Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan altassam? fórum

Hogyan altassam? (beszélgetős fórum)


1 2
36. demma
2010. okt. 26. 13:02
Sziasztok! Én is szenvedek a kisfiammal! Most 8 hetes ( hasfájos is ). Nagyon sokat szenvedünk z alvással. Én mindig azt mondom, hogy álmatlanságban szenved. Látom, hogy majd elalszik, és leteszem , eltelik 1 perc, ugy csinál, mintha megrettenne nagyon sokszor, kipattan a szeme, és kezdödik a nyöszörgés...Nappal nagyon nagyon kevese alszik, örülök, ha összesen 2,5 orát. Eddig éjszaka ugy ahogy jol aludt, az elsö alvási szakasza kb 5-6 ora, utánna ébren volt 1 orát, majd aludt kb 2,5et, és megint egy ora ébrenlét é még egy ora alvás. Viszont az elözö éjszakánk maga volt a rémálom, 8kor aludt el, és 22:45kor ö ugy döntött inkább átbömböli az éjszakát...Vigasztalhatatlan volt. Én ragaszkodok ahhoz, hogy éjszaka a kiságyban aludjon el. Ez mindig oriási harcok közepette siekrül is, van mikor fél ora, van mikor 2,5. talán 2x volt, hogy magátol elaludt, de mostanában soha, folyamatosan simizem a hátát, vagy a hasát, vagy a fejecskéjét. Azt hittem, hogy majd egyre könnyebb lesz, de neeeeeeeeem, inkább egyre nehezebbnek tünik. Néha ugy érzem, hogy belepusztulok a fáradtságba, mert ugye nappal sem hajlando aludni...Nem tudom már mit csináljak...
35. Banita76 (válaszként erre: 34. - Kisbögre)
2010. okt. 26. 11:40

Szia!

Akkor a te babád már nagyon ügyes! Az én kislányom nem fogadja el a cumit, úgyhogy nekünk még marad a ringatás.

34. kisbögre (válaszként erre: 33. - Banita76)
2010. okt. 21. 17:36

Szia!

Igen, képzeld, eddig ugye nem szopta a cumit, csak az ujját. Egy napot rászántam és egész nap vele voltam. Rátettem a játszószőnyeget a francia ágyunkra és ott feküdtem mellette. Egy ideig csak játszottunk, de mikor láttam hogy nagyon álmos a szájába dugtam a cumit és elaltatta magát.

Azóta megcsinálta már újra és újra.

Este elalvás előtt még kézben van és úgy alszik el, de én azt mondom már ez is haladás!!!

Legalább tudom nem reménytelen...

33. Banita76 (válaszként erre: 32. - Kisbögre)
2010. okt. 21. 16:13

Szia!


A kisbabád megtanulta már az egyedül elalvást? Az én kislányom most 2 hónapos, és pont azt csinálja, mint a te babád, azzal a különbséggel, hogy Ő még este és éjszaka sem alszik egyedül vissza.

2010. okt. 7. 12:06

Most az játszom, hogy 2 percenként odamegyek megsimizem és susogok neki...

Kicsit megynyugszik, majd később folytatja!

31. mimmo33 (válaszként erre: 29. - Bea77)
2010. okt. 7. 11:59

:D

Ahányan vagyunk, mindenki másképp csinálja;)és ez így jó.

Lehet hogy nekik a te módszered fog beválni;)

Én dudorászhatok a gyereknek mert befordul a fal felé és már horkol is:D:D Mondjuk amilyen szép hangom van én is inkább az alvást választanám:D

30. kisbögre (válaszként erre: 29. - Bea77)
2010. okt. 7. 11:54

Nem haragszom, sőt köszönöm a hozzászólást!!!

Hát meg volt a kaja, böfi 15 percig most leraktam, 5 perig nyögött és közben símogattam és dúdoltam, de nem hatott, elkezdett ordítani. Most is ordít...

29. bea77 (válaszként erre: 22. - Kisbögre)
2010. okt. 7. 11:34

Ne haragudj, hogy én is beleszólok! Nálunk az etetés, böfi után leraktam az ágyába, játszott egy kicsit a csőrgő-zőrgővel, aztán dúdolgattam neki, közben simogattam az ágya mellett ülve, aztán már csak simogattam, amíg el nem aludt. Nálunk sajnos sokáig állt fenn ez a helyzet, nem működött az, hogy magára hagyom, hogy majd csak megnyugtatja magát. Én 20-30 percig bírtam,hogy sírjon, aztán próbálkoztam,hogy lerakom-sír-kimegyek-bejövök megsimogatni-kimegyek-sír-bejövök.....!

Hát sajnos nem jött be nekünk, úgyhogy maradt a simogatás és dúdolgatás; aztán később már a mesélés is!

28. kisbögre (válaszként erre: 27. - Mimmo33)
2010. okt. 7. 11:24

most megoldott még, de 1 hét múlva költözünk és földszintre ott nincs erkély sajnos.

egyébként most kicsit taknyos és nem tehetem ki...

27. mimmo33 (válaszként erre: 26. - Kisbögre)
2010. okt. 7. 11:11

Nem tudod napközben kint altatni?

Mi csak este alszunk a kiságyban

26. kisbögre (válaszként erre: 25. - Mimmo33)
2010. okt. 7. 11:09

Ordít, de bent van az ágyban...

hát nem tudom mivel tudom megvígasztani, pedig a trikómon fekszik... :)

25. mimmo33 (válaszként erre: 24. - Kisbögre)
2010. okt. 7. 11:07

ha megnyugtatja nyugodtan;)De nem vagyok pszichológus:D:D, csak ki tapasztaltam a dolgokat;)nálunk működik.

De ezt neked kell megtapasztalni

24. kisbögre (válaszként erre: 22. - Kisbögre)
2010. okt. 7. 11:04

Esetleg beszéljek hozzá, vagy simogassam, énekeljek, dúdoljak?


Vagy csak álljak ott hogy lásson???

23. mimmo33 (válaszként erre: 22. - Kisbögre)
2010. okt. 7. 11:04

pár nap.A lényeg, hogy ne hagyd magára.simizd meg, takard vissza, ad vissza cumiját-ha kell-, de ezek rövid és határozott mozdulatok legyenek.

Nehéz, neki is és neked is.Igen, tudom, hogy eddig egy test voltunk, érezte a szívem, a mozdulataim stb.De már két ember vagyunk, és neki most a kinti léthez kell alkalmazkodnia, de ahogy írtam nem szabad magára hagyni;)

22. kisbögre (válaszként erre: 21. - Mimmo33)
2010. okt. 7. 10:58

Igen velem is mindig ezt csinálja! :DDD


Akkor csak legyek mellette az ágynál, hogy lásson???


Most is bealudt a vállamon, letettem de már ébren van és nyög. Kivételesen nem ordít!


Mennyi idő volt neked míg megszokta?

21. mimmo33 (válaszként erre: 20. - Kisbögre)
2010. okt. 7. 10:54

Ezt neked kell eldöntened, hogy mit bírsz;)

Én nem vettem fel.Tele volt a hasa, üres volt a gatya, nem fájt semmilye, felvettem, és nagyra nyílt szemekkel mosolygott...Szóval átvert:D

Letettem ordított...Pár napig csinálta, azóta simán alszik egyedül.

De ő a második;)

Mátéval ezt nem csináltam, hanem kapkodtam állandóan.3 éves volt mire nagy nehezen eltudott aludni önállóan:(

20. kisbögre (válaszként erre: 16. - Mimmo33)
2010. okt. 7. 10:50

Szia!

Akkor se vegyem fel ha ordít, mert ha leteszem akkor általában ez következik!

2010. okt. 7. 06:06

ajánlom figyelmetekbe: [link]

nem én találtam ki, ítt le van minden írva. De nálunk is úgy van, ha napközben kajcsi után nem várom ki a 2 órát, akkor ordítás van, ha csak le akarnám rakni.

18. mimmo33 (válaszként erre: 17. - 5819723512)
2010. okt. 6. 23:45

:D ezt én sem értem.

Mi evés után szinte rögtön "megyünk" az ágyba.Mg nézelődik egy kicsit, aztán pár mp múlva már alszik

17. 5819723512 (válaszként erre: 15. - Csibebaby80)
2010. okt. 6. 23:42

Még tapasztalatlan vagyok a témában, de miért lesz jó ha 4-5 hónaposan csak kajcsi után két órával teszem le?

Mióta megoldódtak a problémák evés után 20 perccel látom, hogy ágyba kell tennem, mert mindjárt elalszik.

16. mimmo33 (válaszként erre: 14. - Kisbögre)
2010. okt. 6. 23:14

Mindenképpen próbáld meg, hogy az ágyba rakod le, ébren.Neki kell megértenie, hogy az ágya való alvásra, és nem anya válla;)

Ha már egyszer letetted, ne vedd fel.menj be hozzá, hogy érezze nem hagytad magára, de ne vedd fel.Előbb utóbb, megérti, és aludni fog.Ha most nem tudod ezt elérni, később nehezebb lesz.Tapasztalat;)

15. Csibebaby80 (válaszként erre: 12. - 5819723512)
2010. okt. 6. 21:18
sőt, ha már 4-5 hónapos, akkor kajcsi után 2 órával.
2010. okt. 6. 17:21

erről beszélek, most is a vállamon aludt el...

ha beteszem a kiságyba felébred és kipattan a szeme.

13. kisbögre (válaszként erre: 12. - 5819723512)
2010. okt. 6. 17:07
a lányom még a cumit sem veszi a szájába...
12. 5819723512 (válaszként erre: 10. - Kisbögre)
2010. okt. 6. 17:05

Írtam priviben is közbe :)

Pedig ez a felvevős letevős módszer lesz jó a cumiról leszoktatásról is :S (valami tv-műsorban láttam)

Az itteni barátnőm kisfia sem aludt rendesen. Valahol azt olvasta, hogy szoptatás után nem rögtön, hanem csak egy óra múlva kell letenni a kisbabákat aludni.

11. kisbögre (válaszként erre: 6. - 240309c047)
2010. okt. 6. 16:58
3 könyvről van szó, de egyiket sem olvastam, bocsi...
10. kisbögre (válaszként erre: 8. - 5819723512)
2010. okt. 6. 16:57

Éjjel alszik rendesen. Úgy értem, mikor este megetetem, elalszik utána 1* felkel de akkor símán visszaalszik és alszik reggelig.

Nappal vannak gondok az altatással. Már nehéz, mert mindig a vállamon alszik el...büfi után.

Erről szeretném leszoktatni. Próbáltam már olyat is, hogy kijöttem a szobából hagytam sírni, de nem aludt el. Pedig többször visszamentem felvettem.

Ezzel kapcsolatban tudsz több tanácsot adni?

9. Csibebaby80 (válaszként erre: 3. - Kisbögre)
2010. okt. 6. 16:51

ezt nem értem, ha már be rakod az ágyba, nem kell hozzá nyulni. Te is fel ébrednél, ha félálomba valaki még elkezdene simizni, meg dúdolna...

A lányom most múlt 5 hónapos, és magától alszik, mióta nem fáj a hasa. Ha már nagyon csukogatja a szeét, vagy mereven bámul maga elé, akkor csak berakom az ágyába, és pár perc után alszik. Ha betakartam, utána nem nyúlok hozzá, csak csenben vagyok.

8. 5819723512 (válaszként erre: 3. - Kisbögre)
2010. okt. 6. 16:15

SZia,


Az én kisfiam is hasfájós volt, és eleinte vagy cicin vagy büfi közbe aludt el és akkor is kellett várni még legalább 20 percet, hogy ágyba tegyem.


A hatodik héT felé ez már egyre nehezebb volt és elkezdtem azt csinálni, hogy letettem sírt max 10-15 percet - felvettem megszeretgettem és visszatettem. az első ilyen másfél óra alatt már szinte sírtam, de tudtam, hogy közös érdekünk, hogy megtudjon tanulni önállóan aludni. EZ AZ IDŐ FOLYAMATOSAN CSÖKKENT. Azóta már csak rosszabb napokon harcol a fáradsággal és az ággyal. Nem mindenki ért egyet ezzel a módszerrel nekünk ez vált be. Ma már ott tartunk, hogy az éjjeli etetés után 5percenként ránézek és a a 2. 5 perc múlva már alszik is.


Napközben alszik rendesen? Időbeni hosszúságra gondolok.

7. 240309c047 (válaszként erre: 6. - 240309c047)
2010. okt. 6. 16:02
Bocsi,de tényleg érdekel. :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook