Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem szereti a nagytesó a kicsit fórum

Nem szereti a nagytesó a kicsit (beszélgetős fórum)


1 2 3
88. Smirnoff (válaszként erre: 86. - Valakivagyok1984)
2017. nov. 5. 23:16

Nekem a "kisírás" csak apám vállán volt, de ha a tesók miatt, akkor vagy ne törődj vele (a nagyobb miatt, és nem is tette helyre, ha még igazat is adott nekem), vagy ő még kicsi (de ez alig-alig volt).

Én a barátaimnak a "vállán sírhattam", mert ha nem egymás közti feszültség, akkor a nagy tesóm még örült is, hogy rosszul érzem magam valami miatt, a kicsi meg kicsi volt, hogy megértsen. Ha meg pár pillanatra egy hullám hosszon voltunk a nagyobbal, később mindig elárult. És NEKI hagytam, hogy becsapjon százszor, mert szerettem volna valami olyat, amit láttam a filmekben meg annyira akartam hinni apámnak.

...mint írtam, felnőttként, csak jól jövünk ki...

De borzasztóan nem tudni, mit hoz az élet. Úgy legyen!

Mennyi idősek most a gyerekek?

87. 4c1a787e8f (válaszként erre: 81. - Gribedli***)
2017. nov. 5. 18:26

Ez egyébként teljesen igaz..

Csak az a gond vele, hogy előre nemigen tudod, hogy fogod majd bírni, miket kapsz még az élettől pluszba.

Azt persze lehet tudni, ha valaki azt érzi az egynél, hogy ezt mégegyszer nem. Ez tiszta sor.

De örténhet úgy is, hogy az egy is nagyon sok..

A távolabbi barátnőm/ismerősöm nemrég halt meg 38 évesen. Imádta a 6 éves fiát, de mondott olyat, hogy jobb lett volna, ha ezt nem kell a fiának átszenvedni...

Hát ilyen is van.


Két gyerekig észre se vettem, hogy gyerekem van, olyan egyetemet végeztem, ami másnak gyerek nélkül se megy.. Aztán meg lett sok is. De annak is van oka, előnye, jó oldala. Kicsit letörte a beképzelt szarvamat, ez kellett, külső szemek állítják... Semmi sincs véletlenül.


Azt gondolom, a kutya ugat, a karaván halad, a gyerek meg felnő.. És többnyire az a jó, ha van élet, még ha nem is könnyű. Szerintem könnyű élet nincs, egykeként se, királyként se, csak mások a bajok benne..

86. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 23. - 10cc61fb5a)
2017. nov. 4. 08:48

Ez nalunk is így van sokszor ölik egymást deközben élni nemtudnának egymás nélkül.Bárhova megyünk mindig keresik egymás társaságát és sokszor nagyon jól elvannak.Ha a nagy suliban van a kicsi már unatkozik.Egy gyereknek gyerek a játszótársa.

Nekem is van tesóm és csodás emlekeim vannak arról,hogy miylen sokat jatszottunk egyutt es,hogy a szaros gyerekkorunkban csak egymásra szamithattunk.Egymas vallan sirtunk..

Ha en nem leszek mar ők is csakegymasra szamithatnak,nem lesznek egyedül a nagyvilagban.

2017. nov. 3. 16:52

kb hasonló korkülönbséggel van a két fiam. Amíg kicsik voltak elég sokat veszekedtek, ez mostanra szűnt meg nagyjából, hogy a kisebb is iskolás, és közös az érdeklődési kör, vagyis a számítógépes játékok, és együtt játszanak rajta. Addig folyamatosan veszekedtek mindenen.

Nagyon figyelj oda közös játéknál ebben a korban, hogy ne rombolja le amit a nagy épített, meg legyen mindkettőnek külön ideje veled, amikor csak vele foglalkozol. Azt imádják. A kicsire vigyázással csak óvatosan, nem tartom jó ötletnek, megutálhatja érte

84. csikil4ny (válaszként erre: 83. - Gribedli***)
2017. nov. 3. 13:56
Nem vagyunk egyformák. Én is addig sírtam a fiúbabámmal a kezemben, amíg életrekelt. :)
83. gribedli*** (válaszként erre: 73. - Csikil4ny)
2017. nov. 3. 10:46
Képzeld, a fiam már most mondja, hogy majd 3 gyereket szeretne, holott neki most is kijut a vigyázásból:D
82. gribedli*** (válaszként erre: 66. - 9b10f3d7ff)
2017. nov. 3. 10:40
Ez nagyon aranyos:) az én fiam is nagyon szereti a húgait és sokat foglalkozik velük. Szerintem élvezi, hogy felnéznek rá, passz. Van, hogy "meghívja" őket a szobájába, letölt nekik egy filmet és együtt nézik, olyankor napokig hallgatom a lányokat, hogy milyen rendicsek:DDD
81. gribedli*** (válaszként erre: 58. - 8cc24eb355)
2017. nov. 3. 10:32
Ezzel egyetértek, mindenki annyi gyereket vállaljon, amennyit elbír, anyagilag, szervezésben, lelkiekben. Nem mindenkinek való a több gyerek. Akkor meg a gyerek èrdekében is, ne vállalja és kész. Akinek egy is sok, sajnâlom, az meg rosszul mèrte be a kapacitását, sajnálom a gyerekét is.
80. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Chateigne)
2017. nov. 3. 10:28

Tapasztalatom az, hogy megoldják maguk között idővel. Ezek az évek hamar elsuhannak és felnőnek, akkor meg tök jó lesz egy tesó.


Az én gyerekeimre nem lett ráerőltetve a tesó, hanem ők kèrték, sőt, a fiam könyörgött kicsiként, hogy mindenkinek van tesója, neki meg jaj,nincs, és hogy milyen "szerencsétlen":D


Persze én is több gyerek párti vagyok, mégis megvártam, míg már rágta a fülemet. A lányom szintén, panaszkodott, hogy neki nincs "kisebb" tesója. Ami èrzékenyen èrinti a gyerekeket, ez csak az én tapasztalatom, az az, amikor korlátozva vannak a kicsivel szemben, szóval engedni kell, hogy hozzányúljanak meg minden, figyelni is, de engedni.


Aztán a féltékenységet én megpróbáltam úgy kijátszani, hogy ha volt valaha is panasz, hogy az aktuális kicsi az ölemben van, mindig elmondom, hogy "amikor te ilyen kicsi voltál te is mindig az ölemben voltál, stb" minden egyes dologra ez a válaszom, hogy amikor ők kicsik voltak, mindez nekik is garantálva volt, úgymond joga van a kisebbnek is mindezt megkapni.


Rendszerint ezt megèrtették és nem volt apelláta. Aztán igyekszem, hogy mindig mindem egyforma legyen, a lányok ruhája, a játékok, mindig minden egyforma, így nem mondhatnak erre semmit. De ha valamit kap a nagyobb, ami a kicsinek még nem való,akkor azt is ugyanígy elmondom, pl jóhogy a középső nem kaphatott mobilt, amikor a nagy kapott, de megígértem, hogy amikor ő is annyi idős lesz, ő is kap. Most van neki, és a legkisebb is akart, és ugyanígy elmondtam, hogy majd ha annyi idős leszel, kapsz te is. Megértette. Mindenkinek ki kell várnia a sorát, az egyenlőség arról is szól, hogy mindenki egyforma korban kapjon bizonyos dolgokat, nem arról, hogy mindent egyszerre kapjon mindenki. Legyen ez tárgyi vagy egyéb dolog, pl ha a kicsit ölben viszem aludni, attól még nem fogom a 27 kilós középsőt is ölben vinni aludni de megnyugtatom, hogy amikor ennyi és ennyi idős volt, őt is így vittem, ha kérte. Ezekről napról napra megerôsítést kell adnod.


Mérföldkő volt az is, amikor elkezdtek egy szobában aludni és nem külön,és kialakult a csajos zóna, gyakorlatilag nonstop együtt vannak, mindent együtt csinálnak, persze vannak dinamikák, hogy a középső csicskáztatja a kicsit, ilyenkor rászólok, ha látom. De jó is van, segìt neki a fésülködésben meg ilyenek. Legyél türelemmel és jó lesz:)


Apropó grimasz. Én erre is azt mondanám, hogy nézd, rád se grimaszolt senki, mikor kicsi voltál, ezért te se grimaszolj a kistesóra. Vagy ha nem akar vele játszani, arra is mondhatod neki, hogy amikor te kicsi voltál, mi is játszottunk veled, nem hajtottunk el a francba.

79. 8cc24eb355 (válaszként erre: 78. - Michelle.r)
2017. nov. 3. 09:44

De nincs ám!

Fogalmam sincs arról hogy mi az a felelősség! :D

Nem baj,majd az ingyenélők csinálnak sok sok kis magyart! :D

78. michelle.r (válaszként erre: 76. - 8cc24eb355)
2017. nov. 3. 09:42

Szerintem a világ hülyesége ;)

De semmi felelősségérzet nincs benned a társadalom iránt. Megtanulhattad volna már, hogy egy gyerek, nem is gyerek, kettővel is bazi önző vagy, mert magatokat pótolod, de nem teszel semmit azért, hogy fennmaradjon a magyarság ;p


:DDDDD

77. csikil4ny (válaszként erre: 76. - 8cc24eb355)
2017. nov. 3. 07:59

Attól pszichológiai szempontból fenntartom az állításom. Persze tisztelet a kívételnek. :)


Anyagi szempontból nem értek egyet, idegileg maximálisan egyetértek. ;)

76. 8cc24eb355 (válaszként erre: 75. - Csikil4ny)
2017. nov. 3. 07:48

Az egykézéssel csak önző társadalmat nevelünk? :D


Inkább csak a józan ész keretein belül!

Annyit vállalok amennyit bírok anyagilag,idegileg stb.

75. csikil4ny (válaszként erre: 74. - 10cc61fb5a)
2017. nov. 3. 07:39

Ugyan már a testvér nem betolakodó! Én roppant sajnálom és a kicsim is, hogy nem lesz a lányomnak tesója.


Egyébként nekem van, 5 évvel kisebb, mint én, mai napig én vagyok az önzőbb. A második gyerek a családban úgy születik, hogy neki természetes a testvér jelenléte, az első meg megtanulja a testvér szerepet. Az egykézéssel csak önzőbb társadalmat nevelünk. Persze mindenki maga dönti el, hogy hány gyereket akar, de minden variációnak megvan a maga előnye és hátránya.

74. 10cc61fb5a (válaszként erre: 73. - Csikil4ny)
2017. nov. 3. 07:32
Nekem ezért sem lesz második gyerekem. Ezeket még olvasni is rossz. Olyan eszementség egy kisgyermek élet így felforgatni. Ha már 10 éves az sem életbiztosítás, de ez a 3 éves kor...éppen csak elkezdődött az igazi élete, beszélget, megért, kommunikál. És pont ebbe az időbe 'kitúrja' valaki más. :(
73. csikil4ny (válaszként erre: 71. - Chateigne)
2017. nov. 3. 07:21
A bevonást nem erőltetném, mert rásegíthet a még nagyobb eltávolodásra. Van egy barátnőm, aki felnőtt korában hagyta abba a haragot a tesója iránt, 7 évvel nagyobb az öccsénél és amikor csak szükség volt rá hagyták a kicsi felügyeletét. 40-en túl van, de azt mondja elég volt az öccsét nevelgetni, nem akar gyereket, még olyan pasit sem, akinek gyereke van.
72. chateigne (válaszként erre: 42. - 4c1a787e8f)
2017. nov. 2. 22:17

Köszi amúgy mindenkinek a hozzászólásokat, kicsit azért megnyugtattatok hogy ez változhat.

Igen annak én is örülnék ha a naggyal több külön időm lenne, de igazság szerint a nagyik is könnyebben/szívesebben vállalják a nagyot, vagy ha a picit hagyom ott akkor örülök hogy a saját pl hivatalos vagy

Orvos stb dolgaimat intézhetem. Szóval nem egyszerű de majd próbálom ezt is sűrűbben.

71. chateigne (válaszként erre: 40. - Johannia)
2017. nov. 2. 22:12

De, nagyon sok figyelmet kapott az tuti...szeret is a középpontban lenni. Cserfes, barátkozós, mondjuk még annyi hogy a kisebbekkel amúgy se nagyon fogkalkozik, inkább a nagyobb gyerekekkel és szimpatikus felnőttekkel szeret legjobban lenni.

A bevonást próbáltuk, próbálgatom most is, néha minimálisan segít, de inkább elutasítás van ilyenkor is. De ezt a mi vagyunk a nagyok dolgot ki fogom próbálni, hátha..

70. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 48. - Smirnoff)
2017. nov. 2. 20:13

Kirándulni éppen úgy lehet, tapasztalat.


Mozi és színház is megoldott volt, valamelyikünk elvitte a nagyobbat, míg egyikőnk a picivel maradt.

69. 4c1a787e8f (válaszként erre: 46. - 10cc61fb5a)
2017. nov. 2. 20:03
Azért az első fél-egy évben ez nem olyan egyszerű. Amikor már fél órája bőg a hátihordozóban, meg betojik, át kell pakolni, meg stb.. A hátihordozó amúgy is csak fél éves kora után opció. Persze, én is mentem mindig minden korosztállyal, de azért az nem olyan, mint amikor kettesben vagy csak a naggyal. Nekem kényelmesebb volt a babakocsi, én a cipeléstől konkrétan elájultam, de azért azzal meg korlátozottak a lehetőségek. Kell ez is, az is, de az nagyon keserves, amikor mindig csak az az opció, hogy a kicsit is cígölni kell. Egyszerűen triplán fárad le az ember, ami néha ok, de mindig meg gáz. Az a legjobb, ha meg lehet fokozatosan szabadulni a kicsitől is néha, ha van nagymama, vagy egyéb lehetőség. Én ilyen szempontból egyetértek veled, hogy a legtöbben a nagyot passzolják le ilyenkor, pedig nagyon lehet a kicsit is. Meg persze, nem kell mellette síri csöndben lenni, stb...
68. 4c1a787e8f (válaszként erre: 57. - 8cc24eb355)
2017. nov. 2. 19:58

Qvára jogunk van rohadt hangosan szenvedni a közösségi oldalakon.


Csakúgy, mint azoknak, akiknek a f.sz mérete a kardinális problémájuk, vagy az, hogy vajon milyen lehet fiúval is meg lánnyal is csinálni.. Engem nem zavarnak ők sem, annyit szenvednek ezeken a témákon, amennyit jólesik.

67. 4c1a787e8f (válaszként erre: 66. - 9b10f3d7ff)
2017. nov. 2. 19:55

Szerintem az is érdekes, ki hogy éli meg ugyanazt. Nekem 5 évvel fiatalabb öcsém van, és én nem emlékszem, hogy utáltam volna, vagy féltékeny lettem volna. Anyámék mégis azt mesélik, hogy az voltam. De van, aki úgy meséli, hogy csak furcsa volt nekem, hogy felborult az addig megszokott életünk. Ki tudja?


Az enyémek ölik egymást látszólag, de ugyanakkor a legkisebbem most mégis kistesót szeretne. Talán hogy legyen még neki is kit piszkálni? Egyébként meg a babákkal nagyon kedves. (Természetesen kistesó már semennyire nem jön szóba, ezt nekik is elmagyaráztuk.)

66. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 10. - 10cc61fb5a)
2017. nov. 2. 19:32

Egészséges családban nem hiszem, hogy probléma lenne egy testvér, sőt nagyon sok gyerek várja a kistestvért.

Én vagyok a legidősebb, 2 öcsém született nem voltam féltékeny rájuk.

A fiam az idősebb, a lányom a fiatalabb, de nagyon várta a fiam, aki 3,5 évvel idősebb.

Hagytam a nagyot, hogy segítsen fürdetni, a kezébe adtam azonnal az újszülöttet, hogy érezze, milyen pici, vigyázni kell rá.

Nem engedtem sosem, hogy a kicsit csodálják a nagyobb jelenlétében, szerintem az nagyon fontos, hogy ne érezze a nagyobb, hogy a figyelem a fiatalabb felé fordul.

Nagyon sok nagycsaládot ismerek,3-4-5-6 gyerekkel, ahol mindenki elégedett.

Sőt van egy 5 gyerekes család, ahol a nagyobbak még szeretnének kis testvért.

Mikor megkérdeztem a legidősebbet, (15 éves), hogy biztos szeretne-e, hiszen akkor megint lehet nem tudnák edzésre hordani, vagy kevesebb jutna jobb cuccokra, elszégyelltem magam. Mert a gyerek visszakérdezett. -Mi a több, egy élet, vagy a pénz?

Tehát nem egyformán éljük meg a hétköznapokat.

Míg valaki azt írta, silány másolat, vagy valami hasonló a második, másnak meg teljesen más a preferencia rendszere. Mások az értékrendek.

65. csikil4ny (válaszként erre: 1. - Chateigne)
2017. nov. 2. 18:39

Ne haragudj, de én ezt a fórumindító szöveget megmosolyogtam.


Nincs semmi baj, teljesen természetes. 3 évesen még ők akarnak a központban lenni, ők a mesékben a "legkisebb királyfik", akiktől a kistesó elorozta a helyet. Mondanak ennél durvábbakat is, pl. haljon meg, vigyétek el s hagyjátok ott. Vannak nagyon jó mesék, pl. Kádár Annamária meséit ajánlom. Legyen olyan idő, amit csak vele töltesz, apa addig lehet a kicsivel. S ami a legfontosabb mond el neki, hogy attól ő nem rossz, mert ezt érzi a tesójával szemben, a szívetekben mindkettőjüknek hely van. Ami még hirtelen eszembe jutott: ne engedjétek a kicsinek, hogy lerombolja amit a nagy épít, elvegye a játékát. S nem kell elvárni a nagytól, hogy együtt játszodjon a kicsivel, 3 évesen még nem mindegyik gyerek alkalmas az oviban sem az együtt játszásra, kistesó születésénél az is visdzalépik ebben, aki már fejlettebb volt azelőtt.


Nektek meg: nyugi, kinövi!

64. Smirnoff (válaszként erre: 63. - 8cc24eb355)
2017. nov. 2. 18:34
Konkrét döntés. Hidd el, tudom, mivel jár egy gyerek, még akkor is, ha nem az enyém, 20 évesen még mindig érzem a felelősségem, ha beütne valami xar, én lennék itt neki. Kivettem a részem egyéb családi dolgokból is. Nekem elég volt, nekem ez nem kell.
63. 8cc24eb355 (válaszként erre: 62. - Smirnoff)
2017. nov. 2. 18:26
És ez konkrét döntés hogy nincs gyerek vagy így hozta az élet?
62. Smirnoff (válaszként erre: 60. - 10cc61fb5a)
2017. nov. 2. 18:24

Már vártam ezt a mondatot, de tudod, ezen az elven te meg ne ugass bele a többgyerekesek dolgába, mert nem tudod hogy működnek.

Mellékesen én nem egy fórumon kérdezősködnék, hogy mit vegyek egy 11 évesnek, mert az én szárnyam alatt nőtt fel gyerek, aki már 20 éves, én meg még pelenkáztam is annak idején. Ja, meg "kerülgettem" vagy vigyáztam rá, amíg délután aludt.

61. 8cc24eb355 (válaszként erre: 60. - 10cc61fb5a)
2017. nov. 2. 18:18

És fifikásak!

Bármit képes elhitetni,csakhogy az legyen amit akar...

60. 10cc61fb5a (válaszként erre: 56. - Smirnoff)
2017. nov. 2. 18:17

Amkor meg nem is tudod hogy működnek. :)

A gyerek kva alkalmazkodó, nem kell haptákban állni, csak mert lilát fingott. :D

59. 10cc61fb5a (válaszként erre: 55. - Smirnoff)
2017. nov. 2. 18:15
Ez csak ez példa volt. Nekem 1 gyerekem van, éppen elég. Jól el vagyunk. A barátainknak is javaresz egykéjük van. És nem mondom most sem hogy ne legyen másnak kettő, csak gondolja át, Ne női őrületből legyen.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook