Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogy lehet olcsón parkosítani az udvart? fórum

Hogy lehet olcsón parkosítani az udvart? (tudásbázis kérdés)


1 2
17. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 16. - Szanád)
2008. febr. 5. 16:18
mi is szeretnénk,vagyis a gödrünk megvan már hozzá...majdcsak tó lesz belőlle egyszer...most egy naaagy randa gödör...
16. szanád (válaszként erre: 15. - Dina2)
2008. febr. 5. 14:54

mi tavaly csináltunk egy nem túl nagy tavat / kevés volt a hely /

egy kisebb vagyon volt , kb 50 ezer , de lehet hogy keveset mondtam,és még idén nekem is vennem kell még növényeket ,a halaim úgy néz ki szépen átteleltek

15. Dina2 (válaszként erre: 14. - Szanád)
2008. febr. 5. 14:51

Ne ijesztegess!!!

hát majd szépen kérem.

...nincs is tavas ismerősöm.

14. szanád (válaszként erre: 13. - Dina2)
2008. febr. 5. 14:48
és nem is lesz olcsó ,de tavas ismerőseidtől tudsz kérni növényeket ...persze ha adnak
13. Dina2 (válaszként erre: 12. - Win)
2008. febr. 5. 14:46
Jó tanács, nálam már egészen parkos és rengeteg fajta növényt beszereztem ilyen "kérek" módon, most lesz a negyedik szezonom, amiben remélhetőleg a kis kertitó lesz a főszereplő. Sajnos ezt nem lehet ilyen módszerrel szaporitani... :)
12. win (válaszként erre: 3. - Andix)
2008. febr. 5. 14:41

Nagyon sok növény van, amit lehet hajtásról, dugványról szaporítani. Ismerősök kertjében nézz körül, mi az , ami tetszik, és ha szaporítható, akkor csak néhány hajtást kell kérni tőlük.

Csak pl-ként, ilyen az orgona, japánbirs, jezsámen, angyaltrombita, aranyvessző (tévesen ezt ismerik sokan aranyesőnek), trombitafolyondár, rózsák, pünkösdi rózsa, sövénynek buxus, magyal, fagyal.

Mi még tuját is kaptunk ismerőstől, aikinél elhullajtotta a magját, és kikelt a rengeteg kis tuja.

11. andix (válaszként erre: 7. - 7934d1ac97)
2008. febr. 5. 13:44
Kicsit félek a netes rendeléstől,remélem nem csalódok bennük.Ha te megkaptad amit kértél remélem én is megkapom.
10. andix (válaszként erre: 7. - 7934d1ac97)
2008. febr. 5. 13:42
Nem tudom leadni a rendelést.Segíts mit nem jól csináltam!
9. NOA
2008. febr. 5. 10:20

Megtervezed saját magad hidd el menni fog.

Kora tavasszal meg ad bárki szívesen növényt amit tudsz használni csak nézegess elöbb a net-en, hogy mit szeretnél.Figyelj a színekre,és ne csak tavasszal nyiló cserjéket vásárolj.

Hamar elszaporodnak, megnőnek arra is ügyelni kell.

Vannak szomszédok,négyzet, téglallap alalkú a terület? Mit szeretnél elérni, ne lássank be,vagy

pihenőkertet paddal, gyerkőcöknek játszóteret, esetleg szalonna sütőt kis medencét nyárra?

Ezeket rajzold be.Évente meg lehet vásárolni egy-két növényt, bokrot.

Sok sikert!

2008. febr. 3. 23:03
És persze ne feledkezzünk meg az sk.-ról sem! Sokkal,olcsóbb minden, ha saját kezűleg rakjuk le pl. a térkövet, vagy sk. készítjük el a tavat is...
2008. febr. 3. 20:09

[link]


én tőlük rendelek, nekem elérhető áron kínálják a növényeket, és mivel már rendeltem tőlük többször is, tudom hogy nagyon szép növényeket küldenek, sokkal szebbek mint a starkl, vagy a sieberz-esek. Ajánlom őket!

2008. febr. 3. 15:22
Nekem sincsenek százezreim, ezért apránként alakitom kedvemre a kertet.1-2 gömbtuja vagy vagy boróka is kiemelkedik a fűből és nagyon jól mutat.Ha színt akarsz gyönyörű a korai zanót /790 ft.a Starknál/,igaz tavasszal borúl virágba, de a bokra utána is szép.Lehet egynyáriakból, vagy évelőkből egy-egy szines kis csoportot csinálni pl.kör alakban.Rngeteg lehetőség van,attól függ mekkora nagy a terület.Nekem nagy, ugy hogy különböző kerteket alakitok ki./pl.sziklakert,rózsakert,kerti főzős-pihenős,gyümölcsös,veteményes/
5. andix (válaszként erre: 4. - Macoka3)
2008. febr. 3. 15:08
Nagyon köszönöm az ötletet utánna fogok járni
4. macoka3 (válaszként erre: 3. - Andix)
2008. febr. 3. 14:43

Hali:-)

Mi a gyümölcsfákat ősszel lerakatban vettük db.400.-ért.A fa és örökzöldféléket is legolcsóbban ilyen helyen tudod megvenni.Nem érdemes nagyokat venni,hiszen jóval drágábbak és nagyobb a kihalás veszélye:-)))

Aztán például egy kis kreativitással bármilyen kerti dekoráció kivitelezhető.Ezeket úgy tudod legkönnyebben kombinálni,ha pl.néhány ilyen témával foglalkozó újságot átlapozol.Rengeteg ötletet lehet meríteni.Ha "kreatívitásban béna vagy"kérd meg ismerősödet akinek van hajlandósága erre,és segít.

3. andix (válaszként erre: 2. - Pitypangg)
2008. febr. 3. 13:56
Úgy gondoltam az olcsót hogy nem 4-5ezer forint a fának darabja.Tanyán lakom és már unom a gazt kapálni.Füvesítve már van de nagyon kopár az egész.Olyan valamire gondoltam amitől nem lenne unalmas a fű.Százezreim pedig nincsenek arra hogy szép legyen a környezetem.
2008. febr. 3. 13:31
Mi az olcsó? És mik az igények? Mert én néha már a fűmag árától is rosszul vagyok, a kavics ára is csillagászati...szóval nagyon relatív az, hogy mi az olcsó.
2008. febr. 3. 13:26
Hogy lehet olcsón parkosítani az udvart?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook