Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogy vészeljük át a kemoterápiát? fórum

Hogy vészeljük át a kemoterápiát? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. máj. 13. 15:02

Sziasztok!

Nálunk sajnos a férjemnek kellett átesnie kemoterápián, itattam vele előtte cod teát nem hányt és viszonylag jól viselte végig

Culevitet is szed, van egy információs szám, ott orvosok az adagot is megmondják, de személyesen is segítenek. Sőt új kutatásaik vannak, infúzióban culevit, ugyanaz a hatás, mint kemo, csak mellékhatások nélkül..

Aztán www. flavogenin.hu

Ezek tűntek hitelesnek, nálunk bevált, jobbak az eredményei azóta, mint előtte

2009. márc. 13. 13:14
Még azt szeretném kérdezni hogy hallott e valaki cod teáról?
2009. márc. 13. 12:23
És köszönöm!!
54. Lénaliza (válaszként erre: 53. - 9bbb5bd983)
2009. márc. 13. 12:21
Szia!a culevitről hallotál már?
53. 9bbb5bd983 (válaszként erre: 52. - Lénaliza)
2009. márc. 13. 10:56

Szia!

Sajnálom, hogy Apukádnak át kell esnie a kezelésen! Csak pozitívan!

Az onkológustól kérjetek tanácsot, mi használhat neki a kezelés során. Ő felír majd gyógyszereket, és ha olyan, akkor esetleg táplálékkiegészítőket ajánl. Nekem a gyógyszerek nem segítettek, sőt, ha rágondoltam, még betegebbnek éreztem magam. De a táplálékkiegészítők igen. Nézz utána, rengeteg fajta van ilyen kezelések mellékhatásainak csökkentésére.

2009. márc. 13. 09:07

szeretném a segítségeteket kérni!

apukám most megy majd kemora.Hallottam hogy nagyon rosszul vannak tőle.Van valami alternatív segítség(hányás stb)-re?

2009. febr. 28. 20:07
Amikor én kaptam a kemót, akkor is volt olyan, aki másfajta betegség miatt más kezelést kapott, és nagyon lassan adagolva kapta, nem ambulánsan, mint én, 1 óra alatt. Ez betegségfüggő, én úgy tudom. De lehet, hogy van benne valami, hogy nincs annyira rosszul, mert cseppenként kapja. A hajhullás témára nem innék mérget, mivel az akármennyire lassan csepeg, és károsítani akarja az új sejteket, akkor is megteszi a hatását. Gondolom én.
50. bige
2009. febr. 28. 18:57

ugyan nagyon régen történt az utolsó hozzászólás, nem is olvastam végig a hozzászólásokat. nekem egy teljesen új, és megdöbbentő információm van.


Egy kolléganőm édesanyja került ilyen helyzetbe: vastagbélrákkal operálták. most kapja a második adag kemót, és a következő módon: befekszik 3 napra a kórházba, és gyakorlatilag cseppenként engedik bele a 3 nap alatt, amit más igen rövid idő alatt kap meg. Következmény: nincs rosszul,semmiféle mellékhatása nem volt!!!!

a dokinő szerint nem lesz hajhullás sem. ugyanis a rengeteg mellékhatás attól van, hogy túl gyorsan kapja a szervezet az anyagot.

49. kriszto (válaszként erre: 47. - F4fff01065)
2008. aug. 10. 16:45

Szia! Sajnos idő hiányában nem tudtam végig olvasni az összes hozzászólást,tanácsot de én egyet tudok tapasztalatból,Vagyis 2-őt.1.szeretet.....

2.a FLP termékei nagyon hatásosak, enyhítik a kemo mellékhatásait.(nincs hányinger,fejfájás...stb)

48. tengericsillag (válaszként erre: 47. - F4fff01065)
2008. aug. 10. 15:38

Szia! Örülök ,ez már jó hír,remélem napról napra gyorsabban összeszedi magát,ha nem kap már több kezelést az nagy megkönnyebbülés lehet mindenkinek,mert sajnos nagyon tönkretette őt,igaz?Sok egészséget és kitartást kívánok Neki és Nektek!

Mert tudod a felhők közül is kisüt a nap!!!

2008. aug. 10. 14:53

Anya, ha egy kicsit is, de jobban érzi magát.

Napi 1 kefírt már meg tud enni::)), s ez már haladás.

Köszönöm mindannyiotok válaszát.

Ha látatlanul is, de örülök, hogy megismertelek benneteket.

Szép napot nektek és szeretteiteknek::))))

46. Klimpírozi (válaszként erre: 44. - Tengericsillag)
2008. júl. 13. 15:49

nem csak a filmeken, nálunk is így volt..találtam egy hospice szolgálatot / a vezetője anyai barátnőm lett /kórházat rendeztem be a lakásban..a bútorokon azóta is a mentősök által okozott nyomok..

A napi két infúzió,vérvételek, minden vonatkozó ellátás adott volt hálószobai keretek között.Tenniakarás és szervezés kérdése az egész..

Ágytalazni és beöntést adni magam is megtanultam kéretlenül, más választásom nem volt.

45. tengericsillag (válaszként erre: 41. - Klimpírozi)
2008. júl. 13. 14:41

Igaz a férfiak sem egyformák,pl a férjemnek nullás a frizurája,de apukám rendszeresen járt fodrászhoz meg lakkozta a haját,hogy csini legyen.

Amúgy ő is egy hónapig hiába járt dokihoz,13kg-t lefogyott,állandóan köhögött,se alvás,se evés.Doki szerint kutya baja.Aztán egyszercsak összeesett ,58 éves volt.:(

44. tengericsillag (válaszként erre: 42. - F4fff01065)
2008. júl. 13. 14:37

Hát sajnálom,hogy anyukád ilyen rosszul van.Még szerencse ha Ti a családja ílyen jól álltok hozzá.Anyukám nővérénél (aki mellrákban halt meg)sajnos a családnak csak a nagy pofája volt (meg van is),mindent anyu csinált végig éveken keresztül a nővérével a legkellemetlenebb dolgokat is aztán mikor a nővére meghalt anyut a lánya szinte kidobta a lakásból.Anyu szinte erőn felül megtett mindent a nővérérért pedig elötte évekig még nem is köszöntek nekünk.aztán ez lett a vége hogy anyu most ismét beteg.Bocs most elkanyarodtam a témától.

Mikor a mamám volt kórházban a végén,ő is haza akart jönni,anyu megkérdezte az orvost mi lenne ha..erre az volt a válasza:"ha hazamegy csak annyi történhet hogy 1 héttel tovább él."Sokat számit hogy a beteg milyen környezetben van hisz a nyugodt lélek csak lendíthet a gyógyuláson.

Arra nincs lehetőség hogy otthon kapjon infúziót?Vagy ilyen csak a filmeken van?Nem tudom ám.De jó lenne anyukádnak.Mennyi kemot kapott?

43. Klimpírozi (válaszként erre: 42. - F4fff01065)
2008. júl. 13. 11:35

igaz, a támogató szeretet nélkül nagyon nehéz lenne..kis madártej , frissen facsart gyümölcslé, csupa finom dolog, amit esetleg megkíván..nálunk a madártej vált be..literszámra hűtöttem be, és kanalanként adagoltam..

Otthoni hospice szolgálatot nem kerestetek még meg ? Háziorvos írja ki, TB támogatott, és rengeteget segít az otthoni ellátásban, sajnos, szintén saját tapasztalat..én sem engedtem a férjem kórházba vinni, mindent magam csináltam körülötte az anyukámmal.Saját ágyában, a mgszokott környezetében történt minden, kórházat berendezve magunk körül.

neked is csak erőt , mosolyt és kitartást kívánok..ha ez adott, győztél.

2008. júl. 13. 11:25

Édesanyám is folyamatosan kapja a kemot. Szerdán kapta az utolsót-sajnos azóta fel sem kel, rengeteget hány és teljesen le van gyengülve.

A doki szerint infúziót kellene kapnia, de nem hajlandó kórházba menni. / utolsó stádiumos és fejébe vette, hogy ha bevisszük ő többet nem fog kijönni:(/.

Így hát marad kortyonként a jeges víz és a dinnye-persze csak abból is 1-1 kocka. De ez a folyadékbevitel is több mint a semmi.

Többeteknél olvastam, hogy a legfontosabb a család-így gondolom én is.A doktor nénink azt mondta, semmire sem szabad nekünk rábeszélni, neki kell dönteni minden beavatkozásról, mert ha "nem úgy alakul mnt szeretnénk" még az esélyét sem szabad megadni annak, hogy a későbbi életünket megkeseríts a döntésünk.

A mi feladatunk támogatni, s fogni a kezét.

Remélem holnapra már sokkal jobban.:)

Szép napot mindannyiotoknak:)

2008. júl. 13. 11:19

a férjem rosszul viselte, nem fogadta el / 42 éves volt / az apukám nem lázadt, 74 évesen..belátta, együtt élt a dologgal..nincsenek már közöttünk.

A remény, az életbe vetett hit sokat lemdít a dolgon...kell humor a viseléséhez, mert borzalmas..

40. tengericsillag (válaszként erre: 37. - Klimpírozi)
2008. júl. 13. 11:14
Igen a férfiak esetében más,talán még a fiatalok(mert sajnos sok 20-on éves is van)is könnyebben viselik mint egy idősebb.talán,nem tudom,csak gondolom.
39. Klimpírozi (válaszként erre: 38. - Tengericsillag)
2008. júl. 13. 11:13
rendben..erőt, kitartást!!!
38. tengericsillag (válaszként erre: 35. - Klimpírozi)
2008. júl. 13. 11:11

Szia!A parókát csak ritkán)kint,ha jön vki olyan)használja,nagyon meleg és olyan mint egy bukósisak,de nagyon hasonlit az eredeti hajára hamar megszokta,ahhoz képest hogy a nővére ki sem akart menni az utcára mikor volt neki.Otthon kendőt hord,piros pöttyös a kedvence,annak jó az anyaga,a szine is jól áll,meg szoktunk rajt nevetni hogy beatricés kendő.Valóban érzékeny volt a bőre mikor levágtam neki a haját,majd másnap le is borotváltam,mert zavarta hogy serceg a párnán.Van turbánja abban alszik,szerinte az öreges,de kényelmes nem csúszkál.

Persze turbózzuk az immunt!:)Céklalé,c-vitamin,b17 vitamin(sárgabarackmag), és egy másik "szer" amit kúp,csepp,kétféle krém és vénásinjekció formájában kap.

37. Klimpírozi (válaszként erre: 36. - 9bbb5bd983)
2008. júl. 13. 11:06
sörényem van haj helyett, tudom mire gondolsz..viszont láttam olyen hölgyet,a ki sálat tekert ab fejére, kifejezetten jól áltt neki, mert a paróka irritálta..férfiaknál megoldás a kalap, de ők a tar fejet is felvállaják..kinek hogy.
36. 9bbb5bd983 (válaszként erre: 35. - Klimpírozi)
2008. júl. 13. 11:04
Én biztos nem mentem volna utcára indiai sálban. Kalapban szintén, főleg, ha előtte sosem hordtam. Talán egy férfi máshogy van ezzel. De egy nőnek a haja....
35. Klimpírozi (válaszként erre: 32. - 9bbb5bd983)
2008. júl. 13. 11:00

ahogy gondolod, a paróka viszont sértheti a hiperérzékeny fejbőrt...gyönyörű indiai sálakat kapni, pillekönnyűek, szépek, moshatók..kinek mi válik be..férjem egy vászonkalapot hordott amikor kellett.

Az étrendkiegészítőket öntöttem bele, s az apukámba is..sokat segítettek a méltányosabb mindennapokban..életet hosszabbítottak!!

34. tengericsillag (válaszként erre: 33. - 9bbb5bd983)
2008. júl. 13. 10:52
Köszönjük!Nagyon kedves vagy!Puszi
33. 9bbb5bd983 (válaszként erre: 30. - Tengericsillag)
2008. júl. 13. 10:49

Felháborító az orvos(ok) viselkedése!

Anyukádnak továbbra is erőt, kitartást! Puszi!

32. 9bbb5bd983 (válaszként erre: 31. - Klimpírozi)
2008. júl. 13. 10:48

Szerintem (sajnos tapasztalat), a parókánál szelídebb megoldás nincs. Ha jól el van találva, az ember legalább akkor nem látja betegnek magát, amikor rajta van. A többi nagyon látványos, és nem mintha titkolni kellene, de sajnos még mindig nagyon sok ember bámulja az ilyet.

Az étrendkiegészítőkkel egyetértek!

2008. júl. 13. 10:33

Paróka helyett nem lehetne szelídebb megoldást találni??Mondjuk egy szép és finom vékony pamutsál, amit a fejére tekerve csinosan megköt, turbánszerűen..

A kemoterápiát / kettős tapasztalatból írom / megtámogathatnátok néhány erős antioxidáns tartalmú

finomsággal/ Flavin,Flavan Max, Avemar,Aloe, ésatöbbi /, esetleg egy természetgyógyász bevonásával, aki energiával kezel..

2008. júl. 13. 10:10

Sziasztok! Megvolt a második kezelés is,múlt csüt-ön.Eddig jól viseli csak a feje fáj nagyon,na persze a haja kihullott,de nagyon frankó parókát kaptunk,nagy herce-hurca-idegeskedés-megalázás után.A szilikonos betét amit ránkerőltetett a köcsög nő viszont elég furcsán mutat,nem is tudom mikor lehet mégegyszer feliratni,egy vagy két év múlva.Doki is állandóan ideges,anyu megkérdezte a Her2 eredményét (amiről természetesen a netről olvastam,mert senki nem mond semmit)azt mondták rajt van a szövettanis papiron.Na most aztán okosabbak lettünk ám!A szövettanison nem találtam.csak a c-erbB2 -őt.Aztán egy pesti kutatóorvossal tartja anyu a kapcsolatot ,aki így látatlanban,ismeretlenül is nagyon kedves és ami a legfontosabb segítőkész.Szóval Ő kérdezte mi a tumor marker vizsgálat eredménye,NA mi?NA?A dokinak esze ágában nem volt ilyen vizsgálatot csináltatni!Hogy lehet ez?Így!A háziorvos adott papirt rá ,igy ha legközelebb megyünk az anyu odadugja a doki orra alá,kiváncsi vagyok észreveszi-e .Ja még tetejében a kezeléskor ugy kötötték be az infúziót hogy még mindig nagyon fáj anyu keze-nyaka.Pedig tudta anyu hogy ez a nő béna mégse mert szólni neki,hisz ilyenkor kiszolgáltatott az ember,na de többet nem engedi neki,meg is mondja hogy ne ő adja be ,aztán ha megsértődik le van szarva hisz anyu szenved tőle nem ő.Ja! Nagyon fáj a lába is ezért sajnos nem tud sétálni sem pedig nagyon jót tenne neki.

Összegezve anyukám nagyon frankón viselte a műtétet,a kezelést testileg lelkileg egyaránt,példásan, nagyon büszke voltam rá,azért írom múltidőben mert most aztán állandóan idegeskedik ,bántja,bosszantja az orvosok nem- hozzáállása,hogy úgy bánnak egy beteggel mintha egy darab fa lenne,amit dobálgatnak ide-oda,és talán még a beteg húzza meg magát mint egy bűnöző?Sajnos nem tudja megemészteni és nagyon ideges ,maga alatt van és nem tudom hogy segítsek neki.:(((

29. 4c35511f0b (válaszként erre: 26. - Tengericsillag)
2008. jún. 13. 17:14

Persze értelek.

Azt viszont nem, mennyire nem adnak infót az orvosok:(

28. tengericsillag (válaszként erre: 27. - Jay néni)
2008. jún. 13. 17:12
Szia!Megvan a szövettanis papir csak ugye nincs aki leforditsa konyhanyelvre,de ha meglesz a tegnapi zárójelentés is (ha hajlandó lesz vki megirni)akkor felkeresünk egy másik orvost is.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook