. 10. 14:09
Mitől lehet az, hogy 2,5 éves lányomat kb. 2 hete nehezen tudom elaltatni? Délbe is és este is félóra kell mire elalszik- pedig rohangál egész nap- és volt, hogy egy éjszaka minden órában felébredt. Ilyenkor oda kell mennem és az tenyerembe teszi az öklét, csak így nyuszik meg és alszik vissza.
2009. jún. 10. 14:08
Hogyan altassam a lányomat helyesen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook