Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Alternatív gyógymód vagy kemoterápia?Mi a véleményetek? fórum

Alternatív gyógymód vagy kemoterápia?Mi a véleményetek? (beszélgetős fórum)


1 2
2014. ápr. 9. 13:21

Ezt ma olvastam:

[link]


A remény, a hit (a gyógyulásba, kezelésbe vetett) nagyon fontos a gyógyulásban.

2014. ápr. 8. 21:50

Sziasztok! Az Anyukám miatt írok, mert tüdőrákot diagnosztizáltak nála egy éve, le is vették a bal felső lebenyt. Nyirokcsomóban nem találtak rákot, de most derült ki, hogy májáttétes..vagyis igazából nem tudják megmondani az orvosok, mert 2x vettek szövettant és az nem volt rosszindulatú..ők mégis úgy kezelik. Kapott 6 kemoterápiát, valamilyen koktélt, abból pedig fenntartó kezelésként Avastint adnak neki. Volt olyan kis daganat, amely reagált a kezelésre és eltűnt, de általában inkább az mondható el, hogy nem nőttek.

Szeretnék segítséget kérni azoktól akik szintén Avastin kezelést kapnak/kaptak vagy valamilyen hozzátartozótól. Jó lenne egy kis bíztatás vagy felvilágosítás, mert nem sok információt kaptunk az orvosától. Nagyon szépen köszönöm!!

56. nagymoni (válaszként erre: 42. - Tücsimücsi)
2014. febr. 21. 21:17
Kedves Tücsimücsi! Az én anyukámnál most diagnosztizáltak műthetetlen, áttétes tüdőrákot. Most azt kell eldöntenie, vállalja-e a kemoterápiát. Nagy segítség lenne, ha beszélhetne az édesanyjával a tapasztalatairól. Megoldható lenne?
2013. szept. 19. 10:08

Az ember minden tole telhetot megtesz;

minden szalmaszalba belekapazkodik.

A tobbi felett mar a termeszet dont veglegesen.

2013. szept. 19. 09:49
Szerintem életről és halálról nem mi döntünk. Kemoterápia vagy alternatív gyógymód kinek- kinek a meglátása, lelkiismerete szerint. Mi a párommal minden elérhetőt megpróbáltunk, semmi nem használt. Amennyiben lehetséges elősször műtét, ez idő alatt van lehetőség tályékozódni, informálódni és döntéseket hozni természetesen nem az érintett kirekesztésével, hiszen ki tudna nyugodtan aludni ha nem az elvárások szerint alakulnak az események.
2013. szept. 19. 09:16

Az alternativ tul egyszeru... akkor az elmult evezredek utan nem lenne problema a rak gyogyitasa.

Mindegy, hogy mutet, sugarazas, kemoterapia, alternativ modok...

52. bc8f224efd (válaszként erre: 51. - 3b1a5ec920)
2013. szept. 15. 06:23
És milyen igazad van. És ugyanezt is írtam ha rendesen visszaolvasod végig. Csak tudod másnak sem áll jogában, más az ő véleményétől eltérően bárkit szennynek nevezni. Ennyi!
51. 3b1a5ec920 (válaszként erre: 50. - Bc8f224efd)
2013. szept. 14. 15:28

Amennyiben te vagy kozeli hozzatartozod lesz rakos, ugy dontesz, ahogy tetszik.

Masok feje folott viszont nem kellene palcat torni es leorditani a fejuket.

Az o dontesuk, az o lelkiismeretuk, az o kuzdelmuk.

Masra nem tartozik.

50. bc8f224efd (válaszként erre: 48. - 130454e42d)
2013. szept. 14. 15:18
Az evolúció??? Neeeem. Úgy működik ahogyan te csinálod. Mérget egy gyerekbe, bárkibe. Amennyi belefér!!! Milyen okos is vagy. Gratulálok. Nem számít. Kit érdekel ugye? Csak gratulálni tudok. Igazán okos vagy. Bízom benne egyszer tanulhatunk tőled. Te ZSENI!!!!
49. 130454e42d (válaszként erre: 45. - Bc8f224efd)
2013. szept. 14. 11:06

Tudod, hogy megy a kemo? Idézek másik blogról:

A rák kiismerhetetlen. Ha nem kap valaki kezelést, mert visszautasítja, akkor két eset van: vagy gyorsabban hal meg, vagy stagálni kezd, hogy mitől, azt senki nem tudja. Valóban, a kemonak vannak nagyon veszélyes mellékhatásai, de manapság már olyannyira óvatosan használják, hogy azonnal abbhagyják ha a szervezetben a legkisebb laborérték nem stimmel. MInden kezelés előtt van labor, ekg, röntgen, gyakran kardiológia, és 3 havonta ct. A legpitiánerebb panaszt is kivizsgálják, mert hátha egy nagyobb bajt takar.

48. 130454e42d (válaszként erre: 43. - Bc8f224efd)
2013. szept. 14. 11:05
Nem kínozol gyereket, inkább haljon meg, mert buta vagy. Kb. a fényevők ilyenek, mint te. Hiszel valamiben, és ezért az áldozat nem számít. Emberségedről a sósavas ötleted sokat elmond. Végülis, így működik az evolúció.
47. ca728c0145 (válaszként erre: 45. - Bc8f224efd)
2013. szept. 14. 10:19

Sajnos, azt kell tapasztalnom, hogy vaktában, gondolkodás nélkül irogatsz, mondhatni "köpködsz".

És te vagy az, aki nem képes visszaolvasni.

Ugyanis néhány hsz - el lejjebb jeleztem, hogy az én véleményem szerint a leghatékonyabb az, ha az alternatív gyógymódok kiegészítik a hagyományos kezelést.

Mondom ezt egészségügyi szakember lévén.

És de igen, van fogalmam éppen ezért, hogy egy kicsi gyermek mit él meg. Neked nincs fogalmad arról, hogy mennyire van ...De szíved (és lelked) joga, hogy bármit eldönts rólam ismeretlenül:)


Súlyos kérdéseket kell megválaszolniuk daganatos betegség esetén betegeknek, családtagjaiknak egyformán, józan, felelős döntéssel, de semmiképpen sem kihagyva a szakemberek véleményét, javaslatait. És hangsúlyozom, hogy több szakemberét. (Mert a cipészek és virágkötők között is vannak kiválók, és kevésbé azok ...)

Mert nem a középkorban élünk.


Jó egészséget kívánok!

2013. szept. 14. 09:57
Az irományaidból látszik, hogy fogalmad sincs milyen szülõként küzdeni egy gyermek életéért. Olyasmirõl teszel kinyilatkoztatásokat amirõl a világon semmit nem tudsz.
45. bc8f224efd (válaszként erre: 44. - Ca728c0145)
2013. szept. 14. 09:06
De igen. Minden esélyt meg kell adni. Ahogy másnak is. De van aki a kemoterápiát tartja esélynek és van aki nem. Csak tudod az a különbség, hogy vannak akik másfelé is nyitnak /még akkor is ha egyesek szerint sarlatánság/, és vannak olyanok akik viszont maradnak ennél. Ám mégis akik a kemoterápi apártján állnak szapulnak más módokat ezek szerint te is, de ha a másik mást vél vagy gondol, máris célponttá válik. Igazából az az elképesztő /nem az én hozzáállásom, melyre te ezt írtad/, kedves "Puszedli", hogy fogalmad sincs arról hogy egy kicsi gyermek mit él meg. Nem azonos egy felnőttel. És mint leírtam, bár úgy látszik nem vagy képes visszaolvasni csak köpködni, tiszteletben tartom ha valaki azt választja, de másnak ugyanolyan tiszteletet kötelessége tanusítani, ha attól eltérő megoldást szeretne megpróbálni. Az esély mindenkinek jár. Így vagy úgy. De nem mindegy hogyan. És igazából a sósavas irományomra, amit korábban írtam, csakis arra utaltam, hogy egy orvos bármilyen segítőkész is legyen, kegyetlenséget művel. És neki mindegy hiszen nem Ő szenvedi meg. Természetesen védelmedbe veheted bármilyen doktort aki csak úgy kiírja a kemoterápiát, legyen az gyermek vagy idős ember részére, de magunk példájából tudom, hogy körültekintés nélkül ezt teszik, ha kell ha nem. Ugyanis nekünk is kiírták , úgy hogy ameg sem nézték hogy kell e műtét vagy sem. Aztán egy másik orvos verte ki az adott kórházzal a balhét hogy egy egyszerű pullmonológus ne döntsön egy mellkassebész helyett, mert és idézem: " Erre vannak szakemberek, akik ezt megítélik. Gyógyítani kell egy beteget, és nem ész nélkül, szakértelem hiányában lesavazni valakit, amire nem is biztos hogy szükség van. Adja vissz a diplomáját". Ennyi!
44. ca728c0145 (válaszként erre: 43. - Bc8f224efd)
2013. szept. 13. 21:09

Bocs, de te tudod, mit beszélsz?:O


Egy gyermeknek (de minden embernek, legyen bármilyen korú)szerinted nem kell megadni az esélyt, még ha az 1% is?! Ha "csak hátha" is ...


Elképesztő ...

43. bc8f224efd (válaszként erre: 38. - 130454e42d)
2013. szept. 13. 21:05
Igen láttam C-vitaminnal kezelve Pms1. Nem írtam sehol olyat hogy nem baj ha meghal a gyerek, te valamit nagyon félre olvastál. Én nem sértegettelek, sem szégyennek nem neveztelek ezidáig de legyen. Lehet, hogy én szégyen vagyok de nem is kínzok meg egy gyermeket hátha meggyógyul "mert azt mondták van esély rá" címszó alatt.
42. tücsimücsi (válaszként erre: 41. - Durciful)
2013. szept. 13. 18:52

Az én anyukámnál tavaly febr.-ban diagnosztizáltak egy olyan tumort, ami rendkívül veszélyes, gyorsan adhat áttétet. (tüdő). Nem műthető.

Anyukám kapott 4 kemót tavaly márciustól júniusig, a júliusi CT-je negatív lett. És AZÓTA IS tiszta a tüdeje, volt már pár mellkas rtg. ct :))

Nem mondhatjuk, hogy meggyógyult, de tünetmentes. Szerencsére időben felfedezték a bajt. Ha nem vállalja fel a kemót, szerintem már nem lenne anyukám.

Olyat is hallottam, a nagynéném mesélte, hogy két kollégája is rákos lett, szintén tüdő, egyik se vette fel a kemót, kb. 6-8 hónap múlva meghaltak.

2013. szept. 13. 18:09

Láttam a tv-ben egy riportot egy onkológus orvossal, aki arról beszélt nagyon elkeseredve, hogy hány beteg hal meg azért, mert másféle gyógymódot választ a kemó helyett és már csak akkor jönnek vissza, amikor nincs visszaút.

Nem olvastam végig a topikot, a cím elolvasása után írtam le a véleményem.

Nálunk a családban volt egy daganatos kisfiú, aki 17 kemót kapott és előtte eltávolították az egyik veséjét. Nagy harc volt az övé, de megérte. Mára okos és ügyes nagyfiú már, kitűnő tanuló.

Jobbulást kívánok, bárki is legyen beteg.

2013. szept. 13. 18:07

Szerintem nincs vagy - vagy ...


A kettőnek ki kellene egészíteni egymást.

A HIT mellett.

39. 39dbe380da (válaszként erre: 37. - Bc8f224efd)
2013. szept. 13. 18:00

Sósavat? Szép.

Humánus. Szemet szemért, ugye?

38. 130454e42d (válaszként erre: 37. - Bc8f224efd)
2013. szept. 13. 16:04
Nem baj, ha meghal a gyerek? Láttál te már rákot, kezeletlenül? Meg c vitaminnal, kurkumával kezelve? Én láttam, és aki ezt reklámozza az a magyar oktatási rendszer szégyene.
2013. szept. 13. 15:56
Még csak annyit. Megértem a szülőt, hogy belement és ezek szerint nem hozott olyan döntést jelenben amit megbánna. És tiszta szivemből kivánom igy is legyen. Másik oldalt tekintve, valóban csak az tudja mit jelent egy kemo akinek beadják. És ha ebből indulunk egy gyermeknek ilyet adni valóban kegyetlenség. Ami természetesen nem a szülő hibája hiszen bármit megtenne a gyermekéért és egy ilyen döntés meghozatala a legnagyobb büntetés egy igazi apa vagy anya számára. Ennek ellenére annak az orvosnak is beadnám aki képes megkínozni egy gyermeket + kevernék az oldatba sósavat is de töményen.
36. bc8f224efd (válaszként erre: 35. - 130454e42d)
2013. szept. 13. 15:49
Én erről nem tudok, és nem is az én dolgom. Én csak formálok a fórum kérdésében egy véleményt. Természetesen ha valaki valakit támad az nem helyes hiszen mindenki tegyen belátása szerint. Én arra utalok csak, hogy valóban az a lényeg hogy egy adott személy, akit ez a fajta kór megtámad meggyógyuljon mihamarabb és lehetőleg a legelviselhetőbben élje meg ami eközben vele jár. Legyen az gyermek vagy érett felnőtt ember.
35. 130454e42d (válaszként erre: 34. - Bc8f224efd)
2013. szept. 13. 15:44
Ennek a fórumnak a célja a nyugati orvoslás ekézése volt. Az indítója pedig alja ember, idézek: Annak idején privát üzenetekben is zaklatott, miszerint én megölöm a gyereket" Aki ilyet leír más gazemberségre is képes.
34. bc8f224efd (válaszként erre: 33. - 39dbe380da)
2013. szept. 13. 15:33
Sajnos mi hasonló helyzetbe kerültünk. Ennek ellenére ugyanilyen kategorikusan döntöttünk. Ahogy Ön is. A különbség annyi, hogy nem azonos döntést hoztunk. De szerintem nem az a fontos, hogy itt az legyen szajkózva ki mit hogyan írt le Önnek, hanem hogy a hozzátartozója meggyógyuljon. Ha Ön egy kezelés mellett döntött senkinek semmi köze hozzá. Ahogy Önnek sem más, Ön számára idegen személy döntéséhez. Ez a fórum tapasztalatcseréről szól nem pedig arról, hogy ki mit ítél el.
33. 39dbe380da (válaszként erre: 32. - Annie1130)
2013. szept. 13. 15:01
Az a bajom, hogy a fórumindító az én gyerekem kapcsán indított fórumot és az én döntésemet kérdőjelezte meg. Más véleményéről pedig csak annyit, hogy általában addig ilyen kategórikus, amíg nem kerül ilyen helyzetbe.
32. Annie1130 (válaszként erre: 30. - 39dbe380da)
2013. szept. 13. 13:41

Sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagytok, és biztos vagyok benne, hogy mindent elkövettek, hogy a pici meggyógyuljon, de a döntés joga, amit te annyira kikérsz magadnak, az más szülőnél is fennáll, nem csak nálatok.

Mi a baj azzal, hogy más másképp gondolkodik?

31. tixtina (válaszként erre: 17. - Kiskecske67)
2013. szept. 13. 13:39
Miért ne vegyünk a gyógyszertárban C vitamint?Hol vegyük meg?Hogyhogy nem ér semmit?
30. 39dbe380da (válaszként erre: 21. - Annie1130)
2013. szept. 13. 13:31

Nos. Ez egy régi fórum. Ha te lennél egy pici beteg emberke anyukája, azt hiszem nem lennél többé már biztos semmiben. Jó döntés nincs, csak kétségek.


A tárgybani gyermek az én kisfiam.

Daganat szempontjából jól van, gyógyultnak nem nyilvánítható a daganat típusa miatt.

Műtét, kemo, 5 év fenntartó kezelés.


Az igen-nemnél ez sokkal bonyolultabb kérdés, nincs fekete-fehér.


Annak aki meggyógyul tőle annak jó a kemoterápia, aki attól nem, annak nyilván nem.


A kisfiamnál úgy gondolom segített a kemo, hiszen jól van jelenleg.

Sok mindent láttam akórházban, de egyetlen gyereket sem ismerek aki meggyógyult volna alternatív gyógymódok kzárólagos alkalmazásától semmit.


A fórumindítónak pedig legszívesebben elharapnám a torkát. Annak idején privát üzenetekben is zaklatott, miszerint én megölöm a gyereket mert engedem a kemot. Hol van neki joga megkérdőjelezni a mi iszonyú nehéz - és seniknek nem kívánom, hogy ilyen döntéseket kelljen hoznia - szülői döntésünket.

Amúgy mai napig ilyen döntéseket hozunk.

29. gyöngy:) (válaszként erre: 28. - Bc8f224efd)
2013. szept. 13. 13:15

Van már liposzómás C-vitamin készítmény is amely könnyen jut a vérbe, hatásosnak mondják.

Nem tudom abból mennyi kellene de ne álljatok le a C-vitaminnal.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook