Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogy viselitek a járvány miatti otthonlétet? fórum

Hogy viselitek a járvány miatti otthonlétet? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2020. márc. 25. 15:08
Rosszul viselem,itthonról dolgoztam már a járvány előtt is,szeretek kimozdulni,kirándulni szabadidőmben,most meg ki se menjek.Várom nagyon a végét.
2020. márc. 25. 09:25

A kérdésre válaszolva: ha nem érezném ilyen bizonytalanságban magam, magunk (kaja lesz-e folyamatosan, doki elérhető-e, ha hirtelen kellene stb.), akkor ellennék. Nem mondom, hiányoznak az önfeledt séták, kuncogós anya-gyerek vásárlások, kirándulások. És hiányzik Anyukám és Tesóm.

De még bírjuk.

Csak tudnám, hogy minden rendben lesz!

82. zsofi_876 (válaszként erre: 60. - Channa*)
2020. márc. 25. 09:20

Én is így gondolkozom.

Ha most kiesne a férjem jövedelme, akkor is megoldanánk valahogy.

Nem csak ő érte aggódom nagyon, hanem attól is félek, hogy ha hazakerülne a kórokozó, hogyan vészelnénk túl.

Sajnos nem tudok hinni abban, hogy egy pár napos lázzal megúsznánk.

Egyáltalán nem biztos, hogy a gyerek is könnyen venné, ha meg arra gondolok, hogy az intenzíven lebegünk élet-halál között...

Plusz az alsó szinten élnek anyósomék, mindketten súlyos, krónikus betegek, hetven év fölött.

Szóval szívem szerint tojnék rá, hogy mi lesz a családi költségvetéssel pár hónap múlva. Majd megoldjuk.

De a férjem sokkal racionálisabb gondolkodású, amiért becsülöm, de most hallgathatna rám. :(

81. Epresturmix (válaszként erre: 67. - Ms_Daisy)
2020. márc. 25. 08:50
Az lesz. Te legalább home office, én nem tudok. Szabim alig maradt így, hogy 3 hét lesz a leállás. Ha több, végképp nem tudom mit csinálok.
80. Epresturmix (válaszként erre: 71. - Globus)
2020. márc. 25. 08:49
Esetleg egy olyat ami asztalra tehető? A fodrászomnál is olyan van. Fertőtleníti a levegőt.
79. Bözsi néni (válaszként erre: 78. - Timycat)
2020. márc. 24. 21:54

Én elég mászkálós vagyok. De most már majdnem klt hete itthon dekkolok, úgyhogy nehezen birom.


Egyszer-egyszer voltam boltban, egyszer postán, mert muszáj volt. Nem csekk:-)

78. timycat (válaszként erre: 74. - Globus)
2020. márc. 24. 21:51

Én 1 hete vagyok itthon. Már kiborít.

Az első 4 nap kifejezetten jó volt.

Engem a bizonytalanság frusztrál, hogy meddig még. Türelmetlen vagyok, meg az a típus aki mindig nekiszalad a problémának, nem húzza az időt, szeretek előbb gyorsan túllenni a rosszon. De ebben tehetetlen vagyok. Sokszor kapom magam azon, hogy tervezek, hogy ooo de jó akkor majd nemsokára... aztán ráeszmélek hogy az a "nemsokára" ki tudja mikor lesz.

77. Bözsi néni (válaszként erre: 71. - Globus)
2020. márc. 24. 21:50
Mert az ózon rákkeltő. Persze nyilván nem egy-két napi használat után. És ha nem szívja be az ózondús levegőt, akkor nem... :-)
76. matyera (válaszként erre: 73. - Timycat)
2020. márc. 24. 21:49

Engem most ez cseppet sem zavar. Pedig mi aztán nem ültünk otthon, hetente többször is vendéglőben ettünk, jöttünk-mentünk, gyerekkel is.

Dr valahogy most jól elvagyok. Oké, a suli feladatok felügyelése, a napi főzőcske, pakolás, mosogatás azért kiteszi a napok nagy részét. Mi viszont napi 1x mindig el tudunk menni kín 1 órára sétálni. (a környéken nincs nagyon ember)

75. matyera (válaszként erre: 60. - Channa*)
2020. márc. 24. 21:46
Nekem még lesz 1-2 meccsem a párommal, mert ő nem akar engedi dolgozni, de jövőhéten muszáj lesz bemennem. Mondjuk oda szerencsére csak 1 kolléga járt egy ideje, ő meg fertőtlenít, amit tud. De így is harc lesz, hogy elmegyek. :(
74. globus (válaszként erre: 73. - Timycat)
2020. márc. 24. 21:43

55 m2-en lakunk, emeleten 🙂

Mondjuk járunk dolgozni, annyi kontakt bőven elég, itthon imádom a csendet. Tököm menne kujtorogni zsongásba, eddig sem tettem. Szóval nem tudna megszorítani egy kis itthonlét, bár 2 hetet még nem próbáltam. Ennyi szabi egyben sosem volt.

2020. márc. 24. 21:36

A kérdésre válaszolva nehezen, nagyon nehezen. Pedig szavam nem lehet, itthon dolgozhatok, van kert, nyaraló, család, cicák. De akkor is ez a bezártság 😞.

És minimum május végéig... Még igazából fel sem fogtam.

72. timycat (válaszként erre: 71. - Globus)
2020. márc. 24. 21:33
Én is akartam venni régebben, de aztán utánaolvastam.
71. globus (válaszként erre: 70. - Timycat)
2020. márc. 24. 21:31
Kolléganőmmel érdeklődtünk a cégnél, amelyik fertőtlenítést végez munkahelyünkön. Mi a véleményük a kisebb, olcsóbb készülékekről? Nagyon nem ajánlották. Ha nem biztosítható a totál hermetikus zárás, nincs értelme használni, ha használat alatt a lakást lakják, kifejezetten veszélyes. Nincs olyan, hogy amíg szobában alszunk, a konyhában dolgozik-mérgező.
70. timycat (válaszként erre: 50. - Ramcsika)
2020. márc. 24. 21:21
Azt ugye tudod, hogy az elég veszélyes játék? Ha nem tartod a mértéket súlyosan egészségkárosító, illetve a berendezést is tönkrevágja?
69. Ms_Daisy (válaszként erre: 68. - 8d00a82c06)
2020. márc. 24. 20:56
De boltba kéne
68. 8d00a82c06 (válaszként erre: 67. - Ms_Daisy)
2020. márc. 24. 20:35
Ha nem muszáj akkor ne, ne menj utcára!
67. Ms_Daisy (válaszként erre: 65. - Epresturmix)
2020. márc. 24. 20:29
Addig home office meg ne menjünk az utcára?
66. Ms_Daisy (válaszként erre: 64. - Channa*)
2020. márc. 24. 20:28
Jesszusom
65. Epresturmix (válaszként erre: 63. - Ms_Daisy)
2020. márc. 24. 20:19
Nyár végéig tuti.
64. Channa* (válaszként erre: 63. - Ms_Daisy)
2020. márc. 24. 20:19
Én azt gondolom, hogy örülhetünk, ha június végére kezd lazulni a helyzet.:(
63. Ms_Daisy (válaszként erre: 62. - Channa*)
2020. márc. 24. 20:07

Nekem sem annyira ezért. Hanem a minden napos beszélgetések.

Szerintetek meddig tart majd ez az egész karantén helyzet?

62. Channa* (válaszként erre: 56. - Ms_Daisy)
2020. márc. 24. 19:58

Mi ma pl. tartottunk egy megbeszélést, ahol láttuk egymást. Persze, nem kellemes így, de ez van. Ez legyen a legkellemetlenebb ebbe a helyzetben.


Na jó, lehet, hogy nekem ez azért nem számít, mert nem akarom felszedni egyik kollégámat sem.;)

61. Channa* (válaszként erre: 59. - Bless the child)
2020. márc. 24. 19:55

Én kifejezetten méretre gondoltam:)

A nénikém kutyája 4 éves és nincs 1,5 kg:)

60. Channa* (válaszként erre: 57. - Matyera)
2020. márc. 24. 19:53

Engem az nem érdekelne, ha nem dolgozna a férjem. Én jelenleg jól keresek. Itthonról dolgozhatok. Bőven elég az általam megkeresett pénz a megélhetésünkre. Ha meg még sem, akkor sem érdekel, max. nem fizetek valamit, kevesebbet eszünk, de akkor is egészséges maradna és nem kellene rettegnem, hogy akár meg is halhat. Októberben elmehet nyugdíjba, de így vajon lesz nyugdíjas?


Ha kell én takarítok is. Nem fog leesni a karikagyűrű az ujjamról, ha nem bankba dolgozok. Sosem derogált a munka...

59. Bless the child (válaszként erre: 37. - Channa*)
2020. márc. 24. 19:51
A kiskutya nem biztos, hogy az életkora miatt kiskutya. Az enyém 7 éves és S-es méret:)
2020. márc. 24. 19:41
Nehezen viseljük, hisz nem a megszokott életünket éljük, és bízom benne sokan átértékelik ezeket a nehéz heteket!
57. matyera (válaszként erre: 54. - Channa*)
2020. márc. 24. 19:30

Azért ez a bizonytalanság sem jó. Nem tudható,mikor indul be újra a munka.


Én takarítani nem fogok, legalább is többet biztos nem mint muszáj :))

2020. márc. 24. 19:29
Én nem jól viselem hogy emailben és telefonban kapom a munka utasításokat. És az sem jó hogy a kollégákkal nem találkozhatok
2020. márc. 24. 19:27

2 napig voltam otthon, maga volt a pokol


Arra azért jó volt, hogy én is - ki nem ? - többször lázadoztam a munkám miatt,és nemcsak az országos munkanélküliségre tekintettel, de egészen más lett a hozzáállásom az egészhez.


Fiam is bejár dolgozni pedig otthon maradhatna Ő is.


De nehezen viseljük az ingerszegény életet.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook