Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A műtét után 2 és fél hónappal kezdik csak meg a kemoterápiát. Ilyenkor van még esély, hogy használjon? fórum

A műtét után 2 és fél hónappal kezdik csak meg a kemoterápiát. Ilyenkor van még esély, hogy használjon? (tudásbázis kérdés)


2019. nov. 28. 10:19

Engem petefészek daganattal műtöttek és áttétek miatt is kellett a kemo. 8.héten tudták elkezdeni.

Itt osztok meg egy olvasói kérdésre írt választ. --------

"Dr. Nagykálnai Tamás válasza a tumor kezelés témában


1./ A kemoterápiát lehetőleg valóban a műtét után két hónapon belül illik elkezdeni. (Túl korán nem, mert zavarja a sebgyógyulást, túl későn sem, mert éppen a mikro-áttétek ellen adjuk, tehát ne adjunk túl sok időt ezek képződéséhez.)

4. kisj (válaszként erre: 1. - Elkeseredett eszter)
2019. nov. 23. 15:59

Apámnál el sem kezdték a kemót, csak ámítgattak minket hosszú hetekig.

Utólag azt mondom, hogy sokkal jobb volt így, kemó nélkül.

3. elkeseredett eszter (válaszként erre: 2. - 5236d12e25)
2019. nov. 23. 14:19

Köszönöm szépen válaszod.

Csak akkor miért hozzák a frászt az emberre? Teljesen ki vagyok már készülve, de legfőképpen az állandó várakozás miatt. Erre 2 hét, arra 3 hét, utána 4 hét mire visszajutunk az onkoteamhez. Ha 1 hatszámjegyű összeget csúsztatnék az itteni onkológus nak, tuti már rég elindult volna a kezelés.

2019. nov. 23. 14:13
Akárhány fórumot nyitsz a válasz ugyan az. Fel kell épülni egy nagy műtétből! A szevezet le van gyengülve, egy legyengült szervezetnek jobban árt a kemo mint egy erősnek. Elfogják kezdeni a kemot pont akkor mikor az orvos jónak látja. Hidd el nem hiába várnak. Így a kemo terápia is változni fog.
2019. nov. 23. 14:10

Az elsődleges daganatot szeptemberben eltávolították. A CT sajnos mutatott ki apró elváltozásokat a tüdőn, amit el kezdtek vizsgálni, hogy mi. Elsődleges tüdődaganat, áttét, vagy esetleg gyulladásos góc. Végül ugyanazokat a sejteket mutatták ki, mint a vastagbélen.

Viszont halálra vagyok rémülve, mert azt olvastam, hogy A MŰTÉT UTÁN 4-6 HÉTTEL EL KELL KEZDENI A KEMOTERÁPIÁT, kesobb már nincs értelme.

Akkor ez azt jelenti, hogy el sem fogják kezdeni a kemót? Vagy semmit sem fog használni?

A tüdőgyógyász orvos szerint fel kell épülni a műtét után, csak akkor adják a kezelést. De akkor miért írjak azt, hogy legkésőbb 6 héttel a műtét után... Teljesen el vagyok keseredve :((

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook