Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy magyarázod el egy kicsi gyereknek, hogy a mama miért nem szereti? fórum

Hogy magyarázod el egy kicsi gyereknek, hogy a mama miért nem szereti? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
44. Júlia* (válaszként erre: 34. - Szafaripók)
2013. ápr. 21. 17:08

Én csak olyan öregekkel találkozom, akiket írd és mond, kisemmiztek, és elhagyták őket.


Azt nem ismerem, hogy rám telepedjenek, mert ezt nem engedtem az első pillanattól.


Lehet szeretni és tisztelni a másikat távolról is.


Mivel konkretizáltad az esetet, ha anyósomék úgy jöttek volna a fiukhoz, hogy tudomást sem vesznek az unokákról, hát azt megnéztem volna.

Ugyanis Ők az unokákhoz jöttek, de mellékesen megkérdezték a fiacskájukat is, hogy hogy van. :-)

43. szafaripók (válaszként erre: 40. - Sz.erzsebet)
2013. ápr. 21. 17:06

Hát pont ez az.

Én is attól félek, hogy ilyen helyzetbe kerülünk, ezért szeretném még most lerendezni anyóssal a dolgot, de már egy éve próbálkozom, és nem sikerül... Egyszerűen nem partner.

Féltem a fiamat, hogy csalódni fog, több soron is, és ettől a fájdalomtól szeretném megóvni, csak nem tudom, hogyan...

42. csokvihar (válaszként erre: 36. - Júlia*)
2013. ápr. 21. 17:06
Julia kedves en ebben a kerdesben nem foglaltam allast,Te a 26.hozzaszolasodban a lanyaidrol irtal nekunk erre tettem fel egy egyszeru kerdest,amire nem erkezett valasz.Felre ne erts,nem akarok kivancsiskodni,vagy tapintatlan lenni,csak ha mar magatokrol irtal,erdekelne a valaszod.
41. szafaripók (válaszként erre: 39. - Júlia*)
2013. ápr. 21. 17:05

A megbecsülés nem kor függvénye.

Tisztelni se fogok valakit, aki alattomos, bunkó, stb., pusztán a kora miatt.

És ezek szerint nekem is várnom kell a megbecsülésre, míg egy bizonyos kort elérek?

2013. ápr. 21. 17:04
Nálunk is hasonló a helyzet, annyiban tér el, hogy nagymama az unokáját szereti, de engem, a lányát nem. Én ezzel "megbarátkoztam", de kislányom nagyon szeret, és nem érti a mama miért nem. A nagymamáját is szereti és bizony sokszor szenved amiatt, hogy látja, hogy a nagyi nem úgy viselkedik velem, ahogy ő azt megszokta tőlem, de ha nem láthatná az anyukámat az is bántaná, így a kapcsolatot nem akarom megszakítani vele, de nem találunk erre a helyzetre jó megoldást. Ő bizony már rákérdezett a nagyijánál, hogy miért ilyen, és tőlem is kérdezte. Én is azt mondtam neki, hogy ha nagyobb lesz elmondom (9 éves).
39. Júlia* (válaszként erre: 31. - Kicsimanóci)
2013. ápr. 21. 17:01

L: 36. hozzászólás.

Nap, mint nap az öregek sirámait hallgatom, ezért a reakcióm.


Több megbecsülést érdemelnek az öregek, kivétel nélkül.

38. cicakaktusz (válaszként erre: 36. - Júlia*)
2013. ápr. 21. 17:00
És jó ötlet általánosítani?
37. szafaripók (válaszként erre: 36. - Júlia*)
2013. ápr. 21. 16:59
De itt most nem ez volt a kérdés... Egyetlen generációs különbség sem magyarázat vagy indok a bunkó viselkedésre - egyik félnek sem!
36. Júlia* (válaszként erre: 30. - Csokvihar)
2013. ápr. 21. 16:58
Az öregek és a fiatalok viszonyáról beszélek általánosságban.
35. szafaripók (válaszként erre: 33. - Júlia*)
2013. ápr. 21. 16:57

Rendben.

Én válaszoltam, most te jössz.

34. szafaripók (válaszként erre: 24. - Júlia*)
2013. ápr. 21. 16:54

Van igazság is ebben.

De kérdem én, mi lesz a mi életünkkel? Hagyjam élni "az öreget" élni a saját életét, ami nála azt jelenti, hogy rátelepszik a miénkre? Ő miért nem hagyja élni a saját életünket?

Akár anyós, akár anya, ha zokog a lelke a gyerekei viselkedése miatt, nem az a megoldás, hogy az ő boldogtalanságát rávetíti az övékre, és ellehetetleníti a kapcsolatukat. Ha annyira zokog a lelke, megoldást keres, megértést mutat, és akkor ugyanezt meg is kapja.

Egyébként az unoka tényleg ajándék, azoknak, akitől én és a párom az életünket kaptuk. De ez nem jelenti azt, hogy nekik szültük őt/őket, első sorban a mi gyerekünk, másodsorban unoka...

33. Júlia* (válaszként erre: 25. - Szafaripók)
2013. ápr. 21. 16:54

Bocsi, a kérdőjel véletlenül került a mondat végére.

Milliónyi helyen már csak hagyatékok az öregek.

Tele van velük a szociális otthon.


Általánosságban írtam az elmúlt 61 évem tapasztalatát.

32. 06718ca650 (válaszként erre: 12. - Szafaripók)
2013. ápr. 21. 16:53
és ti még ezzel a mamával szóba álltok? a kutya nem szólna hozzá.
31. kicsimanóci (válaszként erre: 26. - Júlia*)
2013. ápr. 21. 16:52

Nem tudom, a te lányaidnak miért kellett volna ultimátummal próbálkozni.

Miért is veszed magadra ennyire ezt a fórumot, nem értem. Akinek nem inge....

Kevered a szezont a fazonnal, jössz a jövő felélésének vélt és valós vádjával. Van valami sérelmed esetleg, vagy csak általánosságban játszod a sértettet?

Mert a fórum indítójának van sérelme, és ezt próbálják a többiek segíteni, nem pedig elvinni a fórumot más irányba.

30. csokvihar (válaszként erre: 26. - Júlia*)
2013. ápr. 21. 16:52
Tisztazzunk egy kerdest kedves Julia!A lanyaidat utalja az anyosuk,es szomoritja az unokaidat,ha igy van Te mit tanacsolsz nekik?Vagy tan Te utalod a vejeidet es szomotitod oket?
29. szafaripók (válaszként erre: 20. - Csokvihar)
2013. ápr. 21. 16:49
Ezen most voltunk túl, nem túl régen. Annyi változott, hogy nem nyiltan megy az utálkozás, hanem alattomban. Egyelőre kivárok, mert a párom miatt nem szeretnék eljutni oda, hogy ténylegesen ilyet kelljen lépni...:(
2013. ápr. 21. 16:49
Akármilyen nagyszülő,vagy szülő valaki és nincs benne szeretet,azon túl kell lépni,és nem foglalkozni vele!Szeretet vagy van vagy nincs,azt nem lehet erőltetni.Ha meg valaki a saját gyermekét,vagy unokáját nem szereti,egyszerűen nem létező lénynek kell venni.....ugyanis az élet értelme maga a:SZERETET.
27. szafaripók (válaszként erre: 22. - 4f43a2fd4f)
2013. ápr. 21. 16:48

De biza, kérdez.

Mert látja, hogy a "másik mama" (anyukám) meg mindent megtesz érte, neki, és nem érti, hogy az említett nagyi meg miért nem törődik vele?

26. Júlia* (válaszként erre: 20. - Csokvihar)
2013. ápr. 21. 16:47
Szerencsére a lányaim nam próbálkoztak be ultimátummal, megkapták volna.
25. szafaripók (válaszként erre: 17. - Júlia*)
2013. ápr. 21. 16:46

A kérdésedet nem egészen értem. Mármint nem hiszem, hogy a szüleimnek vagy anyósomnak ilyen váddal kellett volna valaha szembe nézni, mint amit írtál.

Egyébként meg azt várja el egy gyerek a szülőjétől, hogy támogassa. És most nem anyagi dolgokra gondolok.

A párom már annyiszor elmondta az anyjának, hogy ő engem választott, mellettem boldog, és ezt legyen kedves elfogadni, akkor is, ha neki valami oknál fogva (amit nem tár fel nekünk, mert valószínűleg az a bűnöm, hogy mellettem boldogabb a fia, mint az anyja mellett valaha is volt) nem tetszik. Ehelyett anyuka folyton igyekszik keresztbe tenni.

Szóval - bár mindenki nevében nem beszélhetek - a "fiatalok" azt várják el az "öregektől", legalábbis családon belül, hogy kiálljanak mellettük érzelmileg, támogassák őket lelkileg, és NE ÁLLJANAK A BOLDOGSÁGUK ÚTJÁBA.

A mi családunkban nem "hagyaték" az öreg, a szüleimre se úgy tekintek, mint egy régi bútorra. Iránymutatást, tanácsot várok tőlük, akik koruknál fogva tapasztaltabbak, nem sz*rkavarást.

24. Júlia* (válaszként erre: 17. - Júlia*)
2013. ápr. 21. 16:46

2. Itt ezen az oldalon olvastam, hogy milyen a jó anyós?


1. "Porhanyós"

2. "Jöjjön minál ritkábban, hozzon minél többet, de távozzon minél hamarabb."

3. Hofi után szabadon: "de kár mama, hogy egy kávéra sem tud maradni."


/Gyűlöletért ne várjunk szeretetet cserébe./


Akár anyós, akár anya, ha zokog a lelke a gyerekei viselkedése miatt, ez bizony kihat az egész környezetre.

Egyszerű, engedni kell, hogy az öregek élhessék a saját életüket.


Nagyon kevesen tudják, hogy az unoka szó jelentése ajándék.


Ajándék azoknak, akik a legdrágább kincset adták az unokáknak, vagy az édesanyjukat, vagy az édesapjukat.

23. alidamolnar (válaszként erre: 20. - Csokvihar)
2013. ápr. 21. 16:43
Egyébként ez egy teljesen jó megoldás!
22. 4f43a2fd4f (válaszként erre: 5. - Szafaripók)
2013. ápr. 21. 16:42
Egy gyerek nem kérdez ilyet magától, max arról aki valaha szerette.
21. alidamolnar (válaszként erre: 11. - Szafaripók)
2013. ápr. 21. 16:42

Nem lehetne esetleg azt mondani a gyereknek (ha kérdez), hogy ez a felnőttek dolga, majd ha nagyobb leszel, megbeszéljük?

Nálam működött, okos-kedves kislányom tudomásul vette.

Amúgy tudom, milyen sz..r dolog ez, bár nálunk nem volt anyós-meny viszály, mégis hasonló volt a helyzet, mert a férjem kamasz gyerekei utáltak nagyon, (együtt is laktunk.)

Utáltak, nyíltan ki is mutatták, modortalanok és ellenségesek voltak, közben a pici lánynak ugye én voltam az Isten. Biztos nehéz volt neki is, aztán amikor nagyobb lett, leültettem, és elmondtam neki az egész históriát.

2013. ápr. 21. 16:40
Szerintem nagymamat le kell ultetni es egyszeru ultimatumot kell adni neki.Ha szereti es latni akarja az unokait viselkedjen Veled kultur ember modjan,ha az unokaira sem kivancsi,kopjon le rolatok es korlatozza a kapcsolat tartast a parodra.Remelhetoleg a sajat gyermeket nem utalja.
19. Júlia* (válaszként erre: 17. - Júlia*)
2013. ápr. 21. 16:38
jav. nem egy nótát fújnak.
18. 4f43a2fd4f (válaszként erre: 1. - Szafaripók)
2013. ápr. 21. 16:38
Lefogadtam volna hogy nem az édesanyádról szól a töténet.
2013. ápr. 21. 16:36

Az én gyermekeim nem észlelték, nem is gyanították, hogy az anyós, meny/én/ egy egy nótát fújnak.

A gyereknek az a fontos, hogy a szülő zeretetét érezze. Ha ez meg van, fel sem merül benne, hogy undok dög a tanár, vagy puffog a nagyi.


De megkérdezem az ifjúságot, mint dupla nagyi, hogy mit várnak a fiatalok azoktól az öregektől, akiről azt állítják, hogy "felélik a fiatalok jövőjét".

Vagy már csak hagyatéknak számítanak az öregek?


Ha erre választ kapok, ígérem, és is válaszolok.

16. szafaripók (válaszként erre: 14. - Slyte)
2013. ápr. 21. 16:32

Persze, ilyen nyíltan tuti nem. De abban is biztos vagyok, hogy jönnének azok a "magyarázatok", mi szerint minden az én (anyuka) hibája, és szegény nagyi csak áldozat, és hasonlók... (Aztán a következő, hogy majd jön a gyerek, és megkérdezi, miért viselkedtem olyan csúnyán a mamával, vagy az, hogy most miattam utálja őt a nagyi...)

Szerintem ez a ping-pongozás nem jó ötlet. Ha tőlem kérdezi, a választ is tőlem várja. Csak nem tudom, mit mondjak...:(

15. cicakaktusz (válaszként erre: 12. - Szafaripók)
2013. ápr. 21. 16:27
Én nem is kapnám meg ilyen egyenesen, sőt, még én kerülnék bajba, mert megkérdezik a gyerekek. Most én hiába tudom az okot, ez nem gyerekfülnek való, azt nem mondhatom el nekik. Bár a lányom már sejti, azért nem neki való téma még szerintem. Felnőttnek is nehéz megérteni, gyereknek meg lehetetlen.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook